0 oy
380 göst.
Diğer kategorisinde (100 puan) tarafından
Arkadaşlar bn duzcedeyim ve bir turlu korkuyu atlatamiyorum. Evimde hasar yok sukur ama 3 cu katta coook sallandik o vakit aklimdan çıkmıyor. Tekrar olur mu onuda bilmiyorum kayin validemdeyim o gündür. Dua edin lutfen cok zor rabbim kimseye yaşatmasin. Sizde durumlar nasil duzceli olan ayni kaderi paylaşan kaç kisiyiz her saat artçilar devam ediyor

12 Cevaplar

0 oy
(13,887 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Allah yardımcıniz olsun dışarda olanalr var onlara çok üzüldüm 

-Reklam-
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Ben de Düzce'de yasiyorum ömrümde böyle bir deprem görmedim evimiz hasarsız ama korkudan giremiyorum kayinvalidemlerde kalıyoruz biz de yalnız kalma korkusu var artık yalnız kalamiyorum
(100 puan) tarafından
Benim gibi ayni seyleri yasiyorsunuz bizde eve donemiyoruz kaçıncı kat sizin
0 oy
(386 puan) tarafından
Bende boludayim biz 5. Kattayiz cok kotuydu sizi dusunemiyorum Allahim cem-i cumlemizi tum muslumanlari korusun ben bile atlatamadm gecen aksam acilde sakinlestirici yaptilar anksiyete bozuklugu var dedi psikolok onerdi 
(100 puan) tarafından
O nasil bir rahatsizlik peki ? Bende de vardir belki
0 oy
(1,389 puan) tarafından
2018di sanırım istanbulda olan büyük deprem bende inanılmaz korkmuştum ki şükürler olsun eşim yanımdaydı sakinleştirdi biraz. Düzcede deprem olduğu gece uyuyordum eşim tv bakıyormuş gececiydi ama şükür ki biz uyurken gelmiş haberim yoktu. Birden sese uyandım. Sallandık baya. Eşim geldi hemen biliyor korktuğumu. O gece uyandıktan sonra bir daha yatmadım. En korktuğum şeylerden biridir uykuda depreme yakalanmak. 3 tane çocuk var Allah korusun bişey olsa hangisine koşacağını şaşırıyor insan. Rabbim korusun cümlemizi. Zamanla unutuyor insan cnm inşallah bir daha olmaz. Şimdi önümüzdeki 6 sene içinde istanbulda büyük deprem bekleniyormuş devamlı aklıma geliyor. Ama nasip kaderimizde ne varsa onu görücez. 
(100 puan) tarafından
Cok zor  cidden rabbim bir daha yaşatmasin. Karanlikti elektiriklerde gitti.  Cocugu zor kaptim şok gecirdim
0 oy
tarafından
Allah yardımcınız olsun canım 99 depreminde aylarca o korkuyla yaşadık üstelik yıkılan yerde değil ankarada olduğumuz halde atlatmak çok zor yaa oku bol bol 
tarafından
Hayır yıkılan yer olmadı ama çok fena hissettik yani günlerce sokakta boş arsalarda kaldı herkes düşün yani kuzum
tarafından
Ben 99 depreminde bandirmadaydim daha 4 ayliktim annemlerde dışarda kalmış gecenki depremde de ankaradayiz bir kaç saniye hissettim ama kardeşim çok hissetmiş bende korkuyorum Rabbim hepimizi korusun:(
tarafından
Amin canım ben 12 yaşımdaydım o zaman çok etkilenmiştim geçen olan depremden daha çok hissedilmişti o zaman yani ni kaç saniye daha devam etseydi kesin burasıda yıkılırdı
tarafından
Hadi ya canım sen nerde oturuyorsun ben demette oturuyorum o kadar çok hissetmedim elhamdülillah ama bilemedim belkide uykulu kafayla ayırt edemedim
tarafından
Ben Sincandayım canım 5.kat evim
0 oy
tarafından
İşte bu yüzden telefonumu  sessize almaya korkuyorum belki deprem olursa telefonum çalar ona göre tedbirimi alırım 
tarafından
Kız o tatbikat içindi sjsjjs normalde çalmıyor ki aha geçen olan depremde çalmadı mesela
tarafından
Çoğu kişinin ki çalmış
tarafından
Demek ki bizi düşünen yok çalmadı çünkü :)
(100 puan) tarafından
Bi uygulama var mi
tarafından
Eşimide unutmuşlar siskjsjsjsjs

Hemdemm keşke olsa ama yok
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Aynı  durumdayım bende  bahçeli  evde  oturuyorum  ama  bende  en ufak  sallantiyi  hissediyorum  bi daha  olursa  diye  3 gündür  adam  akıllı  uyku  yok Allah  yardımcımiz  olsun 
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Ay canım rabbim güç kuvvet versin korkunu alsin inşallah bende.ankaradayim bizd  çok fena hissettik evdeki tablo bile yer degistirdi kızımın odasında uyumasını bekliyordum o an algilayamadim bile ki 40daiiakdir uyaniktim uyumamisti bebeisim ilk saniyeler anlamadım sonra anladım deprem oldu. Şuan ben bile korkuyorum resim ise gidonce uyurum ama şuan hiç uyuyamıyorum korkuyorum çok zor rabbim bir daha yaşatmaz inşallah Allah'ın dediği olur güç kuvvet. Ersin size 
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Birebir aynıyız canım hatta şuan çadırdayız bizim de aile apartmanı üçüncü kattayım 45 yıllık bina korkuyoruz. 
(7,039 puan) tarafından
Bildiğin çadır canım.
Yine sallandık :((
(2,291 puan) tarafından
Kiz usumuyonuz mu:(
(7,039 puan) tarafından
Elektrikli soba kuruyoruz canım sıkı sıkı giyiniyoruz küçük çocuk var hamileyim nasıl olacak bilmiyorum.
(2,291 puan) tarafından
Yuh ya allah yardim etsin :( üzüldüm kiz
(7,039 puan) tarafından
Amin bol bol dua ediyoruz bizde :(
0 oy
(1,715 puan) tarafından

İstanbul da bile felaket hissedildi telefonum susmadı arka arkaya aramalar geldi dedim bismillah gece gece noluyor :ermm: biz hissetmedim uyuyorduk bişey olsa uykuda olacaktı Allah korusun :( rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah ❤️

0 oy
(196 puan) tarafından
Bende boludayim korkudan uyuyamadım hala bu saat oldu çok zor Allahım 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben Düzce'de değilim ama haberlerde iki katlı bir evin videosu var sürekli veriyorlar bildiğin hopluyor canım bizde 5,9la niye böyle oldu ki diyorduk o evi görene kadar bence fay hattı çok derinde değil ve küçük küçük sürekli oluyor kandilli resatanesine bakarken görüyorum bizde izmir'deyiz burada da oluyor hissedeceğimiz kadar alışan alıştı hastalık gibi ama ben banyo yaparken bile nasıl girip çıktığımı bilmiyorum dün gecede oldu mesela nasıl uyandım bilmiyorum rabbim korusun doğal afete yapacağımız hiç birşey yok bununla da yaşamayı öğreneceğiz bazen diyorum olsa kızımı alıp nasıl kaçıcam bide hamileyim ya o doğduğun da da böyle sık olursa falan diye psikoloji kalmadı gaziemir de aktif fay hattı varmış kırılması bekleniyormuş o zman daha kötü olacakmış rabbim evlatlarımızı bağışlasın korusun inşallah 
(2,055 puan) tarafından
Oldu  zaten  yine  sabah 6.58 de 4.6 şiddetinde  yataklarimizdan  hopladik

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 164 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ygmur21 (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ygmur21 (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 874 göst.
12 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Busra2345 (176 puan) tarafından soruldu