0 oy
875 göst.
Diğer kategorisinde (176 puan) tarafından
Simdi oldu duydunuzmu

16 Cevaplar

+7 oy
(48,731 puan) tarafından
nolursunuz buraya yazip hissetmeyenleri de.korkutmayin geçmiş olsun 
(875 puan) tarafından
aynen öyle panik atağım var her saniye avizelere bakıyorum masa sallansa hafif hemen panikliyorum günlerdir çok nadir giriyorum buraya çünkü burası da beni biraz tedirgin ediyor
(48,731 puan) tarafından
bende korkuyorum kizimla tekiz evde Rabbim korusun hepimizi
(176 puan) tarafından
Hakkınıza girdysem özür dilrm kardesim
-Reklam-
0 oy
(1,054 puan) tarafından

İstanbul daym hissetmdm

(1,272 puan) tarafından
İstanbuldayım psikolojik olarak her dakika sallanıyorum:(
(176 puan) tarafından
Sadce uyarıyorm ya
(1,054 puan) tarafından
Geceleri yatamyrm
Psikolojik dye bişey kalmdı
0 oy
tarafından
Artcilar devam edecek Bir yıl kadar normal 
(176 puan) tarafından
Burdada mı devam edickmis canım
tarafından
Deprem olan yerlerde artcilar devam edecek diyorlar
İstanbul da da büyük deprem bekleniyor
0 oy
(1,030 puan) tarafından
1.9 olmus hissetmeniz imkansız 
(176 puan) tarafından
Ztn 7 24 namaz kılıyorum hele gece hiç uyumuyorum sürekli namaz
(176 puan) tarafından
Dua ediyorum
(1,030 puan) tarafından
Maşallah canim
(1,541 puan) tarafından
Nereden baktınız
(1,030 puan) tarafından
Kandilli rasathanesi dün gece İstanbul Sultangazi'de olmuş 1.5 ama onu arkasında birşey varmış ondan olmuş taşocağı felan galiba
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Bu akşam içimde değişik bir sıkıntı var İstanbul'dayım hiçbu kadar korku olamamıştı bende Rabb'im terar yaşatma bize bu acıyı rabbimm  çok ağır bir yük 
(13,834 puan) tarafından
Ay yine gördüm şuraya girince kalbim carpiyor valla Rabbime emanetiz
(1,022 puan) tarafından
Hem medyanın korkutmaları yüzünden tüm Türkiye olarak nöbetteyiz hadi gece uyumadık gündüz bebeğim var uyuyamıcam yarın gece bilmiyorum nasıl olacak ALLAHIM sen bizi sağımızdan solumuzdan arkamızdan önümüzden gökyüzünden yeryüzünden gelebilecek tüm felaketlerden koru yarabbim
(13,834 puan) tarafından
Aminnn
(65 puan) tarafından
Düşünmeyin bence düşündükçe de oluyor gibime geliyor kafamiz olmayan şeyleri olacak gibi düşündürmeye başladi
(176 puan) tarafından
Özür dilrm korktum cok özür dilrm
0 oy
(569 puan) tarafından
Allah askina siddetli deprem haric yazmayin gercekden suam avizden baska bi yere bakamaz oldum her dk bisey olacak diye korkuyorum insanlari da korkutmayn
(176 puan) tarafından
Korktuysam özr dilerm kardesim
0 oy
tarafından
İstanbuldaym hiçbişe hissetmedm
0 oy
(65 puan) tarafından
Dün gecede oldu demişlerdi geç saatte yine mi oldu ama haberlerde verilmiyor
0 oy
(265 puan) tarafından
1.5 canım kim nasıl hissetsin bunu lütfen yazıp insanları korkutmayın yaa her zmaan olan şeyler bunlar zaten yeni olmadı 
(176 puan) tarafından
Özür dilrm kardesim
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Buraya yazmasanız<3 Hepimizin küçük çocuğu var. Hamile olanlar var. Nolur yazmayın. Zaten 1 haftadır uyku nedir bilmiyoruz :'(

(176 puan) tarafından
Özür dilrm kardesim hakkını neolur helal et
0 oy
(1,047 puan) tarafından
Sakaryadayım hissetmedim
0 oy
(582 puan) tarafından
Burada da köpekler ulumaya başladı, denk gelmiştir inşallah, iyice korkmaya başladım, deprem çantasına sarıldım uzandım bekliyorum yatakta
(176 puan) tarafından
Ne demisler hocalrı peki
(582 puan) tarafından
Bana anlayabilmem için basite indirgedi. Hocaları ne demiş diye sormadım bilmiyorum ama eşimin bana anlattığını sana da anlatayım, bizim ülkemizdeki yönetmeliklerde binalar son 20-50-100 yıllık depremler göz önünde bulundurularak hesaplanıyormuş, maraştaki deprem son 500 yıldaki yaşanan tipte depremmiş, İstanbul'da da periyodik olarak gerçekleşen en büyük 100 yıllık deprem 99 depremi. Yani oradaki fay enerjisini boşaltmış, sismik hareketleri normal görünüyormuş. Önümüzdeki 50-60 sene 7 ve üzeri deprem beklemiyorlarmış. 6-6buçuk olursa olurmuş onun da ihtimali şimdilik düşük görünüyormuş. Bana %yüzde vererek anlatmıştı ama hatırlamıyorum o sayıları. 1509 yılında 7.2 büyüklüğünde deprem olmuş İstanbul'da. Aynı kuzey anadolu fay hattındaki İstanbul'un 500 yılda ve 100 yılda bir olan büyük depremi 99 yılında Düzce'de 7.6 büyüklüğünde gerçekleşerek tekrarlamış ve enerjisini boşaltmış. Rihter ölçeği falan bir şeyler daha dedi ama anlamadım o kısımları ben. Bir de binalar tasarlanırken depremin enerjisini doğru şekilde alıp hasar alacak şekilde tasarlanırmış. Bina yıkılmasın, tahliye edecek kadar ayakta dursun ve ardından da hasar tespiti yapılarak ne yapılacağına karar verilsin şeklinde oluyormuş. Tabi hastane, cami, AVM, okul falan daha farklı projelendiriliyormuş. Daha bir sürü şey anlattı kafamı şişirdi sonra da uyudu.
(176 puan) tarafından
Benim evim 2012 yapılmıs cnm ozman ona göremi yapılmıs
(582 puan) tarafından
Onu bilemiyorum cnm. Kendi oturduğumuz ev için de aynı şeyi sordum ben de geçtiğimiz günlerde. Bir denetim firması çağırıp binaya baktırmak gerekiyormuş. Belirli yerlerinden numune alıp bakıyorlarmış, varsa projelerini de inceliyorlarmış. 3 gündür başının etini yiyorum biz de firma çağıralım baktıralım diye ama bir şey yapmadı şimdilik.
(176 puan) tarafından
Bende cagırcsm ne gerekiyosa baksınlar
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Oldu oldu da küçük depremler hissetmek nerede ise imkansız  nasıl hissediyorsun arkadaş ben anlamadım bende mi sorun var 1.3 2.5 hadi 3 olsa okey dicem hissettik yavrum küçükler hissedilmesi güç görüyorsunuz olduğunu hissettim diyorsunuz imkansız denecek kadr az otan hissetmek.
(176 puan) tarafından
Koktuysam özür dilerm kardesim
(4,061 puan) tarafından
Şenlik değil canim şuan zatn bi korku varr bide böyle görünce ayrı korku oluyor
0 oy
(41 puan) tarafından
Boluda oldu Düzce'de his edildi belki 
0 oy
(176 puan) tarafından
Ne zmn baktım ama gorunmedi
tarafından
Kız kendi postun senin bu :D
(1,937 puan) tarafından
Kız Kendi postuna mı cevap verdin
0 oy
tarafından
Ayy ben Ankaradayim ama inanir mısınız geceleri bile sağa sola dönerken yatak oynadı sanki diye telaş ediyorum. Resmen gözlerim saatte avizede oynuyo mu diye Rabbim korusun 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 269 göst.
17 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Busra. Esen12 (4,061 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 381 göst.
26 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Hemdemm (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 187 göst.
23 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Hemdemm (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 457 göst.