+1 oy
233 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Kuranı kerime geçtim elhamdülillah ama yanlışlarım oluyor illaki ufak tefek. Kendim telefondan bakıp  düzelterek okuyorum kabul olur mu? Hocaya gittim şuan bebegim var gidemiyorum telefondan dinliyordu bu ara dinleyemedi ve bende telefondan internetten bakip düzelterek okuyorum. Kabul olur mu? 

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Okurken mi  internet ten bakıyon canım. Yoksa namazda falan mı onu anlayamadım 
(116 puan) tarafından
Kuran elimde arapçasını  Okurken yanlışıma telefondan bakiyorum. Uygulamasını indirdim.
tarafından
Canım Türkçe yazı kuran Arapçası gibi olmaz. Mümkünse YouTube tan türk hocalardan dinle daha iyi olur ☺️
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Söyle yap. Hangi sureyi okuyacaksan onun ismini ishak danış'in tilavetiyle acip dinle hemde Kurani kerimden takip et. Bu sayede hem tecvidin yanlis oturmaz hemde dogru öğrenmiş olursun. 
(116 puan) tarafından
Evet olabilir sagolun
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Tabiki de olur internetten bakmanda bir sakınca yok bence 

0 oy
(2,128 puan) tarafından
Yanlışlarına internetten bakabilirsin bende bu hafta geçtim çok şükür 
0 oy
tarafından
yeterki okumaya calis ben kuran.diyanet.gov.tr die bir sayfa kullaniyorum hem meaili hem okunusu da var
0 oy
(116 puan) tarafından
Tabiki kabul olur canım Allah in izniyle  bendemesela okuyorum ama anlamını bilmiyirum syafanin yan tarafında meali var ara ara onu okurum sadece .. niyetin önemli olan bilmiyorum diye okumayacak miyim .. .okuduğun cüz u youtubede yaz cüzü okuyan hocalarımız var onlarla beraber hem takipnet hem oku . Bu şekilde hem okumanı da gelistirrsin
(116 puan) tarafından
Öyle yapıyorum evet çoğunluk
0 oy
(2,166 puan) tarafından
Canım hiç duymadın demek ki benim babam bana hep öyle der yani çok bilgilidir Allah razı olsun. Su gibi hatasız okuyan insana göre öğrenmeye çalışırken hatalarıyla okuyanın zorlananın sevabı daha çok olurmuş maşallah sana Rabbim daimi ibadetli olmayı nasip etsin ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ bende evde kendi kendime öğrendim takıldığım herlerde mealli açıp baktım babama msj atıp sordum 
(116 puan) tarafından
Evet ye ve te yi çok karıştırıyorum se ye şe diyorum şe ye se Allah kabul etsin çok zorlandım ama alışacağım inşallah
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bunu yalnız Allah bilir :) 
0 oy
(48,713 puan) tarafından
olur insallah canim ne güzel Allah kabul etsin 
(116 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(2,166 puan) tarafından
0 oy
(104 puan) tarafından
Neden olmasın çaban var doğrusunu yapmaya çalışıyosun öğrenmeye çalışıyosun Allah hepimizn dualarını kabul etsin İnşAllah
(116 puan) tarafından
Amin ecmain

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 204 göst.
31 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 1310. (317 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 306 göst.
8 Haziran 2022 Aile kategorisinde Bercemkaya (571 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 517 göst.
7 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Selcanttt (2,366 puan) tarafından soruldu