0 oy
402 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Zergewer spektrumu rahatlığından bilgisi olan var mıı acilll yazabilir mi lütfen 

8 Cevaplar

0 oy
(4,986 puan) tarafından
İlk defa duyuyorum geçmiş olsun 
tarafından
Zaten çok nadir görülen bi rahatsızlık
-Reklam-
0 oy
(552 puan) tarafından
Zellweger sendromu demek istiyorsunuz sanırım tıbbi olarak biliyorum ama hiç görmedim denk gelmedim
tarafından
Hayır canm o yenidoğanda rast gelen genetik hastalığı bu zergewer spekrum adıı mesela sma tıp 1 sma tıp 2 diyorlar ya buda öyle bişee
(6,681 puan) tarafından
Konuyla alakası yok ama Azerimisiz?nickinizz Azeri kelimeleri
(552 puan) tarafından
Nedir canım bu hastalık
(552 puan) tarafından
Hayır mehincik kayseriliyim memleketimde çok kullanılır bu söz
tarafından
Yok azeri değilm muşluyum ama konuşma şivelerimiz benzer az çok ne alaka konumuzla:)
0 oy
(329 puan) tarafından
Bilgim yok Türkçe meali nedir yani teşhis adı olmayan halk dili 
tarafından
Ya işte genetik bi hastalık tipleri varmış Türkçe adı zergewer hastalığı
(329 puan) tarafından
Canım onu anladım da nedir yani bacağımı yok kuşağını duymuyor beyinsel mi fizikselmi eklemmi onu anlamaya çalıştım ve ayrıca yakınınızda felan mı var bu rahatsızlık geçmiş olsun umarım çok ciddi bir şey değildir
tarafından
Oğlum 2 yaşındaa doktor bi ihtimal olabilir dedi test istedi yaptık daha çıkmadı henüz içim içimi yiyor karaciğer büyümesi var ve yağlanma vede enzim yüksekliği geçtiğimiz Şubat ayından beri nedeni araştırılıyor bütün tahlilleri temizz doktor dedi bide bu hastalığa bakalımmm yani He. Fiziksel hem beyinsel tetikleyen bi hastalık ama maşşalh oğlum çok Zeki gülüyor eğleniyor şarkıda söylüyor fiziksele geldiysek baya bi geç gelişti el bileğini ip inceee kopuluyor dersin yemesi baya yerinde ama bu çoçuk 10 kg üzerine çıkmıyor gelişmiyor
(329 puan) tarafından
Anladım canım benim çok geçmiş olsun ilk doğduğunda fark edilir birşey değil sanırım yan komşumun kızındada yürümeme emeklememe gibi gelişim geriliği vardı 2 yaşına yakındı onada sma dediler bilmem ne olabilir dediler genetik test yaptırdı hiçbirşey çıkmadı bir kaç ay sonrada yürümeye felan başladı yani sıkma canını bazen geriden gelip sollayabiliyorlar
tarafından
Ya öyle mi bnde kızımı 37 haftalık doğurdum 34 hafta gibiydi kgsi 2 binevi prematüre bebek gibiydi çok güzel yuvarlanıyor da yüzüstü dönüyor ama oturmuyor 30 Mart 2022 doğumla oturtunca acizlik ediyor yürütece koyduğum zamanda durmuyor nedense
0 oy
tarafından

Genetik bir bozukluk oldugunu ve maalesef bu sendromla dunyaya gelen bebeklerin 1 yasini doldurma oraninin cok cok az oldugunu biliyorum.

Allah hicbir yavruya vermesin.
tarafından
He o başka tip rahatszlık ama bu spekrum
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Bilgim yok çok geçmiş olsun 
tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(2,746 puan) tarafından
İlk kez duydum internette bilgi yok çok geçmiş olsun hayırdır inşallah kim rahatsıx 
tarafından
Oğlum hasta
(2,746 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun rabbim şifa versinn nasıl bir hastalıkmış ilk defa duydum kaç aylık
tarafından
28 aylık
0 oy
(810 puan) tarafından
İskelet ve kas sisteminde zayıflık nörolojik ve diğer organların rahatsızlığından ileri gelen bir hastalık bu Allah göstermesin bu hastalığa sahip kişilerin fazla yaşama şansı olmuyor
tarafından
Zaten karaciğer sıkıntımız var
(810 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım Allah yardımcınız olsun inşallah
tarafından
Ama oğlum  hali keyfi yerinde tek sıkıntımız karaciğer büyümesi ve yağlanması enzim yüksekliği

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 1,298 göst.
3 Şubat 2021 Aile kategorisinde Eyupsema (1,505 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 647 göst.
19 Mart 2022 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 247 göst.
27 Ocak 2023 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu
+2 oy
41 cevap 1,214 göst.