0 oy
315 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (738 puan) tarafından
18 haftalık hamileyim nasipse bir oğlum olacak biliyorum erken ama şunları aldım ben ve daha neler almaliyim fikir istiyorum sizden?

*Büyüyen beşik aldım ama pişmanım çünkü ağır sonra odaya ceviririm diye düşündüm inşallah iyi olur

*Puset aldım ana kucağı almayacağım zaten en fazla 3 ay kullanılıyor boş yere para vermeye gerek yok pusette sallanıyor aynı görevi görüyor ayrıca oto koltuğu da oluyor

*Bebek Arabası almadım ilk aylar dışarıya pek cikacagimizi sanmıyorum ciksakta sürekli arabayla bir yerlere gideriz pusete falan koyarım diye düşündüm bir tane anne gözümün önünde oğlunu ana yola bebek arabasında düşürdüğünden beridir korkuyorum açıkçası

*Kanguru,babynest aldım kendime çanta aldım anne bebek çantası.

*Göğüs pedi, göğüs pompası, alt açma bezleri aldım, iki tane alt açma minderi yastığı yaptirdim sonra burun aspiratoruz ateş ölçer vs bunları Ocak ayında almayı düşünüyorum bebeğim ilk bahar bebeği olacak inşallah kıyafetlerini de ocakta tamamlayıp hastane çantama kadar hazırlamayı düşünüyorum Mart başı da kıyafetleri yıkayıp utuleyip kaldiricam

*Portbebe almadım kış bebeğine daha çok lazım olduğunu düşünüyorum bebeğim portbebe içinde pişer yazin.

Sizlerden daha neler almaliyim bunun hakkında fikir istiyorum. Bazen çoğu şeyi alıp kullanamıyoruz bile. Ha bu arada kıyafetleri çok almalı mıyım örneğin bebek doğduğu kiloda kalmıyor çabucak büyüyor ortalama bir kıyafet dolabimi ayarlasam yoksa bir yaşına kadar ki kıyafetlerini yaz kış ayrı olmak üzere alsam mı? Şimdiden gelecek cevaplar için teşekkürler :)

8 Cevaplar

0 oy
tarafından

Ben 34 haftalığım bunları bir çoğu yok bile bende :D

(738 puan) tarafından
Canım ben hayatımda hep aceleci bir insandim ve de öyle olmaya devam ediyorum :D
tarafından
Evet farkettim sağlıcakla kucağına alırsım inşallah. (:
(738 puan) tarafından
İnşallah cumlemiz canım :)
-Reklam-
0 oy
(15,595 puan) tarafından
Kıyafet konusuna gelince  yenidogan  2 3 takım al göbeği düşene kadar giydirirsin sonrası alt üst yada tulum şeklinde 3 6 al derim büyük olsun küçük olunca 2 3 defa giydirdikten sonra olmuyorlar benim hep kaldılar giydiremwdkm bile ebat olarak 3 6 bile olmadı bazen o yüzden göz kararı büyük al 
(738 puan) tarafından
Hep büyük aliyorum 0-3 aylıkları da hep takım şeklinde aldım hastane çıkışı 10 ki ve iki tane 5 li aldım dahada alırım da bir ay geçse bile hemen büyüyorlar sasiriyor insan :)
(15,595 puan) tarafından
Hastane çıkışı alma artık aldıkların yeterli. Bundan sonra 3 6 6 9 al sana tavsiyem
0 oy
(843 puan) tarafından
Araba al canım. Pusette bebek taşımak çok zor. Bizde heryere arabamızla gideriz ama bebek arabası olmadan olmuyor. 3 kilo bebek pusetle örtüyle 7 8 kilo oluyo uzun süre taşınmıyo. Bide ana kucağı biz hala kullanıyoruz. Cibindirikli benmki yaz kış sinek oluyor ister istemez örtüveriyoz. 6. Aya girecek hala gündüz onda yatıyor. Gece beşikte.
(738 puan) tarafından
Araba alırım da hala ana kucaginda kararsızım
(843 puan) tarafından
Bize çok yaradı sinekten filan korudu. Bi yere giderken götürüyoz orda uyuyo. Pusetler o kadar rahat değil sadece seyahat sırasında kullanılır.
(738 puan) tarafından
Hangi ana kucağı peki hoşuma giden bulamadım birturlu
(843 puan) tarafından
https://www.e-minico.com/pasha-baby-m-33-cibinlikli-sallanir-ev-tipi-luks-anadizi-besik-33507-u-33507.html?gclid=Cj0KCQiAiNnuBRD3ARIsAM8KmltTxrw1FoJTduFCT8T2COWDPGQyJQdPagPeZ-J2XzOhrQqJc_6ncQkaAqeUEALw_wcB     bizimki buna benzer. Önemli olan cibindirikli olması canm. Kalmaya filan gittimi de çok iyi. Ben doğuma giderken yol üstünden aldım alelacele
0 oy
tarafından
Banyo setini aldınız mı 
(738 puan) tarafından
Şey mi su maşrapa küvet file falan almadım ama dediğim gibi ocakta alicam eşimin izne gelmesini bekliyorum
tarafından
Evet onlardan bahsediyorum
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Masalalh ben 36 da aldım 37 dizdim yıkadım 38 de dogum yaptim masalalh her şey tamam cnm sadece kıyafet atlet zıbın takımlarını al ama acele etme yeni yeni şeyler çıkıyor 
(738 puan) tarafından
İşte şimdi almicam birkaç ay sonra alicam ve çokta yığılma yapmam kıyafette hem bebekler çabuk büyüyor hemde yeni yeni şeyler çıkıyor hep
(2,564 puan) tarafından
Evet Cnm fazla alma baharda zaten diyorsun ince bildireceksin zaten
0 oy
tarafından
Bebek için şuan dolaba gerek duymadım ben kendi dolabıma koyuyorum bir bölüm ayarladım evet çok kıyafet almayın gerektikçe almak daha mantıklı 
0 oy
(1,430 puan) tarafından
İlk önce sana şunu söylemek istiyorum bebek arabası için o şekilde düşünme doğumun yaza gelecek illa ki bi yerlere gideceksin bebeği kucakta pusette taşımak çok zor puset aşırı ağır. Ben bir kaç kere hastaneye pusetle gittim eşim olduğu halde çok zor oldu sürekli arabada duracak değilsin bi yerde yemek yiyeceksin bebek arabasına koy al yanına çok daha rahat tek pusetten. 

Ben 0-3 ay aldım ve hala kızım giyiyor 2 aylık olduk benim kızım minyon bi bebek hala oluyor. Çok kıyafet kirleniyor ama iyi ki az almamışım diyorum bazen bunlar bile yetmiyor.

Kendine boydan gecelik al derim normal doğumda kurtarıcı yaşına kadar kıyafetini ayarlama derim büyüdükçe daha güzel şeyler sezonuna göre gidip alırsın 
(738 puan) tarafından
O zaman bebek arabası alacağım kesinlikle işte bebeğe bağlı kimisi minyon oluyo kimisi tombik oluyo bilmiyorum ki nasıl olur bir şekilde ayarlicam. Benim eşim yanımda olmayacak sürekli görevde ve ben sürekli disari çıkacağımi sanmıyorum ama parka falan götürürüm o yüzden bebek arabasi şart dediğin gibi
0 oy
tarafından
Benim kendi arabam oldugu halde puseti asla tek basima tasiyamiyorum araba elim ayagim benim mutlaka olmali 5 gunlukyen beri kullaniyoruz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 346 göst.
11 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Zynp54 (1,077 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 65 göst.
29 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 198 göst.
7 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Duygulu123 (3,823 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 83 göst.