0 oy
113 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (5,108 puan) tarafından
Kızlar Bebek bölümünden yazan olmadı yarın ameliyat olacağım kaynanam ilgilenecek oğlumla 1 gün ayrı kalacağız çok endişeliyim onu bu halde bırakacağım için şimdi sorum size tecrübeli anneler

Gece 3 de baktım vücudu sıcaktı ateşini ölçtüm 37.4 çıktı daha sonra sabaha kadar 37.9 u gördük Hasteneye götürdük çok şükür başka bir şikayetimiz yok ateşi alından ölçtüklerinde 37.8 boynundan 38.4 çıktı ağrı kesici ilaç verdik kan ve idrar için sonuç bekliyoruz eve geldik

Şimdi ölçtüm  37.5 çıktı.  Dokununca ateşi yok gibi. Öksürük burun akıntısı da yok dişleri 2 aydır şiş görünüyor ama henüz patlamadı. Acaba dişten kaynaklı olabilir mi ilk defa bu şekilde ateşlendi oğlum 6 aylık 

7 Cevaplar

0 oy
(5,804 puan) tarafından
38i görmeden ateş düşürücü vermeyin vücut direnci düşer dişten olabilir ılık duş aldırıp ince giydirin 
(5,108 puan) tarafından
Şurup Evde bulundurmuyordum bile canım ilk defa hastalanıyor hastanede 38.4 den sonra verdik calpolu şimdi hafif Burun akıntısı var demek ki üşütmüş yavrum
(5,804 puan) tarafından
Olabilir.. Siz dikkat edin elinizden geldiğince
-Reklam-
0 oy
(329 puan) tarafından
39 a kadar olan ateşi önemsemeyin demişti bizim doktorumuz 
(1,298 puan) tarafından
38 de havale geçirdi benim kızım bende 39 görmeden ilaç vermiyordum şimdi 37  buçuk oldu mu ver diyorlar ama her bebeğin yatkınlığı farklı tabiki
(329 puan) tarafından
Tabi geçmiş öykünüzde havale varsa en ufak ateşte müdahale etmeniz gerekebilir geçmiş olsun
(5,108 puan) tarafından
Biz acilden giriş yaptik canım bu arada tahliller de temiz çıktı doktor stajerdi sanırım pek bilgisi yoktu yarın polikliniğe gelin ateş düşmezse dedi
(5,108 puan) tarafından
Gammmze geçmişi olsun canım bebeğin kac aylıkken geçirdi
(1,298 puan) tarafından
16 ayllikken yeni geçirdi daha 1 ay olmadı. Normalde dayanıyordu bu sefer boğaz enfeksiyonu olmuş o yüzden ateslnedi geçirdi.  Her ikinize de teşekkür ederim geçmiş olsun dileğiniz icin
0 oy
(196 puan) tarafından
Diştir canım evin ısısını azaltın birde tetagil var ben hep onu kullandım. Şuan azilar çıkıyor 4 tane aynı anda maşallah diyim ateş vs olmuyor ayrıca kehribar kolyesi de takıyoruz hep
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Dişleri patlayacaktır canım. Diş ateş yapar. Çok yüksek çıkmamış ama hep takip edilmesi gerekli. Geçmiş olsun ikinizede. Ben ilk zamanlar tedagil sürmüştüm eczaneden almıştım. O damağını rahatlatmıştı.
(5,108 puan) tarafından
Olmazsa ben de eşime aldırayım canım benim teşekkür ederim tahlilleri çok şükür temiz çıktı şimdi biz de diş diye düşünmeye başladık inşaAllah dediğin gibidir kuzum benim çıksa da rahatlasa
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım takip et ateşini sürekli yani dış ateş yapıyor doktorumuz 38 i gecmez demişti benim oğlum mesela ilk iki disinde ateşlendi baya yükseldi götürdüm boğazı kızarmış hafif dış dönemi açık oluyorlar bu durumlara dedi doktor ama onun dışında mesela burun öksürük bir şeyi yoktu oyizden ateşi takip et şimdide öyle mesela aşırı huysuz arka disleri kasıyor götürdüm yine boğazı kızarmış braz dedi
(5,108 puan) tarafından
Canım benim teşekkür ederim içimi rahatlattn
Bizde öksürük burun tıkanıklığı yok doktor boğaz ve kulağına baktı bir de tahlil sonuçları temiz çıktı elhamdülillah. Yani neden oldu biz de anlamadık dişe bağladık ama ben koltuk altından ölçülen ateş ölçer ile oluyorum nette bu ölçü alından yapılan ölçülere göre yüksek çıkıyor yazıyor. Ben takip etmeye devam edeceğim yarın da eşim takip eder inşaAllah düşer canım aklım hep oğlumda 1 gün göremeyeceğim nasıl olcak bilmiyorum calpol verdim iki kez 6 saat arayla
(13,824 puan) tarafından
Ah hep böyle denk gelir ☹️ben ikinci doğuma oglumu hasta birakip gittim birden suyum geldi çünkü o kadar ağladım ki giderken ayilirken hep oğlumu sayiklamisim kontrole gittiğimde herkes bana oğlun iyi mi diye sormuştu çok zor anlıyorum inşallah düşer nasıl şimdi
0 oy
(7,227 puan) tarafından
Distir buyuk ihtimal canim huzursuzsa zeytin yagina 7 karanfili havanda döv koy onu sur uyusturur gece rahat uyur 
(5,108 puan) tarafından
Hemen deneyim canım inşaAllah dediğin gibi olur çünkü tahlilelr de temiz çıktı başka ne olabilir dokror da stajer sanırım bilgi vermedi yarın polikliniğe gelin demiş eşime
0 oy
(15,005 puan) tarafından
Disten olabilir evet. Sonuçlar iyi gelir inşallah. Geçmiş olsun 
(5,108 puan) tarafından
Teşekkürler sonuçlar iyi çok şükür ama hafif burun akıntısı var dişten umudumu kestim üşüttü sanırım
(15,005 puan) tarafından
Neyse geçer gider inşallah

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 365 göst.
25 Ocak 2024 Aile kategorisinde Anneolmak. (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 154 göst.
6 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Pekiyasimdi (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 271 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Dilekk (1,094 puan) tarafından soruldu