0 oy
200 göst.
Diğer kategorisinde (208 puan) tarafından
Herkese merhaba,

POMEM ön başvuru sonuçları aciklanmis. Kazananların bundan sonra yapması gereken neler. Mulajat ve fiziki parkur ne zaman oluyor bilen var mi?  

Ayrıca en doğru boy ölçümü nerede yapılır veya ben nasıl olcebilifim 

6 Cevaplar

0 oy
(208 puan) tarafından
Bilgisi olan var mı 
(38 puan) tarafından
Ayin 8 ine Kadar parayı yatırıyorsun. Paralar yattıktan sonra ilerleyen tarihlerde mülakat tarihlerini açıklıyorlar. Genelde 1 ayı buluyor(tahmin) on sağlık ve spor çoğunlukla aynı gün oluyor ilk defa gireceksen spor mülakatı icin kursa gitmeni öneririm parkur deneyimin olsun. Ön sağlık ve sporu geçersen daha sonra ilerleyen bir tarihte sözlü mülakat için çağırıyorlar. Hepsini polis akademisinin sayfasindan duyurular kisminda takip edersin zamanla.
(208 puan) tarafından
Evet ilk defa gireceğim, zaten boy konusunu halledebilirsem direk parkura çalışacağım. Boyum sınırda gibi boy olmazsa boşu boşuna para yatırmış olmayayım bir de parkur ve mülakat bulunduğum ilde mi olur? Ve mülakat kötü geçse ve sadece parkur iyi olsa bile kazanır miyim
(38 puan) tarafından
Sınavlar için bazen farklı ile cagirabiliyorlar büyük sehirse muhtemelen kendi sehrinizde olursunuz yinede dışarıya cagirmalari da ihtimal dahilinde. Parkuru geçerseniz sözlü mülakat belirleyici oluyor ama kötü geçip kazanan da çok var. İyi geçip kaybedende çok var.
(208 puan) tarafından
Sabah baktim da bulunduğum ilde varmış. Herhalde bir değişiklik yapmazlarsa bulunduğum ilde girerim. Mülakat sürpriz olacak o zaman, herkes senin dediğin gibi diyor, kimin kazanacagi hic belli değil
-Reklam-
0 oy
(10,783 puan) tarafından
Zamanını bilmiyorum ama bir kursa gitmende fayda var.kolay gözüküyor parkur ama o verilinen sürede yapmak çok zor.onlar çok kapsamlı ölçüyor boyu .ben girdiğim sene ilk aldilar içeri PC basinda test cozudurduler.sonra boy kilo olctuler .arkadan düz taban miyiz diye baktılar.sonra vücut kontrole aliyorlar.ic çamaşırların ile kalıyorsun.bir Dr bir bayan polis gelip kontrol ediyor .dişlerine bile bakıyorlar .sonra mülakat oluyor .3 yada 4 üst rütbelinin önüne cikyorsun .sonra da parkur .
(208 puan) tarafından
PC basinda çözdugun test neydi acaba bir de dediğin gibi parkur kolay gözüküyor ama kesin zordur. Mülakatta sorular nasıl oluyor acaba bir de mülakatta soruları bilemesem ama parkuru yapsam geçer miyim
(10,783 puan) tarafından
Yapamadigin olduğu anda eleniyorsun.asama aşama gibi dusun.gecebilirsen öbür asamaya gecebiliyorsun.test soruları çok kolay .genel kültür ve basit ülke tarihi gibi düşün.cok basit .parkur kesinlikle çok zor .mülakatta da işte akıllarına geleni soruyorlar.neden polis olmak istiyorsun, cumhuriyet ne zaman ilan edildi.polis teşkilatının kuruluş yılı vs belli olmuyor belli kalıp bir soru yok
(208 puan) tarafından
Hepsinden belli bir şey yapmak gerekiyor yani, hayırlısı artık çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Kpss kac almistin cnm
(208 puan) tarafından
72,900 kusur almıştım  sen kaç aldın seni çağırdılar mi
tarafından
Ben girmedim cnm. Puanin fena degil. Ama hemen sinavdan 1 ay once parkur calismaya basla yoksa olmaz.
(208 puan) tarafından
Evet başlayacağım zaten yarından itibaren parkura calismazsam olmaz.
0 oy
tarafından
Onların tarıhlerı acıklanır ama parkura gıtmeden knce muhakkak parkır calısması yapman lazım, dırek gıdersen elenırsın
(208 puan) tarafından
Evet bende çalışmayı düşünüyorum ama boyum yuzunxen başvuru yapsam mı emin olamadim. Boy da biraz sıkıntı olacak gibi boyum tam kaç bilmiyorum ama sinirda
0 oy
(391 puan) tarafından
Canım bn 2 dönemdir girmiyorum sadece. Sanırım artık tüm spor sözlü ankarada oluyormus. 5 kez girdim hepsinde sözlü mülakatta elendim. Spor ve saglıgı gecersen komisyona kndini tanıtiyorsun soru sormak isterse soruyorlar ve sonrasında kutuda soru çekip okuyup cevaplıyorsun. Boyun sınırda ise derin nefes alıp ölçersin bde kızlar bi tık saçını kabartıp o şekilde hallediyordu. Max 2 cm yaparsın farkederlerse saçını düzelt diye uyarıyılar ztn. Bde sözlü de bitiyor olay. Sporu ne kadar iyi yapsanda. Hevesini kırmak istemem ama dayısız çok zor gerçekten. Umarım başarılı olursun 
(391 puan) tarafından
Kardeşiniz erkek mi erkeklerin alım sayısı fazla oldgu için şansları daha fazla. Kadınsa dayısız kazandıysa helal olsun gerçekten
(208 puan) tarafından
Yok hamile değilim, evli de değilim zaten öğrenciyim. Kötü olmuş ya, mülakatta neye göre aliyorlar bilmiyorum. Ben masaya devirsem herhalde direk elenirdim. Tekrardan katılmayı dusunuyor musun
(391 puan) tarafından
Hyr cnm şuan bebegim var onu bırakıp spora hazırlanamam zamanım yok ki yaş sınırındayım girsem son 1 hakkım var ama olmuyor artık vazgeçtim ben
İnsallah hayırlısıyla sana nasip olur
(14,017 puan) tarafından
Erkek canım 80bin kişiden 10bin kişi kazandı içlerinden biri de benim kardeşim şuan eğitimde. Çok ciddi emek vermek gerekiyor kardeşim aylarca parkur çalıştı bebekli birisi için zor olur gerçekten hayırlısı olsun inşallah
(208 puan) tarafından
Teşekkür ederim umarım olur hayırlısı artık herkes içinde ve bende zaten bir kez deneyeceğim olmazsa bir daha denemem herhalde.
0 oy
(14,017 puan) tarafından
Benim kardeşim de şuan POMEM de eğitim görüyor bitirmek üzere inşallah göreve başlamak nasip olur isteyen herkesin gönlüne göre versin Rabbim başarılar ♥️
(14,017 puan) tarafından
Hiç sorun değil aklına takılan başka şeyler varsa yardımımiz dokunursa ne mutlu bize. Bu mesajı aynen yolladım kardeşime sabah çok erken uyandiklari için şuan muhtemelen uyumuştur cevap gelince yazacağım
(208 puan) tarafından
Evet muhtemelen uyumustur, erken yatıyorlar. Cevap gelince ve müsait olduğun da yazarsın. İyi geceler
(14,017 puan) tarafından
Sorunun cevabıni bilmezse o anki heyecan ve panikle istemeden saçmayabilir. Oradakı heyet dogru cevaptan ziyade kendinden emin olusuna sogukkanliligina ve kararliligina bakar. O dedıgi iş mulakatlarinda geçerli teskilatta kurallar bazen tersine işler. Böyle yazdı
(208 puan) tarafından
Tamamdir mülakatta cevabı bilmiyorsam kısaca bilmediğimi söylerim. Zaten heyet onlarca kişi ile görüşme sağladığı için kısa ve öz konuşmak daha mantıklı
(14,017 puan) tarafından
İnşallah en hayırlısı olur sizin için

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 130 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Mdne1311 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 225 göst.
6 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir5 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 115 göst.
3 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir5 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 115 göst.
20 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Nurgizem (274 puan) tarafından soruldu

378,191 soru

11,319,195 cevap

34,765 kullanıcı

...