0 oy
529 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bilenler bilir eşim kendine 45 bin ₺ telefon almayı düşünüyor ama benşm rızam yok bana en son dedi ki sen ne yapsanda alacağım bende İNŞALLAH alamazsın dedim . ve hep almaya giderken  telefon Türkiye ye gelir gelmez hemen bitiyor eşim bi.türlü alamıyor niyet ediyor ama alamıyor geçen gün yine gitmiş.bi çalışan abi sende ne bahtsızsın bi türlü alamıyorsun yğne bitmiş demiş .eve geldi bana diyor senin rızan olmadığı için alamıyorum rıza göster de alayım sizce dalga mı geçiyor yoksa doğru mu söylüyor?

26 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Burda böyle postlar açılınca neden kimse yazmıyor ama başka postlara cevap üst üste yazılıyor.
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Bu da sadece bizim toplumuzda var. Ayrani yok icmeye tahtaravanla gider s.cmaya. 45 binlik telefon nedir yani? Gosteris budalasi dostlar alisveriste gorsun tuketme manyagi bi toplum olduk ciktik. Sorsan asgari ucret alir cebinde i phone ile gezer. Sacmaliktan baska sey degil. Ben bu gelirimle bir telefona 45 bin vermem ki kari koca calisip cok iyi kazandigimiz halde.
0 oy
(4,953 puan) tarafından
Bence eşin rızası yoksa o iş olsa bile hayır gelmez ondan,ki sen rıza vermemekte Cook haklısın 45 bin çocuğunun rızkı kendine oyuncak alıyor sanki çok hesapsızca 
tarafından
Evet canım çok doğru bende rıza göstermiyor um çünkü aşırı fazla bana geliyor çocuğumun odası yok adam oda yı gereksiz görüyor ama telefonu gereksiz görmüyor
(4,953 puan) tarafından
Verme rıza önce çocuğunun odasını yap ,rizam yok de ikna olma bu devirde geçim çok zor 45 bin bir telefona kocan iyi mi,benim kocam işveren fabrikaları var genede bir telefona o kadar vermem gereksiz diyor normal Samsung kullanıyor
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Canım annem der onu, babanın rızası olmadan girdiğim her iş elime yüzüme bulaşır diye. Yani uygun olan tabii ki eşini razı etmektir hayatı paylaşıyorsunuz sonuçta. Ayrıca 45 binlik telefon nedir :///
tarafından
Hiç sorma çocuklarımın odası yok oda yap diyorum gereksiz diyor ama kendisi ne tleefon alıyor sen olsan rıza gösterir misin
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Çok gereksiz  10 bin TL'lik telefon işini görmüyor mu sanki 
0 oy
(3,244 puan) tarafından

Ay bilemedim ya. Maddi durumunuz önemli tabi.

Benim eşim iphone 13 almak istedi. Durumumuz pek yoktu. Yinede kırmadın, istiyorsan al dedim. Kredi çekib aldı. Ama hiç zorlanmadık. Kredi zamanı gelince bi şekilde o para elimize ulaşıyor. 

Gerçi telefonu sevemedi, doğum günümde bana  hediye edeceğini söylüyor. 1ay kaldı:D:D:D:D:D

0 oy
(6,221 puan) tarafından

Allahim 45 bine neler alınır ya telefon ne demek elinden düşse kırılsa ne olacak pahalı telefonun yapılması da pahalı :blink:

45 bine sana bilezik alsa bir dahaki sene kar edersin böyle bir düzende zamlarda pahalılıkta hiç mi ileriyi düşünmüyor 

Ha eviniz arabanız vardır en iyisinden eşinin kendi iş yeri vardır neyse dersin o göze görünmez ama ben asla aldırmam zaten eşimde 45 bin verip telefon almaz 

0 oy
(265 puan) tarafından
Bu gune kadar neye riza göstermediysem ve kafama yatmayan seyi esim yapsa hep elinde patliyor 
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Durumunuz varsa ev araba varsa zorlanmiyorsaniz rıza ver gitsin canım ne olacak herkes alıyor ama durumunuz yoksa verme rıza ne hali varsa görsün 
0 oy
(392 puan) tarafından
Yayıncı falan mı enişte djdnh
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Kız 45 Bine telefon mu alinirmis abooo
0 oy
(260 puan) tarafından
Bende olsam rıza falan vermem canım 45 bine telofonmu olur bu devirde önce çocuklarını eşini düşünmeli bence 
0 oy
(26 puan) tarafından
O vereceği parada senin de rızkın var. Rızan olmalı diye düşünüyorum hep bi sorun varsa Rabb nasip etmiyor demekki üstelemesin almasın bence 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
45 bin telefon a  mi verilir ya o kadsr değil. Hepsi aynı işi görüyor Allah aşkına. Aynı düşünüyorsan rıza verme bence. Gelirinizi bilemem tabi
0 oy
(633 puan) tarafından

Çok doğru söylüyor. Benim eşim her hafta halısaha ya gider bazı haftalar gitmesini istemem yenilirler :D

0 oy
(302 puan) tarafından
Öyle bir şeye rıza mı verilir deseydin 45 bine telefon almak ne ya para gökten mi yağıyor eşine 
0 oy
(7,023 puan) tarafından
Doğru tabi bende de razı olma daha akillanmamis da rıza ver diyo kombiyi açsın o önce 
0 oy
(13,082 puan) tarafından
Rızan yok şimdi alamiyormuş ya hani güç bela gönülsüz gönülsüz he dedin rızanı almış mı olacak o telefondan hayır beklemesin senin çocuğunun rızkı o para onun hakkı var o parada ben çocuğum olalı beri kendime aldığım kıyafette bile ihtiyacım var mı lüks mü sorgulaması yapıyorum adamdaki rahata bak ya kırılır o tel ya çalınır 
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Ciddi olabilir benim de eşim kaç defa şahit oldu benim istemediğim birşeyin olmadığını 
0 oy
(1,552 puan) tarafından

Benim eşim de benim rızam olmadan gittiğinde balık tutamadığını söylüyordu :) Olabilir, sonuçta aile kutsiyeti diye bişey var.. 45 binlik telefon nedir bi de, gözümüz yok Allah hayırlısından bol kazançlar versin ama altı üstü bi telefon yani, beş dakika sonra üst modeli çıkacak, en geç dört seneye çöpe gidecek

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 775 göst.
5 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 272 göst.
20 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 290 göst.
7 Haziran 2023 Aile kategorisinde Meryemmozer (236 puan) tarafından soruldu

379,971 soru

11,374,443 cevap