0 oy
570 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Yediriyor ben ne kadar itiraz etsem de. Olsun diyor alışsın sonra yemek seçer hem boğazı genişler felan diyor. Ben görünce yediremiyor ama ne zaman görsem biseyler tutuyor ağzına. Bu dogrumu ya veren varmı başka?

33 Cevaplar

0 oy
(1,393 puan) tarafından
Bişey olur mu bilmiyorum amade vermemek gerektiğini söylüyor vermemek daha iyidir benim kiİmda dört aylıkken görümcem yaptığım kurbaiyeden verdi kızımın dışı vardı yedi oda ay nasıl mutlu oldu görümcem ama ben o an vermiyoruz abla iyi değil diyorum bak nasıl yiyor diye olduresim geldi sen bebene ver karışma benim bebeme cins hepsi ya ne diyim söylese de anlamıyor. Ben kimsenin çocuğunu karışmam millet çocuğa karışacak yer aeiyor 
-Reklam-
0 oy
(7,466 puan) tarafından
Ben 6 ay hıc birşey yidirmedim kimseye verdirmrdim bu konuda çok katıyım ben
0 oy
(2,556 puan) tarafından
Valla gecen portakalla elme azicik emdirdim ertesin gun kakasinda kan vardi cok korktum 4 ayina giricek bidaha asla bisey vermem dikkat et canim
(2,194 puan) tarafından
Portakal,mandalina  8 aylıkken verilir canım asitlidir yakar domates de öyle cilekte aklımda bulunsun bunları direk verme ben bile portakili baya geç verdim alerji yapmasın rahatsız etmesin bebeği diye
(2,556 puan) tarafından
Sagol tesekkur ederim aslinda bi an gaza geldim gorumcem ver ben veriyodum felan diyince yoksa ilkimde 6 aya kadar hc bsey vermedim ama bunada asla 6 aya kadar bsey yok artik
(2,194 puan) tarafından
Oluyor öyle insan bazen heves ediyor ilk başlarda ,bende çok hevesliydim ilk başlarda tadıma başlayalım diye hevesleniyordum 6 aylıkken bir başladım, zor ya kakaya bak kimi dokunuyor kimi boğazına takılıyor yutamiyor bebek yok bogulacak yok alerji olacak yok su ne kadar içecek su yeterlimi verdim çok mu verdim , ilk surec strestliymis bende sonradan anladım,ama ilk başta öyle heves ediyordum ki bebeğime tadım yaptiracagim diye hiç heveslenilecek birşey değil canım 6 ci ayı beklemek bencede daha mantıklı
(2,556 puan) tarafından
Aynen bencede boyle hic degilse memyi veriyorsun doyuyor obur turlu ne yapsam ne yedirsem dert oluyor hayirli bakalim bebislerimiz icin
0 oy
(682 puan) tarafından
Bnde bunu yaptım ilk çocuğumda yediğim her şeyin suyundan birkac damla tattirirdim şimdi her yemeği yiyor çok şükür asla yemek seçmez. Güzel arkadaslarim bebeğinizin üzerine fazla düşüyor olabilirsiniz bu çok normal ve güzel birşey sonuçta annellik icgudusu diye birşey var ama onların geleceğini de etkileyecek şeylerde var o kadar üstüne düşerseniz ileride asla birşey yemek yemek konusunda çok zor olur ne kadar erken o kadar iyi bnce gaz yapan şeyler hariç tavuk çorbası yoğurt pilav tanesi ezilmiş tabi ki bebe bisküvisi bunlar 3 4 aylıkken verilebilecek şeyler iyi akşamlar güzel anneler 
(1,621 puan) tarafından
Alakası yok. Benim kızım 182 günlükken yemeye başladı, şu an o da yemek secmiyor. Bu üstüne fazla düşmek değil, olması gereken.  4 aylıkken başlatıp da yemek seçme sorunu yaşayan çok var. 3 aylik bebeğe bebe bisküvisi önermek nasıl bir şey onu da anlayamadım
(2,194 puan) tarafından
Bencede çok saçma olmuş 15 aylık hala bebe bisküvisi vermem bebeğime çok yemek konusunda katı biri değilim ama o kadar yararsız birşeyi neden vereyim bebeğime birde içinde glikoz var bir sürü katkı maddesi var  meyve yesin onun yerine derim ki 3 aylık bebek nasıl sindirecek o bebe bisküvisi olsun yemek suları olsun ya mide, bağırsak, böbrekler ne olur hadi biz bilmiyoruz çok korumacı anneleriz doktorlardami bilmiyor adamlarda çok meraklı sanki bizim cocuklara katı gıda vermemeye6 aydan önce tadım yaptırmayaya doktorlarda bilmiyor yani
(682 puan) tarafından
Buskiviyi bebeğin eline ver öyle katır jutur yesin demiyoruz zaten meyve çay vs sıvı bir kıvam ile biberon ysrdimiyle verilebilir
(2,194 puan) tarafından
Biberonda verince faydalı oluyor galiba :) 3 aylık bebek eline alıp yiyecek hali yok zaten de neyse canım isteyen versin ne diyeyim ben vermem, böyle önerilere karşıyım
0 oy
(473 puan) tarafından
Çocuğunun sagligiyla oynatma lütfen sen annesin , doktorlar ilk altı ay su bile verdirmiyorlar , yazık günah bebeğine , gördüğün an eline yapis o kaynanan olacak çok bilmisin , ne yapıyorsun sen de.Koy tepkini.
0 oy
(54 puan) tarafından

İlk kızımda benim kayınvalidem 2 aylıkken başladı :) şimdi ikinci oldu ama bunda gelme şansı yok bu defa yapamicak :)

0 oy
tarafından
Doğrumu diye sorma bile tabiki yanlış bir davranış 

3 aylık bebek anne sütü yada formül mama ile beslenmeli.. 

Bu şekilde bu ayda ek gıda verilirse aksi durumlar yaşanabilir tepkinizi gösterin çocuk sizin çocuğunuz 
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Valla böyle şeylerk anlamiyorm siz annesiniz sizin hayır dediğiniz bir şeyi başkası nasıl yapıyor anlamiyorm benim 3 aylık bebeğime yemek suyu verck bak bakalım 2.ci ye cesaret edebiliyomu 
0 oy
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Şöyle soyleyeyim salca 1 yaşına kadar yasak bebeklere  8-9 aylıkken başladım da ben bile erken başladım diyorum salçalı normal yemeklere , 3 aylık bebek birde normal tuzlu yemekler hem alerji olur bağırsakları hazır değil maf olur ,hem de böbrekler zarar gorebilir çok küçük ya engel olun böyle yemek suyu vermelerine zamanı gelince ayına uygun tadimlarda başlarsınız ,benim kuzenler ne aklına gelirse ilk ek gıdaya geçince verdiler 6 aylıkken yani bebeklerin ay ay tabloları var neyse onu vermediler ,bebek reflü oldu sizinkine göre büyük olduğu halde herşey olabilir verdirmeyin zararlı 
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Yemek seçme olayı tamamen çocuğun karakteriyle alakalı bana göre. Ben kızım 182 günlükken ek gıdaya başladım. Benim de kayınvalidem kızım 50 günlükken ağzına elma koydu. Hem de meme reddi durumu vardı. Onun tadını alan çocuk asıl hep onu arayıp memeyi ve normal yemeği reddediyor. Sonra hep tatlı şeyler vermeye çalıştı güzelce dedim anlamadı. Çektim aldım elimden. En son da ben tatlı yedirmiyorum dememe rağmen ben arkamı dönünce sütlaç verdi. Bir kaşıktan ölmez ama sürekli benim dediğimi kale almaması artık bende sigortaları attırdı. Her şeyi söyledim benim çocuğuma benim istemediğim şeyi benden gizli veremezsiniz djye. Eşim 32 yaşında mide ve şeker sorunu var. Ben bebeklik beslenmesinin de payı olduğunu düşünüyorum. Kızım su an 14 aylık her şeyi yiyebiliyor. Kaşığı ve çatalı ağzına gayet güzel götürüyor, çiğneme yutma sorunu yok. Erken başlamadı sorun da yaşamıyoruz. Yaşlılara bakmayin
0 oy
(3,500 puan) tarafından
Benim ki ağzında yaladigi tavuğun kemiğini 2 aylık bebeğimin agzina sokup yalatti ve şok oldum hiç bisey diyemedim
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Yemeğin yağı ve tuzu suyunda. Onun midesi, böbreği o kadar tuzu ne yapsın. Çok sakıncalı 
0 oy
(10,976 puan) tarafından
Şaka mı kaynanan?benim oğlumun Dr u Bulgar bir kadındı .hatta bırak 5 aylık tadimi 6 ay bitene kadar sadece emzirtti.ingilterede okumuştu.tum Avrupa'da 6 ay bitene kadar emziriliyormus.engel ol bacım .gerkirse kavga et.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 106 göst.
0 oy
5 cevap 299 göst.
0 oy
0 cevap 105 göst.
0 oy
1 cevap 76 göst.
19 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Papatyacicegi (73 puan) tarafından soruldu

381,731 soru

11,428,169 cevap