0 oy
569 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Yediriyor ben ne kadar itiraz etsem de. Olsun diyor alışsın sonra yemek seçer hem boğazı genişler felan diyor. Ben görünce yediremiyor ama ne zaman görsem biseyler tutuyor ağzına. Bu dogrumu ya veren varmı başka?

33 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ulan 5 aylıkken bile alerjisi olur diye tadımı yavaş yavaş yapın diyorlar bu kadar doktor sal.ak kaynanalar akıllı doğru 
(116 puan) tarafından
:/ gelde anlat
tarafından
Uf çok zor anlatsanda anlamazlar
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Demekki sert konuşmuyosn çocuk senin çocuğun bacım kimse karışamaz 
+1 oy
(341 puan) tarafından
Valla bu yasli kesim adami kanser etmek icin varlar ne doktor lafini umursuyplar ne anne ya benim evladim dememe bile musade etmiyolar hemen al senin olsn acitasyonlar faln filan saygi duy bi ya karisma cok mu zor diye baagirmak istiyorm
0 oy
(7,121 puan) tarafından

image

orasi lahmacuncu mu 
(116 puan) tarafından
Böyel olur zaten böyel giderse:)) :)
(7,121 puan) tarafından
Midesi alışır balım benim 7 aylık bebeğim şuan katıklı pilav sulu acı herşey yiyor
(13,202 puan) tarafından
Allahım yaaa ne güzel
0 oy
tarafından
Bana sen veriyomsn gibi gekdi ama neyse 
(116 puan) tarafından
Valla vermiyorum ben korkuyorum boğazında kalır alerji olur vs  diye
tarafından
Tepkini koy esin birşey demiyor mu yazik cidden birşey faln olur
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Hiç olmazsa 6ayi beklesin ek gıdada sulu yemek yeririz de daha neler
(116 puan) tarafından
Diyorum ama
.... işte anlamıyor
(2,126 puan) tarafından
Emziriyorsan sütü kabul etmez bak diye ilirisn
0 oy
tarafından
Boğazı genisleyince ne olcak ekmeği bütün mu yutacak.

Kesin bir dille uyar. Hiç doğru değil 
tarafından
Kız napim haksız mıyım
(52 puan) tarafından
Yok tatlım haklısın tabii ki de cevabın hoşuma ve komiğime gitti :))
tarafından
☺️☺️☺️.
Kız valla sinir oluyorum şöyle şeylere hangimiz kocaman lokma yutuyoruz ki bebeğin boğazı genislesin diyolar.
Bu ayda başlamak o bebeğe başlı başına zarar ☹️
(52 puan) tarafından
Aynen canım güldüğüme bakma senn cevabına güldüm kaynanasının yaptığı çok yanlış hiç yoksa o çorbada tuz var bebek için çok zararlı drlar su vermenize bile gerek yok derken çorba vermek Allah akıl versin böyle kaynanalara
tarafından
Amin canım amin.
Bende şakayla karışık yazdım napim. Trajikomik bir durum ☺️
0 oy
(636 puan) tarafından
Ne kadar hevesliler el kadar bebeğe biseyler yedirmeye bunun yüzünden akrabalarimla tartıştım inanın hiç iyi değil bize doktor 120 günlükken ek gıdaya geçirdi çok zor yemiyor oguruyor kusuyor acele etmeyin derim 
(116 puan) tarafından
Biz diyo böyle büyüttük anne sütü müz mü yetiyordu diyo siz yeniler ne anlarsınız diyo bilmem ne:)
(636 puan) tarafından
Çok iyi bilirim cooook pirinç unu maması yapardık yemeklerin suyuna ekmek doğrar verirdik klasik lafları ama o zaman yokluk vardı bilinç yoktu şuan aklımız çok şükür yerinde biliyoruz he saglikliyiz çok şükür öyle büyüdük evet ama gerçekten tartışılacak bir konu
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Benim kızım 34 haftalık doğdu 1 aylıkken kuvozden çıktı öbür ay kaynanam kuymak yediriyordu çocuğa ne kavgalar ettik evde birbirimize girdik birlik oturuyorduk. Naptiysam önüne gecemedim bı turlu kızım şuan 5 buçuk yaşında hala kuru kuru zayıf çöp gibi bebekken de öyleydi 9 aylıktı soranlara 5 aylık diyordum. Hem erken doğdu diye küçüktü hemde minyondu Erken yedirince kilolu falan olmuyor.
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Bende 4 aylıkken veriyordum oğlumada kızımada hiçte birşey olmadı
0 oy
(877 puan) tarafından
Anlamıyo diye bir şey yok ben annesi olarak vermeni istemiyorum de resti cek 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Sence doğru mu? Çocuk sizin bırakın şu kaynana kayınpeder lafı ile hareket etmeyi
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Hangimizin bogazı dar kı : D keske böyle birsey mümkün olsaydı
(116 puan) tarafından
Ne biliyim hangimizin dar :)
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Aslında olması gereken o 6 aydan sonra tadımla falan başladık yok 26 aylık hala yemiyor ve blenderdan geçiriyorum. Koca lokmayı sokmuyor ya ağzına  
(116 puan) tarafından
Dişleri varsa yiyebilir bebeğin. Senin korkmana gerek yok:) 26 aylik nerde 3 aylik nerdeee
(1,623 puan) tarafından
Ne alaka olması gereken o. Ben kızıma 6 aylıkken ek gıdaya başladım ve yaşlıların dediği hcbir şeyi yapmadım. Sorun bence sizin yonteminizde. Bir kere bile blender kullanmadım. 8 aylıkken bile pütürlü yiyebiliyordu. Şu an 14 aylık koca ekmeği ısırıp yiyebiliyor. 3 aylık bebek anne sütünü bile sindiremedigi için gaz sorunu yaisyor zaten ne yemek suyu
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Evet aynen bende 6 aylıkken başladım hatta ilk tadimlarda yoğurttan sonra , bal kabagı haslamistim boğazına takıldı bebeğe birşey oluyor sandım boğulur diye korkumdam tadimlar 7 ci aya bile sarktı ama sonra ilk başlar dışında ,çok püre vermedim ve Blender hiç kullanmadım hep çatalla ezdim yiyecekleri  ve şuan 15 aylık ve arkadaşın dediği gibi ekmeği kacirdimi baya ısıra ısıra  yer vermez ekmeği , hiç püre asla ağzına sokmaz sevmiyor,çorbanın içine ekmek bile dogratmaz önce çorbayı içer üzerine ekmek ısırır , baya normal katı gıda yiyor başlangic dışında ,püreyi çok vermedim alismadı püreye, baya büyümüş bebeğin ,ben 7 aylık başladığım halde tadimlara  katı yemesinde sıkıntı yaşamadım , siz  püre yedirmeye alistirmissiniz canım birakmalisin artık 26 aylık olmus bebek, bunun katı gıdaya başladigi zamanla ilgili bir sorun değil senin  püre alistirmanla özellikle blender kullanmanla ilgili bence
(13,202 puan) tarafından
Hayır katı da yiyor işine gelirse. Reflüsü olduğu için zorlandık biz ve tabi kolik bir bebek ve anne sütü almadığı için çok zorlandık. Doktor eşliğinde 4 ayda tadıma başladık. Ben de ilk başta blender kullanmadım ezerek verdim çok da karşıyım hala da karşıyım blendera. Köftesini, kebabını, makarnasını, ekmeğini falan yiyor ama çorbayı asla pütürlü şehriyeli erişteli yemiyor ve bir hafta yediğini ikinci hafta yemiyor. Ki annemle bakmamıza rağmen sofradan yemedi. Annem vermeye çalıştı ben de kızmadım. Ama olmadı hala zorlanıyoruz. Yoksa köftesi e kadar blenderdan geçiriyorum.
(2,194 puan) tarafından
Anladım canım o zaman öyle alışmış zamanla düzelir katı yiyorsa sorun yok geçen biride soruyordu katı hiç vermemiş 16 aylık bebeğe nasıl alistirdiniz diye soruyordu öyle hiç katı yemiyor sandım şöyle birşey var katı benim bebeğimde yiyor mesela asla makarna yemez doku olarak sevmiyor ama pilav ,bulgur pilavı vs yiyor o yüzden takmıyorum yani bazı gıdaların dokuları sevmiyor olabilir o damak tadı birşey yapamazsın
0 oy
tarafından
Ben valla tavrımı öyle bi koydum ki, benden gizli benim çocuğuma eğer biri bişey yedirsin büyük küçük demem gebertirim, yedirmek isteyen dogursun bi tane ona yedirsin benim çocuğuma benden başkası karışmasın, nasıl olsa çocuğun vücudu belli eder çünkü daha sindirim sistemi gelişmedi illa ki kusmayla veya başka biseyle belli olur, hastaneye gidince de bu ortaya çıkar ve ondan sonra izleyin beni neler yapıyorum yemeği verene dedim
(660 puan) tarafından
Hahdhahs çok iyi ya valla bizim nasıl olacak bilmiyorum ama beni hiç ciddiye almıyor kaynana. Söylediklerimi takmaz bakalım iki ay kaldı doğuma neler olacak göreceğiz nefret ederim bende bana karişilmasindan
tarafından
Beni ciddiye almamaları diye bişey söz konusu bile olamaz kız :D saygimi her zaman gösteririm ama karşıdakine bağlı bu,bilirler bunu da
0 oy
(448 puan) tarafından
Boyle bir cahil de benim başımda var kizim ilk doğduğunda emdiği ŕecele banıp banıp çocuğa verdi seker komasına giriyordu  az daha çocuk....  yine de geldik hastahanede aynısını yaptı laftan anlamayan anlamıyor 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ben vermedim kimseye de verdirmedim. Allah korusun  küçücük daha mideleri o yağı salçayı nasıl hazmetsin
0 oy
(52 puan) tarafından
Hiç doğru değil o çorbada tuz var ve 3 aylık bebek için sakıncalı bu bilgisizlik yüzünden ileriki yaşlarda insanlar yüksek tansiyon kalp hastası vs oluor işte hani diyorlar ya bize de verdiler bişey mi oldu diye daha ne olsun istiyorlar acaba verme dediğin halde vermesi de ayrı sinir bozucu 
0 oy
(7,043 puan) tarafından
O kaynananın ağzına çarp bitane dengesiz ya benimkiler de erken başla yedir dedilerde 4 aylıkken basadilar söylenmeye annemde dedi onunla 3 gün kusunce kaynanamda sesini kesti 3 aylık bebek ne demek ya yemek suyu salça var tuz var hadi salça neyse de tuz direk kalbini bobrekerini etkiliyo benim oğlan 7 buçuk aylık daha ben vermedim kendi yemeklerimden ayrı yemek yapıyorum ona tepkini koy maden öyle yanından ayrilma o zaman çocuğun verme bile kucağına çocuğunu benimki de böyle herşeye karıştı karıştı dilini tutmayı bilmedi bende gerektiği yerde lafını verdim söyleyemedim yerde eşimle kavga ettim daha şu gün oldu bi kaşık bişey veremedi çocuğuma zamanında o kadar karismasaydi bende biseylere müsade ederdim hayır izin vermiyorum yediremez çocuğuma bi kaşık bişey veremez su bile iciremez bitti tepkini koy çocuğa zarar veriyo gözünün önünde 
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Gebertirim saygılar

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 105 göst.
0 oy
5 cevap 294 göst.
0 oy
0 cevap 101 göst.
0 oy
1 cevap 75 göst.