0 oy
73 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (436 puan) tarafından
bebeğim altı aylık yoğurt yapıcam . şehir merkezindeyim Doğal süt alamam marketten alıcam nasıl yapıcam bilgi verir misiniz YouTubedan baktım kaç tane yoğurtla mayalıyolar market yoğurduyla mayalanmas herhalde kafam çok karıştı yardımmmm.

5 Cevaplar

0 oy
(6,178 puan) tarafından
Ben ilk market yoğurdu ile mayaladim gayette güzel tuttu. Sonra bir yemek kaşığı kendi mayamdan kullanarak yoğurt yaptım hep. 

1 lt süt kaynadıktan sonra 10 dk kısık ateşte kaynatarak altını kapattım bir 10 dk kadar daha bekledim parmağımı degdirdigim de hafif yakacak şekilde oldu yoğurdu süt ile sulandırıp içine döktüm ertesi gün de kullandım.
-Reklam-
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Bim den altın süt al serçe parmağını soktuğunda 10 a kadar say yanacak kadar olsun ısısı sonra bir sofra örtüsü olur mutfak havlusu olur güzel sar 3 4 saat beklet koy dolaba 
0 oy
(1,365 puan) tarafından
Cam süt ile mayalıyırdum ilk aylar onlar pastörize daha iyi temizleniyor diye. Bulamayınca BİM'in altın süt ünü alırdım. Ev yoğurdu varsa onunla yoksa alabilrsen komşudan son çare market yoğurdu ile mayalanır 
0 oy
(121 puan) tarafından
Market sutuyle alakali bisey diemiycem ama ben kaynatiodum sonra elimi yakmiycak sekilde bekletiodum  kavonoxlara koyodum 2 kasikda yogurt  atiorum cok karisdirlmiyxak sekilde karisdiriyodum sonra kavonoxlarin kapagini tam kapatmadan sadece usdune koyodum hepsini yan yana koyup iyce usdunu ortuyorumm sonrada 3 4 saat bekletiorum ordanda buzdolabina aliyorum agzini kapatarak ordada 1 gun tutuyorum acmiyprum agzini
0 oy
(1,170 puan) tarafından
maya icin activia shot kullanirim her zman tas gibi de tutar yogurdum hem o ekstra probiyotikli bir yogurt o yuzden daima onu alirim sutu de pastorize gunluk sut kullanabilirsin
(436 puan) tarafından
mayayı nerede bulabilirim teşekkür ederim
(1,170 puan) tarafından
her buyuk marketlerde olur canim google yaz tüp gibi kucuk birsey onu alirim 1 1 bucuk 2 lt lik sutlerime hep aynisini dokerim gayette guzel tutar 19 aylik hala bu mayayla mayalarim cok pahali birsey degil o yuzden ayda bir yogurt yapiyorum ona da aliyorum 6 7 lira gibi birsey
(436 puan) tarafından
çok teşekkür ederim:)

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 216 göst.
0 oy
3 cevap 66 göst.
29 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde AlpereninAnnesi (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 160 göst.
0 oy
11 cevap 146 göst.

377,360 soru

11,292,795 cevap

34,711 kullanıcı

...