0 oy
963 göst.
Diğer kategorisinde (2,746 puan) tarafından
Artık kadrolu öğretmen olacağım ama sevinemiyorum. Çünkü eşimin memleketine tayin alalım diyor. İs te mi yo Rum !!!!!!

20 Cevaplar

0 oy
tarafından

Bunu esıne demen lazım is te mi yo ruuuuuum dıye :D böyle buyuk seylere ortak karar vermek laızm canım desin dursun sen sımdı sevincini yaşa bosver :) hayırlı olsun ınsallah 

-Reklam-
0 oy
tarafından
Gözün aydın canım :)
(2,746 puan) tarafından
Tesekkur ederim
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Üüzlme belki boşluk yok 
(2,746 puan) tarafından
Keşke ama var
(9,247 puan) tarafından
Bölüm ne
0 oy
(220 puan) tarafından
Benim arkadaşımın abisi asker eşi ailesinin yaşadığı şehri istemedi. Ama ailesine hiç belli etmedi daha sonra tercih yaparken ailenin bulunduğu şehri yazmadı. İstanbul'u yazdı şu an İstanbul'dalar 

Ama çok şikayetçi pahalı diye :) hayat işte  
(2,746 puan) tarafından
Ay yok İstanbul mu tövbe... Biz oradan kaçtık geldik zaten yazmam orayı orası ömrümü yer benim 25 senem oralarda geçti yeter bana
(220 puan) tarafından
Yaşamak sıkıntı ve İstanbul'u da bir özelliği yok bence gitmemek en mantıklısı
(2,746 puan) tarafından
Kesinlikle
0 oy
(463 puan) tarafından
Kac yıllık öğretmensiniz 3+1 tamamladinız mi
(2,746 puan) tarafından
Hayır tamamlamadım zaten şu an tek umudum 3+1 zorunlu görevin devam etmesi inşallah eder
0 oy
(15,212 puan) tarafından
Hayırlı olsun belatrixcim☺️ valla memlekete giderseniz ordan çıkmayı unut artık . Kapağı attınız mı bı daha ordan tayin istemezsiniz hayatta. O yüzden ya şimdi kabul ettirirsin ya da memlekette emekli olursunuz 
(15,212 puan) tarafından
Memleket neresi sizin. Yaşanılası bir şehir mi ki erkenden eşin gidip oraya tıkılmak istiyor. Senin ailen nerede mesela. Kendi ailenin memleketi farklıysa önce oraya tayin istemeyi teklif et. Belki kabul eder
(2,746 puan) tarafından
Hayatta gitmez ailemin yanına zaten bnede istemiyorum İstanbul'dan kaçtık zaten biz iğrenö bir şehir hayatımı orada çürütenem. Ama ben onun memleketini de istemiyorum çok güzel bir yer ama istemiyorum çünkü annesi dayatıyor. Annesi karışnasa isterdim.
(15,212 puan) tarafından
İnşallah eşin de doğru yolu bulur
(2,746 puan) tarafından
Aminnnnnnn
(775 puan) tarafından
Bunu kesin ve net bir dille belirt eşine şimdi bir iki kavga olur ama giderseniz ömür boyu
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Memleketi neresi canm
0 oy
(3,012 puan) tarafından
Sen tayinini istediğin yere yaz eşine deme canım 
(2,746 puan) tarafından
Mümkün değil ki eş durumu yapacam ben o yazacak o hakkını kullandı çünkü bende
(3,012 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun rabbim gönlüne göre versin canım huzursuz etmekten başka bişey yapmıyor bu erkek milleti
(2,746 puan) tarafından
Ynen öyle valla huzursuzluk
0 oy
(32 puan) tarafından
Al benden de o kadar. Ben de sevinmedim çünkü erkekler kafasına koyduğunu yapar. İnşallah 3+1 i doldurmak zorunlu olur:))
(2,746 puan) tarafından
Herkes olmasın diye dua eder ben de senin gibi olsun diye dua edenlerdenim inşallah zorunlu görev devam eder :)))
0 oy
(2,833 puan) tarafından
Yine de kadrolu öğretmen olman çok güzel hayırlı olsun canım☺️
(2,746 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(4,167 puan) tarafından
Benim esım memur annesinin evine bulunduğu ilçeye isteyecekti bütün akrabalarda bekliyordu. Ama ben istemedim yine annesinin evı ve baskısı değişik akrabaların ortamında olacaktık. Ne yapıp edip esımı ikna ettim. Akrabaların yanında huzurumuz olmaz dedım. Kendi evim olsun istedim gitmem dedım. Gidersek ömür boyu orda kalırdık. Sonra memleketimizin yani kayınvalıdemn olduğu ilçeye değilde merkeze istedik aralarında 1,5 saat var gider geliriz dedik oylede oldu 3 yıldır buradayız doğudan tayın geldik. Iyıkıde istememisiz yaşantımız boyle olmayacaktı. Tabi herkeste büyük hayal kırıklığı oldu istemediler hatta küstuler. Bu benm yaşantım kimseye göre hareket edemem. Beklenilen yeri yazdık sanırım ama en sonlardaydi. Herkese de çıkmadı dedik oysakı biz istediğimiz yerleri yazdik:)) 
(2,746 puan) tarafından
Ayyy ailem İstanbul da ama büyük konulmıyım da asla İstanbul'a gitmem. İlk görev yerimizde orasıydı ztaen. Nefret ediyorum o şehirden. Gezmek için güzel ama ömrümü orada harcayamam beni çok yoruyor :)
(4,167 puan) tarafından
Esımde hıc istemiyor ya gezmelik diyor oda ogretmen kendısı okullar nasıldır kim bilir diyor. Bızımde Șirnakti kurtulduk sukur ordan
(2,746 puan) tarafından
Okullar berbatttttt kesinlikle İstanbul'a götürme eşine en büyük kötülüğü yapsrsın. Öğrenciler çok kötü. Çok kaba sınıfların yarısı Arap eğitim yok. Aşırı kalabalık eve geliyor iş bitmiyor zaten öğretmenin işi hiç bitmez evdede devam ama İstanbul'da daha çok yoruyor
(4,167 puan) tarafından
Burdada merkezdeyız ama koy okuluna gidiyor merkez okulları bile zor diyor velisi bile zor. Koy rahat veli sıkıntısı yok denilecek kadar az. Sınıflar kabalik değil. İstanbulda okuduğum için biliyorum çok kalabalık. Hangi semttesin İstanbul da
(2,746 puan) tarafından
Evet eşimde köy okulunda orayı daha çok seviyor öğrenciler çok iyi diyor
0 oy
tarafından
Sevin sevin gözün aydın çok çok. Eğer eşinle memleketiniz aynı ise sıkıntı olmaz insanın doğduğu büyüdüğü şehir gibisi yok ama yine de sen bilirsin. 
(2,746 puan) tarafından
Aynı değil. Aslında giderdim ben sıkıntı değildi ama bize dayatıyorlar bunu şu an ve bende buna kızıyorum. Sırf bu yüzden sinir oluyorum istemiyorum hayatıma müdahele gibi görüyorum
tarafından
Çok haklısın. Israr olunca daha çok ters teper pidikolojik olarak. Önemli olan eşinle ortak kararınız. İnşallah orta yolu bulursunuz.
0 oy
(8,930 puan) tarafından
Ona sormadan iste tayinini çıkıncada aaa olmuş artık vs dersin olan olduktan sonra bisey diyemez 
(2,746 puan) tarafından
Gelde anlat anlamıyor ki ama zerre istemiyorum. Şehir harika bir şehir yaşanılcak yer. Ama sırf annesi dayatıyor diye gitmek istemiyorum
(8,930 puan) tarafından
O zaman bunu söyleyeceğim hiç aklıma gelmezdi zorlamayla emrivaki yapacaksin
(2,746 puan) tarafından
Aklımda olan sey rest çekmek benim
(8,930 puan) tarafından
Aynen cnm umarım orta yolu bulunur ki bence bulursun
(2,746 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(6,221 puan) tarafından
Öncelikle hayırlı olsun canım Gözün aydın Ama istemiyorsan eğer sen de direkt buna istemediğine dair Yani illa Onun dediği olmak zorunda değil
(2,746 puan) tarafından
Teşekkür ederim söylüyorum da anlayan yok bıktım
(6,221 puan) tarafından
Vallahi kusura bakmasın gidip oraya takılıp Bir daha da çıkmamak istiyor sanırım Ama senin isteğine de göz ardı edemez sonuçta
(2,746 puan) tarafından
Evet onu istiyor aynen öyle ama anlatamıyorum
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Sevin sevin gözün aydın onu da konuşup çözersiniz hayırlı olsun 
(2,746 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah çözeriz
0 oy
tarafından
Yaa çok sevindim hayırlı olsun canım. Eşine ısrarla söyle yani inşallah ağız tadıyla yaparsın mesleğini 
tarafından
Memleketi neresi ya okulla ilgili olumsuz bişeyler bulsan bahanen olsa olmaz mı
(2,746 puan) tarafından
Hiç ikna olmaz başka daha çekici bahaneler bulmam lazım
(2,746 puan) tarafından
Şu an tek istediğim zorunlu görev kalkmasın
tarafından
Ay onu dakimse savunmuyor sanırım inşallah gönlüne göre olsun her şey
(2,746 puan) tarafından
Amin inşallah kalkmasın ya en azından 3 sene kazanırım
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Bebek yoksa boşver bi iki konuşur susar canım bakcak biri olsun diye diyodur hayırlı olsun inşallah
(2,651 puan) tarafından
Ay hastalık hastası bende de var daha işe girme ihtimalim bile yok aman ben bakamam belim ağrıyo diyo sanki bırakırımda ona
(2,746 puan) tarafından
İşine gelmiyor çünkü
(2,651 puan) tarafından
Senin ailenin oraya alsan hem kafanda daha olur
(2,746 puan) tarafından
Ay yok orası İstanbul ben kaliteli yaşama önem veriyorum İstanbul da yaşayamam dünyaya bi kez geliyorum orası bana yetti zaten eşimin ilk görev yeri se oraydı. Bir de kaynanam susmaz ki bin tane laf eder kafasını kurcalar
(2,651 puan) tarafından
Eş ailesi nerde yaşıyo peki ay çok sordum özür dilerim
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Hayırlı olsun canım esinesoyle valla nekadar uzak okadar iyi ama şöyle birşeyde var sen memur olsugun için sana pek karisacaklarini sanmıyorum 
(2,746 puan) tarafından
Ben zannetmiyorum daha şimdiden plan yapıyor her gün bize gelir oğlum yemeğe diye

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 121 göst.
0 oy
20 cevap 714 göst.
18 Şubat 2021 Aile kategorisinde Emine98 (45 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 261 göst.
10 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 634 göst.
5 Kasım 2022 Aile kategorisinde Anonimnim (1 puan) tarafından soruldu