0 oy
493 göst.
Aile kategorisinde (37 puan) tarafından
39 haftalık hamileyim her an doğum gerçekleşir diye annem geldi bugün eşim saç tıraşına gidicekti annem gel ben yapıyim dedi anneme güvenemedi gitti eşim saç traşına çıkarken de eşim çok meraklısınız para harcamaya siz demeye başladı en ufağı bu mesala annem herşeyimize karışıyor hele hele parasal konulara ne dediğini bilmiyor bıktım artık doğurucam annem gitmicek yanımda olmak isticek napıcam annemide yanımda istiyorum ama sütüm gelipte kesilicek diye korkuyorum stresten ne yapmam lazım eşimde bıktı artık laf söylese olmuyor annem hemen kıpkırmızı oluyor hasta oluyor söylemese eşim de daha çok laf söylicek diyor ama huyuda değişmiyor bana akıl verirmisiniz 

13 Cevaplar

+3 oy
(499 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Annenle biraz konuşmayı denesen kırmadan sen istermisin kaynana sürekli sana karışsın istemezsin suan aynısı esine yapılıyor 
(1,248 puan) tarafından
Haklı yorum
(8,817 puan) tarafından
Tam ben yazacaktım aklın yolu bir
-Reklam-
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Ee yok artık damadın trasınada karısıp para harcama gel ben yapim denmez kaynanadan beter
(15,100 puan) tarafından
Kız işte kaynana o da ☺️☺️☺️
(11,217 puan) tarafından
Iyıde erkegede kaynanalık yapılmaz ya . Annemin 3 damadı var o kadar yerini sınırı vilir ki onlara karsı 3 ude annemi cok sevip sayar. Annem asla damatla yuz göz olmam haddim olmuyan seye karısmam burnumu herseye sokman gelinim degil damadım onlar der : d
(15,100 puan) tarafından
E olması gereken o zaten. Ayrıca geline de aynı sekilde olmali
(11,217 puan) tarafından
Yani düşün bir gelini var onada aynı kafada insan yerini bildikçe saygı görür der
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Bir şekilde anneni gondermeye bak.
0 oy
(7,362 puan) tarafından
Annem karışmaz eşime bence annenle konuş uyar
0 oy
(62 puan) tarafından
Yaa siz aynı bensiniz Allah yardımcıniz olsun benim annemde aynı eşimin fazla uyuduguna bile laf eder her lafa karışır eşimle bişi konuşurken konuştuğumuz şeyi sorar didikler annnem canımın içi her şeyim ama bazen ben bile yoruluyorum yaptıklarından. Eğer kardesiniz falan varsa onu çağırın anneniz gitsin biraz kalıp yada kayinvalideniz falan iyiyse size karşı diyin annenize o bakacak diye ve sakin üzülmeyin hiç birşey siz ve bebeğinizden önemli değil. Benim sütüm kesilecekti nerdeyse depresyona girecektim ama çok farklı şeylerde yaşadım annemin tavırları yüzünden o yüzden ben anneme dedim kayinvalidemle kayinpederim bakacak sen git anne diye başka şehirde yaşıyor ailem o şekilde gitmişti kayinvalidemlerde çok iyi baktılar saolsunlar. Allah yardımcınız olsun sağlıklıca kucağınıza alın evladınızi inşallah
0 oy
(626 puan) tarafından
aynı benim kaynanam değişmez canım huylu huyundan vazgeçmez mümkün olduğunda annenizi evine gönderin başka türlü olmaz çocuğunuza kendinizde bakabilirsiniz sadece ilk gün desteğe ihtiyacı oluyo insanın
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Annennin huyuna suyuna gitsen guzel guzel anlatsan uzuldugunu desen idare et az dayan karişma bak halim belli bende ona karsi zor durumda kaliyorum desen onun anasi bana boyle yapsa sen razi olurmuydun desen annenin en iyi taniyan sensin can evinden vurcak cumlelerle gir konuyu bagla bitir allah yardimcin olsun zor benim kuzenimde oyle teyzemle kocasi arasinda kaliyo yaaa sabir cekiyo teyzem damada kusmus ayni evin icindede allahtan sesleri cikmiyo diyo yeni dogum yapti oda allah yardimcin olsun canim
0 oy
(15,100 puan) tarafından
Dostum sütun öyle basit şeylerden etkilenmez bu 1. Annenle konusmalisin. Anne sen böyle söyleyince eşim üzülüyor. Dün odada tek başına çok üzgün bir şekilde otururken buldum onu falan de. Azcik vicdan yaptır. Maddi konularda sen karışma boşver o hesabını bilir de. Kendini yüzde yüz tutamasa da azalır belki. Çünkü ne demişler can çıkar huy çıkmaz 
0 oy
(766 puan) tarafından
Gerçekten zor benim kaynanam kayinbabsm da öyle herseye bir laf bir kusur insan bir yerden sonra sıkılıyor evli barklı insana bu kadar karışılmaz esin de haklı bence 
0 oy
(3,818 puan) tarafından
Düşünemiyorum eşimin sacını annemün kestiğini :) yersiz bi lag olmus cidden para onun istedği yere harcar ki tıraş yani bos bişey de değil. Annebe lafıının gececegi biri söylesin ablan felan varsa
0 oy
(37 puan) tarafından
Benden 3 yaş küçük kız kardeşim var ama oda duymayın abla demekten başka bi şey yaptığı yok 

Kaynanam bana bu kadar laf yapmıyor karışmıyor hatta ama benim kendi annem evimin herşeyine karışıcak nerdeyse çok alıngan annem bi kere eşim gel bize götüreyim dedi en kötü bir gün sonra geri dönersin farklılık olur demişti ona bile alındı git dedi diye ya eşim çok düşünüyor ama yaranamıyor sırf evine karışılmasını istemediği için 
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Böyle olacağını bile bile neden anneni çağırdın ki eşin ilk on gün izinli olur zaten sonrasida Allah kerim bı zorluğu olmuyor rabbim güç veriyor kadınların fıtratında var annelik. Hem annen eninde sonunda gidicek bebekle tek kalıcaksin yani. İnan hiç ama hiç kimse evinin huzurundan bebeğinin rizkindan önemli değil bence gönder gitsin 
0 oy
(37 puan) tarafından
Ben çağırmadım bana kimse sormuyor ki geleyim gideyim diye bana kalsa tek olurum ki 

Teşekkür ederim size konustukça biraz rahatladım 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 177 göst.
26 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Tugcee.r (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 553 göst.
15 Ocak 2021 Aile kategorisinde Esrakayaaa (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 219 göst.
27 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 1234ts (108 puan) tarafından soruldu
0 oy