+1 oy
258 göst.
Diğer kategorisinde (2,132 puan) tarafından

Arkadaşlar başlıklarda sürekli linçlemeyin yazınca aklıma geldi :) 

Gebe bölümünden çok sonra bu kısmı keşfettim. Yeni üye olduğum zamanlarda bir post açmıştım. Türkçeyi güzel kullanmak ve kitap okumakla ilgili. Tamamen iyi niyetle, buradan birkaç kişiyi bile etkilesem kârdır diye düşünerek yazmıştım ve üslubuma çok dikkat etmiştim ama öyle bir linç yedim ki... Hiç tahmin etmiyordum böyle tepkiler alacağımı. O zaman linç olaylarına hakim değilim yani bilmiyorum insanlar kendi eksiklerini burada milleti lincleyerek kapatmaya çalışıyor. Bir üzüldüm ki sormayın. Çok kalbim kırıldı hemen hesabımı sildirdim. Aylar sonra merak edip tekrar girdim ve sadece bana yapılmadığını anladım. Şimdi hiç umursamıyorum. Bu da böyle bir anımdı :)

Her şeye rağmen gönlünü temiz tutabilmiş tüm arkadaşlara iyi geceler diliyorum :)

9 Cevaplar

0 oy
(6,343 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Sanırım o postu hatırlıyor gibiyim yazım kurallarına dikkat edelim noktaya virgüle Türkçemizi düzgün konuşalım diye bir post muydu böyle bir post hatırlıyorum Çünkü bacım açık açık söyleyeyim böyle şeylerde yeriz ha O postu açan kişiyi:D severiz linci

tarafından
Gız uykun gelmiş senin git yat fmggöö
(2,132 puan) tarafından
Evet genel olarak öyle bir posttu. Kitap okumaya vakit ayıralım o zaman kelimeleri doğru yazarız çocuklarımıza iyi örnek oluruz diye ama çok ağır yorumlar gelince şaşırmıştım çünkü niyetim gerçekten çok iyiydi
(6,343 puan) tarafından
Heh tamam hatırladım o postu ilginç edenlerin arasında ben de vardım yalnız hahahahhahahah 2  çocukla gel sende oku bakalım nasıl olacak diye hahahqh

Kız yok ayol ne uykusu ☺️ 12 ye kadar uyudum bugün uyku da gelmiyor niye öyle didin☹️
tarafından
Kız annem ne bilem sen linç severiz diyincek başına  saksı düştü ya da çok uykusu var geldi akıllara direk skskdldl :**
(6,343 puan) tarafından
Aa öyle deme cidden mi Ben linç etmeyi çok seviyorum ve Bayağı da linç ediyorum Ha sen hiç görmedin mi Demek ki sana benim Minnoş tatlı olduğun vakitler denk gelmiş pek Minnoş sayılmam tatlı kısmı da biraz şüpheli ama neyse sen idare ediver artık jdjdjdjd
-Reklam-
0 oy
(1,245 puan) tarafından
Türkçe konusunda yazmak isteyip sustuğum o kadar çok şey var ki :)) buradaki hiç bir şeyi kişisel almamak lazım canım, insanlar işte... :)  
(2,132 puan) tarafından
Evet zamanla anladım canım ama o zaman aşırı kişisel algılamıştım
(1,245 puan) tarafından
Arada bende yoruluyorum anlata anlata biraz uzaklaşıyorum sonra geri geliyorum :) sürekli burda takılınca da psikoloji kalmıyo cidden
0 oy
(1,096 puan) tarafından
İyi geceler ☺️ umursanacak birşey yok en başından beri bunu bilir bunu söylerim .Allah iyi insanlarla karşılaştırsın hepimizide ♥️
(2,132 puan) tarafından
Amin canım. Haklısın, ben de zamanla öğrendim bana özel bir şey olmadığını
0 oy
(14,152 puan) tarafından
Bende ilk postlarimdan birinde yenidoğan bebek liflenir mı kaynanam lifleyelim diyor yazmıştım. Bir arkadaş yazmış ki bebeği kaynananın elinden hemen alıp kadına kötü kötü baktın dimi yazmıştı ay Allah'ımmm :D bu insanlar çok değişikkkk
(2,132 puan) tarafından
İyi hemen boşan dememişler :)
0 oy
tarafından

Sende kasinmissin sanki :D

Türkçe yi hep bu sosyal medya bozdu valla :woot:

(2,132 puan) tarafından
Sosyal medya ne yapsın kullananlar dikkat etmezse :)
0 oy
(11,216 puan) tarafından

Bunun için önce senin dkkat edıp artık her yorumda ve postta buna özenmen gerekecek :) bırıde benim bir kelımeyi kullanmama takılıp tdk ayım ben demişti ondan sonra her gözüme iliştikçe yazdıklarına baktımda ilkokul terkler bile ondan güzel ve dıkkatlı gramer kullanıyor: D 

(2,132 puan) tarafından
Genel olarak dikkat ederim ama ben mükemmel bir Türkçe'ye sahibim, hepiniz dikkat edin demedim ki. Hepimiz dikkat edelim dedim, insan kendi eksiğini düzeltmeye çalışırken de çevresini buna dahil edebilir
(11,216 puan) tarafından
Baskasını bunun için eleştriyorsa insan önce kendı dıkkat etmeli beni uyaran tdk uyesi daha kndı sökememiş türkçeyi:)
0 oy
tarafından
Bazen toplu olarak özel güne denk geliniyor. Bir yandan çikiletayı kaşıklarken bir yandan burdan saldırışa geçiyorlar. Milli taramalı tüfek fabrikası gibi bazen burası puhwhahsha
(2,132 puan) tarafından
O zaman daha fazla çikolata diliyorum onlara :)
0 oy
(2,193 puan) tarafından
Bende burda derdimi anlatırken o an ki öfke ya da hayal kırıklığı ile dümdüz Yazdım diye demediklerini bırakmamışlardı
(2,132 puan) tarafından
Üslup çok önemli diye düşünüyorum böyle konularda
(2,193 puan) tarafından
Öyle bende burayı çok geç keşfettim hamile tarafı gibi değil burası daha acımasızca bir sıkıntımı yazdım rahatlamak için öyle şeyler duymuştum ki oturup hamile halimle saatlerce ağlamıştım şimdi ise umrumda bile değil
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Ben seni desteklemiştir. Çünkü bende bıktım. Herkes TDK olmak zorunda değil ama nokta bile koymayan var. Okunmuyor yazdıkları.
(2,746 puan) tarafından
Ay bi dene kesin olur çocuğun için
(2,132 puan) tarafından
Gaza getirme, üç ay çalışıp atandığın aklıma geliyor :) alanda çok zayıfım kaç yıldır idarede olunca köreldim. Diğerlerini hallederim de alan çok zor geliyor
(2,746 puan) tarafından
Bende 0 dan ilerlemiştim. Eğitim bilimleri bilgim sıfırsı. Sallayarak 20 net zor yapıyordum alan da 40 45 de kalıyordum ama oldu bak. Full deneme çözdüm. Doğru çözdüpüm soruları bile analiz ettim. Bilerek mi doğru çözdüm sallayarak mı diye. Bilmediğim şıkları araştırdım. Denemelerde İlginç bir şey duyunca araştırdım öyle öyle öğrendim. Çocukla yapabileceğin en güzel şey dönemler üzerinden ilerlemek. Fotokopixi bul bitane. Fotokopiciker bütün dershanelerin Türkiye geneli normal vs çeşit çeşit alan denemelerini satıyorlar. Her yayını çöz çözümlerini de oku. Şu an uykuluyum diye devrik yazdım ama anladın sen bak inan pişman olmazsın en çok çocuğun için yap
(2,132 puan) tarafından
Haklısın, denemeye değer çünkü kaybedecek bir şeyim yok. Deneme üzerinden gidebilirim. Bunu düşüneceğim azkaban teşekkür ederim :)
(2,746 puan) tarafından
İnşallah atanırısn

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 183 göst.
19 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Kuzey19 (378 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 160 göst.
30 Nisan 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 242 göst.
18 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Papatya1308 (63 puan) tarafından soruldu