0 oy
1,326 göst.
Aile kategorisinde (58 puan) tarafından
tarafından kapalı
Kızlar nerden başlasam anlatsam bilmiyorum Allah aşkına bana bir akıl verin gurbet ellerde kaldım bebeğimde başka kimsem yok eşim olacak kişiyle 2 sene önce evlendik aslında nişanlıyken belli gibiydi  böyle birisi olduğu babası ile küs yıllar önce küsmüş almış çantasını çıkmış gitmiş düğününü bile kendisi yaptı gerçeği pek düğün gibi olmadı da korona günlerine de denk gelince neyse evlendik İzmir'de yaşıyoruz ailem Niğde'de yaşıyor 12 saatlik ötede burda hiç kimsem yok tek başımayım ne bı dışarı gezmeye gidebilirim ne başka bişey hep evde hep evde ağzımı açıp bişey demem evlendik borçları vardı hemen Altınları aldı borucunu ödedi hiç bana sormadı bile tabiki vermeyecek değildim ama insan yine de sorar yani neyse sonra da bilezikler gitti onu da aldı yine hiç gönlün var mı sonuçta senin mehrin demedi benim hiçbir lafım önemli değil ki onun için alsın altında falan gözüm yok ama annesi ne derse o yani son sözü annesi söylüyor her zaman ne olursa annesine anlatır hemen bir de benim yanımda da konuşmaz annesinde içten pazarlıklı yüzünden iyi görünür eğer bide oğlunun önüne düşen birisi falan olsa o zaman daha beter olur eşim olacak kişi benim ailem köyde yaşıyorlar herşeyimizi elinden geldiğince yapıp getiriyorlar Allah razı olsun ama bir elinize sağlık bile demiyor asla bide onlara karşı doğru düzgün bile konuşmuyor bir süre sonra tavrı değişiyor anlatacak o kadar çok şey var ki hangisini anlatayım bilmiyorum gerçekten asla ne arar ne sorar benim ailemi birde onlardan arama bekler çok sinirli herşeye hemen sinirleniyor gözü bişey görmüyor en ufak şeyde bile her zaman kavga çıkarıyor annesi hastalanmış bende dedik ki anneni görüntülü arayalım konuşalım dedim o zaman da eltimin oradaydı annesi ardım neyse konuştuk ben torununu görsün morali yerine gelsin diye düşündüm aradım neden önce görüntülü aramıyordun da şimdi aradın neyi görmek istiyorsun şöyle böyle burnumdan getirdi eline ne geçtiyse fırlattı bana Allah aşkına ben iyilik düşünüyorum ama o fitne fesat peşinde her kavga da benim ailemi kötülüyor hiçbir suçları yokken üç kağıtçı ailen diyor herşey diyor ne eşya aldılar şöyle böyle hâlbuki kendileri de bir düğün bile yapmadılar aldıkları eşyada ne var ki 4 koltuk 2 odaya tamam yani ama onları hiç görmüyor eltim iğne oyası yapıyor satıyormuş ben neden yapamıyormuşum sen ne book yiyorsun evde avrat misin sen şöyle böyle kaç defa burnumdan getirdi biz evlendiğimizde babasının küçük bir evi vardı abisiyle orda altlı üstlü oturuyordu babası olacak şerefffsiz evden çıksınlar demiş mecburen kiraya çıkmak zorunda kaldı zor zamanda torunu oldu görmeye bile gelmedi evin önünden geçti gelmedi öteki torununa ölüyor benim oğlumu yok sayiyor babası olacak kişi ama onları hiç konu almıyor hep benim ailem laf ediyor halbuki onların ne günahı var annem doğumuma geldi burnundan getirdi kavga etti ağlaya ağlaya diş ağrısı çekti kadın kaç ay gideceğim ben artık dedi zor duruttum yani bize yardıma gelen kişiye böyle yapılır mı ya kızlar neyse 1800 liraya kiraya çıktık orası da önceki evden büyüktü halı eksik kaldı babamlar da biz alalım dediler para göndermişler 1200 halılar da çok pahalı dediler para yetmedi alamadık senin elinde varsa birazcık da sen kat beraber alalım dediler çünkü bize o parayı göndermek için de keçi sattılar ellerinden olmadığı için olsa zaten alır yani bana demedik laf koymadı burnumdan getirdi aileme aldı verdi ben niye katacam para şöyle böyle de diye neyse halı kaldı alınmadı beni alsa göndermez 1 kere beraber. Gittik bı kaç gün kaldık annemlerde sonra Niğde de olduğumuz halde annemlerin yanına götürmedi teyzesine anneannesinde geçirdi günlerini ben kaç aydır ailemi görmüyor memlekete ailemi görmeye gidiyorum senin teyzeni değil sonuçta sürekli niye orda duralım demi yani neyse annemin bacağını alçıya aldılar bayramdan sonra oldu bu olay geçen bayram konuştuk neyse annemgil de gelsin de biraz yardım etsin çocuğa da ben evde bakarım yaninda dururum dedi göndermek istemedi burnumdan getirdi zorla kavga dövüş gittim bana mesajlar attı boşanacağım senden bitti artık git gelme geri şöyle böyle her kavgamızda git diyor bana her zaman neyse şimdiye gelelim annesigille aynı memleketliyim ben onlar her sene sonbaharda memlekete giderler annesigil abisi karısı hep ben kalırım burda garip garip bende gideyim dedim göndermedi yine arabayla gidecektik son çare abisine mesaj attım abi evde durmaktan sıkıldık oğlum da hava alsın biraz ona da değişiklik olsun dedim bizi de götür eşime sen söyle dedim ona gönderse zaten kendisi söylerdi bana bidaha böyle mesaj atma demiş sonra bunu öğrendi eşim abimr böyle yazmışın dedi söylemedik laf koymadı saçımı çekti tokat attı şerefsizzz dedi sürekli herşey yaptı bağırdı çağırdı ben de napim sana kalsa 10 sene gitmesem ailemin yanına git gör demezsin bende denk gelmişken gideyim dedim sana sorarak tabiki dedim evet git demem diyor çünkü önce ona da sordum kaç defa direkt abisine demedim öyle kavgaliyiz şimdi babam geldi 6 gün önce de babamı karşılamaya bile gitmedi adam taksiye bindi geldi o kadar malzemeyle getirmedik şey koymamış yine çok güzel kocaman da halı almis birde ama asla kıymetleri yok neyse yarın babam gidecek 4 gün sonra da abim gelecek abim uzman geçen izinde buraya geldi bizim yanımıza ama bu sefer izni az olunca İzmir'e gelemeyeceğim dedi babamla gelin orda göreyim yeğenimi geri de ben götürürüm sizi oraya ordan uçakla geçerim dedim babam eşim olacak kişiye söyledi ters ters cevaplar verdi adama sonra haber bile vermeden Vedalaşmadan falan gitmiş yatmış bana bağırdı çağırdı yine ben gidersem gideceksin gitmezsem gitmeyeceksin dedi ne haddine baban böyle diyor dedi hâlbuki adam ne dedi sadece sordu buda kabul etmeyince bişey demedi evdeki misafire böyle yapılır mı babamı kavdurtma bak nasıl geldiyse öyle gitsin getirdiği şeyleri de geri götürsün dedi sende gideceksin git bidaha gelmedi dedi biliyorum çok uzun oldu ama en kısa şekilde böyle anlatılıyordu ben ne yapacağım bıktım usandım artık bundan ya her seferinde kavgasından ailemi katmasından onlara hakaret etmesin adam torununu en güzel şekilde dedelik yaptı evimize herşey aldı köyden getirdi dolu dolu ama böyle bı şeyi hak ediyor muydu ağlaya ağlaya helak oldum artık daha benim yaşım kaç basım kaç bunu çekmek zorunda mıyım bilmiyorum ben 22 yaşındayım eşim olacak kişi 33 yaşında ne yapacağım Allah rızası için bana akıl verin bir yanım babana anlar herşeyi onunla git diyor bir yanım bebeğin için katlan diyor bilmiyorum yani 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

53 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bebeğini düşünüyorsun ama çocuğunu seven adam çocuğunun annesine güzel davranır aileni sevmiyor olabilir ama senin iletişimine karışamaz görüşmek istemiyorsa görüşmesin zorlama bence ailene bunu anlat sana yol gösterirler ve eşine de ona göre davranır değer verirler sen dertleserek aranızda kalsın diyerekten anlat ailene onlar yolunu bulur ama eşini affedeceklerini pek sanmam ve eşya alma bilmem ne konusuna gelince de kız verip bir de evini mi dizecekler bu ne terbiyesizlik de sen onu sustur göremeyeceğin kadını almasaydin de 
tarafından
Ki sen adama en başında susmussun altınlari alırken bir hesap soracaktin ben neyim burda diye sessiz buldu da yapıyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
İnan ki haline çok üzüldüm cenâb-ı rabbul alemin sabrının mükâfatını versin. Bu evlilik maalesef çok çok meşakkatli hakkinda hayırlısı olsun. Allâh 'in sevmediği helâl boşanmaktır. Yani bu kadar fena bir adam ile gençliğini heba etmemenden yana gönlüm. 
0 oy
(768 puan) tarafından
Sen babanla gitte az gözü korksun ne bu ya esir mi almış seni her evde tartışma olur hiçbirimizin evliliği dört dörtlük degil ama böyle saygısız insana hakkettiğini göstermek gerekiyor bir kere o kim ki babana annene böyle davranıyor hiç mi insanlık öğretmemisler onun karşısına böyle sert biri çıkmamış çıksa bu hareketleri yapamaz eşim dogumumda anneme böyle saygısızlık yaptı babama 1 yıl doğru düzgün konuşmadı bende burnundan getirdim şimdi asla sesini çıkaramaz biraz korkutmak gerekiyor boylesilleri 
0 oy
(1,125 puan) tarafından
İlk kez bu kadar uzun olan biseyi okudum canım ne diyeceğimi bilmiyorum açıkçası yanlış bişey söylemekten bebeğine ve sana ucu dokuncak bişey söylemekten korkuyorum ama bu sekilde bı evlilik olmaz vurmak terslemek annesini dinleyip seni yok saymak bunlar bir evlilikte asla olmaması gereken şeyler yanlış anlama beni lütfen ben bursya eslerle ilgili yazılan şeylere yorum yapmam boşanma gibi şeylere sebep olmak istemem birde neyin yanlış neyin doğru olacağına en iyi karar verecek olan sensin sen bu evliliği devam ettirmek istiyor musun bı erkek tarafından ezilmek ailene laf söz soylenmesini seni hiçe saymasi vurması kızması bunlara ne kadar dayanabilirsin yada ömür boyu dayanabilir misin bunları düşün bacım hayat senin dünyaya bikez geliyorsun neyle mutlu olacaksan onu tercih et derimm..
(58 puan) tarafından
İyi düşünüp bir karar vereceğim artık canım hepinize çok teşekkür ediyorum benimle dertleştiğiniz için Allah razı olsun sizden
(1,125 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı neyse rabbim onu nasip etsin inşallah canım dualarım seninle ♥️
(58 puan) tarafından
Allah razı olsun canım ❤️
(1,125 puan) tarafından
Senden de tatlım iyi geceler Allah rahatlık versin ♥️
(58 puan) tarafından
İyi geceler sana da canım
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Okuyan özetlesın :)ben bitiremedım 
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Hepsini de okudum. Git diyen Adamın iki dakika faazla kalırsan kendini bi b.k sanır. Hee dersen ki ben bu lafları ömrümce çekerim kal kocanla. Ama yok benden bu kadar diyorsan toplan babanla git. Mutsuz anne mutsuz çocuk demek. Kocan bey zaten çocuğuna senin kadar değer verseydi çocuğunun annesine böyle hakaretler etmezdi. Bu tipler değişmez. Ya bu deveyi gudersin ya bu diyardan gidersin. 
(58 puan) tarafından
Aynen öyle canım haklısın
0 oy
(556 puan) tarafından
Kız nigdenin neresindensiniz
(58 puan) tarafından
Niğde Bor Karacaören köyü derler canım biliyor musun bilmiyorum sen de mi Niğdelisin
(556 puan) tarafından
Evet bende niğdeliyim
(58 puan) tarafından
Sen neresindensjz
(556 puan) tarafından
Merkez
0 oy
tarafından
hepsini sıkılmadan okudum. çünkü biz belki okumaya bile gelemiyoruz ama sen bunlari yaşamışsın. allah yardimcin olsun kuzum yaşın da küçükmüş.benden sana abla tavsiyesi ne kendini bukadar ezdir ne de aileni.babacigina okadar üzüldüm ki hicbir şekilde hakkı yok evine gelmiş birine özellikle babana böyle davranmaya.bu adam değişmez benden söylemesi.kadir kıymet bilmez pis.lik mahlukat.babana anlatıdan belki tartışma çıkabilir diye düşündüm bence usulca git babanla.gidince orda herşeyi anlat  birdaha da geri dönme.git kurtar kendini. böyle hayat cekilmez
(58 puan) tarafından
Evet canım bnde ondan korkuyorum çünkü babam benim bunları yaşadığımı duysa asla sessiz kalmaz bende zaten kendimi geçtim günahsız annemi babamı düşünüyorum onlara söylenen laflara üzülüyorum ağlıyorum babam hak ettimi bunu asla hak etmedi canım babamı beni de ne çok severdi kıyamazdı
tarafından
baban gidince kalkıp gitsen eğer tabi ayrılmayı düşünüyorsan
(58 puan) tarafından
Evet canım bende öyle yapacağım babam gittikten sonra yine tavrına bakacağım biliyorum yine burnumdan getirecek ortadan bişey yokken o zaman artık babamı arayacağım
tarafından
allah yardimcin olsun insallah
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bıçak kemiğe dayandı diyorsan anlat babana.  Eş de olsa kimse kimseye zülum edemez. 
0 oy
tarafından
Hakkında hayırlısı ama böyle nankör insana cocuk için katlanmak cok zor 

Ayrılmasan bile ailene git uzun bir süre kal değerini anlasın 
(58 puan) tarafından
Gitsem zaten hemen boşanır canım öyle değil anlayacak birisi değil öyle kapazitede değil
tarafından
Boşanırsa boşansın çok üzülüyorum böyle durumlara bazen zorlamanın anlamı yok olmazsa olmuyor ne yapsanda
0 oy
(93 puan) tarafından
Bu yaşına kadar annen baban nasıl emek vermiştir sana aileni bunlara karşı ezdrme evlenmek nasıl baksa bosanmakta hak her çocuk nasibiyle doğar böyle ailenin içinde bir dakika durmazdim ben sonunda ölum yok ya benim ailemi yok sayanla saygısı olmayanla asla işim olmaz sadece çocuğumun babası olarak kalır hayatımda babana annene yazık değilmi sana yazık değilmi sana karşı bırak sevgiyi saygısı kalmams saygının olmadgi yerde hc bişey olmaz adam seni gözden çıkartms gdeceksn gelme bosanacagm kelimesi geçiyorsa o evlilikten hayır gelmz yaşında gencmis daha kaç sene katlanacaksn o senin gdemecegini bildiğndn naparsam yapayım bu evden çıkamaz beni silemez kafasında ondan istediği qbi davranıyor sana ben olsam bütün haklarımı alırdım ondan boşardim böyle hayat geçms dunyaya bir sefer geliyoruz kusura bakmasın kocamda aileside bu yaşına getirene kadar annen baban neler çekmiştir sen onların kulu ol rezilligi çek diye evlendrmediler seni kimse vazgeçilmez değildir toparln kendine gel ve boşanma davası aç bunlardan kurtul...
0 oy
(4,164 puan) tarafından
Valla okurken içim daraldı kalbim sıkıştı bacım yazın uzun diye değil bak anlattıklarını düşünmek bile beni bu hale getirdi ailen arkanda ise Bi dakika düşünme çık git genceciksin bazen bazı şeyleri zorlamamak lazım senle aynı yaşta olsa gençtir toydur zamanla yola gelir şunu yap bunu yap derdim ama 40 a merdiven dayamış almış senin gibi çıtırı daha el üstünde tutacağına seni yerin yedi kat dibine sokmuş çekilecek dert değil babana abine anlat kurtar kendini de çocugunu da yaşlılığı da çekilmez bunun yazık edersin ömrüne 
0 oy
(5,303 puan) tarafından
Hepsini okudum canım. 

Eşin ailene karşı neden bu kadar büyük kin besliyor. Defalarca git demiş. Kim olsa giderdi. Sana git demiyorum ama adam zerre değer vermiyor sana. Sana değer verse ailenede verirdi zaten.

Allah vicdan merhamet versin o adama
(58 puan) tarafından
Aileme karşı kin beslemesinden hiçbir sebep yok canım annemle pek anlaşamıyorlar o kadar yani kendisinin hiç saygısı sevgisi yok aileme ama onlar yine de  herşeyimizi elinden geldiğince yapıp getiriyorlar kıymet bilen yok birde üste çıkıyor
0 oy
(8,908 puan) tarafından
Hiç bebeğim için diye kendini avutma bebeğini dusunse sana bunları yaşatmaz  bebeğini düşünse ailesinin ağzına bakmaz aile kurumuna saygı duyar evine çocuğuna çocuğuna bağlı olur o bebeğini düşünmezken sen niye onu dusunuyorsun hiç durma git babanla anladığım kadarıyla ailen arkanda çekmen için Bi sebep mi var
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Çok huysuzmuş kocan ya
0 oy
(487 puan) tarafından
Hepsini okudum canım öncelikle Allah yardımcın olsun. Bence anlatmalisin ailene esinede bu davranışların doğru olmadığını bu kadar şiddete varacak kadar ne haddine yani ailenle görüştürmemek lütfen tavrını net koy bırak herkes duysun yaptıklarını kimse ağaç kovugundan çıkmadı sanki dediklerini yapıp aferinmi alıyorsun.2 günlük dünya niye bu kadar bu yaşta kahrolacaksin ya çok üzüldüm bırak duyulsun baban gel derse de git eşinin tavrı ne olur bilmem kalmi der gitmi der ama bir dersi hakediyor bence kimse bir daha dünyaya gelmicek o nasıl ailesine bağlı ve gorusuyorsa bu seninde en doğal hakkin. Allah içine ferahlık versin kardeşim esinide ıslah etsin inşallah 
(58 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah canım bence eşini anası dolduruyor gibi İzmir'in neresindensin 
(58 puan) tarafından
Bornova canım
(1,554 puan) tarafından
Bende Kemalpaşa canım yakınız e bornova harika biryere çık dolaş kafanı dağıt biraz
(58 puan) tarafından
Dolaşmama izin vermiyor ki canım eşim olacak kişi nasıl dolaşayım bı çöp dökmeye giderken haber vermedim diye demediğini koymadı
0 oy
(158 puan) tarafından
Öncelikle merhaba ben baştan sona kadar okudum sen nasıl dayanıyorsun bunlara aslında suç sende çünkü sen aileni bunları anlatmadığın için eşin de senin arkanda bir ailen yok sanıyor ben ne yaparsam yapayım benim ailem ne yaparsa yapsın gidemez söylemez gibisinden düşünüyor geri zekalı işte ne kadar iğrenç bir insanlar var �nsan evliliği bu şekilde tanımlayamaz terbiyesizlik benim sana fikrim sakın bebeğim var kalmak zorundayım diye düşünme kalırsan senin için de bebeğin içinde hiç iyi olmaz öyle bir platformda bebeğini büyütemezsin bebeğinin yanında sana bunları yapan eşin biraz daha büyüsün bebeğini neler yapacağını sen düşün eşinin yapma bak güzel kardeşim ailene babana her şeyi anlat sen kimsesiz değilsin senin ailene kurban olsun yazmışsın keçi satıp bana halı parası göndermişler diye sana bir şey söyleyeyim mi senin eşin gibileri adam denilmez sana el kaldırıyorsa eğer o eli alsın da münasip bir tarafına soksun bir an önce ailene söyle senin arkanda dağ gibi baban kardeşin ya da abin olduğunu bilsin Bir daha aynı boku yemesin çok üzüldüm senin adına gerçekten hiç değmez öyle bir adam için seni hak etmeyen bir insan asla öyle bir insana değmez gençliğini bitirmeni bunun sonu gelmez bu hep aynı bu şekilde devam eder her ailede kavga tartışma oluyor bizde de oluyor ama asla bu kadar haddini aşmıyor aşmasına asla izin vermiyorum bir kere benim aileme konuştu yüzlerine değil benim yanımda hemen babamı aradım bak senin hakkında neler söylüyor dedim o gün bugündür Melek böyle olacaksın ben de 25 yaşındayım 3 tane çocuğum var değil 3 tane 10 tane de olsa öyle bir adamı çekmem benden sana bir kardeş tavsiye ailene söyle o nerenin köpeği iki senin ailene bu şekilde davranabiliyor Kurban olsun senin ailene oraya gelen babana senin yanına gelen annene karaktersiz insanlar çok sinirlendim kız 
0 oy
tarafından
Ya ben deli oldum şunları okurken sen nasıl kendi ailene kiyabiliyorsun hadi kendin herşeyini çektin bu adanın öyle anne babanın ayağının altını öp nasıl onları kocana bu kadar ezdiriyorsun sen dağ gibi baban annen var arkanda niye bunları çekiyorsun ailenden bir kuruş alıp yedirme o adama ya benim annem kaç defa bize kredi borcu için yardım etmek istedi izin vermedim kendi ailesi bizden sürekli koparıyor benim ailemde yardım edecek oldu başka asla izin vermem  çok ezdirmissin aileni yazık günah ya çok üzüldüm benim kocam babamdan çok korkar hele benim babam hiç demez ki kızımda benle gelsin diye izin bile almaz bana sorar yani gelir misin diye falan babam ya ona ne ki daha baban izin istiyor ondan ailene gidememek nedir nasıl dayandın sen hele o ailesine nasıl böyle boyun egiyorsyn kocan sana iyi olsun diye kaynanayi arıyorsun arama arama boşver küs git ailenin evine ya git ki anlasın tek başına kaldı mı görsün nasıl oluyor sana defaalarca git demiş git bir kaç ay sürünsün kendisi eşse.k gibi gelir peşinden merak etme sen ama lütfen aileni ezdirme ya kendini ezdiriyorsun çocuğun var bir şey demek istemiyorum ama aileni ezdirme babam bize bu dünyada cehennemi yaşattı çok dövdü çok şey yaşadım ama asla kocama karşı ezdirmem laf söyletmem
0 oy
(540 puan) tarafından
Sadece diyeceğim şey acilen boşan acilen hemen şuan sen ne diye bununla daha yaşıyorsun defolsun gitsin 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 217 göst.
18 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde uldgdml (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 331 göst.
17 Eylül 2023 Aile kategorisinde Yarento (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 334 göst.
17 Kasım 2022 Diğer kategorisinde 23Zeynep23 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 606 göst.