0 oy
458 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,529 puan) tarafından
Arkadaşlar çok seviyorum patates salatasını ama bir türlü sosunu tutturamıyorum misafirlikte yediğim gibi olmuyor birtürlü kısırda aynı şekilde aslında kızım diyo anne senin ki niye böyle hataylı komşum var kadın ne zaman yapsa aynı lezzet soruyorum dediği gibi yapıyorum olmuyor tam ölçü verecek yokmu aranızda ya tutturamıyorum :(

11 Cevaplar

0 oy
(469 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bir hatayli olarak iki çeşit patates salatasi tarifi vereyim sana  1 tarif. Patatesleri hasyalip dogra kup kup ondan sonra sogan kavur ustune kimyonla  bul biber dok yagin kizarmasi icin ben sogani kavurduktan sonra kizgin yaga dokuyorum rengi daha guzel oluyo  ve onu patateslerin ustune dokup tuz ekleyip maydonoz dograyip karistirip yiyoruz miss ikinci tarif daha çok salata gibi oluyo ayni şeklide patatesleri dogruyorsun. Yesil sogan  maydanoz  ve biber salcasi kimyon  ekleyip karıştırın zeytin yagi dokun ve limon *** çok lezzetli oluyo ilk tarifte de sogani zeytinyagiyla kavur
(1,529 puan) tarafından
Benim komşumda hataylı memleketten baharat getiriyo hersene onları kullanır yemeklerde salatalarda sizin tarifinizi deniycem çok sağol
-Reklam-
0 oy
tarafından
bende beklim burda :)))
(1,529 puan) tarafından
Sizdemi evde yapınca memnun kalmıyorsunuz YouTube dan bile baktım yok olmuyor nerde hata yapıyorum bilmiyorum diğer yemeklerim çok lezzetli aşçılık bile yaptım ama kısırla patates salatasında sınıfta kalıyorum:))
tarafından
benimde kisirim guzel olmuyirdu burda tarif verdiler cok guzel oldu puf noktasi yagda sogan kavurmak mis ben oyle yapmiyordum canm postlarima bak tarifler yaziyor :)
0 oy
(1,359 puan) tarafından
Patates salatasini ben patatesi bubarda haşlayarak yapiyrum cok lezzetli oluyor. Patatesi hasladiktan sonra limon tuz baharatlarini koyup sosluyorum en son yesilliklerini koyuyorum
(1,529 puan) tarafından
Evet aslında ilk önce patatesleri baharatlarla karıştırmak mantıklı teşekkürler
0 oy
(469 puan) tarafından
Siz nerelisiniz acaba 
(1,529 puan) tarafından
Piraziz liyiz biz sen neresinden
tarafından
Bulancak ben de
(1,529 puan) tarafından
Hadi ya çocukluğum bulancakta geçti kız meslekte okudum annem bulancaklı benimde:))
tarafından
Ayy ne güzelll :)) ben de hep burdayım çocukluğumdan beri..
(1,529 puan) tarafından
Ben istanbuldayım buraya evlendim yazları gele biliyorum arada eşim tokatlı olunca iki memleketli oluyoruz malum
0 oy
(2,136 puan) tarafından

Canım benim eski postuma bak orda tarif verdim bende antepliyim ayıptır söylemesi güzel yaparım :P

image

(1,529 puan) tarafından
Ekran görüntüsü aldım deniycem mutlaka
(1,165 puan) tarafından
Ay çok canım istedi ya
(1,529 puan) tarafından
Akşama salata yapalım hep beraber:))
(2,136 puan) tarafından
Nzl inşallah hamile değilsindir...
Bende mi yapsam ne :))
(1,165 puan) tarafından
7 aylık hamileyim. Ama yaparım bende bişey olmaz:)
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Yağını mi fazla katiyorsun acaba 
(1,529 puan) tarafından
Sosuma sumak pul biber limon tuzu eşim limon sevmediği için yarım çay bardağı sıvı yağ koyuyorum yeşillikleri çiğden koyuyorum başkada baharat katmıyorum eksik yapıyorum galiba
(1,024 puan) tarafından
Acaba limon tuzunean mi bilemedim bende yaparım bol limon sıkarım enfes olur oğlum 3 yaşında o bile çok sever yaptığımda yer yani bide limonlu dene kendine ayrı yap bide tam tarif dene istersen
(1,165 puan) tarafından
Limon tuzu tadını bozar bence ya
(1,529 puan) tarafından
Limon tuzunu çıkarcam o zaman kendimize ayrı yapim eve limon girmiyo eşimin tiki var limona :)) ondan gizli aliyim bari
(1,024 puan) tarafından
Evet oyle dene daha lezzetli olacağını göreceksin
0 oy
(2,369 puan) tarafından

Patates salatası tarifi 

Patatesi.yikar guxekce doğrayip.hasliyorum oatatesine göre 
Yeşilini dogruyorum ince soğan dogruyorum patateesine göre
Sumak zeytinyağı nar ekşisi az ama limon toz ve pul biber hepsini katıp karıştırıyorum çok güzel oluyor 
Kısır tarifim de şöyle 
Soğanı kavuruyorum gzuelce yağda kızarınca içine bulguruna göre salça katıyorum baharatlarını atıyorum ben içine toz biber pul biber tuz ve az nane katıyorum 
İçine ince bulguruna katıp kaynamış suyunu koyuyoum mesela bir çay bardağı duge bir su bardağı su koyuyorum. Yeşilini dogruyorum 
Şişen o baharatlı dugurcege sogunyunva yeşilliğini katıp.limon ve nar ekşisi katıyorum yağı azsa yağ hazır oluyor canım 
0 oy
tarafından
Limonu ve zeytinyagini az koyuyorsunuzdur. Ne koyarsanız koyun bu ikisi az olunca lezzetsiz oluyor. Bir de salatalık turşusu koyabilirsiniz. Yeşillikleri de çok sıcakken koymayın, olur nolcak :)
(1,529 puan) tarafından
Bacım limon eve girmiyorki eşimin tiki var limona limon tuzu kullanıyorum zeytinyağlı yemeklerde bile ama ondan gizli alacam artık ona ayrı yaparım
tarafından
Benim esimde de reflü var limon yiyemiyor ama ayırıyorum onunkini napim, limontuzu da sağlığa zararlı bir madde, fazla tüketmeyin, çaktırmadan limon koyun onunkilere de anlamaz limon tuzu yiyorsa:)
0 oy
(3,794 puan) tarafından
patatesi farkli olabilir . malzemesi ayri olabilir marka farki filan yaginda sosunda 
0 oy
(232 puan) tarafından
Ayyy aynı ben kısır ve patates salatası bi türlü başka yerde yediğim gibi yapamıyorum
0 oy
(586 puan) tarafından
Zeytinyağını az koyunca genelde lezzetsiz oluyor, şöyle parlıcak biraz salata :D içine kuru soğan bol maydanoz doğruyorum ve yumurtada haşlayıp doğruyorum çok lezzet katıyor, baharat olarakta pulbiber,karabiber,nane,sumak,bazen toz biber ve birazcıkta kimyon koyuyorum miss gibi bir salata oluyor :)
(1,529 puan) tarafından
Kimyonu hiç koymadım onuda koyacam diğer yorumlarda da gördüm kimyon da katıcam bundan sonra inşallah tuttururum
(586 puan) tarafından
İnşallah cnm, belkide o eksik gelen tat kimyondur :D
(586 puan) tarafından
Kışın içine havuç rendeleyincede çok yakışıyor birde:)

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 154 göst.
28 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,002 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 257 göst.
23 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde incimercan98 (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 247 göst.
7 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 438 göst.
23 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Sude_ceylan1 (253 puan) tarafından soruldu

377,817 soru

11,308,457 cevap

34,741 kullanıcı

...