0 oy
110 göst.
Diğer kategorisinde (1,195 puan) tarafından
Kızlar iyice araştırdım 3. Aya girdikten sonra bebeklerimize uyku eğitimi verirsek o düzene alisabiliyolarmis ve bende 2 hafta sonra  mecburi işe başlayacağım için uyku eğitimi  vermeye karar verdim bugün izlediğim bir video da denk geldim kadın bebeğine 40 sn boyunca bir peceteyi saçlarından çenesine doğru tüm yüzü kaplayacak şekilde gezdiriyordu yukardan assaya doğru bu şekilde bebeği uyuttu bende kendi bebegimde denedim ve uyutamadigim bebeğimi 1 dakika içerisinde uykuya geçti önerilere açığım varmı önerisi olan ? 

5 Cevaplar

0 oy
(13,821 puan) tarafından
Sallıyor musun ki ne kadarlık 
(1,195 puan) tarafından
Ya ayakta sallasam da kucakta sallasam da uykuya geçişi çok zor oluyor genelde kucakta sallıyordum ama sallamaya karar verdim kendisi uykuya gecebiliyolarmis 3 aydan itibaren iyice kucağa alıştı bu yüzden bebeğim tam 3 aylık ve ben sallamak istemiyorum bebeğimi
(13,821 puan) tarafından
Yani ilk oğlum kolikti benim 26 ay salladım onu İnanki üç yaşında şimdi.ikinci oğlum da 11 aylık olacak onu yedi ay hiç sallamadim karnını doyurdum gazını çıkardım koydum besigine sonra dişler başladı ateslendik zorlandık onzaman salladım ama mesela gece yine sallamiuorum karnını doyurup uyuyo .sen de uykusu gelince emzigini ver besigine koy huzursuz olursa yine yanına yaklas emzigini ver köy alışır zamanla küçük daha
(1,195 puan) tarafından
Benimki yatağına koyunca bas bas yırtıyor kendini farklı yerde de denedim direk uyanıyor ve ağlıyor
Ya memede yanımda uyuyor yada kucakta yarın sabah olsun akşama kadar hiç kucağa almamayı deneyeceğim doyurup alti ni değiştirip bırakacağım 21 gün de aynı şekilde yaparsam alisiyormus ama o 21 günü nasıl kolaylastirabilirmm bunu merak ediyorum
(1,195 puan) tarafından
Bakalm o dediğim peceteyi de denedim ilk defa kucakta uyumadı birazdan yatağına koyacağım uyanmassa tabii
(13,821 puan) tarafından
İlk zamanlar memede uyurken de ben hemen alıp besigine koydum öyle öyle sorun olmadı alışır inşallah
-Reklam-
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Ben beş bucuk ayken bilmeden verdim. O evreler alışma süreci derken ben bebeğimle yatak pdasında veya salonda yatıyorduk. Bebeğim hiç ayakta sallanarak uyumadı. Hamakla sadece uyurdu. Onuda red etti. Spada salıncakda uyuyunca salıcak aldım eve öyle uyutmalara başladım 4. Ayda. Daha sonra hep uyuduğunda hamak değil beşiğine koydum. Beşiğine alıştı. 5bucuk ayda. Kamera aldım wifesiz yan odamızdaydı. Daha sonra salıncaksız uyku saatleri gelince mızmız oluyordu. Alıp beşiğine koyardım. Uyurdu. Veya uyumaz ise alıp tekrar oynatırdım. Bir yarım saat sonra tekrar koyardım. Baktım uyumuyor. Alıp yanıma ninni söylerdim. Öyle uyurdu. Alır beşiğine koyardım. Beşiğindeki ağlama ses tonu uyumucam ses tonu ise kesinlikle alırdım. Ağlama ses tonu biraz giderek artmıyorsa kapıda beklerdim. Derken derken birey gibi alıştı. Dönmelerden kendini kurtara biliyorsa ve gözetim altında hep olması gerekli. Birde ben beşiğe koyuyordum  öper yatırıp odadan çıkar kapıda beklerdim. Çünkü beni görünce o esna oyun sanıp uykuya dalmazdı. Ve dediğim gibi kamera ile de takip ederdim. Bu şekilde oldu. 
0 oy
tarafından
Benim bebito 3 aylık olmak üzere. Ben doğduğundan beri uyku eğitimi veriyorum galiba :D hiç sallamadım. Hiç memede uyutmadım. Bebekken elimi yanağına koyardım. Baş pamağım ile burnunun üstünü ve alnını okşardım. Saçlarını okşardım. Hemen uyurdu. Şimdi ona bile gerek kalmıyor. Beşiğinde yattığı an uyuması gerektiğini biliyor. Ama hiçbir zaman uykusu gelmeden hadi uyku zamanı diyip yatırmadım. Hep uykusunun gelmesini bekledim. Beşiğinde oynatmadım. Hiç yanıma yatırmadım. Orasının sadece uyuma alanı olduğunu biliyor artık. 1-5 dakika arasında uykuya geçiyor. :)
0 oy
(6,981 puan) tarafından
Kesinlikle sallamayi unuttur benimki 8 aylık olcak 7200du enson kilosu şuan 8 kilo faan bence bacaklarım kopuyo şua saat sallıyorum ayağımda bide öyle uyumaya alıştı ayağımın üstünde uyuyo uyanana kadar 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
İlk başlarda zor alışır ama illaki alışır önemli olan annenin sabrıdır hiç sallamadim hep kendi uyudu 25 aylık uyku saati gelince yatağına gidip yatar yine sallamam

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 89 göst.
9 Eylül 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 102 göst.
27 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Nurtopum (596 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 224 göst.
6 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde __Deniz__ (2,194 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 79 göst.