0 oy
666 göst.
Aile kategorisinde (30 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar ne zaman derdim olsa buraya yazdım Allah razı olsun hepsine bir fikir verdiniz. Şimdiki daha önemli bir karar almam lazım. 

24 Cevaplar

+3 oy
(2,405 puan) tarafından
Dilerim kurban olduğum RABBİM'den seni çocuğunu ve eşini darda koymayacak yüzünü güldürecek bir yerde  çıkartır iş imkanını Kurban olduğum RABBİM yuvanıza da huzuru mutluluğu daim eylesin Âmin Ecmain 
(30 puan) tarafından
Allah razı olsun kardeşim  en güzeli en hayırlısı sizlerin olsun çok teşekkür ederim yüreğimi ısıtan bir dua yaptınız ferahladım
-Reklam-
+2 oy
(302 puan) tarafından
Arkama bile bakmadan giderim ne eşi ya ne yarının garantisi var ne de eşinin garantisi var git ayaklarının üzerinde dur  
(1,804 puan) tarafından
Aynen hiç birseyin garantisi yok çocuklarimiz için bile işimizi bırakıyoruz istifa ediyoruz gerekir se yarın bilecek mi anne baba çalışsaydıniz benmi engel oldum dicek şuan çok sinirliyim böyle bir post geldi içimden böyle yazmak geldi hiç birseyin garantisi yok eşin çocukların dahil Allah yardım etsin hepimize
(30 puan) tarafından
Öyle kimseyi mutlu etmek için yaşamamak gerek ne bileyim biz kadınlar çok mu duygusalız her ihtimali düşünüyoruz ya
(1,804 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aynen duygusal hele biz Türk kadınları çocuğumuz eşimiz için ölürüz biliniyormuki sanki hep fedakar lik yapan biz  benim size cevabım çalışırdım isterse yurt dışı olsun iş kendim ayaklarımın üstünde durursam daha çok çocuğuma verimli olabilirim
+1 oy
(10,460 puan) tarafından
Öğretmen birçok arkadaşım 4 yıl dişini sıkıyor. Sıkıverin siz de. Bir şey olmaz yani. Gider gelirsiniz arada. Baban da gelıyor ne güzel. 
(30 puan) tarafından
Nasıl zorlanıyor mu acaba
(10,460 puan) tarafından
Zorlukları tabi ki olacak ama alışılmayan hiçbir şey yok. Yarın bir gün ne olacak belli değil kendi emeğinizi niye çöp edesiniz
0 oy
(611 puan) tarafından
Şuan kızın kucuk ilerisi için dusun hazır önüne fırsat gelmiş değerlendir. Belki eşin de bir zaman sonra yanına gelir eşinle bu durumu açık açık konuş özel sektör çalışmak zor. Belki daha sonra eşin yanına gelir zamna ne getirir bilemezsin  
(30 puan) tarafından
Babamda kızıyor yıllarca hep hayalini kurduğumu biliyor ben tahtadan ranza yaparım eşyalı ev bulamazsak idare ederiz diyor 30 olmadan bunca yıl emek verdim bekar olsak düşünmezdim de işte kendimi geçtim çocuk babasından yoksun kalıcak 3 yıl öyle idare edebilir miyiz acaba ailem Ankarada ben Tekirdağdayım Ankarada onların evinde kalsam eşim burda kalıcak aksi öyle bir fabrikası var ki bayram harici izin almak çok zor onun için nasıl görüşürüz bilmiyorum
0 oy
(227 puan) tarafından
Ben gitmem canım gidemem ama senin hayalinmis esinle karar vermeniz gerekiyor kızının yasida küçük 3 4 yıllık bir kayıp olacak baba kız arasında bunun icin ilerde seni suclayabilir ben dusunmezdim bile sanırım.. inşallah hayırlısı olur.. 
(30 puan) tarafından
Lisede aynı bölümü okudum o zaman gençlikte oturup ders çalışmadım ki hiç arkadaşlarım hep atandı arkalarından baktım şimdi fırsat 26 yaşında beni buldu bunda da duygusal davranıyorum işte, inşallah evime yakın yer çıkar. Tekirdağ yaşıyoruz annemler Ankarada. Tekirdağ dan sonra Ankara mı yazsam ev tutmam gerekmeyecek, yoksa Tekirdağa yakın illeri mi yazsam sizce
(227 puan) tarafından
Bilemiyorum ailecek karar vermeniz en doğrusu olur
0 oy
(966 puan) tarafından
Eşine yakın yerleri yazarsın.hayat bu ne getirir bilinmez.atan paranı kazan.burada yazılanlara göre hareket etme.gitme eşinin maaşı yeter diyen çok olur.
(30 puan) tarafından
Şimdi biz Tekirdağda yaşıyoruz, ailem Ankarada, ben ilk Tekirdağ ilçeleri yazdım, 2. Olarak Ankara mı yazsam orda lira sorunum olmayacak, yoksa Tekirdağdan sonra yakın illeri mi yazsam bilecik kırklareli gibi sizce
0 oy
(348 puan) tarafından
Eşin de destek oluyorsa git canım. Şuanlık ayrılmak istemiyor olabilirsin ama iyi bir fırsat geçmiş eline ilerisi için değerlendirmelisin sonra pişman olursun bence. Hem belki yakın iller olur haftasonları filan gidip gelirsiniz 
(30 puan) tarafından
Pişman olmak istemiyorum mantığım ile gönlüm arasında sıkıştım kaldım uyku uyuyamıyorum,
(348 puan) tarafından
Valla öyle bir fırsatım olsa eşim de destek oluyorsa giderdim ben
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Tabiki gidip çalış yarının ne getireceği belli değil. Kocan çalışıp emekli olacak sende ol
(30 puan) tarafından
Babamda böyle diyor. Kendisi yıllarca özel sektörde çalıştı her ağır işi yaptı. Kızım şuan beni memur yapsalar 82 ile giderdim neresi olsa aklını başına al diyor. Kendisi emeklilik bekliyor 2 aya kadar olur inşallah. Ben gelirim seninle diyor. İnsan gençlikte emekliliği anlamıyor ama yaşlanınca ne büyük bir nimet olduğunu anlıyor dedi, geçen bir eşya taşıma işine gittim canım çıktı diyor o zaman anladım ki artık ben çalışamıyorum bitmişim diyor İyiki emekli olacağım diyor aldığım maaş 4 bin bile olmaz belki dedi. Sen kız olduğun için erken emekli olursun doğum da düşülür belki ileride rahat edersin güvencen olur diyor
(5,368 puan) tarafından
Doğru söylemiş bugün eşinle iyi olursun ama ileride ne olur bilemezsin kesinlikle çalış yaşlandığında eyvallahın olmaz kimseye hemde kendi gelirin olur bu fırsat her zman gelmez kesinlikle neresi olursa git
(30 puan) tarafından
Öyle haklısınız peki atandığım yerdeki ev kirası ordaki masraflar olursa sıkıntılı olur muyum sizce maddi açıdan
(5,368 puan) tarafından
Babanda gelicekmis destek olur bişey olmaz
0 oy
tarafından
2 seçenekte de duyguların ön planda aslinda.bence senin için mevzu,paradan ziyade hayalin olan şeyi gerçekleştirmek.evet ayrılık zor ama güzel ayrılık.yasadigin yere yakın yerler yazsan iźin günlerinde eşinle gidip gelmeniz kolay olabilir.maddi acıdan da sorun yasamazsınız.gidip gelmeniz zor olmaz.esin ve ailen destek oluyorlar ne güzel.hayat ne getirir bilinmez.bugun cefa çeker yarın sefasını sürersin.ya da kendi ayaklarının üstünde durman gerekebilir belki de.3 sene diyip gözünde büyütme zaman öyle bir geçiyor ki..
(30 puan) tarafından
Malesef çok duygusal davranıyorum hemen ağlamaklı oluyorum 4 yıldır çalışmadım ben özgüveni kaybettim sanırım nasıl kazanacağımı bilmiyorum hep bir tedirginlik korku var içimde. Düzenim bozulacak kaygısı var içimde
tarafından
çok haklısın duygusal davranmakla sonucuda ortada bir de çocuk var.babasindan ayrı kalsın da istemiyorsun hakkında hayırlısı olsun kaldım sen nasıl geçiyorsa öyle yap.hakkinda hayirlisi olsun
0 oy
(5,006 puan) tarafından
Kendi kızım için giderdim eşinin işi kalici deilki duygusal bakmadım bundan bir 4 5 yıl sonrasını düşünür öyle giderdim ya kocamı işten cikarsalar tazminat  200bin olsun hadi. Hazira dağ dayanmaz eşime güveniyorsam eğer giderdim inan bana . Devlet dairesinde maaş almak kadar guxel birsey varmı her ay paran cebinde minnetwiz kimseye laf ettirmeden Alcan maaşını ve ileride kızın için daha iyi en azından istediklerini alabilecek güçte olursun . Bnm fikrim 
(30 puan) tarafından
Çok haklısınız peki tek ben gitsem babamla başka şehire ev tutsak tek benim aldığım ile kira masraflara fln yetişebilir miyiz acaba
(5,006 puan) tarafından
Cnm bn memur maaşını bilmem ama oralarda uygun bişey bulmaya çalışan sonuçta geri glceksn eşinin yanına
0 oy
(1,170 puan) tarafından
evet belki cok zor olur haftasonlari gelirsin yada 2 haftada bir 3 yil bir sekilde gecer omur boyu da rahat edersin bence bi kadi  ekonomik ozgurlugunu eline almali
(30 puan) tarafından
Evet haklısınız çocukta babasından ayrılacak diye üzülme yaşıyorum neden bu kadar duygusalım bilmiyorum ki ama ben hep böyleydim
0 oy
(909 puan) tarafından
Canım bence hayalini gerçekleştir. Eşine yakın illeri tercih et. Neden fırsat tepiyorsun devlet memuru olucaksın, yaz ayları tatil olunca maaş yatıcak, çocuğuna daha güzel bir gelicek hazırlıyacaksın. Yaşlanınca emekli maaş olucak evlat olsa eş de olsa kimseye minnet etmiyeceksin. Özel sektör ne olacağı belli olmaz. Eşim 3 üni mezunu atanamıyor lütfen fırsatını kaçırma.duydusal düşünme eşinde sorun yapmıyor ise tercih yap. Ne güzel baban arkanda sana destek. Keşke benim babam da bize destek olsaydı, eğitim konusunda ama onu dinlemedim okudum iyikide okumuşum diyorum. Öğretmen olmak çok güzel bir duygu işini ve çocukları severek yaptın mı daha bir mutlu olursun. 
(30 puan) tarafından
Öyle çok haklısınız öğretmen değil hastanede sağlık teknikeri olarak gireceğim nasip olursa, çok teşekkür ederim yorumunuz için Allah razı olsun kardeşim
0 oy
(13,369 puan) tarafından
Umarım yakın bir yere atanırsın hayallerinden vazgeçme bence çok emek vermişsin Rabbim hakkında hayırlısını versin
(30 puan) tarafından
Amin çok teşekkür ederim Allah razı olsun kardeşim
0 oy
(48,785 puan) tarafından
esten ayrilma deyince bosanma sandim ise gir canim idare edersiniz
(30 puan) tarafından
Var mı bu şekilde idare eden tanıdıklarınız
(48,785 puan) tarafından
yeni evliyken kuzenim oyle idare etti. o erzurumdaydi esi hakkariye gitmişti. baska akrabaninnogluda esiyle oyle yapti
0 oy
(765 puan) tarafından
Ben olsam herlade böyle bi durumda kesinlikle giderdim o kadar emek verdim neticesini yaşamak isterdim. Eşime yakın olan yerleri öncelik yazardım. Artık zaman tek maaşla olacak gibi deil yarın ne getirir bilinmez
(30 puan) tarafından
Öyle çok haklısınız hayat çok pahalılaşıyor artık
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Canım ben öğretmenim. Burada atandığı için eşinden 4 yıl ayrı kalan var. Tatillerde git gel yapıyorlar. Valla atanmaya değer. Alacağın maaşı hayat şartlarını düşün. En önemlisi çocukların için atan. Kimseye muhtaç olma. Ayakalaının üstünde dur. Sen ilk değilsin sonda olmayacaksın. Herkes bu durumlara düşüyor
(1,623 puan) tarafından
Bizim de bı tanidik vardı. Kendi ogretmen eşi kendinden beş kat fazla para kazanıyor. Eşi demiş illa işi bırak maaşın kadarini ben sana veririm. Kadın da kabul etmemiş. İnsanın kendi emeğiyle kazanması gibisi yok. Yarın hayat ne getirecek asla belli olmaz. Bugün yok denen şeye ertesi gün olur diyorlar.simdi mesela tüm sözleşmeliler kadroya geçiyor
(2,746 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum hayat ne getirir belli değil. Bi kadının kendi ayakları üzerinde durması mükemmel. İşine ve maaşına güvenmek harika bir şey
(30 puan) tarafından
Yaa ne güzel bunları okuyunca çok iyi geliyor ben 4 yıldır kızım doğdu doğalı evdeyim sanırım özgüvenimi kaybettim ben
(2,746 puan) tarafından
Kendine yeniden güvenmek için güzel fırsat
(2,746 puan) tarafından
Üstelik babam benimle gelecek diyorsun çok şanslısın çok ama çok şanslısın
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Git bence baban da geliyormuş zaten kızında senle olcak idare edilir. Benim de eşim doğuda 4 yıl ben memlekette cocuklarlayim tek başıma. İdare edicez mecbur o döneme kadar. Kuzenimin de eşi aynı şekilde oldu kuzenim pastacılık işinde çalışıyor işinden memnun karısı doğuya atandı çocukları yok. Abim burda kaldı kuzenim yani. Karısı gitti orda ev tuttu kızlarla 3 yıl çalışıp dönecek tayin isteyip
(3,151 puan) tarafından
Bence çekinme daha iyi bir gelecek için yani hayat zor artık. Memurluk da sonuçta az bişey değil. Ger tepme bu şansı derim. Babakiz bı sure ayrı kalabilir ama dayanmaniz gerek. Benim üç çocuğum var en buyu 5 buçuk yaşında en ufagi 7 aylık. Doğumgünü yılbaşı evlilik yıldönümü hiçbir özel günde olamadı. Babası hep görevlerde cunku. Şimdide doğuya tayin oldu bizi goturemedi. 7 aylık bebeğim babası gittiğinde 3 aylik bile yoktu bir defa gördü sadece. Her şey onlar için ama.
(30 puan) tarafından
Allah kavuştursun sizleri de, çok zor benim arkadaşım da sizin durumda çok zor göreve gidiş günlerce aylarca gelmiyor hem gidene zor hem kalana ne vardı sanki herkes istediği parayı alsa ama ailesinden ayrı kalmasa. Gerçi ben çok paralar kazanmak istemiyordum hiç bir zaman öyle bir takıntım yoktu halada yok ondan böyle düşünüyorum huzuru mutluluğu aile saadetini kaybedecek olmak üzüyor beni
(3,151 puan) tarafından
Tabiki zor kimse istemez mesela dediğin gibi para değil daha önemli şeylerde var elbet aile ortamı birlikte yaşamak evde bir arada olmak vs. Ama öyle bı çağa geldikki para da olmayınca olmuyo çocuklar büyüdükçe istekleri de büyüyor kızım beş buçuk yaşında biraz buyuyim babam bana iPhone 13 alcak diyor daha bizim yok :) babası isteklerini alamayınca üzülüyor haliyle o yüzden dışarda başka bı işte çalışsa daha az parayla hiç yapamiycak. Mecbur hasretlik çekiliyor geçim derdi çocukların ihtiyaçları derken. Biseylerden fedakarlık etmek gerekiyor. Keşke kimse mecbur kalmasa ama işte.  Bence sende 3 yıl sık dişini elinde mesleğin olsun çocuğunun ilerde daha rahat yaşaması istediği şeyleri reddettmeden alabilecek gücün olması için mantıksal olarak bakmalısın. Duygusal bakarsan zor yani sabah işe gidip akşam gelen anneler bile özlüyor çocuğunun tüm gününü Ayri geçiriyor yani. Akşam geldiğinde bir iki saat görürse ne ala. Ondan dolayı duygusal değilde mantıksal yaklasmani tavsiye ederim canım.
(30 puan) tarafından
Çok haklısınız çok teşekkür ederim Allah razı olsun
(3,151 puan) tarafından
Rica ederim hakkında hayırlısı olsun
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Tabii ki de atanma durumu varsa gidin. Yarın ne olacağı belli olmaz. Allah vermesin ölümü var kalimi var, ayrılığı var. Elinizde meslek olması her zaman sizin için avantaj. Aynı durumda olup sonra birleşen bir sürü aile var. Hem de burası Türkiye, yarın ne olacağı belli olmaz. Yarın bir gün derler tayin hakkı verildi, atanmayı elinizin tersiyle iterseniz pişman olursunuz. 
(30 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yorumunuz için böyle mantıklı düşünemiyorum bunları işte duygusallık ağır basıyor sanki özgüven eksikliği var bende aşamıyorum bunu
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Tekirdağ yaz ilk sonra yakın illeri yaz ki her izinde evine gidebil. Ankara yazarsan gidemezsin her izinde bu ve zor olur eşle ayrı kalmak. Yakındaki yerlerden biri olur da umarım hiç gerek kalmaz ayrı kalmanıza. Ve açık olmadığı sürece tayin istesen de alamayabilirsin biraz karışık o işler canım öyle biliyorum. 
(30 puan) tarafından
Öyle haklısınız bu kişi ile yer değiştirebilirsiniz diye okudum ama tam bilgim yok benim de mesel, Tekirdağda çalışıp Ankara isteyen biri ile aynı meslekten karşılıklı yer değiştirme oluyormuş sanırım 4 yıl olup kadroya geçince
(1,246 puan) tarafından
Oda o kadar zor ki canım aşırı şans işi bence bu işi şansa bırakma. Ve içerde sıkı bağlantıları olanlar da senin bu hakkını gasp edebilir sen senelerce atama beklerken dayısı olanlar hop diye yer değişebilir. O yüzden en kötü olasılıkla evine bikaç saat mesafede ol ki haftada bir olmadı 2 haftada bir eşinle kavuşabil
(30 puan) tarafından
Doğru çok teşekkür ederim annem de orda yakın yerleri yaz sonra Ankara yaz burda kira vermezsin yanımızda kalırsın diyor
(1,246 puan) tarafından
Olabilir oda hem çocuğa da annen bakar ya da kreş zaten yaşı gelmiş kreş için
0 oy
(1,321 puan) tarafından
At ama olur olmaz bilmiyorum ama sakın hayallerinden vazgeçme. Ben atandam arkama bakmadan giderim hayatın ne getireceği belli olmaz. Herkes kendini garantiye alma derdinde.. eline imkan geçmişken değerlendir. Bikac sene de olsa gelirsin nasılsa 
(30 puan) tarafından
3 yıl kalmak gerekiyormuş
(1,321 puan) tarafından
Olsun canım 3 yıl ne ki? Bu tüm ömrünü etkileyecek bir karar. Yarın ne olacağımız belli değil. Ayakların üzerinde durmuş olursun. Valla bence önce can sonra canan. Çocuğun yanında olduktan sonra eşin de arada tatillerde gelir gider. Çok var böyle örnek
(30 puan) tarafından
Öyle tabi keşke bu süre bu kadar uzun olmasa devlet memurlarına 1 yıl mış bekleme süresi ne güzel onların ki kısa
(1,321 puan) tarafından
Nasip canım napcan elden bişey gelmez şu durumda

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 273 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (808 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 315 göst.
11 Şubat 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 612 göst.
8 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lalee (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 330 göst.
10 Aralık 2023 Aile kategorisinde Melis... (9 puan) tarafından soruldu

381,503 soru

11,421,903 cevap

34,979 kullanıcı

...