0 oy
1,550 göst.
Aile kategorisinde (56 puan) tarafından
Merhaba iyi geceler eşimin bi arkadaşı iki kilo uyuşturucuyla yakalanmış ve sırf cezası düşsün diye eşimden aldığını söylemiş bir haftadır ikiside icerde .. Bugün avukatlarla ikisiyle görüştük adam dilekçe yazacam iftira attim cezam düşsün diye söyledim acabadiyecem demis boyke olursa eşim hemen çıkar mı 

27 Cevaplar

+17 oy
(25,224 puan) tarafından
Nedense burda herkesin kocası uyuşturucu iftirasından içeri giriyor asla inanmıyorum. Neden senin kocana iftira atıyor neden komşunun kocasına değil neden başka arkadaşının kocası değil de senin kocan. Mutlaka parmağı bilgisi var demekki. 2 kilo uyuşturucu diyorsun birde o 2 kilo kim bilir kaç cana mal olucaktı. Tırnak ucu kadar parmağı bile olan, parmağı olmasını geçtim bilgisi dahi varsa ve görmezden geldiyse bile inşallah sürünür çıkamaz içerden. 
(12,264 puan) tarafından
Banada inandırıcı gelmiyor geçen biri yine böyle söyledi birde burada dua istedi çıkması için bende sürünsün bacım
Beter olsun dedim
İşine gelmedi
tarafından
E adamın niye böyle arkadaşları var Allah korkumuz var ki inşallah suçsuzdur diyoruz böyle bir şeyden yatmaktansa  suçsuz Yatsa daha iyi vala kaç evin  ocağını yakacak haberin var mı kaç tane gençleri zehirliyor...    Eğer suçluysa inşallah 20 yıl yer değilse de rabbim sevdiklerine bağışlasın kurtarsın
tarafından
Ne bızde Allah korkusu olmayacak ya herseye de ıftıra herseye de gunah, benım neden uyusturucu satan arkadaısm yok olsa gorusmem cunku hersey bekelnır o ınsandan derım, yeter yani ınsanları bu sıtede enayı yerıne koydukları hepsı bı senaryo atıyo
(3,230 puan) tarafından
Valla helal olsun tam yazacaktım harfiyen yazmışsın
(25,224 puan) tarafından
Evet suçsuz yere yatan çok insan var yok değil ama ne hikmetse her buraya yazan yok arkadaş mağduru yok iftira yok arkadaşın arabası eşimdeyken uyuşturucu bulundu arabada bilmem ne çocuk mu kandırıyorlar yani ne tesadüfse her hapse giren iftiradan dolayı oluyo buna inanan saftır kusura bakmasınlar. Suçsuzsa elbette inşallah çıksın ama nokta kadar bilgisi varsa parmağı varsa sürüm sürüm sürünsün inşallah.
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Yerler seni bacim.burda yerler
tarafından
Eylül'üm kınayan öyle bir yasiyorki başıma gelmedi demesinki geliyor insanın başına.

Birde uyarıya bak Allah'ım yarabbim
(2,786 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kimse kınamıyo neden o kişiyi arkadaş olarak seçiyo bizde yaşıyoz biz uyardık kaynım bize yalan söyledi hep suan eşek gibi çekiyor pişmanım sizi dinleseydim arkadaş konusnda diyo biz yaşadık Allah başkasına yaşatmasın kötü bişey demek varken kınayanda yaşasın ne ya ben hep derim Allah'ım düşmanma yaşatmasn
(774 puan) tarafından
Herkesin suç durumu farklıdır senin kaynin bilerek suçu üstlenmiş ama esmanin eşine iftira atılmış sadece o gece o arabaya bindi diye suçlu sayılıyor evet kınayan yaşasın çünkü kimse kimsenin ne yaşadığını yada neye uğradığını bilmiyor o yüzden uzaktan atıp tutmak kolay oluyor uyarı verende her kimse belliki yarası var iki yıldır üyeyim toplam dört yıldır burdayim ilk defa uyarı aldım demekki gerçeği söylemek her zaman işe yaramıyor
tarafından
Eylül'üm kaynin yani sana ne gibi zorluğu olabilir ki sonuçta kocan değil.
(2,786 puan) tarafından
Valla çokda canımız yandı kaynıma esmanın eşi iftiraya uğradı diye herkez mi uğramış oluyo yok ben yine diyorum rabbim kimseye yasatmasin çok zor bir durum kimseyide oralara düşürmesin acizliğin simgesi kınayana yaşatsın demen kimsenin kınadığı falan yok
+1 oy
(2,786 puan) tarafından
Geçmiş olsun 2o seneden önce bekleme kocanı ilk ifade geçerli ve yüklü bi miktar içiciyim desede inanmazlar direk satıcı olarak yargılancak eşin belki daha fazla yatcak
+1 oy
tarafından

Ates olmayan yerden duman cikmaz.

Soyleyeceklerim bu kadar.
(1,404 puan) tarafından
Zeyneppp +++++
tarafından
Eskiler ne guzel demisler bak irem,
Bana arkadasini soyle sana kim oldugunu soyleyeyim
Uzum uzume baka baka kararir
Korle yatan sasi kalkar
Daha bissuru sayarim boyle. sen satmiyorsundur ama onla arkadaslik etmen yardim etmen yataklik etmen de benim zihniyetimde ayni seydir. Bak hic sesini cikarma bil ama bilmezden gel bu bile yataklik etmektir. Ben illa satmistir demiyorum kimseye, ama boyle seyler neden senin benim basima gelmiyor onu diyorum. Cevre cevre cevre... Bi donup bakacaksin cevrene. O yuzden diyorum ates olmayan yerden duman cikmaz.
(1,404 puan) tarafından
Valla zeynep benim öz amcam bu islerle uğrasiyo yeni cikti cezaevinden. Babam asla ne kendi görüsür ne bizi görüsturur 20 yasindayim kendimi bildim bileli amcami toplasan 5-6 kere babaannemgilde gormusumdur. Babama cok kiziyodum ama buyudukce neden bizide kendini de ondan uzak tuttuğunu.

İnsanlar çok kolay saniyo ama bilmiyolar ki birini uyuşturucudan içeri almalari için sirasiyla
1- arkadas iş aile ortamina bakarlar
2- kan idrar gaita hatta tukuruk ve sac teline bakarlar
3- geçmişine bakarlar

Yani öyle tek bir şüpheyle kimse kimseyi içeri atmaz atamaz. Evet ulkenin başindakilerde hata var ama aslaaa muz cumhuriyetinde değiliz o kadar uzun boylu değil
0 oy
(383 puan) tarafından
Cezası duseblr ama cikarmi bilmem belki hepsi yanar belki iftira atan yanar kimse burda avukat savcı değil bunu kimse bilemez bizim düşüncelerimiz seni rahatlatmak yerine strese sokablr herkes çıkar çıkmaz yazar iyice gerilirsin tek yapabilicegin şey malesef ki beklemek:)
0 oy
(556 puan) tarafından
Nerelisin canım 
0 oy
(4,626 puan) tarafından
Neden esinden aldigini soylemis mesala niye Ahmet mehmet degilde senin esin?
0 oy
(775 puan) tarafından
İki kilo dan bahsediyorsun canim onun tel kayitlari nerde ne zaman ne yapiyomus herşeyi en ince ayrıntısına kadar incelerler her şekil yapmadığı çıkar ama sadece sözlü beyanla çıkarmazlar yine Zaman alir
(2,786 puan) tarafından
Yinede çıkmaz canım benim kaynımn sevgilisi yakalatı 4oo gram adamlar 1o 15 seneden bahsediyor kaynmda kızın suçu hafiflesn diye içiciyiz diyo ama yinede içerde
(775 puan) tarafından
Canim kaynindada vardır mutkala bişey yoksa tutmazlarki illaki teknik takibe takılmıştır aynı şekilde eside
0 oy
tarafından
düzenlendi

Çok zor ama çocuk kabul ederse bir ihtimalle hicbirseyde çıkmazsa bir ihtimal.

Bak bizimki itiraf etmiyor eşim 359 gramla çıkamadı 

Kaldıki bizimki kabul etseydi359 gram yıllık içim tutarını tamamlıyor belki yatmazdi çıkardı hepsi ama sen 2 kilodan bahsediyorsun birde dosyaya kaç yıl ceza verildi 
(2,786 puan) tarafından
Hadi ya insallah hemen çıkar 8 sene yatmadan
tarafından
8 senenin yatari 8 sene değil
(728 puan) tarafından
Tokatlı olup olmadığını neden sordun ne alaka :)
(2,786 puan) tarafından
Hee kaç sene oluyo ki
tarafından
Tokat'ta böyle bir olay olmuş yeni habere düşmüş 2kilo 150 gram ama habere çıktıysa teknik takip vardır ondan sordum
0 oy
(4,936 puan) tarafından
Cnm seni üzmek istemem ama eşinin parmağı yoksa alınmaz ki içeri devlet tamam öyle dört dörtlük deil  yalnız her önüne geleni içeri almıyorlar. Birde bu konu üzerine alindysa malesef zor
(2,786 puan) tarafından
Kaynımın sevgilisi yakalatı 4oo gram sucu hafiflesn diye içiciyiz demiş kaynim yinede 1o senede bahsediyolar canım kırıminal incelemeden hiç bişeyi çıkmadı kaynımın
(48,620 puan) tarafından
kiz tamam kayninin sevgiliside içiyor
0 oy
tarafından
Eşinden de almış olabilir niye başkası değil de eşin ???
0 oy
(15,145 puan) tarafından
Gerçekten suçu yoksa çıkar. Ama ne zaman çıkar onu bilemrm. Mahkeme ne zaman olur falan filan. Bunlar biraz uzun surebiliyor. Allah böyle insanlardan korusun hepimizi. Bir skrabamiz da bu sebepten yıllardır içeride yatıyor. Kendisi kamyoncu. Arkadssi aramış. Benim 2 arkadaş var onları da getiriver kamyonla gelirken diye. O da tmm demiş. Yolda binmiş arkadaşları. Adamlar uyuşturucu tasiyorlarmis posetlerinde. Kamyonun arkasında yakalandı uyuşturucular. Olan bizim akrabaya oldu. O reddediyor. Ben bişey yapmadim diyor. Ama 4 senedir yatıyor malesef. İnşallah eşin çabucak çıkar. 
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Benim kuzenimlerim 250 gramla yakalandılar iciciyiz dediler satıyorlardı ama 2 sene yattılar 
0 oy
(1,316 puan) tarafından
İki kilo satsaydi milyarderdi valla az buz değil torbacilik yapan aracılık eden kimse çeksin cezasını o iş öyle kolay olmuyor emin ol vardır bir şey üzerinde mal mı vardı polis takibi hts kayıtları konuşmalar falan ortaya çıkınca iftira değilse uyuşturucu ticareti yapmaktan en az 12 yıl yatari var 
0 oy
(17,711 puan) tarafından
Yav he hee iftira atıyo tamam senin kocan sütten çıkmıştı oysaki geldi buldu iyi olmuş uyuşturucuya aracılık eden herkes çıkamasın içerden evlatlarımız var bizim hangisine bulaştırsa canımız yanıyo kalsın içerde 
0 oy
(606 puan) tarafından
Bu isler o kadar kolay değil canım ifitira atayımda girsin kuzenimide aldılar içeri halam dedi iftira atmışlar sonra çıkamadı içerden çünkü polisler takip ediyormuş  nerde nasıl gorüsmüşler her detaya ladar telefonda ne konusmuslar hepsine varımcaya denetleniyor
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Allah eli degen herkesin belasini versin kac annenin canini yakiyolar insallah gercek suclu kimse omur boyu icerde kalir
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Kuzende içerde hatta benim değil arkadas arabaya koydu diyor artık bılemem onunmu ama araba onun olmadıgı halde arabada yakattıgı inin 3 senedir içerde 12 senesi daha var  hatta diyorum eger onun ve bu işi yapıyorsa cıkmasın ne o nede bu işle ugrasan lar
0 oy
(449 puan) tarafından
Valla gayette rahat çıkıyorlar Bende anlamadim nasıl Bi iştir bu. Tanıdığım 2 kişi var bu şekilde Satıcı olan Bi yakinimdan ötürü. Pandemiden önce evlerini gece yarısı polis bastı hatta tv ye ciktilar. İnan 3 4 ay yatıp ciktilar. Cezaları sürekli ertelendi. İşin ironi tarafı böyle adamların karıları mahkum maaşı aliyor. Hem eşleri insanları zehirleyip dünyanın parasını alıyor hem devletimiz böyle ailelere destek çıkıp maaş baglatiyor. 
0 oy
tarafından
Allah yardmcn olwn 

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 604 göst.
15 Nisan 2024 Aile kategorisinde Emine19 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 523 göst.
3 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 565 göst.