0 oy
79 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (636 puan) tarafından
Benim oğlum 1 ay olacak ek gidada yoğurt artık hergun vermek istiyorum küçük kavanoza yapmıştım normal yoğurt ile mayaladim siz hangi maya ile mayaliyorsunuz ne kadar koyuyorsunuz küçük kavanoza acaba

4 Cevaplar

0 oy
(12,504 puan) tarafından
Canım nasılsın 

Tadımlar nasıl gidiyor 

Ben mayalamıyorum koylu kadın var o getırıyo bittiyse de o yoğurt la kaynanam yapıyor
(12,504 puan) tarafından
Evet 3+1 müstakil eve çiktık bügun kaynanamda kaldık yarın temizlik yapıp akşama geçerım inşallah
Aklim köpeğime idı onuda alacaz
(636 puan) tarafından
Aaay ne güzel ya hep hayalim güle güle oturun mutlulukla inşallah canım ☺️
(12,504 puan) tarafından
Bende at koştur büyuk arazili evde buyudum güzel oldu boyle  
Sağ olasın canım benim ❤
(636 puan) tarafından
Darısı bize olsun ❣️☺️
(12,504 puan) tarafından
Amin canım ❤
-Reklam-
0 oy
(5,803 puan) tarafından
Oğlun kaç aylık çözemedim 1 aylıksa sakın yoğurt verme 
(636 puan) tarafından
Kız ne 1 aylığı ☺️ 1 aydır tadimdayiz dedim 5 aylık doktor 4 aylıkken tadimlara geçirdi kilo alımı zayıf diye
(5,803 puan) tarafından
Haa tamam :D kayınvalidem yoğurt mayalıyo köyden yolluyor 15 günlük kavanozlara hem biz yiyoruz hem oğluma yediriyorum baştan beri hiç günlük mayalamadım
(636 puan) tarafından
Günlük mayalamicam zaten bitirmez küçük kavanozda olsa o kadar çok vermiyorum ama işte şuan maya yok ne yapcam bilemedim kendinin yogurdundan var ekşi olabilir diye korkuyorum ondan yapmaya
(5,803 puan) tarafından
Tadına bak çok ekşi değilse mayala çok tatlı yoğurda alıştırırsan ilerde yoğurt yemez benim annem alıştırmış beni şuan kavanozu ilk açtığımda yiyebiliyorum öbür türlü içine tatlı bişeyler koymazsam asla yiyemiyorum
(636 puan) tarafından
Himm peki teşekkürler ☺️❤️
0 oy
tarafından
Ben küçük kavanoza değil bir litrelik ya da yarım litrelik kavanozlara mayalıyorum canım. Sen küçük kavanozlara ortalama 200 ml kadardır bir tatlı kaşığı koysan yeterli olur. Kendi mayanı ayırıp zamanla kendi mayanla mayalamaya devam edersin.
(636 puan) tarafından
İşte şuanda mayan yok az bişey kalmış yogurdundan ekşi olur diye onla yapmıyorum market yoğurdu ile yapınca market yoğurdu oluyormuş ne yapicam bilemedim
tarafından
Kullandığın maya önemli canım içindeki tüm yararlı zararlı bakteriler yaptığın yoğurda geçiyor. Ayı küçük bebişin. Küçük olmasaydı arada yoğurt olmadığında yapabilirdin. Etrafınızda mandıra tarzı yerler yok mu böyle organik çiftlik ürünleri satan yerler. Oralarda olur genelde masalara için ev yoğurtları ya da komşunda köyde kendi yoğurt yapan birilerinden alsan. Şu an alternatif olarak bunlar geldi aklıma
(636 puan) tarafından
Sordum komşulara hep market yoğurdu yiyorlarmis en son kendine mayaladigim yoğurt köy yoğurdu idi tekrar onla mayaladam ekşi olurmu acaba
tarafından
Canım masaların sütün ısısına çok dikkat et ne çok sıcak ne çok soğuk olsun yedi saniye kuralına yap eğer bahsettiğin yoğurt ekşi değilse ekşi olmaz zaten azar azar yapıyormuşsun. Bir haftada bitirse bebiş ekşimez.
(636 puan) tarafından
7 sn nasıl yani

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 96 göst.
27 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu

377,811 soru

11,308,062 cevap

34,739 kullanıcı

...