0 oy
1,977 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşim bı aydır çalışmıyor işi kışa girdimi duruyo iki pantolonu var birinin bacak arası 6 7yerden yırtılmış dikilmicek halde hergun onun altına pijama giyip öyle giyiyor mahallede evde çarşıya giderken kadife kötü bı tane var onu giyiyo kaç defa diyorum kendine pantolon al komşular geliyo bahçede görüyorlar bu yırtığı giyme artık kiziyo iş yok diyo arada ek işle geçiniyoruz ben kızlarım bu kışı aç gecirmesin hastalık olurmu doğum olurmu diye düşünüyorum sen pantolon derdindesin diyo ben alıyım diyorum bişi olmaz destek parası yatiyo iki aydır bana dolaptan filan alım ikinci el temiz olmaz diyo benden habersiz gelirse kızarım diyo içime çok dokunuyo pantolonunu gördükçe ona vereceğim 200tl çocukların bı haftalık yiyeceği bu kışta gerek yok diyo napicami şaşırdım 

33 Cevaplar

+26 oy
(1,160 puan) tarafından
Sizin destek parası almanıza gerek var mı ? Airfrey ve robot süpürge alacak imkanınız varken. Yani ayranı yok içmeye gibi oldu bu biraz.
(4,390 puan) tarafından
Valla bende çok üzüldüm derken bu yazıları okudum.  e şimdi kimseye güvenilmez ki. Kim ne kadar dürüst diye düşünür insan.
(7,121 puan) tarafından
Babs anne içim parçalandı  Iban isteyecektim . Ev onunmus bide ben kiradayim maaş geliri iyi ama robot supurgem yok ayerfery de yok :) . ... Ay bir an dağıldım ..

Asmin kız kocan parasızlıktan değil cimrilikten almıyor haberin olsun
tarafından
Asmincim sende aile hayatının her detayını burda anlatıyorsun tabiki linc yersin
(4,390 puan) tarafından
Nehir haklı adam cimri. Veya bunlar bir kurgu mu. Bizimle dalga geciyosan bu yorumları okuyup kahkaha atiyosan cidden ayıp.
tarafından
Şükür bizimde durumumuz iyi,sen öyle bir eş bulmuşsun ki öp başına koy bence eşim kendine 45 bin ₺ telefon aldı gerek var mıydı yoktu çocukları mın odası yok adam onu gerek duymuyor gereksizmiş ben bişey isterken gereksiz diyor gerçekten gözüm ı kadar çok şeyde kalıyor ki evde ek iş yapmayı düşünüyorum Gerçekten RABBİM bazı erkeklere akıl insaniyet versin o kadar zoruma gidiyor ki kendi parası diye almıyor . Bana diyor babanın evinde mi vardı ben babamın evindeyken de babama bişey aldırırken neler çekiyordum babamın elinde vardı şükür ama orda da gözüm her şeyde kaldı en çok ta sevgide sen şükret bence eşin alıyor adama inat yapma destek ol
-Reklam-
+7 oy
(7,118 puan) tarafından
Eşin seninle imtihan oluyor malesef. Yok hâlinde robot süpürme, ya da diğer zımbırtı almanın anlamı var mı sence. Bir de istediğin olmazsa 1 aya yakın küs kalıyormussun. Allah eşine sabır versin. İstediği kadar kızsın yine alırım bu durumda. Ama sen önce adamı ekonomik olarak sarsmamak adına önlem al.
(6,441 puan) tarafından
İnternet üzerinden satsanız sayfa açıp sen yapıyormuşsum gibi
tarafından
Nasıl açabilirizki kasabada alan olurmu cayocagina yaşlılar filan gidip oturuyo orda satiliyo
(6,441 puan) tarafından
Kasaba dediğin köy gibi mi yani tarla falan işi yok mu yada çayocağı açsa çalıştırsa orada da poğaça simit satsa
(6,441 puan) tarafından
Diğer yorumlarınıda okudum lütfen birikim yap birikim tamam gözün bişeyde kalmasın ama işler iyiyken al al koy istediğinide al altınıda dolarınıda al ailenden para alma birde
tarafından
Bı çarşısı var sdce bizim kendi bahcemiz var ceviz ekmistik yaklaşık 400kg ceviz topladık alıcı yok suanda kışa girmeden dükkan açmak istedi tuttu dedi kısa girdikmi işler durucak dedim kirası cebinden gidicek baharı bekle o zmn aç iş yerini tamam dedi o tecrübeli erciyese yakınız buranın kışı çok çetin geciyomus ben daha 8aydir burdayim o kişi görmedim daha ama önümüz çok kötü gecicek diyo marta kadar suruyomus soğuklar
+7 oy
tarafından
Air freyde su kaynatir yersiniz :D
(4,298 puan) tarafından
Elektrik faturasini odeyebilirse kaynatir zaar :))
tarafından
Sjajajsjsjsjs seymaaaa yine bombayi patlattin sjsj
tarafından
Akil alir gibi degil madem kisin isler kesat o zaman karinca misali yazin biriktirir kışın yersin . Sosyal medyada hava atacam diye populer urunler almaya ne hacet . Valla akil tutulmasi . Ancak dalga gecilir :D
(7,121 puan) tarafından
Akıl tutulmana karanlık olurum ❤️❤️❤️❤️
+3 oy
tarafından
2 gun once arkadaslarin sana airfryer ve robot alan kocana yaptigin buyunun tarifini istiyordu?
(11,217 puan) tarafından
Adamda suc fazla iyi suistimal ediosun işte;)
tarafından
Hamileyim bide iki ay kaldı içi el vermiyor yok demeye herşeye bisekilde hallederim diyo
(11,217 puan) tarafından
Tamam canım bi sen doguracaksın zaten devam et
(1,248 puan) tarafından
Doğuma 2 ayı kalan ben çarşıyı gezdim bugün herşey çok pahalı diye hiç bişey almadan geldim netten uygun eksiklerimi alayım dedim
tarafından
Yazmadan geçemedim
Madem öylesin kendine uygun zengin biri ile evlenseydin adamın başını yapmazdın. Sana ayrı üzüldüm kocana ayri
+3 oy
(2,474 puan) tarafından
Kocasının  g.ö.tunde donu yok  millete aldığı robotla hava atıyo  haspam o aldigin desteğin nikâhla bitmesi lazımdı aldığınız o yardımlarda tüyü  bitmemiş yetimin hakkı var madem bahçeli eviniz var durumunuz iyi ne diye yardim alıyosun 
+2 oy
(2,363 puan) tarafından

eşim calistigi halde yine eksiksiz herseyimiz ama biseyimiz eksik robot supurgemiz size helal olsun valla pantolon alamicak durumdasiniz ama supurgenizle ayferiniz var :D

tarafından
Canım isterse ben kendi hesabımdan alırım ona ama kizicagini bildiğim için alamıyorum çalıştığı zaman durumumuz iyi ama işi bıraktımi masrafa yetisemiyoruz hazıra dağ dayanmıyor
tarafından
Çalıştığı zaman durumunuz iyiyse niye yardım aliyorsun
tarafından
Aldığım yardım sed yardımı boşandığm için iki kızımın ihtiyaçları için veriliyor
tarafından
E tamam ne farkeder. Sed yardımında zaten durumu olmayanlara veriliyor.
Karakterin çok farklı. Dengesiz davranışlar sergiliyorsun
(2,363 puan) tarafından
kiz benim 2 tane cocugum var kiradayim durumumuzda cokta iyi degil yani bize bile verilmedi sed yardimi
+2 oy
(2,705 puan) tarafından
Anlamıyorum sızın gibilerı yanı ınsan üzülüyor hatta vıcdan bıle yapıyorm sonra yorumları göruyorm postlarınızı 

Bumu yalan acındırmak için?

Diğerlerimi yalan hava atmak için?

Sızın gbiler yüzünden valla ne ınansım geliyor ne vicdan merhamet bırakıyosunz ınsanda pesss
tarafından
Ben ne yazdığımi ne aldığımı iyi hatırlıyorum insanın bir ayı öbürünü tutmuyor eşim çalıştığı zaman çok şükür iyi kazanıyor ama işleri kesilince birden çıkmaza girdik kendimi suçlamaya başladım keşke onları almasaydim taksit odemeseydik şimdi daha rahat edicektik diyorum
(2,705 puan) tarafından
Adam bı senedır pantoşon alamayack kadr olmş sen bir ayı diger ay tutmuyo diyosun hıc ınandırıcı degıl eğer oyleysede Allah yardımcısı olsun ADAMIN
tarafından
Çalıştığı zamanda kaç defa almasını söyledim almadı elimizde 400kiloya yakın ceviz hasadı var alıcı bulamıyoruz insan calistimi çok şükür Allah gönderiyo ama bir ay oturdumu hazıra dağ dayanmıyor
+1 oy
tarafından
İş neden yok? Sen bır de hamılesın bebek gelıcek o zaman nasıl olucak geçim? 2 tane cocugunzu var zaten, mesele pantolon degıl evet kocan dusjncelı adammıs ıyı hoş ama bebek olunca nolucak
tarafından
İş yok çünkü kasaba gibi bulundumuz yer pastaneciydi evde poğaça açma yapiyodu siparişleri götürüp veriyodu kışa girdik adam sipariş vermemeye başladı merkezde iş çok ama arada 1bucuk saat yol var servisli iş yok hangisine basvursak yatılı var kaynanam 85yasinda iki kızım var 33haftalik hamileyim sizi yalnız bırakıp gidemem diyo bu halinle sobayı evi idare edemezsin yabancisiyim Buranin çıkmaza girmiş resmen babam diyo sana 7 8bin gonderim kışı atlatin diyo kabul etmiyor nasıl olucak bilmiyorum
tarafından
Bak yorumlarda gordum aırfrylar robotlar cok uzuldum yanı, keske faturaya ek aırfry alcagına bır pantolon alsaydınız adamın altına, yenı eskımedı heralde pantolonu, sat aırfryını cok lazım degıl
tarafından
Kuzum akşam söyledim attım dolapa saticam dedim ikisinide izin vermedi daha kullanmadan zararına saticaksin aldirdin bırak dedi keşke o zmn tutturmasaydim al diye adamın siparişleri kesicegini tahmin edemedim
(11,217 puan) tarafından
İnsan ihtiyacını durumunu bilmez mi ya . Yani herkesten görüpte özendiğiniz seylere gelene kadar tonla ıhtıyacın vardr
tarafından
Diyorum ya cnm o çalıştığı sürede hiç zora girmedik çok güzel geciniyoduk ben işlerinin bu raddeye gelecegini tahmin edemedim
+1 oy
(4,710 puan) tarafından
iste sizin gibilere destekte cikiyor onlarla robot supurge de aliniyor yazık umarim durumun kotuye gider de milletle dalga gecmek ne anlarsin
(8,937 puan) tarafından
Yalnız melek burda Bi fark var kadın zaten diyor evet hata yaptım yarinimin böyle olacağını bilseydim asla böyle Bi ise kalkismazdim diye yani hata yaptığını kabul eden insanı linclemek doğru bisey değildir yol göstermek gerekir hadi onu geç çocuklarının rızkına inşallah kesilir denmesi bu çok farklı Bi olay çok çirkin hatta
(4,710 puan) tarafından
canim benim onun gecmis yorumlarina bakarsan az bile tekrar diyorum lutfen baskasi karismasin
tarafından
Melek ayda 1200tl desteğin bir ay gecinildigini sananlardan ayda 500tlye sdce bez alıyorum devletten gelen kızların masrafının çeyreği bile etmiyor sana soylicek çok şey var da neyse uzatmanın anlamı yok benim için kim ne dilerse Allah on katını yaşatsın herkese kalbine göre versin
(4,710 puan) tarafından
Aminnnn Rabbim herkesin gonlune göre on kat fazlazini versinnnn......
(6,235 puan) tarafından
Ya Duyar kasılıyor diyorsun da sen bildiğin çocuklarının rızkına beddua ediyorsun Bak arkadaşın yaptığını doğru demiyoruz ama senin yaptığın bedduaya da doğru diyemiyoruz kusura bakma Sanırım sen anlamayacaksın anlaşamıyoruz seninle biz bu konuda
+1 oy
(11,217 puan) tarafından
Herkes demiş bende diyim gecen gördüm postunu ve dedim içimden robota gelene kadar cok daha önemli ihtiyaclarınız var gibi diye suan fırsat doğmuşken diyim 
(11,217 puan) tarafından
Kusura bakma ıyı adamı bulmuşsunda inatcısın karsında ki iyi olmasaydıda inadın bi işe yarıyor muydu o zmn görürdün. Adama dünya malı için bu yoklugunda 1 ay küsüp tavır yapıp yatak ayıran kadını bu devırde her erkek cekmez
tarafından
Ona haksızlık yaptığımın farkındayım kendimi hala o çalışan her istediğini alan hayattan atamıyorum inadimdan bişi isteyince illaki yaptırmaktan gerçekten iyi dayanıyor
(11,217 puan) tarafından
Yok sen bır hamileliğinide kullanıo gibisin. Adamın cocuga bir zaafı var bıde cocugunu taşıyon diye daha bir nazlı davranıon istiom da istiom
tarafından
Ztn hamile kaldigimdan beri bulaşıkti sofra toplama temizlik hersyee koşmaya çalışıyor
(11,217 puan) tarafından
İşte adamın derdi belli
+1 oy
tarafından
Ya allah askına daha dün açmıssın robot süpürge postunu esinin durumu 1 günde mi çöktü senin yardimdam diyorsun devlet evinde robot supurge airfry olanlara yardim veriyor iste o yardimin kabul olmasi en kotu 1 ayi buluyor yani yeni basvurdugun biseyde degil ki ustune dun o postu acip simdide bunu acman amacin ne bide pismanimla gelme burdakileride ***** yerine koyma 1 günde noldu ne degisti 
tarafından
Ya rica ediyorum yorum yapmadan yorumları okuyun önce eşim pastaneci çalıştığı süre zarfında durumumuz gayet iyi bı iki ay önce doğum hediyesi olarak ondan airfryer istedim tlfonu üstünden vodafondan taksitle aldı sonra ben yüzüğümu satıp robot aldım kendime devletin desteğine gelince ben bosandigimdan beri kızlarima her ay sed yardimi yatıyor ailem bana her ay bı miktar harçlık yatırıyor ben eşime pantolon alabilirim evin masrafini karsilayabilirim ancak eşim evlendimizden beri kızların parasından veya ailemin yolladığı paradan eve herhangi bir gider yapmama karşı izin vermiyor istese hemen alırım ona pantolon ama o herzaman ben bı şekilde hallederim diyo evi tek başına gecindirmek istiyor işleri kesildiği içinde zorlanıyor artık ben burda yardıma muhtacim açım aciktayiz demiyorum eşim ona yardımcı olmamı istemiyor
+1 oy
(522 puan) tarafından
Yeni model dilencilik heralde buda 
+1 oy
(457 puan) tarafından
Canim sen istedigin olmayimca olana kadar diretiyorsan kocandanmı korkuyorsun derim bende 
0 oy
(7,342 puan) tarafından
Airfrey alacağına keşke pantolon alsaymis
(6,235 puan) tarafından
Canım işte ilerisin insan kestiremiyor ama bunu düşünmek lazım Bak bizim sonumuz ne oluyor diye düşünmek lazım Plan yapıyoruz Evet böyle olur Şöyle olur diye ama garantisi bir yok ki Yani yarına sağ çıkacağımızın bile garantisi yok o yüzden bunları düşünmek lazım Hele bir de kış günü yani bu da sana hani ders olur demeyeyim de Anlamış olursun En azından bundan sonra öyle davranırsın
(4,298 puan) tarafından
O huy falan degil ki düpedüz simariklik.bana sunu almassan bi ay kuserim. Ee küs.valla esin olsam ole derdim kus ne haltbediosan da et yani.sabanciyla evleneydin ozaman istedigin yaliyi sana almadiginda kuserdin. Ozaman hakkin kusmek simariklik ayrani yok icmeye   kuserek gider siıçmaya:)ne garip insanlar var ya cok entersan . Mesela ben recidance da oturuyorum 1300 tl bina aidatimiz aylik.ihtiyaclarimi erteliyorum cunku kisin en az 1000 tl de dogalgaz gelecek.ne gerek var sıkışmaya. Nisandan sonra yanmaz d9galgaz .surda uc 4 ay ertelerim istedigimi nolmuş yani.aksine benim esim de alir kizarim ki  niye aldin sunun borcunu bitireydik de sonra bunu alaydik falan diye:)
tarafından
Küçüklükten beri şımarık yetistirildim ne istesem alındı yapıldı eşimde çalıştığı sürede hiç eksiğimiz olmadı her hafta dolabı dolduruyoduk ilk defa işi bırakınca sıkıştık ve keşke bunları ona yaptirmasaydim dedim
(4,298 puan) tarafından
Degisik   :) esinin isleri acikirda ozaman yine sirmartor seni.
tarafından
Eşimin işi olduğunda çalıştığında beni kızlarımi en güzel şekilde bakmaya çalışıyor anne babana mahçup olmak istemiyorum diyo ama bazı şeyler onun elinde olmuyo
0 oy
(4,298 puan) tarafından
Allah yardim etsin bacim.esin hakli olarak ccklari  ve sizi oncelikli dusunuyor kendini 2.plana atiyor.eliniz bollasinca alirsiniz en olmadi bikac ay kisi gecirip.rabbim yardimciniz olsin
0 oy
tarafından
Şaka mısın daha dün robotu süpürge çeyrek aifier daha yazmasını bilmiyorum sjsjsjsjjshjsjsj aldı demedin mi
tarafından
Aşkım çalıştığı zaman parası bol olduğu zaman demedi mi dur kendime iki pantolan daha alayım nyse Allah yardım etsin
tarafından
Onun 8aydir evliyiz daha kendisi için hiç bişi aldığını görmedim almaz evde ne varsa onu giyer
tarafından
Evet var öyleleri cidden sen al eşine hediye et Allah yardımcınız olsun herşey o kadar pahalı ki evebeyinler kendini geçti yavrularınin karnını doyurma derdine düştü Allah sonumuzu hayreylesin
tarafından
Bı hafta önce aldimiz hiç bişi ertesi hafta aynı fiyata alamıyoruz çok şükür evimiz kira değil aç değiliz ama gittikçe çıkmaza giriyo hersey
tarafından
Anlıyorum seni Allah büyük hasbinallahi ve nigmelvekil de bakalım ne olcak ülkede durum genellikle böyle malesef
0 oy
(9,003 puan) tarafından
Neguzelmis eşinin huyu önce ailem çocuklarım diyor sonuna kadar kendine idare ediyor daim olsun..

Ama al başta kizar sonra giyer yokmuş zaten
0 oy
(1,753 puan) tarafından
Allah yardımcınz olsun. yanlış anlama ama yani 

Kusura bakmayın evet insan önünü ön göremez ama yarını düşünerek hareket etmeli. Hele ki çocuk var ise bende şu an airfreyr robot süpürge vs istediğim bir çok şey var alabilirim. De ama yarını düşünerek hareket etmek zorundayım evet şu an eşimin işi var ama yarın? Yani bir birikim vs olması lazım eşim işinden olduğu an üstüne başına bir şey dahi alamayacak hale geleceksem düşünmeden hareket etmiş oluyorum demek ki... 

Bence bu size bir akıl olmalı bundan sonra illa bir şey istedim alacağım o olacak demek yerine benim çocuğum var eşimin işi olmazsa kötü olur diye düşünerek biraz kenara atarsınız..
tarafından
İns bahar gelince duzelicez gelen geçen herşey geçici çok sıkışırsak ailemden alırım ona belli ettirmem evdekilerle atlatırız kışı
tarafından
Evet ben evlendikten sonra acayip değiştim önceden sorunsuz para harcardim kafelere giderdim istediğim herşeyi alırdım
Ama şuan çok şükür durumumuz iyi eşim askere gidecek diye ben bir kuruş harcamaya kiymiyorum her ay muhakkak altın alıyorum çünkü o askere gittiğimde askerde eşime para lazım olacak sonra bebeğimizin bezi maması olcak bunları düşünmek zorundayım

İnşallah canım senin eşinde bir iş bulup çalışsın bahara kadar çok zor olur
tarafından
Merkezde iş çok keşke kaynanam taşınmayı kabul etse de gitsek burdan ama onu tek başına bırakıp gidemiyoruz cagiranlar yatılı gel diyo burda yalnız bırakmıyor bu haldeyken
(1,753 puan) tarafından
Minikkelebegim
En iyisini yapıyorsun şu an iyiyiz diye düşünüp ona buna bakmadan harcama yaparsan sonra yarın eşin askerdeyken sıkışır kalırsan malesef bu robotlar vs karın doyurmaz. Bizim bi tanıdığımız gecimleri iyidi eşi askere gitti kadın çocuğunun altına bez bulamayıp poşet bağlamıştı derdini anlatırken insanın içi gidiyordu. Her zaman yarını düşünerek hareket etmeli kesinlikle. Rabbim kimseyi dara düşürmesin başkasına muhtaç etmesin. Ben eşimin ve kendi aileme dahi muhtaç olmak istemiyorum Rabbim etmesin de inşallah.
tarafından
Esimin ailesiyle altlı üstlü oturuyoruz kaynanam diyor yemeğini burda yersin çocuğun ihtiyaçlarini biz alıriz falan diyor

Ama ben asla kabul etmiyorum böyle bir şeyi benim kendi evimde kendi düzenim var kendi yemegimide evimde yerim çocuğumun ihtiyaclarinida kendim alırım
Eşimde zaten sen nasıl istiyorsan öyle yaparsın diyor
Sonra kaynanamgil biz baktık çocuğa derler onlarda o ışığı görüyorum:D
0 oy
tarafından
Lcw de yeni üye olana 375 e 125 indirim var belki ona izin verir bu aralar indirim var 
0 oy
(2,013 puan) tarafından
Valla benm esiminde 2 pantolonu var isleri cok kotu gidiyor cogu gunler evde eksiklermzde.var ama gidipde ekstra seyler almiyorm supurge gibi yani ilk once en lazim olanindan alınır 

İlgili sorular

0 oy
54 cevap 1,235 göst.
2 Mart 2024 Diğer kategorisinde Eda1 (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 720 göst.
28 Aralık 2020 Aile kategorisinde Kurabiye canavarim (703 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 218 göst.
3 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 204 göst.
13 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu

381,497 soru

11,421,790 cevap

34,978 kullanıcı

...