0 oy
1,205 göst.
Diğer kategorisinde (2,746 puan) tarafından
Bugün sabah 9 da dersim vardı. Öğlen 3 e kadar .. 

Çocuğa eşim baktı. Ama varya o kadar sinirliyim ki. Sabah evden çıkamadım bi türlü zaten gece uykusuzum oğlan da sabah başladı mı ağlamaya derse var 5 dkk ve ben çocuk emziriyordum. Neyse zaten geç kalıyorum eşim demezdi altını değiştirelim vs hani kendi yapacak ama bende uğraşcam. Neyse dedim kavga çıkaracak belli susayım. Sonra okula geç kaldım. Arabayı nasıl kullandım onu bile hatırlamıyorum. Öğlen eve geldim. Zaten yorgunum eşim demiyor ki sen git dinlen yemek ye. Oğlan bende yine. Sonra halı yıkamacıyı çağırdık halıları aldı ben tekrar okula gittim 3 de geri geldim. Bir de daha dersteyim arıyor hemen neredesin diye. Eve geldim 5 dk içim geçmiş. Kalk seni pide yemeye götürcem dedi. Kalktım ama canım hiç istemiyor ben pide istemiyorum ben dinlenmek istiyorum ama desem nolcak karşımdaki beni anlamayacak. Sonra gözüm kesmiyor dedim. O zaman ben sana yaptırıp gelicem dedi. Fırında yaptırmış. Hani malzemeyi biz götürüyoruz onlar pişiriyor ya öyle... 

O gidince evi süpürfüm sildim ama leş gibiydi. Her yer dağınık her yerde bir şey çıldırcaktım. Zaten yorgunum bir de çocuk durmuyor delirdim. Sonra oğlan pişik oldu aldım banyoya totosunu yıkadım babasının yanına bıraktım azcık havalansın diye yerde de battaniye vardı. Bezi giydircekti 5 10 dk sonra tembihledim neyse bu giydirirken beni bir çağırıyor ödüm koptu zaten iş yapıyorum tepem atık. Bu ne biçim yıkamak her yeri b.k diyor. Meğer çocuk yere kaka yapmış. Ağlaya ağlaya temizledim. Battaniyeyi ve akıtıp makineye attım. Bi dünya çamaşır katladım. Daha asılacaklar var yine. WC banyo leş gibiydi sakallarını kesmiş her yer kıl artık bu konuda dövüşmekten sıkıldım söylemekten sıkıldım sustum temizledim. 

Ya kızlar uzun oldu ama çok bunaldım ya. Ben yemek istemiyorum, ben süslü bir şey istemiyorum sadece desin ki işten yeni geldin git biraz dinlen azcık yat. Kendi okuldan gelince nöbet vs tutunca hemen yatar 2 3 saat hak veriyorum çok yoğun geçiyor diye ama onda o anlayış hiç yok. 

He hakkını da yemiyim çok yardımcı olur ama bugün delirdim ya valla çok doluyum. Sırf ona patlamıyım diye buraya yazdım ki bi kısmını yazdım valla.. 

Yarın arabayla başka bir ilçeye gitcem Allah nasip ederse yol uzun şarkı açıcam bağıra bağıra şarkı sölciem ihtiyacım olan şey bu şu an stresini ancak öyle atarım :)) 

Okumadıyssnız bile sorun değil. Teşekkür ederim amacım kendi sinirimi boşaltmaktı 

39 Cevaplar

+1 oy
(11,217 puan) tarafından

Ben kocamın parasını yiyen bir kadın olarak kocamın sakallarını temizlemem o işi mutlaka kndı yapar ;) Ayrıca ınsan kndı gibi calışıp kazanan bi kadına daha yardımcı ve anlayışlı olmalı zaten maddı olarak yük olmuyorsun ya hani bari manevi anlamda yıpratmassın seni zor sey valla Allah yardım etsin .

(1,405 puan) tarafından
Valla kocam böyle olacaksa iyi ki bende koca parasi yiyorum :)
-Reklam-
+1 oy
(1,804 puan) tarafından
Okurken yoruldum sonuna doğru okuyamadım hersey sizin üstünüzde anladığım 
+1 oy
(52 puan) tarafından
Eşinizin sakalını lavobodan siz neden temizlıyorsunuz ki kim kirlettiyse o temizlesin. 

Hamileyim. Bir kaç gün sonra doğum var. Çamaşırları asacağım. Ayağa kalktım. Git bize maden suyu getir diyor be adam ben artık yolda zor yürüyorum. Kalk kendin al. "Maden suyunu kendin al, bana da şu çamaşırları balkona götürüver" dedim.

Erkekler bencil canlılar empati kuramıyorlar. 
(2,746 puan) tarafından
İnan yüz kere söyledim. Ama bıktım artık. Onunla tartışına kadar laf anlatan kadar kendim yapayım dedim çok yorgundum zatenn tepem çok atıktı. Bir şey desem patlayacaktım hala öyleyim valla
(52 puan) tarafından
Sormayın, küçük bir kaç iş yapmasını isteyecektim. O zaman 6 aylık hamileyim. Oflayıp puflamaya başladı. Tamam yapma dedim ama sinirden ağlamaya başladım. Yukarıya yerleştirilecek 3-5 bir şey vardı. Çamaşır astıracaktım. Bunalıp yorulmasam zaten yap diye dillendirmem. Sonra sana itiraz da edilmiyor da vs deyip tatava yapıyor. Kurban bayramı dönüşü de yaptı 4 aylık hamileydim. Karnımın ağrısından duramadım. Bebeğimi kaybedeceğim diye aklım gitti. Bunu söyledim. Yine aynısı olacak dedim. Ağlama tamam yapayım dedi. Söylemeyeceğim artık. Yapma istemiyorum dedim. Onun yapakcaklarını da ben yaptım. Bekledi başımı demedim. Tabiki yorgunluktan karın ağrısından da uyuyayadım.
+1 oy
(1,766 puan) tarafından
Bacı öğretmensin ama yazılımın dan pek bişey anlamadım her cümleye nokta koymuşsun en son anladığım adam sana hep yardım etmiş ama  bir gün yapmamış sen patlamışsın ! Bunu anladım
(72 puan) tarafından
Her cümleye nokta konur. Virgül falan kullanılır. Burda neden kimse kullanmıyor ben onu anlamıyorum.
(1,766 puan) tarafından
Her cümleye nokta tek konulmaz yazılımda hep nokta var birşey anladın mı
(48,759 puan) tarafından
cumle sonuna nokta konur zaten☺️☺️ ha ben elim uzanmiyo kelime arasına bile koyuyorum düzeltmiyorum☺️
(72 puan) tarafından
Her cümleye nokta konmaz mı :) burada daha net  anlaşılır başka yazı görmedim. Kimse noktalama işareti kullanmıyor, kullanana mı laf söyleyeceğiz :)
0 oy
tarafından
Çocuğun kaç aylık
(2,746 puan) tarafından
11 aylık :( ve hasta çok huysuz
tarafından
Geçmiş olsun canım salgın var benim kızımda hasta arada olur böyle şeyler bazen banada geliyor evi inlettiğim oluyor sonra geçiyor
0 oy
(2,289 puan) tarafından
Arada bu tür durumlar olabilir canım ya genelde yardım ediyorsa sknti yapma bnce
(2,746 puan) tarafından
Öyle mi dersin bi bizde oluyor sanki :(
(2,289 puan) tarafından
Öyle öyle tabi insanız sonuçta:)
0 oy
tarafından
Bende dün delirdim. Eşim zaten asla yardımcı olmaz. Evi birşeyler götürüyordu 1 hafta elimi süremedim kız hasta ben hasta. Mecbur başına geçtim. Kalktı giyindi gezmeye çıktı. Lanet ettim. Kız bağiriyor durmuyor. Her yer her yerde. Yavrumun burnu akıyor bir yandan hali kalmadı. Yemek yapılacak dağ gibi çamaşır, ütü bir dünya kızın kıyafeti kalmadı o derece. Banyo leş. Aradım Allah belanı versin dedim kapattım. Kapıyı da kilitledim. Gece gelmiş ariyor açmadım. Ne cehenneme gidersen git dedim. Ama o 2 saat temizlik bitene kadar anamdan emdiğm burnumdan geldi. İlk defa da kıza çizgi film açtim verdim. Mecbur kaldım durduramadim. Birde ona sinir oldum kendime. Berbat bir gündü. Zaten bu aralar bir önceki günden daha berbat günler geçiyor. 
tarafından
Bu gidişle sanırım.
tarafından
Off ne çok arttı ya kimsenin kimseye tahammülü kalmadı artık
Hakkında hayırlısı olsun inşallah
tarafından
Amin canım çok sağol. Çok sabrettim ama ışık yoksa sonuç değişmiyor.
tarafından
Cok haklisinda iş işten geçtikten sonra kıymet bilir eşinde
tarafından
O saatten sonra umrumda değil.
0 oy
(4,961 puan) tarafından
İnan arada olur böyle şeyler herşey üst üste gelir sabir çekmekte fayda var, herkes yasiyo bunları 
(2,746 puan) tarafından
Benim ki hiç anlamıyor ya bi benimki böyle bence
0 oy
(103 puan) tarafından

canim benim senin durumunun aynini aynini yasayan cok yakin tanidigim var  ikiside ogretmen ve  senin yasadiginin aynini ya aynini yasiyor :'( Rabbim islerini kolaylastirsin eslerinize de vijdan merhamet versin kendini sakin yipratma ev isi bitmez canini sıkmaya değmez

(2,746 puan) tarafından
Amin ama çok bunaldım şimdi ona söylesem 2 saat laf edecek iyice yorulxam uykumdan olucam kalbimi kıracak
0 oy
(2,132 puan) tarafından

Ahh zümrem ahh Allah yardımcın olsun. Ben işe gitmeden çıldırıyorum bir de işe gidiyor olsam :wassat:

Ama geçer be bu günler de geçer. Erkekler malesef bizim gibi değiller ama eşinin iyi yönü daha çoktur ki sen onu seçmişsin :) 

(2,746 puan) tarafından
Şimdi ki aklım olsa seçmezdim :))))))))))))))))) kimseyi seçmezdim :))))))))
0 oy
(2,013 puan) tarafından
Okudum sonuna kdr :) bi anlik sinir olms sende aslinda hem övüp hem sovmussn ne dicem bilemedim Allah yardimcn olsn :)
(2,746 puan) tarafından
Ne övcem onu ya o beni övsün
0 oy
(9,007 puan) tarafından

Arada böyle zamanlar oluyor ya. Ne kadar yaparsan yap ev toplanmıyo sürekli kirli gibi. Bir ara rüyama giriyodu evin kiri pasağı :D küçük bebe var. Biz de eşimle dönüşümlü bakıyoruz çocuga. İşte zaten yoruluyoruz. Bütün evin yükü bizde. hepsi çok zor oluyo. 

(2,746 puan) tarafından
Kesinlikle öyle bende bunaldım ama bugün çok doldum zaten kabalaşıyor hemen
(9,007 puan) tarafından
Çok hak veriyorum sana. Buna benzer bir durumu biz de yaşadık. Okuyunca hatta bir an kendimi gördüm :D bi stres atman lazım senin de.
0 oy
(3,794 puan) tarafından
meraktan okudum valla. calisan kadin icin cocuk bakmak zor oluyo. anneanne babaanne yokmu onlar destek olsa
(2,746 puan) tarafından
Ay yok o konuya hiç girmyelim başım ağrıyor
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Arada oluyorsa takılma canım annelik bu işte evle iş aynı anda zor yürüyor sabredeceksin büyüyünce ikinizinde sıkıntısı kalmaz inşallah
(2,746 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(546 puan) tarafından
Biz çok susuyoz bence 2 gundur evin işiyle uğraşıyorm o kadar yoruldum ki camlar perdeler mutfak işi .. bı perde tak dedim takmadı halbuki evdeydi bugün 
(2,746 puan) tarafından
Konuşuncada üste çıkmak için kalp kırmaya başlıyor nefret ediyorum anlamıyor zaten duavara anlat daha iyi
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Canım benim anladığım kadarıyla ikinizde öğretmensiniz benim tavsiyem haftada 1 olsa bile eve bi yardımcı çağrımanı öneririm ev işi nankör yap yap bitmez hem senin işin kolaylar nacizane fikrim
(2,746 puan) tarafından
Köyde öğretmeniz o tür iş yapan kimse yok
(1,277 puan) tarafından
Anladım canım Allah güç kuvvet versin o zaman yardımcınız olsun
(2,746 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Ahh cnm ya seni o kadar iyi anlıyorum ki cuma günü bende bizimkine delirdim dersteyim zirt pirt ariyor o nerde bu nerde sanki bilmiyorsun ne nerde dersin ortasinda surekli senle mi ugrascam diyip suratina kapattim evi öyle bi dağıtmış ki okuldan geldim evi görünce o yorgunlukla ağlama krizine girdim neymis efendim günde 3 4 saat çalışıyormusum ne yapıyormuşum yorukuyormus o evi zaten toplayacakmis ben erken gelmisim evet normalde evi dağıtmaz hatta ev işlerinde bile yardım eder o günün yorgunluguyla sinirimi boşalttım el.insaf ya sadece anlayış empati istiyoruz biz
(2,746 puan) tarafından
Aynısı işte bugün durumum bu
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Okuduğumu anladım. Onaylıyorum. :))) Aman bacım bu erkekler duygu yoksunu. Adam bana sabah hiseu dedi üzerine de konuştuk sonra o şey hakkında başka bisey dedi benim aklım başka yere gitti bana diyor dinlemiyorsun. Yav dedim insaf et. 2kucuk cocukla uğraşıyorum. Markete gittim aldıklarımı kasada bıraktım çıktım. Kasiyer arkamdan geldi verdi anlıyorum abla dedi. Ne anlıyormuş diyor. O kadar yani  diyecek bisey yok yani anlamazlar. Sen için geçerken başına pankart yazacaktın. Dokunma diye. Tövbe estağfurullah. İnsanı da kalk seni pide yemeye goturecem diye uyandıran da ne bileyim. 
(2,746 puan) tarafından
İşte ya sinir oluyorum anladın mı istemiyorum ya istemiyorum ben dinlenmek istiyorum başım çatlıyordu resmen daha duşa gircem
(3,259 puan) tarafından
Bunu ona söyle ben uyurken kesinlikle bana dokunma de uyandirma diye söyle bu bu kadar zor olmamalı ya
0 oy
(912 puan) tarafından
Ufak bir sinr krizi her anne de olur kendini kafese sıkışmış hissediyorsun normal herkes yaşıyor bu yaşadıklarını çoğu kişiye eşi yardımcı da olmuyor en azından senin eşin yardım ediyor biraz böyle avut kendini 
(2,746 puan) tarafından
Yardımcı olsa ne olcak. Kafaya kakmalar bilmem ne yoruyor beni
0 oy
tarafından
ogretmensiniz ikinizde neden temizlikle ugrasyosun ayarla bi kadin yapsin  temizligini yemegini hem rahat edersin
tarafından
illaki bulunur köydeki kadinlar yapmak isteyebilirler
(2,746 puan) tarafından
Hepsi ahırla uğraşıyor bi ton çocuk kocalarıda izin vermiyor pek sanmıyorum geleceklerini hiç duymadım burada
tarafından
bi kac kisiye sor bence ondan ona duyulur haber genc kizlarini gondermek isteyenler bile olabilir harcliklarini kazansinlar diye
(2,746 puan) tarafından
Yok yavrum öyle bir yer ki yaşamadan anlamak çok zor benim de hayalim oydu evime birini tutmak haftada bi gelse bile yeter bana
tarafından
anladim allah kolaylik versin

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 132 göst.
0 oy
11 cevap 252 göst.
2 Mart 2024 Aile kategorisinde Myangell (571 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 286 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,458 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 201 göst.
18 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,102 puan) tarafından soruldu

381,426 soru

11,419,230 cevap

34,975 kullanıcı

...