0 oy
139 göst.
Diğer kategorisinde (1,107 puan) tarafından
Kızlar bir yerden duydum kur korumalı vadeli para yatırma varmış birikim olarak öyle bir yöntem deneyenler oluyormuş benim kafam çok basmıyor o tür şeylere genelde altın yap kenara at fikrindeydim ama merakta ettim açıkçası nasıl birşey bazıları altın hesabına çeviriyormuş değişik geldi birde size sorayım dedim neyin nesi daha mı çok kar ettiriyor aynı şeye mi geliyor zarar mı ettiriyor bilmek istiyorum açıkçası? 

6 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Benimki altın hesabı. Öyle dumduk.  Altın yükseldikçe değerleniyor  6.Sene ye dönecek . Karım muazzam. Ama.cekmeyeceksin uzun süre altın öyle zaten. Yastık altı mantıklı ama sıkışınca yiyor insan 
(1,107 puan) tarafından
Yani altın yükseldiğinde yükseliyor düştü diyelim sana bi zararı oluyor mu ve sence banka mı kenara mı atmak iyi
tarafından
Canım ben yatırdığım sene 200 kusur den yatırdım. Elbette düştü ama 10 çıktıysa 1 düştü farka bir baksana :)))) ben küçük iniş çıkışları bakmıyorum.  Yastık altı olunca elinin altında oluyor bozdurmak kolay oluyor bende para yemeyi sevdiğim için hesap açtım
(1,107 puan) tarafından
Bende öyleyim malesef ki altınım oldığunda ya bi yerime takıcam ya da kaybolacak eşimde yeme taraftarı genelde bende istiyorum ki kendimi dizginleyeyim artık
-Reklam-
0 oy
(4,606 puan) tarafından
Altin asla zarar ettirmez canim gucunun yettigi kadar gram yada ceyrek al at kenara 
(1,107 puan) tarafından
Yani bu banka fikri mantıksız mıdır sence
(4,606 puan) tarafından
Banka isini boşver sen canim sen altin olarak devam et benim 40 bine aldigim bileziklerimi 6 ay once 300 bine bozdurup kendime araba aldim=)
(1,107 puan) tarafından
Çok iyi nerden nereye Rabbim daha çok versin bırtanem benimde kafam altın almadan yana ama bunları duyunca da ne bileyim insanın aklı karışıyor
0 oy
(6,238 puan) tarafından

Vallahi o banka banka işinden Ben de hiç anlamam ama bildiğim bir şey var ki çeyrek almak yerine gram alın daha fazla kar edersiniz:D

(1,107 puan) tarafından
Ahaha benim kafamda tek ona basıyor valla millet neler yapıyor neler
0 oy
(1,170 puan) tarafından
ayni seye geliyor bn faiz işine girmem vadeli hesaba yatirinca faiz işliyor mesela benimde elimde ufaka bi miktar vardi dolar ve euro hesabi açtım o parayi dolara ve euroya cevirdim mesela tl ye cevirmek istedigimde o an euro nun fiyati neyse geri ona bozdurmus oluyorsun
(1,107 puan) tarafından
Bende pek ondan yana değilim evet mesela bende diyorum ki az bi miktar param olduğunda bir daha olduğunda ara ara yatırayım euro ya da dolara çevireyim çünkü başka türlü yeniyor o para istiyorum ki orda kalsın bana zararı olmasın karı olsun varmı öyle birşey
0 oy
(7,612 puan) tarafından
Altın almak bızım 1 tane cumhurıyet altını var 5 tane çeyrek 5  tane de kücük altınlardan var her ay gücümüz neye yetıyosa onu alıyoz
(1,107 puan) tarafından
Yaa sen yine alıyorsun keşke bende alabilsem sor 1 gram aldım kaç aydırlı
(7,612 puan) tarafından
Zamanla bırıkır canım bız çok uğrasıyo bırıkım yapmak ıcın
0 oy
(14,051 puan) tarafından
Ben Akbank ta yapmıştım kâr zarar ne kadardı hatırlamıyorum bekarken yapmıştım altın yükseldikçe oda yükseliyor düşünce oda düşüyor altın her zaman uzun vadede kâr ettiren bir yatırım kenarda da olsa banka da olsa aynı hesap. Ama diyelim ki örnek veriyorum senin 900 liran var gram almaya yetmiyor mesela bu 900 liranın karşılığın da bankadan altın alabiliyorsun ama kuyumcuda bunu yapamıyorsun gram parasına tamamlaman gerekiyor tek farkı bu 
(7,612 puan) tarafından
Anladım canım bızde bankada bırıktırıyoduk zor oluyo artık her paraya altın var onun ıcın gücümüz neye yeterse onu alıyoz her ay
(1,107 puan) tarafından
Anladım yani bütçen neye yetiyorsa o sana onu çeviriyor başka aynı hesap peki birşey sorucam mesela altın hesabı açtım kendime ve 100 tlm bugün var attım hesaba diğer günde 200 tlm var yine atabiliyor muyum yoksa aylık belli miktarda paramı vermem gerekiyor ben bunu mobil işlemlerden görebilir miyim birde
(14,051 puan) tarafından
Ben en küçükleri dahi biliyorum canım dayım altın şirketinde çalışıyor çünkü :D cm hesabı olarak bile öğretmişti bana ama unuttum çoktan. Olsun Rabbim bereket versin inşallah aldıklarımiza
(14,051 puan) tarafından
Mobil şubeden istediğin gibi yapabiliyorsun canım ben bazen can sıkıntısına liraya çevirip sonra tekrar altına falan çeviriyordum istediğin kadar da para yatirabiliyorsun yani ben kullanırken öyleydi yanlış olmasın
(7,612 puan) tarafından
Fakıf bank hesabım var  mobıl bankacılığı ordan görüyom yatırdımı bıde eşimle ortak hesap var orda hıc para kalmadı o parayı göremıyoduk  asla habersız cekemıyoduk aylık bı mıktar vardı 1500 tl yatırman lazım dı 2 ay da bır yatırıyoduk

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 124 göst.
30 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 307 göst.
0 oy
15 cevap 322 göst.
0 oy
5 cevap 370 göst.
28 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Smkrbber123 (373 puan) tarafından soruldu

384,708 soru