0 oy
203 göst.
Diğer kategorisinde (1,279 puan) tarafından
Selamünaleyküm kizlar eşim dün su böreği istedi de daha önce hiç yapmadım yapıp güzel oldu diyen varsa tarif alabilirmiyim 

10 Cevaplar

0 oy
(1,279 puan) tarafından
Yokmu kızlar yapan 
(1,015 puan) tarafından
Canım bilmiyorsan denicen de tek yicek harç değil o ya zor ben yapıyorum hastasıyım ama 2 kişi yapıyoruz sadece yumurtadan yapıldığı için yufka kuruyor kurumadan kaynar suya batırılması ordan da soğuk suya batırılması lazım
(1,279 puan) tarafından
Tekim canm ilk defa deniyecem inşallah dur korkutma gözümü ☺️
(1,015 puan) tarafından
Ben su katmıyorum tadını değiştiriyor 1 yudum su bile. 5 yumurta tavam orta çünkü büyükse tava 6 yumurta un tuz bu kadar malzemeleri kulak memesi kıvamından Bi tık sert oluyor makarna hamuru zaten aynı aç 2 tane o sırada büyük tencereye su koy yarıdan fazla kaynicak fokur fokur suyuna da 1 tatlı kaşığı tuz koymayı ihmal etme hiç kapatma altını açtığın Bi tanesini ser içine yavaş yavaş 30 saniye kadar kalsın her yerine su gelmiş olsun sonra al süzgeçli kaşıkla Bi tane de düz Bi kaşık yardımıyla soğuk suya koy aynı Bi 30 saniye kadar soğusun al allerine nazikçe sık ısıttığun yağlı tavaya yerleştir yapışmasın diye 4 kat öyle yap peynir koy 4 kat da üstüne yaprak tamam 5 yumurtadan ortalama 8 yaprak çıkıyor zaten
(1,279 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Nefis yemek tariflerinden bakmıştım tavada su böreği gayet güzel oldu tavsiye ederim 
(1,279 puan) tarafından
Tavada mi fırında daha güzel olur canm bikac tarife baktım ama yapanlardan yorum almak daha iyi
tarafından
Tabikide tepside ve fırında olani daha guzel orjinali o bn tarif attim malzemeyi 3 e böl 1 yada 2 tepsilik yap ben bir tepsi yapmistim
(1,279 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm Allah razı olsun
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Hazır yufkayla yapıyorum ben 
(1,279 puan) tarafından
Bende hazır yufkayla denedim ama bu sefer orjinalini istiyor☺️
0 oy
(636 puan) tarafından
Aleyküm selam ben yaptım biraz meşakkatli yumurtası bol 6 yumurta koyuyorum ben tuz su aklıma gelen bunlar yine netten bak önce sıcak suda hasla hemen soğuk suya at sonra suzege ser suyu az aksın en alt katı susuz olacak aralara bol tereyağı 
(636 puan) tarafından
Evet en alt haslanmaz arasına lor koyabilirsiniz ama tadını ya kıyma yada beyaz peynir getirir lorun içine maydanoz doğrayın lezzet verir
(1,279 puan) tarafından
üstte kızarsın diye haşlanmaz o zaman degilmi beyaz peynir lor birazda maydanoz koyarım insallah
(636 puan) tarafından
Evet çok güzel olur afiyet olsun inşallah ❤️
(1,279 puan) tarafından
Allah razı olsun canm teşekkür ederim ❤️
(636 puan) tarafından
Sende de canım ❤️
0 oy
tarafından
Masterchef izleseydin cnm akşam su böreği yapıyorlardı..ben hiç denemedim
(1,279 puan) tarafından
Canm izleyecektim misafirim geldi ya dün eşim dedi bugün yaptılar ama kaçırdım☺️
tarafından
Youtube yüklemişlerdir..yada nefis yemek tariflerinde vardır
(1,279 puan) tarafından
Teşekkür ederim nefis yemek tarifleri baktım ama yapandan yorum almak daha iyi diye sorayım dedim
0 oy
(6,235 puan) tarafından
Vallahi ben bayağı çok yaparım ayda bir kesim zaten Ramazan'da bayramlarda falan da tepsi tepsi yaparız seviyorum Hatta eşim Yok birkaç güne gelecek Eğer iyileşirsem yapacağım ona bir tepsi

Bir tepsi için 6 yumurta kırarım tuz atarım bir yumurtanın kabuğuyla da azıcık su koyarım içine yani 2 kaşığa denk gelir onu bir güzel yoğururum ama hamuru sert olacak öyle çok yumuşak bir hamur olmayacak yani bir iki üç saat dinlendirsen çok iyi olur hatta akşamdan yapıp hamurunu sabaha açabilirsin sonra onu 8 beze haline getiriyorum ardından unla merdane ile açıp sonra Oklavayla büyütüp haşlıyorum fakat haşlama suyuna tuz birkaç damla limon Bir de bir kaşık sıvı yağ döküyorum haşlayıp tepsinin altına diziyorum 5 katı ardından peynirini maydanozunu katıp diğer 5 katı da aynı yapıp fırınlıyorum
(1,279 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm Allah razı olsun usenmeden yazdın ❤️
(6,235 puan) tarafından
Rica ederim cnm♥
0 oy
(2,284 puan) tarafından

Ben bu tarife göre  yapiyorum çok  güzel  oluyo  canım 
(1,279 puan) tarafından
Sağol canm bakicam
0 oy
tarafından
Ben yaptım guzeldi ama cok yagli oluyo bide firinda yaptim tavada daha guzel oluyo
(1,279 puan) tarafından
Ben ilk defa deniyecem inşallah canm bakalım inşallah güzel olur
0 oy
tarafından

Bennn 20 yasimda yeni evli yemek yapmayi bileydn ben bile yaptim tek basima kolay ve guzel oldu tarifi bu canim dene pisman olmazsin Vallahi :)

https://www.instagram.com/p/B6bHO2CIRMt/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

image

(1,279 puan) tarafından
Kız iki kişiyiz 2 buçuk kilo un 22 yumurta ne☺️
tarafından
Kiz bende o kadar yapmadim o ölculerle 6 tepsi cikiyo 6 ya bol 4 yumurta  myarim kilo un gibi :)
(1,279 puan) tarafından
Tamam canm sağol ☺️
0 oy
(413 puan) tarafından
Erzurumluyum ve güzel de yaparım:)
(413 puan) tarafından
Hamuru sert olacak dinlenmesi mutlaka lazım daha güzel açılıyor ben genelde merdane yaptıktan sonra  dinlendiriyorum  sonra  Hamuru açınca çok kalın olmayacak suya atınca yapışmaması lazım çıkarınca soğuk suya tekrar atıp koparmadan  sıkıp tepsiye sarmak lazım aralarına tereyağı eritip sür ardından çok kalın olmayacak şekilde yufka kac adetse ve burda tepsinin ölçüsü de önemli ki o yüzden kac adet yufka saracağını diyeyim  ama genlde 8 9 yufka iyi oluyor ortasına Maydanoz ve civil Peynir biz koyarız en üst kısmına gelen yufkayı haslamadan üstüne serip bol tereyağı sürüp kenarlarını da düzeltip Fırına veriyoruz mis gibi oluyor sonrasında off bir güzel yiyoruz canim çekti ya :)
(1,279 puan) tarafından
Yazan ellerin dert görmesin canm Allah razı olsun en alt katında haslamiyoruz degilmi
(413 puan) tarafından
Genelde evet  tereyağı döküp üstüne yufkayı sarıyoruz  şimdiden ellerine sağlık inşaallah güzel anlatabilmişimdir  ,Amin cümlemizin elleri dert görmesin inşaallah
(1,279 puan) tarafından
Sağol canm yarın yapıcam inşallah güzel olur çok güzel anlattın bu arada❤️
(413 puan) tarafından
Rica ederim, ne mutlu bana o halde ♡

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 64 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 44 göst.
0 oy
1 cevap 35 göst.
19 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde gelbebegim (1,462 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 177 göst.
24 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Melektrn (91 puan) tarafından soruldu

381,409 soru

11,418,526 cevap

34,975 kullanıcı

...