+3 oy
277 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,413 puan) tarafından
Ben kizımda bunlari kullaniyorum çok çok faydasını görüyorum her gördüğüm postada yazmaya faydali olmaya çalışıyorum ama burdan yazayim kalici olsun hastaligın basinda yaparsaniz etkisi dahada çok oluyor baslamadan kesmiş oluyorsunuz

Dut kürü ; ( grip enfeksiyon ates )

1 yemek kasiğı kuru dut 

1 su bardağı su 

Kaynadiktan sonra 5 6 dk daha kaynatip ılık ılık icirin aç karnina olursa daha iyi 

0-2 yas 1 cay bardagı 2 yas ustu 1 su bardagı yetiskinlere 2 3 su bardagina kadar cikabilir 

En az 5 en fazla 9 gun yapilir 2.gunde etki ediyor genelde ama 5 gune tamamlanmali hastalik ileriyse 9 gune tamamladin ama gecmiyorsa 2 3 gun ara verip kure tekrar baslanmali 

Sarimsak yağı; (ates oksuruk)

Sarimsagi havanda dövup zeytinyagina koyup ayak altina surup corap giydiriyorum 

Sarımsakli süt; (öksuruk balgam )

Yarim su bardagi süte 1 dis sarimsagin tepesine vurup iyice ısıtıyoruz ama kaynatmiyoruz ilık ılık içir 

Udihindi ; 

1 tatli kasigi udihindi 

1 tatli kasigi zencefil 

1tatli kasigi zerdecal 

1 tatli kasigi tarcin 

1 su bardagi bal bunu buyuklere genelde cok iyi geliyor ama kizimada vermistim ozellikle koronada kullandik 

Udihindi yagini normaldede de veriyorum 1 cay kasigi biz fisfis siseye koyduk kizim gördukce istiyor bir fis veriyorum istedikce gripken burnuna damlatiyoruz hem aciyor hem mikrobu kırıyor 

Sizin kuzularada şifa olur inş 

6 Cevaplar

0 oy
(7,743 puan) tarafından
Allah razı olsun canım.
(7,413 puan) tarafından
Amin kuzum insallah faydali olur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah razı olsun 
(7,413 puan) tarafından
Cümlemizdende ins
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Post yukarı çıksın. 
(7,413 puan) tarafından
Sağol balim herkes faydalansin
0 oy
tarafından
düzenlendi

Sarımsağın tepesine vuruyoruz derken nasıl ne ile vuruyoruz benim oğlum da

image

da aşırı balgam var

tarafından
Dur bi foto çekeyim
(7,413 puan) tarafından
Kuzu hiç belli degil goruntuden ziyade koku ve tadindan anlarsin
(7,413 puan) tarafından
Hatta kayinvalide odun olarak alim kendi öğütüyo cok cakmasi var
(7,413 puan) tarafından
Bendekinide ekledim bak canim
tarafından
Şişenin renginden belli olmuyor zaten
0 oy
(7,413 puan) tarafından

image

bak bendekinde siyah bi kac nokta var ama öyle çok tortulu degil
tarafından
AA evet benimkinde hiç yok ama bayatlamış yağ gibi kokuyor
(7,413 puan) tarafından
Zeytinyagi degil o zaman canim udihindinin kendine has bi kokusu var oda nasil anlatilir bilemedim :)
0 oy
(2,273 puan) tarafından
Bu udi hindi yağının 1 damlası beni perişan etti valla oğluma 4 5 damla pekmezle karıştırıp veriyorum ama tadı iğrenç ötesi nasıl içiyo senin kız valla helal olsun 
(7,413 puan) tarafından
Yaa kız o kadar kotu degil ki zeytinyaginda mi problem var acaba simdi göstersem sık der benimki
(2,273 puan) tarafından
Nasıl zeytin yağı udi hindi diyorum ya aktar dan aldım hemde araştırdım baya iyi bir markanın farklı bi marka mı denesem aceba valla zehir zembelek resmen
(7,413 puan) tarafından
Canim udihindi dediğin bi odun onu öğütüp toz haline getiriliyor ve zeytinyaginin icerisine konulup belirli bir gunu var ama bilmiyorum kayinvalide yapiyor bekleyip kullaniyorsun icinde saf zeytinyagi ve udihindi oluyor yagi bu sekilde elde ediliyor
(2,273 puan) tarafından
Anladım canım o zaman farklı bir marka deneyim ben yada kendim yapıyım kaynanandan tam tarif alıp bana Özel den yazma şansın var mı acaba ❤️❤️❤️
(7,413 puan) tarafından
Unutmazsam sorayim canim inş ❤❤

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 80 göst.
4 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde clk38 (1,407 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 133 göst.
12 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya__cicek5424 (1,029 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 36 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 81 göst.
7 Eylül 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yenianneadayi1 (224 puan) tarafından soruldu

397,704 soru

11,894,674 cevap

36,017 kullanıcı

...