0 oy
696 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bunu buraya aktarmak istemezdim ama napıcamı bilmiyorum.

Dün gece bebeğim uyumadı zaten gündüz de uykusu yok. Yani aşırı yorgun ve uykusuzdum. Gece 1 buçuk falandı kızım uyku daldı dalacak. Afedersiniz eşimde uyurken horlar. Hafifçe dokundum yan yat çocuk uyanıyor sürekli çok yoruldum dedim. Demez olaydım. Kalktı başladı saydırmaya işte uyandırmasan olmuyor mu, ben gidiyorum, rahat rahat yat şimdi falan dedi gitti başka odaya. Gitme dedim tek korkuyorum dedim yine de gitti. Her sabah işe giderken beni uyandırır gidiyorum der. Bu sabah kapıyı çekmiş gitmiş. Ve bununda kavgasını yapmıştık daha önce. Küçüklüğümden kalma travmam olduğunu biliyor. Önceden de öyle gittiğinde kaç saat ağlamıştım. Bunu bildiği halde yine de çekip gitmiş. Sabah mesaj attım. Küfretti. Napıcam bilmiyorum. Her zaman ilk özür dileyen ben oluyorum. Bu sefer olmicam sanırım :ermm:

20 Cevaplar

+1 oy
(242 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Neyden korkuyorsun bacım ya. Dua et yat uyu korkulcak bişey yok çocuğunda yanindaymis zaten ne diye minnet edip kendini küçük düşünüyorsun ki anlamadım yani. Ayrıca mesaj atınca sana küfür etmesi de hoş bişey değil. Asla muhatap olma biraz burnu sürtsün.
-Reklam-
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Insallah duzelir
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Evet özür dileyen sen olmamalısın. Tamam uyku sersemi belki sert tepki vermiş olabilir bu anlaşılır bir durum ama sabah uyandığında devam ettirmesi cok sacma bir davranış 
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Çok pohpohlanmis belliki 
tarafından
Onu bu hale getirin benim. Kendi hatam
(13,821 puan) tarafından
Evet belliki öyle bı uyandırıp horluuosun demekte ne var yani.olau haline getiriyor
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Canım kusura bakma ama eşinin bir taraflarını fazla kaldırmışsın. Benim eşimde horlar her gece uyandırır yan yat derim ne var ki bunda 
tarafından
Ben de her gece diyordum napim elimde değil der yatardı. Ama bu gece böyle oldu nedense
(2,610 puan) tarafından
Bence çok yüz vermişsin
0 oy
(613 puan) tarafından
Yaptıklarının bedelini ödemezse her defasında saha fazlasini yapar 
0 oy
tarafından
Eşine gerçek anlamda çok yüz vermişsin 
tarafından
Çok haklısınız
0 oy
(799 puan) tarafından
Akşam eve geldiğinde ne yapmayı planlıyor sun.
(799 puan) tarafından
Fussilet süresi 34 ayet de
İyilikle kötülük bir olmaz. Sen kötülüğü en güzel karşılıkla savmaya bak. O zaman göreceksin ki, aranızda düşmanlık bulunan kişi sanki candan, sımsıcak bir dost oluvermiştir.

Şeyh Sâdî buyurur:

“İnat, haksızlık ve düşmanlık gördüğün vakit nazik ol. Çünkü keskin kılıç, yumuşak ipeği kesemez. İnsan tatlılıkla bir fili bile çekip götürebilir.”

Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri’nin buyurduğu gibi:

“Musîbete karşı rızâ hâlinde, şiddete karşı sabırlı ve sarsıntı anlarında vakarlı olmak, velîlerin âdetidir.”

Benim sana tavsiyem yapmadığım en güzel tatlı yı yemekler yaparım ...
Çok daha yumuşak yüzüne gülerim..
Konuşmamak, kendini nazik bir şekilde ifade edememek ,konuşma özgürlüğü belirtisidir..
Ortada bir sorun var ken sorunu görmezden gelmek doğru asla olmaz ...
Çok daha yumuşak kibar guler yüzlü .. şefkat ile konuşmak onu terbiye edecektir ..
Yaptığın dan anca bu şekilde utanabilir ve sadece bu şekilde ders çıkarabilir...
Demekkki özür dilemeyi dahi bilmiyor
Bu şekilde utanıcaktır..
tarafından
Çok doğru söylüyorsunuz ama ben her sefer giderim özrümü dilerim. Dediğinizi de bir kez yapmıştım. Sabahın köründe o hamile halimle poğaçalar falan yaptım. Bir Allah razı olsun demedi bile. Dayanamıyorum artık..
(799 puan) tarafından
Cnm içi biz yaptığımız her iyiliği Allah rızası için yapmalıyız .
Zaten karşılığını kocandan..ondan beklersen bu Ecri kazanamazsın ... teşekkür edmedi..şunu demedi...sadece Allah rızası olucak kalbinde...karşı tarafdan asla bir şey beklemiceksin....bırtnm sen şuan şöyle niyet ediceksin

Allah'ım bana zulm edildiğini düşünüyorum..sen adilsin hakikati sen bilirsin .. ben cahilim acizim..
Bana yapılan şu tavrı sadece senin rizan için gönülden affediyorum...Senin rızan için sen emretdiğin için en güzeli ile cvp vericem ...
Bu şekilde niyet et dua et kalbini o şeytanın vesveselerinden uzaklaştır...o şimdi sana kocanın herşeyini kötü gösteriyor dur..sakın ona aldanma secde et.. Allaha sığın...

Ve özür dileme ...özür dilemeden önce
Konuşmaya
Onun en güzel ahlakından onu ne kadar çok sevdiğinden bahset ...bu ona guven vericek dir.SONRA
Onu anladığını hissedir.anlıyorum uyku hali neden bu kadar sinirlendim ne oldu.. (dinle)
Anlaşıldığını hissedirmek onu çok rahatlatıcaktır...
SONRA
Kendini çok kibar guzel bir şekilde ifade et ..nasıl üzüldüğünü...seni öyle gördüğümde ne kadar kırıldığını..haber vermeden gitmen vs..
Konuşurken bir yandan elini tut,temas bağı artırır... yanyana otur.. karşı karşıya oturmayın..
Sonra kendindede hata olan yanlarını ifade et
Sonra birbirimizi çok seviyoruz... birbirimizi böyle küçük şeyler için yıpratmayalım vs
Öneri tavsıye kararlar alın .
Hayatınıza devam edin cnm bnm

Yetişkinler tartışır..farklı düşünür
Sonra barışır budur
Küsib oturmak asla sana bir şey kazandırmaz .gurur kibir çok kötü bir ahlakdır bırtnm
 kalbleriniz birbirinizden uzaklaşır
tarafından
Mesajınız içimi ısıttı resmen.. Çok teşekkür ederim
(799 puan) tarafından
Yap ablacım bizler kocalarımıza her sabreddiğimizde cihad sevabı alıyoruz .. elhamdülillah evlerimizdeyiz şükürler olsun
Bak Doğu Türkistandaki kardeşlerimize ne eşi seçmesi ne kocası
Hergun birtanesı tecavüze uğruyor zulm altındalar..
Bizler bu halimize şükretmeyib eşlerimizden bu kadar şikayetçi olur ısek..
Allah'ın takadına nail oluruz..
Hemde imtihanlarımızı kaybederiz
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Benimki neler neler sayar sonra sabah gelir ben valla hatirlamiyom uyku sersemi ne dedim bilmiyom ben kovdum zaten ayri odalarda yatiyoruz bizimki horlamaktan cok motor gibi calisir kavga kiyamet olmasin uykusundan kalkmasin istiyosa gitsin tedavi olsun bizim m.a.l gitmiyo cezasi ayri odada yatiyo benim cocugumdan kiymetli degil cocuk oyle sicrar oldu uykudan gurultusu bitmiyoki adamin kiz birak napiyosa yapsin hem suclu hem guclu sanki gece uyandirdinda git ekmek al dedin ucunda cocuk var sakince geri donup yatmayi ogrensin oda 
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Eşin daha anlayıslı olabilirdi,sende bebegı istersen odadan ayır size sıkıntı oluyosa orda uyut sonra gel yatagına 
tarafından
Bebeğim daha 3 aylık. Biraz büyük olsa yapardım ama işte
(8,328 puan) tarafından
Canım ben nerdeyse cocugumla hic aynı odada yatmadım benım burnum tıkalı horluyorum babası horluyo sureklı uyanıyodu yavru o bızım yatagımızda yatıyodu biz sagda solda yatıyoduk sonra ayırdık odasını 6 aylıktı galiba oda yaptık hemen yan odamızda
0 oy
(10,957 puan) tarafından
Hitce üstüne düşme .saatlerce ağlasam gene yazmam ona.o seni sebebpsiz ezmeye senden de özür görmeye alismis
0 oy
(532 puan) tarafından
Kuzum bende hamileyim . Dönerken eşimi sürekli uyandiriyorum eşimde bana çok bağırıyor ayrı yatayım diorum ona asla izin vermiyor.  Ama sabah ben söyleyince çok özür dileyip sen beni ciddiye alma ben hatırlamıyorum istemsizce yapiorum hakkını helal et kalbini kirdiysam diyor . Tatlıya bağlıyoruz. Hadi istemsizce bağırdı diyelim daha sabaha niye uzatıyor acaba başka bir sorunu mu var ki ?
tarafından
Ne istemsizi canım. Resmen yataktan kalktı başladı saydırmaya. Tuvalete gitti geri geldi hala söylendi. Yatağa giderken hiçbir sorunumuz yoktu. Gayet iyiydik
(532 puan) tarafından
Benim eşim istemsizce yapıyor . Söylemesem hatırlamıyor bazen anlatıyorum şaşırıyor. :D Dis hekimi benim eşim gece hastalarla sohbet ediyor rüyasında hahahahahaha konuşuyor yani bildiğin var onda öyle bir huy :)
(532 puan) tarafından
Seninki baya baya heycan arıyor sanırım . Kavga gürültü hoşuna mı.gidiyir ki ne istiyor bu erkekler arkadaş ben anlamiorum ya
tarafından
Valla Ben de anlamıyorum ki
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Hiç söylemeden yanlışlıkla dokunmuşsun gibi yapsaydın canım ben öyle yaparım bazen baya baya bağırarak horlar çünkü

Korkularına gelince yenmeye çalış gerekirse tedavi gör başka odada diye korkmamalısın yada direk işe gitti diye ağlamamalısın 
tarafından
İlk olarak şunu söylim canım. Dokununca uyanmıyor ki. Çok derin uyuyor mecbur nazikçe dürtüyorum. İkinci olarak da ne bileyim içimde korku oluyor geceleri. O kadar alışmışım ki sarılarak uyumaya. O bazen gececi oluyor ben hiç uyumuyorum. Sadece ortalık aydınlanınca falan yatıyorum. Sabah bir şey demeden gidince de çok kötü oluyorum. Çocukluğumdan kalma bir şey. Atlatamadım gitti. Her odaya bakıyorum deli gibi. Sankii bir yerden çıkacak gibi bekliyorum. Uyanır uyanmaz hemen onu aramaya başlıyorum. İnanın elimde değil. Evi öyle sessiz bomboş görünce ağlamak istiyorum öyle
(6,441 puan) tarafından
Tedavi gör canım normal değil bu dediğin ve bu konuda ona minnet etmende öyle ben bi depremde korktum 2st sonra eşim işe gitti kızıma sarıldım uyudum işe gidincede kapını güzel kilitle yat
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Benim eşim de çok yorulunca horlar ben durterim tamam der bu şekilde tepki çok saçma yani 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Ayyy kusura bakma ama neyin ağlaması ne yin korkması yanında çocuk var ikincisi sen böyle devam edersen çok ağlarsın eşin zaten travman olduğunu bile bile yapmış 
0 oy
(360 puan) tarafından
Güçlü ol Allahin izniyle korkma bisey olmaz benim esim gece gunduz vardiyali calisiyor kizlarimla yanliz kaliyorum kötü bisey dememissin onunda anlayis gistermesi lazim küfür etmek ne ya biraz agirligini koy sende kiz ona küfür hakaret kabul edilemez 
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Hayret bir şey bu ne tepki böyle ayrıca neyden korkuyorsun ki et duanı yat uyu ömür boyu böyle yasamaktansa travmanı çöz hayır küfür nedir yani terbiyesiz 
0 oy
tarafından

Kiz birak Allah aşkına. İyice kaldirmissin bir tarafını.

Hem suçlu hem güçlü ne diye daha özür dileyecen şundan
0 oy
(103 puan) tarafından
Allah askima ise giderken seni niye kaldiriyo benim esimde gidiyorum derdi baslarda sonra dedim beni uyandirma kapiyi alttan ussten kitle cik artik oyle ha horlamaya gelince onun cozumu yok uykulu birini uyandirmak harbi sinir harbi birde birak cocugun horlamasina vs sese alissin yoksa cok zorlanirsin korkuyorum diyorsun bende cok korkardim ayetelkursi felak nas sureleri oku uyu 
tarafından
Çocuk sese alışık zaten seste uyuyor ama geceleri ses istemiyor karanlık istiyor. Bir de ilk cümleniz için söylüyorum. Yukarıda belirttim neden uyandırdığını..
(103 puan) tarafından
benim kocamda horul horul horlar valla canim artik alistim neyapayim bazen kendisi uyanip doner oyuzden birseyde diyemiyorum

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 517 göst.
5 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 406 göst.
20 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sizden biriiii (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 108 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hurremsultan01 (180 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 73 göst.