0 oy
367 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (128 puan) tarafından
Kızlar kızım 40 aylık üç buçuk yaşına girecek. Renkleri öğretmek için her yolu denedim ama olmuyor öğrenemiyor. Sayıları 10 a kadar saymayı biliyor her şeyi hemen öğreniyor çok zeki ama renkleri bir türlü öğrenemedi. Eşimin iki amcası renk körü acaba kızımda da mı var diye düşünmeye başladım. Cuma gününe göz doktoruna randevu aldım ama sizin çocuklar kaç yaşlarında öğrendi merak ediyorum yine de

21 Cevaplar

+1 oy
(2,705 puan) tarafından
Bır bucuk yasında sarı kırmızı mavı yeşil  bılıyor digerlerıne geçmedik söyleyemıyor ama sorunca buluyor 
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
20 aylik falandi öğrendiğinde şuan tam 3 buçuk yaşında gösterdiğim her rengi söyler 
(128 puan) tarafından
Ben de bir buçuk yaşında başladım yavaş yavaş öğretmeye çalışmaya ama hala bir yol alamadım
0 oy
(966 puan) tarafından
2,5 yaşında biliyor çoğunu.pembe ve moru çok sever.beyaz ve siyahı ögretmedim ama.
(10,039 puan) tarafından
Neden :))
(966 puan) tarafından
Kafaya takma bence.bilgi çabuk alınıyor.onemli olarak bilinçli öğrenmesi.simdiki çocuklar yarış atı gibi herşeyi erkenden veriliyor.
(966 puan) tarafından
Renkleri ihtiyaç duyduğu gördüğü ve kullandığı kadar öğrettim.
(10,039 puan) tarafından
Kiz ben post sahibi degilim neden beyazla siyahi ogretmedim.diye ozellikle belirttin onu merakettim :)
0 oy
(12,494 puan) tarafından
2.5 yaşında tam öğrendi 

Hiç mi bilmiyor sizinki yani büyümüş de artık bir kaç renk bilmesi lazımdı en azından diye düşünüyorum 
(128 puan) tarafından
Sadece beyazı biraz ayirtedebiliyor. Bir şeyi söylüyor mesala kırmızı diye sonra tekrar sorunca başka bir şey söylüyor.
0 oy
(7,036 puan) tarafından
1 buçuk yaşında öğrendi şuan ingilizce 10 a kadar sayıyor yumurta muz elma gibi şeylerin İngilizcesi o biliyor normal sayıları 20 ye kadar sayıyor bu arada şubata 3 yaşına girecek paşam ☺️ ama kendi kızını  asla başka çocuklar ile kıyaslama eminim biliyordur ama söylemek istemiyordur Canim biraz akışına brak kendi ogrenir zamanla zaten 
0 oy
(14,032 puan) tarafından
2bucuk yaşında oğlum ana renkleri biliyor 
0 oy
(10,039 puan) tarafından
Suan 27aylik hepsini sayiyor net su ayda ogrendi diyemem hatirlamiyrm
0 oy
(1,403 puan) tarafından
19 aylik 

Sari 

Mavi 

Kirmizi 

Siyah 

Yeşil 

Mor diye biliyor
0 oy
(3,151 puan) tarafından
İki kızımda 2 - 2.5 yaşında falandi öğrendiklerinde. Şuan büyüğü 5 buçuk oldu zaten her şeyi biliyor artık seneye 1e gidecek. Küçüğü de 3 buçuk yaşında oda tüm renkleri bilir sayılardan ve harflerden birkaçını yazar saymasinj da biraz biliyor bazen karıştırıyor. Şüphen varsa bı baktır ama bence biseyi ogretirken bu kırmızı su sarı yada bu kalem bu kitap diye öğretme. Oyunla daha kolay öğrenirler. Mesela kırmızı topu atar mısın mavi balonla oynayalım kalemle yazalım bu kitabı okuyalım vs vs
(128 puan) tarafından
Her yolu denedim her nesneyi özellikle rengiyle birlikte söylüyorum ama olmuyor. Cuma günü goturcem bakalım inşallah bilipte inadindan bilmemezlikten geliyordur
(3,151 puan) tarafından
Öyledir ya endişe etme yine sen ama ihmal de etme göster bakalım inşallah dediğin gibidir ❤️
0 oy
tarafından
15 aylık falandı şimdi yalan yanlış olmasın ama benim kızım erken öğrendi konuşmayı vs öyle ozamanlar diye aklımda kalmış 
(128 puan) tarafından
Kızım da erken konuştu baya şuanda benimle yetişkin birey gibi konuşuyor. Hani konuşmasa sesleri çıkarmıyor ondan söylemiyor derim ama şimdi herhalde çocuk ayirt edemiyor diyorum
0 oy
(48,683 puan) tarafından
22aylikti balkonda mandallarla suyla oynuyodu pembeyi ver maviyi ver diye ogrendinbide rejkli halkalari vardi onlar cok işe yaradi. senin kuzudq biliyordur masusnsoylemiyordur
(128 puan) tarafından
İnşallah öyledir canim
0 oy
(880 puan) tarafından
1.5 yaşında öğrenmişti şuan 2.5 yaşında olucak gördüğü ana renklerin hepsini bilir bazılarının ingilizcesini de söyler aslında bu birazda ilgi alanıyla alakalı benim oğlum resmleri sayıları çok sever sürekli onlarla ilgili aktivite yapmak ister diğer taraftan araçlar mesela pek dikkatini çekmez böyle bişey olabilir mi 
0 oy
(763 puan) tarafından
Bende aynı dertten mıdarıbım bu konuyla ilgili postum bile var
0 oy
(7,376 puan) tarafından
2 yaşında sarı mavi kırmızı yeşil pembe mor turuncu siyah beyaz hem Türkçe hem İngilizce sayıp gösterebiliyor canım 
0 oy
(1,399 puan) tarafından
1 buçuk yaşında sadece mavi rengi biliyordu 2 yaşında tüm renkleri biliyor direk tüm renkleri öğretme önce tek renk ile başladım sonradan ek yaptık 
0 oy
(613 puan) tarafından
Bir buçuk yaşındaydı şuan 3 yaşında İngilizce olarak da biliyor 
0 oy
(7,952 puan) tarafından
Benim oğlum konuşmuyor üç yaşında ama mesela mavi görünce enne badi diyo diğer renkleri ben sorunca gösteriyo oda birkaçı 
0 oy
(938 puan) tarafından
3 yaşında ingilizceleriyle birlikte bütün renkleri biliyor toplarla öğrendik oyun oynayarak canım sonra da sürekli tekrarla unutmadı hiç 
0 oy
(802 puan) tarafından
2 bucuk yasinda hemen hemen bütün renkleri biliyor
0 oy
(790 puan) tarafından
İnşaallah öyle birşey yoktur aksatma.anlat.doktora ailende.boyle durum olduğunu 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 50 göst.
28 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2935 (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 205 göst.
28 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2935 (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 42 göst.
0 oy
15 cevap 536 göst.
24 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Yenibiranne (616 puan) tarafından soruldu

379,917 soru

11,372,990 cevap

34,855 kullanıcı

...