0 oy
349 göst.
Diğer kategorisinde (682 puan) tarafından
3 5 yaşında kızım var bu ayın sonunda doğum yapacağım evimiz İstanbul'da fakat eşimin işi gereği Kastamonuya gelmek zorunda kaldık ailem eşimin ailesi evim herşey İstanbul'da kaldi burda da günlük dairede yaşıyoruz eşimden başka kimsem yok kızıma eşim bakacak peki hastanede refakatçi olarak kim kalacak sizce ne yapmalıyim bide aklım çok kızımda kalacak onsuz gecem nadil geçecek bilmiyorum siz doğumda ne yaptınız çocuğunuzu kime bıraktınız özlediniz mi cok içimi rahatlatabilir misnz?

21 Cevaplar

0 oy
(916 puan) tarafından
Kendi anneniz gelmezmi
(682 puan) tarafından
Annem yok geçen sene vefat etti
(916 puan) tarafından
Özür dilerim başınız sağolsun
-Reklam-
0 oy
(493 puan) tarafından
Iş gereği de olsa sanki senin duzenini bozmaman gerekirdi gibi geliyor bana canim.Yardimci opacak insanlar varmis aslinda istanbulda bolca.Esin gitseydi tek keske. bende 5 ay evvel dogum yaptım 2 yasindaki kizima babasi bakti .Kayinpederimgiode destek oldu ama esim bakti diyebilirim. Babasida olsa icim o kadar rahatsizdi ki.Ayri kaldigimiz 2 gece hem sevinc hem tedirginlik,ozlem vardi.Annelik bu sadece.Elbette anne kadar olmasada baba da bakar oda cani .icin rahat olsun . Baskasina bırakacağına belkide en emin yerde olacak ve birbirlerine vakit ayiracaklar o bakimdan da cok hos
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Ben halasina birakicam hayırlısıyla. Esinin ailesinden bir kisinin bile gelme imkani yok mu? Hic degilse sana destek olsalar yaninda dursalar o bile yeterdi.
(682 puan) tarafından
Kayınvalidem gelicem diyorda inanmıyorum gelmez
(1,096 puan) tarafından
Insallah kalbinde o merhamet vardir da sana yardim eli uzatir cunku hem dogum hem cocuk hem o psikoloji cok zor. Allah yardımcın olsun inşallah.
0 oy
(7,928 puan) tarafından
Benim ikinci dogumun riskli olduğu için sevk oldum Elazığ' şehir Hastanesi'ne eşimin teyzesinin evine gitik ben görümcem bide 3 buçuk yaşında ki kızım gece yarısı sancım tuttu ambulans geldi kızım eşimin teyzesinde kaldı uyuyordum sabah 7 i 5 geçe doğurdum saat 9 da eşimin kızımın yanına gitti dedi kapıya gittim yeni uyandı teyzesu dedi şok oldu dedi resmen babasının geldiğini hissetti uyandı yoksa çok ağlardı kızım çok bağlı hep 
0 oy
(5,235 puan) tarafından
Ablam baktı gece doğum yaptım zaten uyutmustu o baktı ben gelene kadar aklım kalmadı çünkü ablam kendi çocuğu gibi bakacagindan emindim. 

Takma kafana canım en kötü esin yanına getirir orda bakar.
0 oy
(17,659 puan) tarafından
Kız kardeşim bakmıştı annem yanımda kalmıştı
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Bizde aynı ailemiz bursa da yanımda annem kaldı kızıma k.validem k.pederjm geldi onlar kaldılar 
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Kendi annem yanıma geldi oğlum babasıyla evde kaldı zaten beni asla aramaz babası varken . ben de ayilirken bile oğlumu sayiklamisim
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Benim oğluma babaannesi baktı bende doğuma gittim benim halam gelmişti bir gün kaldı bıraktı gitti yanımdaki doğum yapan bayanın annesi yardım etmişti her zaman dua ederim o bayana Allah razı olsun ondan kendi annem vefat etti o yüzden olamadı yanımda
0 oy
tarafından
istanbula git orda dogur canm
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Babam baktı, gece doğuma gittim ertesi akşama geldim eve hemen. Yalvardım resmen doktora eve gönder beni diye. O zaman 2 yaşındaydı oğlum. 
0 oy
(1,832 puan) tarafından
Herkesle aynı yerde olmama rağmen bırakmadım kızımı kızıma babası hastanede yanmda baktı özelde doğum yapmıştım bizbizeydik kimseye de ihtyc duymadım valla
0 oy
(800 puan) tarafından

Doğuma zaten kocanı almıyor lar sen doğumu yapsan eşin çocuğa baksa olmazmı

Hastane de normal doğum ise 12 saat durma zorunluluk bir süreç var o dolana kadar..hastanede takıl zaten heryer eve hemşire hasta bakıcısı var yemek önüne geliyor....eşin  çocukla kalsa ona baksa... TV falan var odada onu aç izle vs emzir uyut yenidoğan zaten .

İlla refakatçi şartmı ki zaten 

İkinci çocuk tecrübelisinde zaten .
(800 puan) tarafından
Benım yorumuma gelib Muhalefet olub sonra işine bak yazmakdaaaa.
Neyseeeeee
 yardımcı çok insan var hastanede işleri buuu.
Gurbetdekiler çoğu insan bu şekilde yapıyor...
Gurbet Hakkında fikrinizin olmaması sizin eksikliğiniz.
(6,441 puan) tarafından
Gurbet hakkında nasıl fikrim olabilir ailemle 1st uzaklıktayım gurbette arkadaşımda yok açıp gurbetle alakalı makale mi okuyayım :)
Hastanede çok yardımcı olmazlar işleride bu değil rafaketçi olmasının sebebi de bu eğer senin dediğin gibi "işleri bu" oldaydı rafeketçi diye birşey olmazdı
(800 puan) tarafından
İşde bilmediğin için konuşuyorsun..
Gurbetçilere ayrı muamele hatta ayrı oda alma hakları bile var...
(682 puan) tarafından
Öyle birşey var mı gerçekten umarım vardır çok ihtiyacım var cunku
(800 puan) tarafından
Tabiki de var.. benım refekatçim kocam diceksin burda kimsem yok diceksin
Seni tekli odaya alıcaklar ...eşin çocuğa bakar belki çocuğu bile alırlar ..almaz iseler zaten eşin baksın çocuğa..
senin yanında kimsenin olmadığını bildiği için oradaki çalışanlar. sana tabiki yardımcı olucaklar ...okadar vicdansız deyıller ..
Ama normal doğum ise zorlanmazsın
Zaten emzirirsin uyutursun refekatçi saatinde eşin gelir gider bir kaç kere çocuk da gelir..
12 saat durmak zorunlu normal doğumda..12 saat sonra seni taburcu ediyor lar.
Yeni doğan zaten emzir uyut.. Yatakdan düşcek Halide yok... TV açarsın izlersin .. duşunu alırsın ..rahat ol ..hastane orası dünya kadar adam var ...işleride bu sağlık bakanlığını arayın işlerinin ne olduğunu onlar anlatsın...
0 oy
(3,300 puan) tarafından

Doğumdan 3 gün önce yattım hastaneye eşim o sırada oğluma baktı evde doğum olduğu gün gece eşimi aradım gel diye oğlumla geldi 1.gun ikisi yanımda refakatçi olarak kaldılar ☺️

Eşimin kuzeni yengesi falan filan burada ama eşim bakar mısınız deyince bakamam demişler 
0 oy
(15,047 puan) tarafından
Sen doğumu kendin yaparsın. Doğumdan sonra eşin cocugunla birlikte yanına gelir olmadı. Biraz kalırlar. Yardımcı olurlar. Duruma göre eve giderler yine. En olacak bu geldi bana
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Kendinle götur eşinle beklerler seni. Benim oğlum benimle geldi eve gidene kadar 
0 oy
(636 puan) tarafından
Benim kızım 2 yaşındaydı yanımızda gelmişti. Gece aniden suyum geldiği için. Normalde annem bakicakti kardeşimle. 

Kaynanada gelmişti hastaneye ama pek faydası olmadı. Eşim sagolsun ikimizede baktı. Biraz zor oldu ama. Aklım kızımda kalmadi
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Bende hamileyim daha başında olmama rağmen bu durum beni aşırı korkutuyor. Ablam gelecek inşallah. Çünkü kızıma bir tek onun hakkıyla bakabilecegini düşünüyorum. 
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Hiç kimse bulamazsan refakatçi kiralanıyor canım hasta bakımi kaç gün kalacaksa

bir kadın ile anlasabilirsiniz yada daha en iyisi ebe ,emzirme kocu yatılı bulabilirsen tutabiljrsin onların sana faydası çok olur eşinde çocuğuna güzel bakar zaten onu düşünme bence babası iki gün bakabilir çocuklara 
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Dogumuma sancim hafif başlayınca annemle kızımı alıp kendim gittim doğumdan sonra kızımı kardesime gönderdim 

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 529 göst.
14 Aralık 2023 Aile kategorisinde GamzeDerin (478 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 497 göst.
26 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 395 göst.
23 Aralık 2022 Diğer kategorisinde 1tirtil1cicekannesi (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 86 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde Zelihaanne (774 puan) tarafından soruldu

378,434 soru

11,327,647 cevap

34,781 kullanıcı

...