0 oy
454 göst.
Aile kategorisinde tarafından
kizlar bu 2. gebeligim ilkinde hemen koştur.koştur gittm suni falan taktilar cok eziyetliydi bunda diyorum en azindan evi toplayim cocuk var evde her dk dagnik cunku temiz ama dagnik oyuncaklar falan hani zaman gecsin diye bisey olurmu yarim saat gec gitsem

28 Cevaplar

0 oy
(10,931 puan) tarafından
Valla Nisan gelince olur da sancı zor bacım.insan nefes alamıyor vurunca
tarafından
ilk oglumda cok yoktu sancim ya suni taktilar o zaman kendimi parcaladim
(1,195 puan) tarafından
Kız ben yaptım o işi sjsjs
(1,572 puan) tarafından
Ayy ben hamileyken 32.haftadan once karnima regl olacakmisim gibi sanci giriyodu agirlastim ondan herhalde diyodum avm avm gezdim kontrole bi gittim 3 cm acilmam varmis:D vaktinde dogdu da şimdi anne hep evde mi durcas hadi avmye gidelim diyo:D
-Reklam-
0 oy
(17,763 puan) tarafından
Bırak dağınık kalsın heran herşey olabilir sen hastaneyee git
tarafından
kalmasin ya kaynanam gelecek laf ediyo
(17,763 puan) tarafından
Ben sancıyı evde çektim gittim açılmış iyce hemşire dedi evdemi doğurcaktın niye geciktin diye sen bilirsin
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Benim arkadaşım bütğn sancıyı evde çekmiş hastaneye gitmiş 7 cm açıklık 1 saat içinde kendi sancısıyla doguröuş
tarafından
yaa hadi insallah
tarafından
Muş Muş muş Muş ya bebek aniden gelse ? Kakasını yese ? Ne demek istiyorsunuz yani sende aynısını yap mi ?
0 oy
(337 puan) tarafından
Riske atmamak kaydı ile hafif bi toparlayip çıkabilirsin kuzum
tarafından
evet hizlica yaparim o telaşla ama öncelik kendi temizligim.olur
0 oy
(7,395 puan) tarafından
Ben töbe erken gitmem suni sancı çok kötü 
tarafından
ilkimde acemiydim bunda en azindan kendi temizligimi ve evi toplayp ckmak isterim
(7,395 puan) tarafından
Öyle yap yorma kendini ben beklecektim eşim çok acele eti
0 oy
(1,195 puan) tarafından

Valla her doğum her sancı bir olmaz ama ben doğum yaparken eşimle anneme haber verdim beraber geldiler onlar geldigi sırada ben bulaşık makinesi ni bosaltiyodum :D eşim çantaları falan aldı arabaya gitti annem yanımda hadi sakın ol gidelim diyor bende anneme dedim ki anne dur su bulaşık makinesini boşaltalım da öyle gidelim dedim :D manyakliga bak geberiyon sancidan niye gitmiyon sjsjs az daha geç kalsaydım evde doguracakmisim hastaneye girdiğimde 6 cm açılmayla girmişim direk doğuma aldılar :D hatta eşimde giderken diyi hatun doğuracağına eminmisin hiç sancı cekiyo gibi durmuyon dedi o ara bı sancı geldi tam geldi ama 1 saatte doğurdum çıktım :D

Bebek geliyor ben hala anne dur şunları yerlestireyim diyorum gitsene ve salak :D

0 oy
(158 puan) tarafından
Nişan gelince hemen doğum olmuyor :) belki ertesi gün belki 4 belki bir hafta sonra belli olmuyor sancin gelirse riskli bölümde değilsen sancıların 5 dk bire inince git derim benim nişanım 24  Haziran'da geldi 26 Haziran doğurdum  darısı sana :) Rabb'im kucağına almayı nasip etsin ❤️
0 oy
(966 puan) tarafından
Ben ilkinde nisaninm gelince gittim suni takmislardi. Ikincide gece boyu sanci cektim ama doktora gittigimde acilmam yoktu . 1 saat icinde acilmam oldu hemen doguma alindim zaten ev dusunecek halde olmuyosun ki sancidan temiz olduktan sonra cokta onemli degil bence esin toplasin bi zahmet 
0 oy
(209 puan) tarafından
İlkinde dediğiniz gibi acemiydim bende erken gittim .ama ikinci de sancım gece 12 de 8 dakka arayla gelmeye başladılar sabah 5 kadar durdum her tarafı toparladım sildim sancı geldiğinde ikinmadan derin nefes alıp verdim. Sancı 3 4 dakka arayla gelmeye başladığında eşimi uyandırdım.ilcedeki hastaneye gittik 5 km uzaklıktaydi muane için masaya aldılar 10 santim açılma vardı direk doğum yaptım.
0 oy
(7,019 puan) tarafından
Yok olmaz canım zaten Nisan gelince hemen doğum olmuyo sancı da artiyo ya bilirsin 5 dkda bi gelirse doğum sancısı oluyo sen mesela yarım saattte bi sancım geldiği zaman toparla 10 dkya düşünce hemen düzenle bekle 5 dkya düşünce hastaneye git ondan sonrası hızlı gelisiyo 
0 oy
(6,221 puan) tarafından
Iki çocuğunda da bir güzel sancımı evde çektim öyle gittim büyük kızım da annemlerdeydim Küçük kızım da ise evimdeydim ve kahvaltı sofrasını topladım yatağımı düzenledim Zaten her tarafı akşamdan temizlemiştim doğum yapacağımı bildiğim için değil hani sabah biraz uyuyayım daha fazla demek içindi Şansıma da o gün doğum yaptım gece 02.00'de başladı Sancılarım bir güzel ortalığa süpürge de tuttum sadece kahvaltının bardakları ve birkaç tane tabağı kalmıştı yıkanacak büyük kızımın üstünü falan değiştirdim bezledim O zaman bir buçuk yaşındaydı kaynanama bıraktım Ambulans geldi çıktım dolabın üzerinden de çantamı indirdim hazırlamış Oraya koymuştum hemen bindim ambulansa gittim 8 santim açılma ile gittim 13 dakika içerisinde de doğdum ama benden önce bir kadın gelmişti ilk çocuğuydu ve sancısı tutar tutmaz hemen hastaneye koşmuşlardı iki gündür orada sancı çekiyormuş ve en son olmamış Suni sancı vermişler kadın böyle mahvolmuştur resmen 20'nin üstünde dikişi vardı ve dedi ki sala.k kafam Ben Bilseydim bu kadar erken gelir miydim
0 oy
(146 puan) tarafından
Ben de senin gibi yaptım ilk gebelik te hemen hastaneye gittim yatış verilip suni sanciyi çekdim 14 saat bende evde çekecem sanciyi bu sefer biraz 
0 oy
(71 puan) tarafından
Bence bunun stresine girmemelisin birak dağınık kalsın ev kaynananda laf edeceğine toparlasin bizahmet kendini düşün. Ayrıca esin yardımcı olmuyormu canim sen hastanedeyken toparlasa
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Yani bacım çok sikistirmazsa yapabilirsin ben ikisinde de temizlik yaptım gittim yanlız ikincide çabuk oluyor açılma dikkat et ona fazla bekleme gene ilkinde hemen hemen 24 saat çektim evde 6 cmle suniyle doğurdum ikinciye 12 saat anca sürdü kendi 8 cmle girdim kendi sancimla doğurdum inşallah kolay doğumun olur gönlüne göre olur da çocuk peşine gene dagitscak sonuç olarak yapacak bişi yok oyunncak isine
tarafından
haklsin canm saol
(4,430 puan) tarafından
Sende sağol cnm
0 oy
(1,165 puan) tarafından
O tamamen senin vücut yapina bagli canım. Benim acıkma hızlı oluyo o yüzden ilkinden sonra doktor Nisan gelirse evde sakın bekleme demişti. Nisan gelir gelmez hastane 1 saatlik mesafede olduğu için hemen gittik. 5 cm açılma olmuştu. Çok zaman gecmeden doğum oldu zaten. Yani eğer acilman uzun sürüyorsa hastane yakınsa biraz oyalanabilirsin. 
0 oy
(6,681 puan) tarafından
2cide bende.nişan gelmedi
0 oy
(8,326 puan) tarafından
Acılıyet olmazsa yaparsın dilinde duayla ortalıgı toplarsın hem iyide gelir ama sen düzenli olmaya calıski çok isin kalmasın 
0 oy
(8,326 puan) tarafından
Ayrıca suyun eger berrak gelirse 8 saate kadar da evde bekleyebilirsin bebegının hareketlerini kontrol ederek hemen hastane gerekmez uzak degılse
0 oy
tarafından
Nişanım 1 ay önce gelmişti de sancımı evde som gün çektim sabah namazıyla kalkıp evimi toparladım düzelttim sabaha karşıda doğuma gittim 
0 oy
tarafından
Valla benim aksam sanci tuttu drdim  gecti dedim neyse sabah hastane cantami hazirlarim sabah bi kslktim su geldi hemen gittim hqataneye anneme dedim eve gidelim toplayalim evi gelmedi direk doguma gittim bebegim kakasini  yemişti 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 124 göst.
22 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Hhaz_al (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 668 göst.
12 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Beren (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 80 göst.
20 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eda1404 (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 91 göst.

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...