0 oy
1,243 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Bugün de soru sorasım var  ben oldum olası kutlamam çok günah çünkü çoğu kişiye sorarım tanıdıklara falan yaa kutlamıyozda yemek falan yiyoz diyolar sonuçda oda bi kutlama sayılmaz mı yılbaşı ağacı falan günah hep bizim mesebimizde yok ki yabancılar kutlar genelde herkese saygım var bu arada benim düşüncem bu hadi bakalım sizin düşünceleriniz neler sohbet edelim :D

33 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Allah resulu buyuruyorki müşrikler gibi olmayın kendinizi müşrik erkek ve kadınlarından ayırın onlara benzemeyin ki mahşer günü müslüman olduğunuz yükünüzün akından belli olsun o yüzden yılbaşı kutlamam kutlamayız 

Incilde bir bab da hz.isa nin tekrar dirilip şam a ineceği yazarmış ve incil el değiştire değiştire şam çam a dönüşmüş kelime olarak yani incilde bunu okuyan hıristiyanlar hz.isa nin çarmıha gerildiği tarihte tekrar dirilip çam a inecek diye çam süsleyip başına da aydınlık olsun diye yıldız takarlar mis yani müslüman olarak bizim böyle bir inancımız olmadığı için kutlamamak daha doğru 
tarafından
Herkese anlatılmıyor işte canım yılbaşı kutlayan arkadaşım akrabamda var kandilde helva kavurup dagitanda karışmayın bizim hayatımıza deyip çıkıyorlar
tarafından
Ya bak ona bakma sen rahime bn bişey dedim kötü oldm aynen deugun gibi karışmayın siz 4 4 Luk musunuz denildi
Ama ağaç yaş iken eğilir ben namaz kılarken oğlumu ynima aliyorm beraber tesbih çekiyoruz çocuk senden ne görürse onu eder ufak bir Noel kıyafeti diye geçme bnce bunlar önemli seyker bana göre
tarafından
Bana görede öyle hatice ben namaz kılsam gelir yanıma oda bi namazlik serer ne yapıyosam onu yapar
tarafından
İşte çocuk evin aynası ...
tarafından
Aynen öyle canım çocuk ne görürse onu yapar
-Reklam-
+2 oy
(3,149 puan) tarafından
KIM BIR KAVMI TAKLID EDERSE O DA ONLARDAN OLUR 

HZ. MUHAMMED 

sağa solu çekmeye kendi nefsimiz için yeniden uyarlamaya gerek yok  ha illa kutlama mi yapacaksınız hicri yılbaşını neden kutlamıyorsunuz 
tarafından
Onlar bizim kurban bayrami seker bayramını kutlamazken neden ben kutlayımki yani işim olmaz ağzına saglik
(3,149 puan) tarafından
Aynen canım.
+1 oy
(1,509 puan) tarafından
Bizde kutlamayiz her aksam ne yapiyosak onu yapariz canim onlar bizim bayramimizi kutluyorlarmi ben bu konuda cok sinirleniyorum biz millet olarak neden onlara uyarizda onlar bize uymazlar diye acaip kıl oluyom ha oruc tutyolarmi namaz kiliyolarmi kurban kesiyolarmi asla asla asla kutlamam 
tarafından
Valla çok doğru ben sevmiyorum da kutlamıyorum da
tarafından
Tam yazacakken baktim içimdekileri yazmışsın. Yazmaya gerek kalmadi:D.
+1 oy
(15,977 puan) tarafından
Ben kızım  bir an önce uyusunda uyuyim diyorum bide oturup yilbasini mi kutlicam. Çocukken kuzenlerle oturup tombala oynardık bizim de kutlama tarzımız buydu ama kutlamayız yani günah sonuçta 
tarafından
Katılıyorum harfi harfine
+1 oy
(1,616 puan) tarafından
Noel yabancıların bayramıdır yabancılar şeker bayramını veya kurban bayramını kutlamaz ben nie onlarn bayramını kutlaym ki herkezin düşüncesi kendine ben kutlamam günah 
tarafından
Bencede günah ben öyle biliyorum otururum evde benim eşimde asla sevmez böyle şeyleri
(1,616 puan) tarafından
Valla kuzum benim bebiş 10 da uyuyor ben en geç 11 de eşimle uyurum bitek izin günleri geç uyuyoruz o yüzden hiçte yıl başını kutlayamam sizde en güzelini yapıyorsunuz valla
(887 puan) tarafından
O dehilde goDe senin bebis kac aylik onda uyuyp kacta kalkiyo benimki yedi aylik ama gece cpk gec uyuyo gecede kirk kere uyaniyo .konuyla cok alakasz oldu ama herkes kendi derdinde malûm :)
(1,616 puan) tarafından
Canım 6 aylık gün ortası hiç uyumuyor gece mama veriyorum saat 10 da oturuyorum gece 5 gibi kalkıyor mama veririm tekrar ayağımda sallarım sabahta 9.30 10 arası uyanıuor
(887 puan) tarafından
Masallah cnm darisi bize
0 oy
(881 puan) tarafından
Canım kutlayan da var kutlamayanda her koyun kendi bacağından asılır demişler ☺
tarafından
Hahaa kızz sordum sadece
0 oy
tarafından
Hep evde geçiririz yılbaşını kutlama falan yapmayız biz de
tarafından
Bizde öyle evdeyiz
0 oy
(119,310 puan) tarafından
Bizde kutlamazdık sözde hacı olan benim kaynana calgili cengili kutluyo valla herkesin huyu suyu tercihi farkli 
tarafından
Evrt öyle canım
0 oy
tarafından
Kutlamak gbi degil ama ailecek bi arada olmaya gayret ederiz. Noel icin degil yeni yılın gelişini bazi seylerin arkada kalışını yeni başlangıçlar icin toplaniriz genelde. 
tarafından
Ayy dimii 2020 yıli
0 oy
(441 puan) tarafından
Yabancıların kutladığı christmas oda 31 Aralık'ta değil araştırırsanız görürsünüz zaten. Onların olayı tamamen farklı. Doğum günü kutlamak gibi düşünün bunuda sonuçta yeni bir yıla giriyoruz hepsi bu ailecek bir yemek ne varki bunda 
tarafından
Bişey demedim zaten
(441 puan) tarafından
Bişey dedin demedim sadece açıklama yapmak istedim :)
tarafından
Tamam kızz tamam :)
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Biz kutlamioruz kucukkkende normalde babam hergun birseyle eve gelirdi ama yilbasinda hicbir sey alip gelmezdi oturur televizyon izlerdik sadece simdi de esimle de kutlamioruz esim sevmior 
tarafından
Benim adamda çok sinir oluyo:)
0 oy
(406 puan) tarafından
Kutlama yapmıyoruz ama eşimle oturup çay pasta börek abur cubur doldurup yiyoruz TV izliyorz o kadar.
tarafından
Benim adamda asla sevmez
(406 puan) tarafından
Bizimkisi sever maksat kutlamak değil öyle birlikte yeni yıla giriyoruz diye o gün yemeyi biraz abartiyoruz o kadar:)
0 oy
(658 puan) tarafından

Ben PTT sistemindeyim her yılbaşında yani pijama terlik televizyon :D :D :D

tarafından
Hindii almayı unutma hahaa :)
tarafından
Bigün bana yedirdilerde yılbaşından bi gün sonra kayış gibi ama tabi tavukdan güzel bir tadı var tek farkı eti sert
(658 puan) tarafından
Gel kız sana kebap yapayım hindiye bin çeker yanınada patlıcan biber közleriz :D :D :D
tarafından
Ohh vallahi ne iyi olurdu haaa Güle eğlene yerdik dimi:)
(658 puan) tarafından
Aynen yaa okeye dördüncüyü buldukmu demesinler keyfimize :)))
0 oy
tarafından
Kiz senn yil basini bos ver kivanç tatlıtugun nasil hahahah 
tarafından
Hahaa deme kızz şöyle hiç sevmiyorum sarışın ben ama oldu bikere uyudu daha yeni kaç saattir yedi bitirdi beni
0 oy
tarafından

Sonuna kadar katiliyorum cnm hic kutlamadik şuķür<3

tarafından
Bende amann onlar bizimkini kutluyomu yokk
tarafından
Aynen valla asil onlar bizimkini kutlasin:D
tarafından
Hee nasıl güzel bişeymiş görsünler
0 oy
(161 puan) tarafından
Biz kutlamayiz canım hatta diğer gunlerden farksız olsun diye özel yemek falan da yapmamaya dikkat ederiz ...dine uymak gerek ! Muslumaniz sonuçta ;)
tarafından
Bizde hiç yapmayız otururuz belki anneme giderim çay demler içeriz her zamanki gibi
(161 puan) tarafından
Aynen ne gerek var curcunaya
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Yılbaşı aksamının bizim için normal günden farkı yok canım.. yemegimizi yer tv izleriz. Piyango bileti vs de alınmaz. Yani kutlama falan yok. 
tarafından
Bilet falan bende almam nerden geldiğini bilmediğimiz bi para gelecek hiç gelmesin
0 oy
tarafından
Biz kaynanama gideriz bize et ekmeği yapar oturuş yeriz sonra okey oynarız kahkahalar havada bizim ki maksat bir araya gelmek kutlamak demeyelim de
tarafından
Çok seviyorum yaaa şen şakrak olunca ev
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Kutlamam mi PTT yapıyorum giyiyom pijama mi oturuyom 12 de uyuyom tüm gün uyurum yani 
tarafından
Hahaaa sende bendensin ne işim var yaa tuhaf tuhaf alışkanlıklarla
(12,777 puan) tarafından
Hep 12 de uyurum yani baba şunu al derdik de bugün olmaz kızım yarın derdi o hafta hindi vs mesela alır normal yerdik ama o gün almazdı babam hiç
tarafından
Hindi en son birisi geceden yapmış fazla kalmış banada ikram ettiydi eti kayış gibiydi ama tadı güzel
(12,777 puan) tarafından
Evet öyle yılbaşı zamanı satiliyo sonra yerdik bizde sert eti
0 oy
(5,876 puan) tarafından

1 gün de olsa tatil olduğu için yılbaşı bahanesiyle arkadaşlarımla yemeğe falan giderdik evde olursam akrabalarimiza falan giderdik geçen yıla kadar . Bu yıl ilk defa esimle geçiricez bilmem ne yaparız :) Ama maksat güzel vakit geçirmek yılbaşı bahane benim için :D

tarafından
Benimde işim olmaz cano evde oturur ptt yaparım genelde

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 1,007 göst.
24 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Buket masal (2,350 puan) tarafından soruldu
+4 oy
40 cevap 762 göst.
31 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
49 cevap 755 göst.
0 oy