0 oy
92 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (257 puan) tarafından
Kizlar bebeğimin kilo alımı iyi emzirmede sıkıntı yokmuş.bebegi sarılık olupta genelde hangi hastalık çıkıyor yaşıyan var mı kan vereceğiz ama şuan tedirgin oldum size sormak istedim.cewap yazmazsan k.byin iki çocuk bakıyorum evde şimdiden tessekur ederim

5 Cevaplar

0 oy
(257 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

En İyi Cevap
Bu arada bebeğim bir aylık ve kanı haftaya verecem
(2,194 puan) tarafından
İlk doğduğunda mi ilk haftarda mi  sarilik oldu yoksa sonrada olan birseymi  canım eğer yeni doğan sarılığı ise  bir hastalık değildir genelde oluyor bebeklerde doktorlar gerekli görürse fototerapi alır veya çok yüksek vakalarda bebeğin kanı değişir düzelir ,ilk iki üç ay içersinde geçiyor ,takip gerekir sadece hastalığa bağlı değildir yenidoğan sarılığı

Haa bir hastaliga bağlı olarak sarılık varsa genelde kan hastalıkları ve karaciğer hastalıklarından dolayı sarılık gecirir ama onların ekstra başka  bulguları da vardir bence bebeğiniz 1 aylık ise standart yeni doğan sarılığı vardır hastalık değil doktorlar tedavi eder geçer
-Reklam-
0 oy
(4,998 puan) tarafından
1 aylik hala sariligi mi var ?

Esinle kan uyusmazligin var mi
(257 puan) tarafından
Eşim a pozitif bn b pozitif evet 1 aylık cnm
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Bebeğin kaç günlük cnm 
(257 puan) tarafından
1 aylik
0 oy
(2,556 puan) tarafından
3 ay surdu sariligi bissuru kan aldilar yavrumun canini yaktilar en son anne sutu sariligi kendiliginden gecer diyip biraktilar kilo alimi iyiyse hic korkma bizde ayniydik kendiliginden gecti simdi 4 aylik
(2,556 puan) tarafından
Evet kan ver canim biz tam sinirdaydik ışın ile bakiyolardi belli seviyesi var onu gecersen kan aliyorlar 19 du mesela ustune ciksaydik mavi isik vericeklerdi ama korkcak bisey yok bazi bebeklerde oluyor sınırı ve kilosu onemli kafana takma
(257 puan) tarafından
Doğduğunda 2.800 şimdi 4.250 sarilığı 13 cnm
(2,556 puan) tarafından
Normal sarilik degeri ısını 20 den sonra veriyorlar kilosuda cok iyi kac gunluk bide dedigim gibi buyuk ihtimal anne sutu sariligidir kan alimindan 2 3 gun sonra birdaha git deger artmiyorsa gerek yok bnce ama surekli kontrol et anlarsin fazlalasip fazlalasmadigini insallah cıkmaz
(257 puan) tarafından
1 aylık cnm
(2,194 puan) tarafından
Bizde 15 den sonra işin aldık hastaneye göre degisiyor ya  20 den sonrası riskli zaten ama geçiyor korkmayın bende bebeğim sarılık olunca çok ağlamıştım sırf o yüzden sütüm gitti iki kere fototerapiye girdik bizde 15 lerde aldık neyse geçici birşey korkulacak birşey degil doktorunuzun dediklerini yapın duzeliyor zaten
0 oy
(4,248 puan) tarafından
Benim oglanin 3 bucuk ay surdu.fazla fazla da kilo aliodu ama bizim kan uyusmazligi var o sebepden. 25 lere cikti ilk dogdugu geceden.ertesi gun yogun bakima gtti isin tedavisi yeterli gelmedi kani degisti.allahtan erken mudahale oldu gec mudahalede beyin hasari birakabilirmiş. Kan degisiminden sonra sikonti yok sarilik yukselse de bisey olmaz dedi  dr.suan kansiz kan seviseyi dusuk bebeginde benimde.anne karnindsyken kanlaromiz karismis plesanta yoluyla .ben cocugun kanini yikiyorum cck benimkini.benimde kan degerlerom dusuk
(257 puan) tarafından
Yaa sizede geçmiş olsun cnm
(4,248 puan) tarafından
Tesekur ederim sixede. Cok sujur gecti 7. Ayin icindeyiz suan
(257 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
İnsalla bizimde gecer

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 274 göst.
25 Eylül 2021 Aile kategorisinde Berrinsuu (4 puan) tarafından soruldu
0 oy