0 oy
148 göst.
Diğer kategorisinde (265 puan) tarafından
Mraba kizlar hamileliginizde buz yedinizmi zararı varmı aceba bu bnm 3 cü gebeliğim vekndimi tutamıyorum kalp kalp buz yiyiyorum 32+5 haftalk bebeyim bnde kanszlık ve demir eksikligi var aceba ondanmı canm cekiyor

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Evet kesinlikle ondan bende yerdim hamileyken değil ama eskiden sürekli küp küp buz yerdim kansizliktan dolayiymis 
(265 puan) tarafından
Bnde cok yiyiyorum kndimi tutamiyorum kanszlk var bnde diger gebeliklerimde yemedim bnda buz kar souk su canm cok cekiyor
-Reklam-
0 oy
(3,676 puan) tarafından
Abartmadigin sürece bişey olmaz tabi boğazın falan ağrıyabilir hasta olursun başka bir şey yapmaz herhalde 
(265 puan) tarafından
Kalbida su koyup buzluga atmıştim sabahtan beri 7  8 tane yemisidr ve hayla elimde yiyiyorum
(3,676 puan) tarafından
Dikkat et canım hastalanırsın hamileyken daha hassas oluyor bünyemiz
(265 puan) tarafından
Oyle vala ama elimde deil buzlugu acinca sanki buzlar bni ye bni ye diye bağiriyor
0 oy
tarafından
Kan ilaclarinizi düzenli kullanın, depolar doldukça o his geçer. Demir ve kan ilaclarini c vitamini içeren bir şeylerle beraber alın, suya limon sıkabilirsiniz, mandalina portakal yiyebilirsiniz ilacı içince. Yoğurt,  süt, peynir gibi kalsiyum içeren gıdaları da en az 1 saat sonra tüketin. Çünkü kalsiyum, Demir emilimini engeller. 
(265 puan) tarafından
Hap verdi bana doktr hem kan icin hem demir eksikligi için ama icemiyorum midem bulaniyor igne ve serum takviyesi yapicaz dedi icmesen ama icemiyorum yogurta yemiyorum okadar meyvede mandalina portakal faln tuketiyorum
tarafından
Portakal mandalinada demir yok canım, onlar demir emilimini artırıyor,  o yüzden dedim. O zaman mutlaka iğne ol, o depolarin dolması lazım
(265 puan) tarafından
Olmam lazm cunkü ayakta duramiyorm artk halszlikten gucsüzlukten dolayı
tarafından
Zaten hamilelik güçsüz düşürüyor, Demir kan bir şey kalmıyor, bir an önce ol rahatlarsın
0 oy
(915 puan) tarafından
Gebelikte abartilmadigi sürece her şeyi tuketebilirsin üstüne ılık su iç bişi olmaz
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Bişey olmadı oluyormuymuş:)içim yanardı benımde buz dırek yiyemezdım kışındı eşim kızıyor diye caktırmadan havucları buzluga oortakalları falan dılımleyıp buzluga atıyordum onları yiyordum:))
(2,705 puan) tarafından
Ne kadrlıksın bence doya doya yaşa benım ılk aylar oldu buz yeme problemım sonra geçtı
(265 puan) tarafından
32+5 haftalk oldu yuruyemiyorum artk sanki bacaklarimın arasnda bebek iki cocukta var cok zorlaniyorum artk bnm butun hamileliğim kotü gecti doguma kadar midem yaniyor bulaniyor
(2,705 puan) tarafından
Hm geçmiş olsun bi avazda dogurursun inşallah ben rhattım ya hep çalıştım hamıleliğimi hatrlamıyorm bıle agrm sızımda olsa ne nazlanabıldım ne yatabıldm hayat şartları ama hıc unutmam gecelerı sabahlara kadr agrıdan sızıdan yatamaz dım uykusuz kalkardm hep
(265 puan) tarafından
Saol canm bnde dinlenemedigim icin cok yorgun bitkin kaliyorum ev isi cocuklar hayvanlarm var zamanm yok dinlenmeye ve ayretn hamileliklerim hpside birbirinden kotu gecti
(2,705 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
(487 puan) tarafından
İlk gebeliğim de çok yedim evet kansızlığimda çok vardı ama hiç bununla alakalı olabileceği aklıma gelmedi ;) Ağustos ta doğurdum sıcaktan içim yanıyor sanıyordum;) ben bi sorun yaşamadım ama dikkat et genede boğazlar şişmesin şimdiki hastalık zor geldimi gitmek bilmiyor..
(265 puan) tarafından
Bi grip kapsam bnm sesm komple gidiyor sesim hic cikmiyor el kol hareketiyle konusuyorum onlarla insallah grip kapmam bi dogursaydımda kurtulaydm piskolojim bozuldu artk
(487 puan) tarafından
İnşallah sağlıcakla al kucağına canım.genede dikkat et
(265 puan) tarafından
Saol Allah razi olsun
0 oy
(2,829 puan) tarafından
Ben annemin hamileliğini hatırlıyorum kıştı o zaman bildiğin çatılardan kar toplardık leğen leğen yerdi ya ☺️☺️
(265 puan) tarafından
Kiz canm kar cekti simdi ogün gozumun onune gelip gidiyordu kari nerden getirecm simdi
(2,829 puan) tarafından
Valla hamileyken benimde deli gibi çekiyordu
(265 puan) tarafından
Bu cocuklarda imkansz olan şeyler istiyorlar hep
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Yani tek zararı hastalanirsin o olabilir başka bişi olacağını sanmam
(265 puan) tarafından
Hastalanmam ya insallah
(4,430 puan) tarafından
İnşallah bacim peşine ılık su iç bari:)
(265 puan) tarafından
Bugun yemekten böbreklerim ağrıyor vla
(4,430 puan) tarafından
Çok abartma canım sen gene dikkat et
0 oy
(3,151 puan) tarafından
2.gebeligimin son zamanları bende yerdim deli gibi. Yaz ayıydı zaten Haziran temmuz falan katır kutur yiyordum valla hiçte bişey olmadı. İçimi ferahlatiyordu.
(265 puan) tarafından
Surekli yeme isteyi var agzm bos drs agunah sanki
(3,151 puan) tarafından
Bende öyleydim buzlugun önünde dururdum hatta. Pet şişesini dondurup ezip kıtır kıtır kafama dikerdim bana bişey yapmasına yapmai ama sen hasta olursun belki
0 oy
(3,181 puan) tarafından
Buz yersen bebegin kutuplarda yaşamak isteyebilir :Dd zararı olmaz kızz
(265 puan) tarafından
Kısi sever galiba
0 oy
tarafından

Bebeğin üşür usutursun bebeği hiç mi demedi koca karılar sana:P:D 

Şaka bir yana evet kansızlık tan olabilir canım 

(265 puan) tarafından
Kanszlik var iste anlasilan bu velet dogana kadar buz yemkten dıslerim mahf olack
0 oy
(44 puan) tarafından
Hamileliğim yaza gelmişti doğum Ağustos du hergun çocuklara alıyordum ve kendimede aliyodum hiç doymuyordum
(265 puan) tarafından
Şuan kis havalarda souk inşallah hasta olmam
(44 puan) tarafından
İnşallah dikkat et kendine
0 oy
(394 puan) tarafından
Ben öyleydim dondurmadan iğrenmiştim ama buz deli gibi istiyordum çok şükür bise olmadi
(265 puan) tarafından
Insallah bisey olmaz ya cok yiyiyorum

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 240 göst.
31 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oylesinebiriiste (1,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 62 göst.
22 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ikra ece (497 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.
1 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 446 göst.

379,604 soru

11,363,748 cevap

34,840 kullanıcı

...