0 oy
210 göst.
Diğer kategorisinde (909 puan) tarafından
Bugün oğlumu doktor götürdüm öksürük kesilmeyince. Akciger inmiş bronşit hava verdiler. Evde hava verin dedi. Günde 4 defa 6 saat ara ile. Gece denk gelicek nasıl yapıcam bilemedim. 

12 Cevaplar

0 oy
(2,974 puan) tarafından
Bende veriyorum arada buhar Makinesi almıştık çok iyi oluyor 
(909 puan) tarafından
Oda sıcaklığı 22. Nem 60. İyi değilmi. Bronşit olmuş gece denk gelicek mecbur kaldıracam
(2,974 puan) tarafından
Canım ben neme göre değil mesela çocuk terle soğu hasta oluyor sen bilemiyor sun oda ne kadar iyi olursa olsun bazı çocuklar çok terler benimki öyle mesela öksürük tuttuğu zaman da buhar veriyorum rahat ediyor
(909 puan) tarafından
Evet oğlum çok terliyor. Sırtına ter bezi koyuyorum
(2,974 puan) tarafından
İste o yüzden hasta oluyor lar canım. En iyisi bir tane buhar makinesi al her xaman lazım olur
(909 puan) tarafından
Tamam canım buhar makinası alalım
-Reklam-
0 oy
(2,011 puan) tarafından
Ben veryordum gecede uyanip o sekil veryordum 
(909 puan) tarafından
Uykusu bölünüyor değilmi
(2,011 puan) tarafından
Yok ben uyurken veryordum uyandirmadan
(909 puan) tarafından
Makina komşudan aldık çok ses çıkıyor
(2,011 puan) tarafından
Gerçi bazilari oyle yaa benmkide sesli ama benm bebe uyanmiyordu cok sukur sende dene uyanirsa gunduz ver
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Gece de veriyorum çünkü gece boğazı daha çok kuruyor ve oksurek daha da artıyor uyanıp verip geri uyuyoruz rahatlatıyor 
(909 puan) tarafından
Anladım canım geçmiş olsun sizede
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Sabah öğle akşam gece şeklinde veriyordum uyandırmaya gerek yok mi hiç öyle yapmadım. Bize özellikle 6 saatte bir diye bir şey de demediler 
(909 puan) tarafından
Bizim akciğer sıkıntılı sanırım ondan verdi. Günde 4 defa 6 saat ara ile. 1 taneside 12 saat ara ile.
(2,097 puan) tarafından
Zaten hava verilen herkesin akciğeri sıkıntılı oluyor bizde bronşiolitten kullanmıştık
(909 puan) tarafından
Ondan değil anne karnında akciğer için konulan teşhis var. Pulmoner seketrasyon tanısı var. Çocuk göğüs hastalıkları doktoru sakın broşit yada zatüre olmasın dedi
0 oy
(2,939 puan) tarafından
4 hafta önce ayni surecten gectik gece uyandirip yaptim mecburen. 
(909 puan) tarafından
Anladım canım çok geçmiş olsun. Okadar dikkat etmemize rağmen hasta oldu. Acil gittim antibiyotik verdi almadım. 1 hafta içinde nasıl ciğerlerine indi anlamadım
(2,939 puan) tarafından
Benimki anaokuluna gidiyor 3 yasinda ordan kapti. Bu yilki hastaliklar cok agir ve inatci malesef. Havalar bayagi rahatlatiyor 5. Gunun sonunda baya kesildi oksuuruk. Gece rahat uyumaya baslayinca gece hava vermeyi biraktim ben
(909 puan) tarafından
İnşallah bizimde fazla ilerlemeden iyileşir. 7 gün sonra kontrol gidicez eğer düzelme olmaz ise yatış yaparız dedi. Çocuk gögüs randevu almam gerek
0 oy
tarafından
Bende veriyorum. Salgın var bebelerde. Geçmiş olsun 
(909 puan) tarafından
Sağol canım sizede geçmiş olsun. 2 aylık bebek vardı çok üzüldüm yoğun bakıma aldılar. Yine kendi hakimize şükür ettik
0 oy
(546 puan) tarafından
Zaten kotuyse gece boyu uyumaz aglayarak uyanirdi uyutmak mumkun degildi aglamasindan gece de uyanık bu sekilde verirdim.Çok geçmiş olsun.
(546 puan) tarafından
Her doktor farklı yorumluyo ya gerçekten çok zor insan ne yapcagni sasiriyo bebeklerde cok hizli saatler icinde cigere iniyo resmen ben hemen oksuruk duyar duymaz bunlara basliyorum havayida evde sadece serum sıkıp buhar veriyorum simdi siringayla burun temizliğine de basladim buna ragmen cigere inerse tabi antibiyotik gerekirse mecbur vericez ama en basinda bunlari yapinca genelde inmeden atlatiyoruz
(909 puan) tarafından
İnan ki canım. Öksürük başladı doğal öksürük şurubu verdim. Sabah 1 diş sarımsak ezdim bal limon verdim. Kuşburnu kaynattım. Portakal kivi. Evde meyve suyu yaptım. Aç karına pekmez. Karadut özü. Keçiboynuzu özü ıhlamur bal. Her yolu denedim yine olan oldu
(546 puan) tarafından
MaşAllah canım baya uğraşmissin bazen ne yapsakta olcak olan oluyo tez atlatsin insAllah bizimde ufakken bronsiolit oldu her gribinde hemen balgam cigerinden sesler geliyo ama ilerlemiyo simdilik cok şükür hep iyi bakim gerekiyo sonrasinda hep korucaz iste ama soguktan degil virüsten hasta oluyolar o da disari cikmasakta buluyo zaten olcak oldumu
(909 puan) tarafından
Ya canım inan çocuk hasta kayınvalidem geldi çocuğu öpüyor eşimi uyardım bak kimse öpmesin. Laf arasında söyledim yinede banamısın demiyor
(546 puan) tarafından
Malesef keske dinleseler en cok operek geciyo hastaliklar ufakken bari opmeyin ama iste soz geciremiyoruz
0 oy
(532 puan) tarafından
Valla gecede kaldırıp yapcaksin üstelik çocuğunuz kaç.yasinda bilmiorum ama.havayi alırken aglarsa susturmaya çalışmayın. Ağlarken daha kuvvetli çekiyormuş ilacı yani kıyamam sussun çok ağlıyor demeyin en iyisi ağlarken vermekmis bana öyle diyordu doktor
(909 puan) tarafından
31 aylık olacak canım. Mecbur vericez ağlasada çünkü çocuk gögüs doktoru bizi uyarmıştı bronşit veya zatüre olmasın demişti.
0 oy
(649 puan) tarafından
Bizim bir doktorumuz hava verip uyutmayin demisti. Mesela ventolin corteir ilac kullanıyoruz ama ritim bozukluğu oluşturabiliyormuş. Ben hic gece vermedim bunun için. Birde bizde inanilmaz bir hareketlilik yaptı 3. Gün oğlum eve sığmıyordu ARTIK 
(909 puan) tarafından
Bizde ki VENTOSAL. İNFLACORT.
0 oy
(974 puan) tarafından
Gece icin alarm kurun vereceğiniz zaman besmele çekin başıni yükseltin uyanmaz korkmayın geçmiş olsun 
(909 puan) tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sabah öğlen ikindi ve yatmadan önce verdim ben 4 saat ara dedi doktor. Çok dikkat etmelisin ciğerlere indiyse sıkıntı
(909 puan) tarafından
Şimdi uyandı ağlıyor. Sakinleşsin hava vericez. Korktuğumuz başımıza geldi okadar dikkat ettik. İnşallah fazla ilerlemez canım
0 oy
(202 puan) tarafından
Bizde bir sene kullandık zor oluyo malesef makina almıştık eve 
(909 puan) tarafından
Baya zormuş canım
(202 puan) tarafından
Öyle hele çocuk istemiyosa daha zor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 134 göst.
22 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Helinnn (356 puan) tarafından soruldu
0 oy