0 oy
1,570 göst.
Aile kategorisinde (2,765 puan) tarafından
Ilk en büyü ablama demişdim daha test bile yapmadan ben şüpheleniyorum 3. Olabilir çok halsizim uykum var sağ kaşığına kramplar giriyor eşim ile ilişkiden sonra prezervatifin yırtık olduğunu fark ettik  dedim  bu arada şasice o ablamla herşeyimi konuşuyorum başkasıyla konuşamıyorum ve en çok da onun konuşmaları daha çok hosuma gidiyordu neyse bana diyorki gorumcenle anlasamiyon kaynanan iyi biri değil niye üçüncüyü yaptın bile isteye yapmadım desemde o kendi bildiğini söyledi dün testimi tekrar yaptım pozitif çıkdı ona attım resmi dedim üçüncü kez anne olucam çok mutluyum dedim yazmadı görüldü attı ne yapıyım kürtajı olayım plansız diye kaynana gorumce iğrenç kişiler diye çocuğumun canındaki koyayım dedim bu lafina bile bir cevap yazmadı kaynanada bana diyor ne gerek vardı üçüncüye diye ya size ne siz mi bakıyorsunuz siz mi kahrını çekiyorsunuz ben bakıyorum o bana rabbimin hediyesi ya  gebeliğini öğrencisinden beri herkes bana karşı tavır aldı ya için dökmek istedim dertleşelim biraz

32 Cevaplar

+2 oy
(2,746 puan) tarafından

İyi de sen çok istiyordun zaten kaza gönlüne göre olmuş :)

Ömcellikle hayırlısı olsun ama üç çocuklu anne olarak hepsi böyle küçükler çok zor kuzum hani kaynanan da ne gerek vardı demiş oda bu devire maddi manevi tek çocuk bile çok zor senin için diyorlardir bende çocuk çok severim annem hep söyler bak yeter getirme yeter ciddi ciddi ama kalbimin aklımın kosesinde 4. Çocuk var maalesef ;?

(2,765 puan) tarafından
Kaynanam ne gerek vardı diye demesi şundan canım kaynım IFTİRA sonucu ceza evine girdi avukat parasını ben veriyordum maaşımdan beş kuruşa dokunmadan şimdi para alamiycaz benden o yüzden diyor yoksa kaynana kendisi gibi düzine olsun istiyor
(2,765 puan) tarafından
Bide evet istiyordum ama oğlum 10 yaşına gelince istiyordum bu biraz erken oldu
-Reklam-
+2 oy
(6,441 puan) tarafından
Kaynananı bilemem ama ablan dost olduğu için söylüyor evet sen bakıyorsun ama 3.cü bu devirde çok zor keşke sende korunsaydın  canım Allah kucağına almayı nasip etsin takma bu saatten sonra kimseyi de hele kaynana görümce konuşsun dursun
(2,765 puan) tarafından
Korunuyorduk canım 6 yıl korundum bu şekilde ama işte bi anda kaza ölü verdi geldi ucuncusu
(8,277 puan) tarafından
Ay Alkah kefil rıska kızlar boyle seyler soylemeyın insanlara ya 3 de bakar 5 de istesin yeterki
(6,441 puan) tarafından
Canım bakabileceğimiz kadar çocuk yapmalıyız ben mesela para olarak değil ama psikoloji olarak 3.cüyü kaldıramam haa hamile kalırım olabilir ama bile isteye değil bak bugün instada bir resim denk geldi çocuğun elinde kuru ekmek su üzeri yırtık ve kirli rabbim nasıl olsa rızkını veriyor diye değil bakabileceğimiz hayatını iyi geçindirebileceğimiz kadar çocuk yapın diye ne kadar doğru rabbim rızık verendir ama aklımızda var böyle bir ülkeye böyle bir pahalılığa doğuramayız değil mi mama bez süt en kısacası ekmek yani birazda böyle düşünmeliyiz bakıyorum burada 3 4 5 havada uçuşuyor yapsınlar rabbim ne güzel vermiş ama diğer postta devlet yardımından bahsediyorlar olur mu şimdi senin gelecek sunamadığına devlet nasıl sunsun hemen
+1 oy
(1,572 puan) tarafından
Bence herkese ablan dahi olsa eşinle ilişki detayını vermek zorunda değilsin. Kazayla oldu deyince olasılık belli zaten ne gerek var detaya. 
(2,765 puan) tarafından
Ya ben ona kazayla oldu dedim oda korunmuyormuydun diye tekrar sorunca bende o detayı verdim
+1 oy
(146 puan) tarafından
Aman kim ne derse desin rabbim vermiş korundugunuza rağmen rabbimin bi bildiği vardır sen kullarini kapat denilen şeylere sonuçta senin cocugun sen bakacan kimse gelip bakmayacak 
(2,765 puan) tarafından
Ben inanıyorum ya ikinci olcagindada inanıyordum yorulmadan bakabilcegime bide oğlum kolik doğdu kuvezde bile durdurmamışlardı:D ama ben hiç zorlanmadim şimdi yine inanıyorum yine rahat bakarım
(146 puan) tarafından
Bakılıyor dünyaya gelince benimde iki çocuğum var tek başıma bakıyorum eşim işinden dolayı geç geliyor herseyleriyle ben ilgileniyorum oğlumun konuşma sorunu vardı bı yıldır özel egitime de götürdüm düzeldi şimdi şükür okulada goturup getiriyorum işi olmadığı sürece eşimde iş yerinde bakmaya calisiyir ama bütün yukleri bende ikisinde şükür buyuyorlar rabbim yardım ediyor ikisininde mesela örnek veriim  gece uykularinda ben hiç sorun yaşamadım gündüz yıprandım evet ama gece şükür öyle uyumayan çocuklar değildi dinlendim
(2,765 puan) tarafından
Benimde öylelerdi ikiside uykuya düşkün bebeklerdi zorlanmadık bende ama benimkiler daha küçük biri 3 biri birbuçuk yaşında suanda inşallah bende görürüm okula gittikleri ani
(146 puan) tarafından
Senin kiler bayağı küçük Allah yardım eder inşallah
(2,765 puan) tarafından
Aynen küçükler ben korkmuyorum ucuncuden dört olsa korkarım ama üçüncüye bakabilcegime inaniyorum
0 oy
tarafından
Belki de seni dusundukleri icin uc cocuk bu devirde maddi manevi buyuk bir yuk agir bir sorumluluk hele de digerleri kucukse 
(2,765 puan) tarafından
Kurtajmi olayım bir canani koyayım olmuş artık iş işten geçmiş ben buna sinirleniyorum
tarafından
Canani koyayim ne demek anlamadim canm artik hicbir sey yapamazsin zaten Rabbim sag salim size bagislasin. Hic kimseyi takmadan bundan sonra da saglam bir sekilde korunarak cocuklarina mis gibi bakacaksin baska insanlarin dusuncelerini cok takmaya gerek yok belli ki onlar da sana kiyamiyor onlari da yanlis anlama
(2,765 puan) tarafından
Klavye düzeltiyor canım diyorumki bebeğinin caninami kiyayim  hangi anne yapar böyle bir vicdansızlığı ben yapamam aç bile olsak dunyanin en fakir insanıda olsam o bana rabbimin hediyesi bundan sonra daha büyük önlemler alicam ama
0 oy
(3,663 puan) tarafından
Hatırladığım kadarıyla bebislerin küçüktü canım senin ama olan olmuş hayırlısı olsun inşallah kimseyi takma sağlıcakla kucağına al inşallah 
(2,765 puan) tarafından
Evet küçükler ve zaten korunuyorduk 6 yıl prezervatifle  korundum bisey olmadi ama bu ay geldi işte beklemiyordum  bende
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Mesafeni kötü ablan seni kiskanmis belki kaynananda istemiyor bariz belli
(2,765 puan) tarafından
Kıskanması bence olanak değil ya onunda üç çocuğu var herzamanki ablam değildi bu seferki
(11,217 puan) tarafından
Abla neden kıskansın:) bende ablayım benımde cocugum var kızkardesim 2. Ye hamıle kaldıgında cok kızdım cünkü eşiyle sorumları vardı 1 cocugu vardı ve perişan oldu arada diğerinede kıyamadım o yuzden adam akıllı korunsaydın die cok kızdım mesela ama kardesimi kıskandgmdan dgl onu düşündüğümden oda hiç ay sanane kıskanıosun felan demedi
(2,369 puan) tarafından
Sana demedim k canım bazı ablalar öyle ama şimdi abladan ablaya fark var şimdi benim ablalarim öyle ler
(11,217 puan) tarafından
Yanı onunda ablası kıskandı gibi sonuç cıkarmışsında dedım yani anlalar dğşünür kıskanclıgından dgl:)
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Amaan bos ver canim.takma.onu veren Rabbim onlara ne dusuyor ki.bide bu cocuktan sonra insallah 3 yil korumali olan ve 100% koruyan koldan yerlesmeli implanonlar varya ondan taktirirsin olur biter.Rabbim saglikla kucagina almayi da nasib etsin canim
(2,765 puan) tarafından
Evet bu sefer daha büyük koruma alicam bana ders oldu
0 oy
(40 puan) tarafından
Onlar mı büyütecek masrafını onlarmı yapacak 

Kusura bakma ama ablana noluyo  sefasınıda ,cefasınıda sen çekiceksin 

Bebek doğduktan sonra sevmesini biliyorlar 
(2,765 puan) tarafından
Aynen malesef ki dediğin doğru sevmeye bile zor geliyorlar canım onla başka şehirde ben başka sehirdeyim
(40 puan) tarafından
Benim ablamda 3 üncüyü doğurdu en büyük kızı 5_6  yaşında burdaki insanlar da aynı davranıyorlar .
(2,765 puan) tarafından
Benim bu ablamın da üç çocuğu var ben ona seninde üçüncü var dedim diyorki benim iki oğlum vardı kizim olsun diye üçüncüyü yaptın diyor e ben bilerek mi yaptim
0 oy
tarafından
Sen mutluysan gerisi hiç önemli değil ki, bosver herkesin ne düşündüğünü, 3 çocuk çok güzel, biz de 3 kardeşiz, iyi ki de öyleyiz. Ben 3 çocuk yapamadım ama şimdi düşününce keşke olabilseymiş diyorum. Keyfini çıkar canım, Rabbim vermiş kime ne.. 
tarafından
Valla adın gibi maşallah sana o zaman :) kimseyi takma, o gelmiş artık kimse de engelleyemez, destek olmayacaklarsa köstek de olmasınlar
(2,765 puan) tarafından
Aynen öyle bidaha bu kelimeyi kullancam kim söylerse köstek olmayın di cem  :D
tarafından
De valla,  bir de şunu de, gölge etmeyin başka ihsan istemez  :))
(2,765 puan) tarafından
Güzel kelimeymiş panoya kopyalarım : *
tarafından
Hayatta ben de çok kullanırım bu sözü, gereksizler için :)
0 oy
(618 puan) tarafından
Cnm bende anlaşamıyorum hatta çocuklarımı bırakıp gittim bir hafta olmadan çocukları aldım büyükler araya girdi çocuklar için tekrar geldim geldiğim gibi gittim sprel kontrol ettim çocuk olmasın diye senin eşinde sorunun yoksa boşver takma kimseyi hayatina bak eşin bir sana bir anasından yana oluyorsa işin zor olmuş artık Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin cnm
(2,765 puan) tarafından
Eşim ilk ben belirtileri söyleyince benle dalga geçiyordu ama şimdi testtedir çıkınca bisey demiyor zaten demeye de hakkı yok yani
(618 puan) tarafından
Diyorum ya cnm olmuş artık ama eşinle sorunlarınız varsa daha da kötüye gider
(2,765 puan) tarafından
Esimle benim sorunlarim yok canim esimle gorumcelerin sorunlari var biraz basimizo belaya soktular kucuk kaynim hapise girdi daha detayini acmiycam oyle iste bu yuzden pek morali yok
0 oy
(532 puan) tarafından
Benim ikinci evliliğimden ilk bebeğim olcak . Herkez düşman oldu herkez benim ailem onun ailesi . Kimse istemiyor. Ve kimse kimseyle konuşmuyor şuan 
(2,765 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım rabbim herkese merhamet vermiyor malesef
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Herkese açıklama yapmak zorunda değilsin bence boşver insanları evladın olcak sağlıcakla kucağına alırsın insallah 
(2,765 puan) tarafından
Amin canım insAllah
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Tedbirini almışsın en başından onun nasibi varsa hayirlısıyla doğar zaten elalem anca konuşuyo bi cana kıymanın vebalini nerde ödiyceksin düşünmüyolar
(2,765 puan) tarafından
Evet aldım ve 6 yıl böyle korundum ben sonra iki tane bebek istedim arka arkaya kizim eklediği için sonra tekrar korunmaya başladım ama geldi işte üçüncüsü sanki çok kötü bisey yapmisim gibi davranıyorlar ama ben tekrardan anne oluyorum bunun kadar güzel biseymi var rabbim bile cenneti annelerin ayaklarına sermis
(2,651 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım hakkınızda onlarda kendilerince iyi bişey söyledik sanıyolardır ablan yani
0 oy
(12,818 puan) tarafından
Evliliğin sallantıda ise belki seni uyarabilir ama kaynana veya gorumce ile anlaşamıyor olman çocuk yapmana engel değil ayrıca olmuş çocuğa bu kadar olumsuz konuşmayı hiç iyi niyetli bulmuyorum benim ablam bana yapsa kesinlikle aramıza mesafe koyardım kaynanan ile ilgili konuya hiç girmiyorum ona söz hakkı zaten düşmüyor benim başıma gelse de muhtemelen terslerim çocuk yapıp yapmayacağıma eşimle karar veriyoruz anne bu bizim kararımız diye sanki planlı çocukmuş konuşurum sakın kürtajı düşünme sağlıkla rızkı ile gelir inşallah 
(2,765 puan) tarafından
Kaynana benim maaş kesilmek diye öyle diyor çalıştığım paranın hepsini onalra veriyordum kaynımın avukat parasını şimdi hamile olduğumu öğrendim çalışmam artık yoksa kaynana kendisi gibi bi düzine çocuk istiyor
(12,818 puan) tarafından
İsabet olmuş emeğini onlar sömüreceğine sen evde çocuklarını büyütürsün
(2,765 puan) tarafından
Ödeyerek veriyordum ben canım paranı yeterki kaynım çıksın diye benim için sorun değildi o  tek sorunum bana böyle davranmalari
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kız kimseyi ilgilendirmez herkes kendi bakacak sende o kadar detay verme kız boşver fazla anlatma 
(7,376 puan) tarafından
Yani olan olmuş ki insan sevinir yani öyle azarlar gibide konuslmaz bence herşeyin anlatma
(2,765 puan) tarafından
BU saaten sonra zaten onunlada mesafe koyucam kime yüz versem götü kalktı ya herkes mi aynı ben bilmiyyorum
(7,376 puan) tarafından
Hep öyle oluyor insanları fazla onemseme onemsenince kendilerini çok değerli sanıyorlar ama kimse senden değerli değil o yüzden umursama fazla
(2,765 puan) tarafından
Ama insan kardeşine karşı böyle olmalı benmi yanlış düşünüyorum ben daha en büyük ablama akıl veren insanım kim ne derse iyilikle konuşuyorum kimsenin kalbini kırmamak için uğraşıyorum ama bu şekilde ölünce insan ister istemez uzuluyor
(7,376 puan) tarafından
İşte öyle olmalı ama malesef bu aralar olması gerekne gibi değil insanlar
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Sen de daha gec söyleseydin keske. Kaynanaya görümceye mi dopuruyosun sanki dış kapının mandalı onlar kocan iyiyse kime ne
(2,765 puan) tarafından
Eşim iyi şükürler olsun ama şuan kaynana tarafının üstünde karabulutlar dolanıyor o yüzden pek mutlu değiliz pek tepki vermedi hayırlı olsun dedi eşim  ben bilmiyordum ki ablamın böyle bir tepki vereceğine kaynana verse bu tepki aldırış bile etmem
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Umrumda bile değil başkası rabbim sana bu yavru veriyormu vardır bir bildiği öyle düşün bırak milleti olmuş artık millet icin cocukmu aldırıcan evet hayat şartları zor tabi iyisini düşün hep kötü insanlarla bence mesafe kur 
(2,765 puan) tarafından
Şükürler olsun rabbim bana bi mucizesini daha gönderiyor ben daha ne isterim ki erken oldu evet ama hayırlısı olsun
(1,056 puan) tarafından
Aynen öyle düşün boşver milleti kimse senın ekmegini vermiyor düşünücek olan sensin
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Kimseyi umursama... esin ne diyor peki sevindi her halde?
(2,765 puan) tarafından
Malesef eşinin ailesinin üstünde karabulutlar dolanıyor kaybını bi IFTİRA sonucu içeri attılar gorumcede  rahat yaşamak için yurda gitmeye karae verdi sonra pişman oldu geri geldi şimdi şükür kaynım aklandı ama daha duruşma olmadı o yüzden pek sevinemedi ama ilk söylediğinde hayırlısı olsun sevinemiyorum kardeşimden dolayı demisdi
(1,389 puan) tarafından
Olsun canim belli esinde zor zamanlardan geciyor.eger o bebegi icten istiyorsan dogur bence ona baka bilecek  maddi ve manevi gucun varsa aldirma gunah hem oda senin canin kanin.abla ne der annem ne der kayinvalidem ne dusunur hic takma.o senin cocugun sen karar ver.hic kimse senin yerine anne degil ve olmayacak.benimde ablamin bebegi 7aylik ve 2hafta bundan once hamilr oldugunu ogrendi ben ve esi haric herkes tepki verdi kaynvalidesi hatta oz annem bile .birazds bekleseydin korunsaydin cocuk buyuseydi.aldir bile dediler ben ablamin yaninda oldum eger o bebegi sen istiyorsan hic kimseye kulak verme dedim.3gun sonra doktora gitdi ameliyyat yarasini komtrol etdi doktor .hamilr olmands sakinca yok dedi fakat bebek haftasindan az inkisaf etmisdi.kaynvalidesi aldiralim zaten sorun var bak iste filsn dedi ablsm 1hafta dshs bekledi ve bebegi inkisafini ediyor .insAllah doguracak Allahin izniyle.demem o ki herkesi bos ver yureginin sesini dinle.kotu gunlerde kalici gunler degil .her birimiz o gunlerden gectik .emin ol bende zor gunler atladim..ama hickimseye kulak vermedim.biraz uzun olacak ama kendimdende cok az anlatayim.11hsftalik hamileyim kanamayla gecirdim ilk badlari hastahanr filan bebegin kalmaz aldir yok kalirsada engelli olacsk ilaclar filanla saglikli olmaz dediler tutunamaz ha dusecek dustu dediler git aldir kanina zehir gecmeden filan brynimi yediler resmen.ben yuregimi dinledim simdi cok sükür hersey yolunds 11haftamiza geldik).Allahtan veh  geldi.. boyle uzun uzun anlatmam herkese herseyimi ama sana anlatmak istedim .Allah hayirli evlat nasib etsin sana 3cu bebisinide saglikla dunyaya  getrirsin amin.
0 oy
tarafından
Ben sırf bu yüzden ablamı hayatimdan cıkardım 
(2,765 puan) tarafından
Ben birini çıkarmışdim  şimdi mesafeleyiz iki ablamla konuşuyordum bununla daha itiydik ama işte be oldu anlamadim

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 1,759 göst.
18 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Fatmanurozdemir429 (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 239 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mina (2,604 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 102 göst.
5 Şubat 2023 Aile kategorisinde Cekirdek ailem (3,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 283 göst.
9 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Eylülünannesi (699 puan) tarafından soruldu

378,451 soru

11,328,037 cevap

34,783 kullanıcı