0 oy
63 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (125 puan) tarafından

Üçlü tarama nin kesinlik düzeyi nedir,ya da şöyle söyleyeyim bi değer yüksek doktorun biri Down sendromu olmaz çok düşük ihtimal diyo, diğeri böyle bi risk var diyor, ayrıntılı da bu konuya bakmıyorlar, süreç nasıl işliyor, doktordan doktora fark ediyor mu ne yapılması lazım, nasıl b yol izlemeli?

Kaynak: https://hamilesorucevap.annelertoplandik.com/8292085/doktor-kontrolleri-ayrintili-taramalar-vs

3 Cevaplar

0 oy
(139 puan) tarafından
En ufak riskleri bile söylemek zorundalar ne kadar insan tanıyorum kesin down sendromlu diyip hiçbişeynın olmadıgı bebek.bence kafanı kurcalama aldormayı düşünmiyosan her kosulda.amniyotik keseden sıvı alabilrz diyolar o daha kesn sonuc ama 1000/1bebek ölüm riski var
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sonuçlar sadece oranlardan ibaret. 3 te 1 oranla sağlıklı doğamda var 10000 de 1 ihtimalle down doğan da. Testler sadece olasılık değerlerini verir canım
0 oy
(1,579 puan) tarafından
Testleri yaptırmadım 37 haftamda 31. Haftaya kadar gerileme vardı down sendromu olcak gerizekalı olcak dediler bide tek doktor degl gebzedeki bütün hastanelere gittim özelden devlete kadr hepsi aynısını dedi şuan maşallah benden aklli ve hiç biseyi yok çok şükür yani testler de yaniltiyo ultrason bile ya ben bunu bilr bunu soylerm çocuk doğmadan hiç bir hastalığın tanısı net konulmaz emin olabilrsin 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 100 göst.
2 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Karagozlummm (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 306 göst.
25 Kasım 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 23 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Kastamonuluyuz37 (9 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 34 göst.