0 oy
230 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (368 puan) tarafından
Kırmızı mercımegı lokantada nasıl oyle guzel yapıyorlar ya. Ben maalesef pek becerikli degilim hatta hıc degilim. Guzel olmuyor benim ki aksam menum. Mücver kızartması ve kırmızı mercimek çorbası ikisini de guzel yapabilirim ınsallah. Kızlar el lezzetim yok. Enkazından kendimi biliyorum. 

12 Cevaplar

0 oy
(2,297 puan) tarafından
Dün yaptım ben kimse beğenmedi  :(
(368 puan) tarafından
Hahaha kaderimiz. Ya benim esim begenmedım demiyor. İçiyor. Ama ben bılıyorm kendim bile begenmıyorun.
(2,297 puan) tarafından
Valla robottan geçirdim süper oldi tadida ama eşim alışmış annesinin bol salçalı yağlı çorbasına beğenmedi
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Aynısını yapıyorum ben. Soğanı sarımsağı mercimeği güzelce kavuruyorum sonra kaynar suyunu ve et suyunu koyuyorum tavuk suyuylada olur içine 1 çay kaşığı zerdeçal atıp kaynamaya bırakıyorum kaynayınca blenderdan çekiyorum damak zevkine göre üstüne tereyağ yakabilirsin içerkende boş Karabiber ve limon harika oluyor. O çorbanın püf noktası zerdeçal kıvamını tutturmak ve et yada tavuk suyu olması lazım öyle daha güzel oluyor 
(368 puan) tarafından
Çok haklısın o sarı rengi zerdecal veriyor dimi.
(25,224 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
tarafından
Nefis yemek tarifleri ne bak vardır mutlaka orda 
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Aman hiç güzel olmuyor kız içine havuç patates bol baharat at pişir çek blender'dan miss gibi oluyor 
0 oy
(48,617 puan) tarafından
bimden mercimek aldim çok kötü oluyordu simdi baska marketten aldim denemedim daha
0 oy
tarafından
Bu Ben soğan kavuruyorum mercimek koyuyorum 7 karışım baharatı koyuyorum bi çay kaşığı bi çay kaşığı tuz koyuyorum bi çay kaşığı zerdeçal koyup su ekliyorum kaynıyor mercimekler pişiyor blendırdan çekiyorum çok iyi oluyor severek içiyoruz 
0 oy
tarafından
kırmızı mercimek çorbasına salça konmaz bu 1 

bizim sevdiğimiz bu şekil

yarım soğan yemeklere çok ama çok az soğan atarım ben miğdem bulanıyor 

istediğim her baharatı atıyorum 

2 tatlı kaşığı zerdeçal atıyorum tuzunu atıp kavurup üstüne mercimeği atıyorum biraz kavurup suyunu ekleyip pişmesini bekliyorum blenderdan çekip içiyoruz yağ falan yakmam üstüne sevmiyorum bu çorbada
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Youtubeye bak aynisini yaprsan lezzetli oluyor canim.ben icine havus ve kirmizi pancar patates atiyom tabi sogani kavurduktan sonra suyu da dokuyom mercimeyi sonrada havuc patates ve kirmizi pancari guzelce kaynadiktan sonra da blendrdan geciriyom harika oluyor bide icine knor un yemekler icin karisik baharatini da eiyorum valla evdekiler tadina doymuyor:)
0 oy
(44 puan) tarafından
Lokanta tarifi değilde kendi yaptigimi soyluyum ben yağı kızdırıyom içine kuru soğanı soyup bütün atıyorum sonra salçasını ekliyim mercimeği yıkayıp içine atiyorum pul biber nanesini ekleyip bir saat kaynatıyorm lokanta mercimeginj beğenmiyorum blendera gerek yok çok kaynat
0 oy
(22 puan) tarafından
Ben soğuk suya mercimek patates soğan havuç sarımsağı koyuyorum kaynayıp yumuşayınca blendırdan geçiyorum içine zerdaçal karabiber tuz yarım limon sıkıp koyuyorum en sonda tereyağında nane kavurup atıyorum 
0 oy
(7,917 puan) tarafından
Mercimeğin lezzetli olmasının sırri mercimeği güzelce kavurmak ben hep yapıyorum tadı güzel oluyo şahsen 
(368 puan) tarafından
Un koyarmısnz. Unla mı kavurulmalı
(7,917 puan) tarafından
Yok unsuz
0 oy
(331 puan) tarafından
Ben lokanta usulü çorbasını yapiyorm çok güzel oluyor eşim bayiliyo püf noktası mercimegi durulaşana kadar bol suyla yıkamak lazım önce sıvı  yağla (margarin üst sosunda kullanıyorum) soganı kavuruyorm pembeleşince içine bir yemek kaşığı falan un koyuyorm kokusu çıkana kadar onuda kavuruyorm sonra yikadigm mercimegide koyuyorm biraz zerdeçal koyuyorm suyunu koyuyorm 20 dakkaya pisiyo blendr yapiyorm biraz daha kaynatiyorm kıvamlı olursa kaynar su koyuyorm sonra servis ederkn pul biber yapıyorm üstüne coook efsane bir çorba oluyo 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 157 göst.
14 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Beblrtm34 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 151 göst.
12 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde sweetlady (610 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 137 göst.
2 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Mirayin annesi (2,603 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 302 göst.
19 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu

378,993 soru

11,344,345 cevap

34,809 kullanıcı

...