+1 oy
473 göst.
Diğer kategorisinde (1,393 puan) tarafından
Kızlar evimde.bitkiler ve dekoratif ürünler var bebeğim şuan 8aylik ama şimdiden onalra dokunmaya çalışıyor  yürümeye başlayınca onları kırar mi dokunmamasi gerektiği nasıl anlatırım anlatsam da yapar mı deneyimli hanımlar gelenler bu çiçekleri kırar Fila diyord 

40 Cevaplar

0 oy
(7,787 puan) tarafından
Çiçekse beraber dokunduk hep. Ama yaprağı koparsa da ağlar dedim. Merakının önüne geçmek onu engellemek oluyor bence eşyaları çiçekleri kaldırmak. Ardından süs eşyalarına da öyle. Hep birlikte inceledik. Kaktüse bile dokundurdum yani iğnesi var annem o çiçeğin dedim mesela. Hart diye eline de geçirmedim tabi. Kitapları da öyle. Hep baktık ve çok faydası oldu. Kızım 2 yaşında şimdi. Her şeyi inceler ama zarar vermez maşaAllah ❣️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kız çiçek ne ki tv üniteninin üzerine çıkmaya çalışıyorlar valla ben oturma odasında uyuyoruz o odanın kapısı tek açık ve kırılacaklarıda kaldırdım yoksa baş edilmez 
0 oy
tarafından
Ilk oglumda annem kendi evndeki hicbi biblo obje yanj dekoratif ne varsa kaldirmadi 

Oglm cogunlkla ondaydi 

Kiziyordm anne bak kircak diyodum 

Oda hayir o dokunmamasi gerektgni bilyo diyodu surekli bnmde oglum 8 aylikti ozamanlalr  cocga guzelce anlatyordu annem bnm oglanda hic onlara dokunmyodu 

Yqni konussanda anlamick dye bisy yok gayette guzel anliyolr 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kızım hiç dokunmaz başkasının evindede dokunmaz hiç dokunmadı 
0 oy
(4,068 puan) tarafından
TV ünitesi tüm süsler toplandı çicekler arka balkonda hizaya geçti tüm dolp kapklrınn kilt takıldı açmyı öğrenince poşetle bağlandı :) 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Çiçekleri ulaşamayacağı bir yere koy yoksa o çiçeklerden eser kalmaz
0 oy
(1,845 puan) tarafından
İlk zamanlar birşey bilmedikleri için keşfetmek isticek ve zarar verebilir . Ama zamanla anlatırsan ve seni anlayınca bırakır . 
0 oy
(7,784 puan) tarafından
Çiçeğin toprağını döküyor süs püs de hiç yok olanları da kaldırdım 
0 oy
(649 puan) tarafından
Yemin ediyorum oğlum tv ünitesinin duvara asılı rafini bile indirdi aşağıya. Lc zaten çöp oldu çoktan. Birak çiçekleri biblolari dolaplarin kulbunu bile söktük pencerelerde çelik halat olan kilitlerden var daha ne diyeyim bi sure Uyuduğumuz odanin bile yatarken kapısını kilitleyip anahtari alıyoduk yanımıza :)
0 oy
(3,151 puan) tarafından

Benim ilk kızım da o aylarda emekliyordu hiç kaldırmadım çocuk merak ettiği için keşfetmek istiyor siz kisitlayip yasak koyup saklarsaniz daha çok ilgisini çeker. Ben kızım her o tarafa yoneldiginde aldım kucağıma beraber inceledik gösterdim TV çekmecesinde ne varmış ne yokmuş unitedeki cerveler çiçekler vs. Günde belkide on defa baktık beraber. Bir zaman sonra ilgisini çekmedi suslerim hep yerinde durdu ve bir tek şey kırmadan büyüdü şuan 5 yaşında. Ama küçük kızıma aynısını yapmama rağmen hep karıştırdı döktü aldı şuan 3 buçuk yaşında hala yaramaz kırıp dökmez ama karıştırır eller yaramazlık yapar.  Şimdi oğlum var 8 aylık ona da aynı şekilde öğretiyorum umarm bu dinler büyük kızım gibi :) küçük kizm tam bı oğlan çocuğu :)

0 oy
(5,240 puan) tarafından
Masallah diyim 2 yaşında kızım var ufakligida cok akilliydi şuanda çok akıllı onlar senin için zararlı derim ellemez kırılacak şeyler için uyariririm ama diğer şeyleri naparsa yapsin hergun temizliyorum zaten ama 9 aylik bi kizim daha var o asla öyle olmayacak ayaklansin ev başımda kesin :)))
0 oy
tarafından
valla canim ne yaparsan yap en az 4 5 yasina kadar anlamazlar benimki 3 yasinda evde saglam bisey birakmadi hergun bir cicek yapragim boynunu bukuyor kizimin zulmunden 
0 oy
(5,000 puan) tarafından
Herşeyi kaldırdım şuan gözünü perdeye dikmiş tutup çekiyor anne deyip sesleniyor bak bunuda yapıyorum der gibi;)
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Keskin bir dille hayır demelisin tekrar tekrar ellemeye çalıştığında bebeğine hayır deyip onun zararlı olduğunu ellerse tehlikeli olabileceğini anlatmalısin onu ordan uzaklastirmalisin bir kere bile ellemesine izzin verirsen devamı gelir ve ne kadar hayır dersende o seni dinlemez. Evdeki süsleri objeleri kaldırmayı ben doğru bulmuyorum başka bir eve gittiğinde oradaki suslerede zarar verebilir bu yüzden kurallarıniza ve sizi dinlemeye alışması lazım. Kızım 2 yaşında ve evdeki hiçbir süs eşyayı kaldirmadim veya erişemeyeceği yerlere koymadım aksine yeni yeni süsler alıp dekorasyonu hep değiştirdim ama hayır deyip ellememesi gerektiğini ona zarar verebileceğini söylediğimde asla dokunmaz. Ciceklerimde keza o şekilde öper sever ama kırmaz koparmaz. Su vermesine izin veriyorum mesela. 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Her dokunmak istediğinde inatla dokunmaması için uğraşırsanız maalesef bebeğe daha çekici geliyor. Ben 2 oğlumda da hiçbir çiçeğimi eşyamı kaldırmadım. Şimdi kızımda yürüyor ellemek istediği şeyler oluyor bir kere hayır deyip sonra dikkatini dağıtacak şeyler veriyorum eline nekdr yasaklanırsa çocuk okdr inatlaşıyor
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Maalesef canım sanki evi elli altıya vereyim diye ayaklanana kadar olan yapmış gibi benim kız 
0 oy
(8,368 puan) tarafından
Kaldır canım ya benim bir cok seyım gitti öyle cocuklar meraklı 
0 oy
(10,976 puan) tarafından
Sus ve izle :D bir ara öyle hareket yapıyorlar ki ayakları ters mi diye bakıyorsun :D evimde ne sus ne çiçek var.alsam 10 dk yaşamaz.
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Benim iki Berjer çapraz birleşikti arkasında sehpa kus ve 2 saksı cicek vardı bikaç gündür koltuklara çıkmaya başladı direkt oraya daldı hepsini kaldırdım :ermm:

0 oy
(2,769 puan) tarafından
Tv yi duvara astık sen düşün

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 456 göst.
30 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 284 göst.
1 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 338 göst.