+1 oy
471 göst.
Diğer kategorisinde (1,390 puan) tarafından
Kızlar evimde.bitkiler ve dekoratif ürünler var bebeğim şuan 8aylik ama şimdiden onalra dokunmaya çalışıyor  yürümeye başlayınca onları kırar mi dokunmamasi gerektiği nasıl anlatırım anlatsam da yapar mı deneyimli hanımlar gelenler bu çiçekleri kırar Fila diyord 

40 Cevaplar

+3 oy
(6,213 puan) tarafından

Çiçek neki ellerinden gelse duvara tavana tırmanıp avizeyi indirirler :D

(6,213 puan) tarafından
Çocuklar olunca konu tüm fikirler aynı yöne gidiyor yade:))

Kaldır canım kaldır hem kendine zarar vermesin hende eşyalara
(40 puan) tarafından
Yeminle benim oğlum istiyor avizeyi 2 saat ağladığını biliyorum onu bana vereceksiniz diye
(6,213 puan) tarafından
Hahahahah al bak ne dedim
Benimde öyle taşları dikkatini çekiyordu çıkardık ampul var sadece
(6,783 puan) tarafından
Aynı benim oğlan:))))  3.5 yaşında devamkee.
(10,411 puan) tarafından
Bizimkiler avizeyi bile indirdiler aşkooo
-Reklam-
0 oy
tarafından
Anlatamıyorsun canım her yeri keşfetmek istiyorlar erişemeyeceği tehlikeli olmayan yere koyacaksın öyle şeyleri 
(1,390 puan) tarafından
Valla kocaman salon bitkileri i nernekoyabilirim.ki salona kapiyida kitleyip
tarafından
Vala canım başına gelince göreceksin benımkı toprak bile yiyordu keşfetmek için bende hiç bitki yok evde Allah şimdiden yardımcın olsun aramıza hoş geldin ☺️Ahahah
(1,390 puan) tarafından
Yaa bitkileri hemen kldirayim o zamn vallh korktum
tarafından
Kaldır canım benımkı sünger peçete  bile yiyor öyle fena bi çocuk çok yaramaz lazımlığı tabure gbı kullanıp üzerine çıkıyor neler neler yapmıyor ki çok zekiler onların kafası çok iyi çalşyor senın benım gbı değiller vala
0 oy
(4,146 puan) tarafından

Dogru diyorlar :) herseyı merak edip incelemek istiyorlar. Ev yeniden dekore oluyor bebıs ayaklandiktan sonra :) daha dur talan olck heryer

(1,390 puan) tarafından
Ya üzüldüm ya
0 oy
tarafından

çiçek sevmem bakmadım daama sus esyası bıkac bısey vardı cekmece şerde kitaplar vs herseyı kaldırdım cunku asırı meraklı ilgim onunde dursun merak etmez gostereyım baksın etsın bır yerden snra ilgisini cekmez dedım ama nafile asla vazgecmedı en son ben vazgectım herseyı kaldırdım :D

(1,390 puan) tarafından
Şuan 8aylik hayır diyorum bakıp gitmekle akrarsiz kalıyor ama buyuyunca bilmiyorum tabi
tarafından
benımkı 4 yasına geldı yenı yenı safı solu karıstırma huyunu bıraktı cok meraklı bır cocuk ama artık baska seylere ilgisi kayıyor bu ara saatlerce boya cızgı calısması fark bulma vs yapıyor basından kalkmıyor resmen bu yasa kadar oturmuyordu bıle donem donem degısse de cocuklar kendını bellı edıyor kucuklukten
0 oy
tarafından
3 tane vazomu kirdi :)
(1,390 puan) tarafından
Yaa bende kaldırmayın madem yavaştan
tarafından
Ben artik hicbir sey birakmadim ortada bombos bi masa var kitaplik ters cevrili tv duvara monte
(2,456 puan) tarafından
Özellikle TV çok tehlikeli monteli olmayanlar. Kayınvalidemlerde sallantıda duruyor bebiş yürüyünce ne yapacaz bakalım. Yürüteçle bile korktum, çarpıyor sallanıp düşer diye
tarafından
Evet biz yuruyunce kaldirdik hemen sımsıkı tutup sallamaya calisiyorlar
0 oy
tarafından
Hepsinj indirir. Ellemedigi yer kalmaz cnm. Güvenli yerlere koy simmdiden
(1,390 puan) tarafından
Yaaa öyle yapıyım kırılsa dokuldlsede üzülürüm ./
0 oy
(4,584 puan) tarafından
E herşeyi merak ediyorlar keşfetmek istiyorlar. Mesela dün ben mutfakta yemek hazırlarken küçük bir masaya yemek masasına gidecek olan tasları koydum tezgahta yer yoktu çünkü mutfağım küçük. Neyse kızım almış sofrayı kuracağım diye ve pat düşürmüş kırıldı. Birde kendisini gösteriyor ben yaptım diye ahahha  
0 oy
(198 puan) tarafından
İlk kızımda hiç bişeyi kaldırmadım. İkinci kızım düz duvara mecazi değil tırmanıyo dolapların üstüne çıkıyo. Çocukdan çocuğa değişiyo yani
(1,390 puan) tarafından
Suna 8aylik ama TV onundekielre dokunmaya çalışıyor bı
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Hiic birine dokunmuyor kırdığı zamand seslenmiyorum bak kırıldı diyorum bidaha yalm diyorum kirilmYavk Bask esy veriyorum süs ve alıştı herşeyin bir yeri var buda benim düzenim diyorum 
0 oy
(2,555 puan) tarafından

Cocuktan cocuga fark eder ilk kizim sukurler olsun ole huyu yoktu ikincisi 4 aylik daha bakalim :D

(1,390 puan) tarafından
8aylik benimde şimdiden düşünüyorum cunki şuan TV ye uzanmaya ordkailere dokunmaya çalisiyor
0 oy
(3,234 puan) tarafından
Bi kaç kez orkidemi devirdi o kadar o zaman da uyardım anlattım asla hiç bir şeyi kaldırmadım dolap kapaklarıma dahi kilit falan almadım o şekilde alıştı. Başka bi.çocuk yapsa benim onu uyardığım şekil uyarıyor
0 oy
tarafından
Ayy her yerin kulpu çıkardım bantlarim bir buçuk yaşında bandı artık açıyor düşün tv duvara astım kuracak diye herşeyi kaldırdım 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Gel evimi gör komple cekmecelerı bosaltıp yukswge koydum alt dolaplar cekmeceler bımboş ev takan: D15 aylık girmediği yer yok
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benimki hiç dokunmadı zarar vermedi çiçeklere cici dedim kırılacak eşyalarada direk hayır dedim o son oldu maşallah ben yeğenim gelince saklayanlardandım elektrik süpürgesine kadar
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Benim kızım 3 Yaşında. Daha bir cekmece bosaltmisligi yoktur. Yapmamasini söylediğim setleri hic yapmazdı kucukken. Kendine ait kesfedebilecegi yeterince alan sağladım. İzin verdiğim ve vermediğim şeyler konusunda hep net oldum. O da çok şükür söz dinleyen bi çocuktu hiç sorun yaşamadım. Su an zaten her şeyi anlıyor sorun yok çok şükür 
0 oy
(374 puan) tarafından
Sehbama örtü seremiyorim çekip aşağı inmesi bir oluyor
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Tabiki 11 aylık olacak kizim6 aylık bir emeklemeye ayaklanmaya başladı ne çiçek ne resim kaldı ortada kumandayı eline geçirse onu bile masaya vura vura kırmaya  calisiyo su an masaya uzanabildik bu taş masalardan tabi üzerinde ne bulsa aşağı atiyo mutfağa geliyo dolapları açıp kaoatiyo içindekileri dökmek istiyo çöp kovasını döküyo bulaşık makinesinin kapağına oturup tabak çanakla oynamaya calisiyo daha neler neler  keşke bir çiçekle kalsa da kaldirsak:))
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Kırılacak eşyaları dolaplara çiçekleri bı odaya köy ve odaya girmesin canim çiçeğini de topraginida hem yer hem dağıtır hem kırar ve kahkaha atar sana kizamazsinda :)))) anlamaz 3 yaş sonrası anlamaya başladı bizimki su sıcak buna dokunma gibi ama halende tam değil dekoratif eşyalarım halen saklı dolaplarda anlaşmada bişey çarpar fırlatır düşer kırılır sonra bı yerinde batar Allah korusun
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Öğret canım hayırı öğret neden hayır dediğini anlat. Evimde hiçbirşey kaldırmadım oğlumu alıştırdım tehlikeli olmayan herşeye bakmasına izin verdim merakını giderdim. Çiçek mi var ellemek mi istiyor ellettim, tabak çanak süs eşyası dokunmak mı istiyor dokundurdum ne oldugunu anlattım. Bir çocuk merakını giderdiği sürece gerisi sorun değil. Çocuk emekliyor ayaklandı diye herşeyi ortalıktan kaldırmak dogru bir davranış değil. 
0 oy
tarafından
Kızım geçen gün duvardaki kablo tutucu çiviyi yemeye çalışıyordu ağzından aldım. Valla tek bir onu yoldan cıkarqcak birşey yok. Merak duygusu çok fazla oluyor. 

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 455 göst.
30 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 284 göst.
1 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 337 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 68 göst.