0 oy
165 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Sevgili anneler oğlum doğduğundan beri hep aynı bezi kullanıyorum bundan 20 gün önce hiçbir yerde bezini bulamadığım için başka marka bir bez kullandım sadece 2 gün çocuğa pişik bir yapıştı asla kurtarıyoruz sağlık ocağına götürdüm 2 tanr krem yazdı hiçbir işe yaramadı ben sudocrem normal arko krem bepantol kantoron yağı her şeyi denedim ıslak mendil kullanmadım hep yıkadım kurtulalım altını açık bıraktım ama geçmiyor ne yapmaliyim

image

9 Cevaplar

0 oy
(7,256 puan) tarafından
Vazelin sür canım bizde ise ise yariyor
(6,864 puan) tarafından
Günaydın Fatma :D
(7,256 puan) tarafından
Günaydın tatlım ☺️
tarafından
Geçen vazelin kullan dedim bir posta. Yoruma gelmiş bitanesi onun içinde petrol var haberin var mı dedi ? Hiç tartışmadim bile zira kullandığı pişik kremlerinin içinde petrol ve daha fazla kimyasal olduğundan bir haber. Vazelinin içeriği hakkında tartışmaya geliyor. ☺️

Doğduğundan beri en iyi kremleri kulland im sürekli pişik olduk. Ne denedim olmadı alerjik bebekti dış dönemine de girince pisikler bitmedi. Çareyi vazelinde buldum. Şu an cisli bez değiştirirken ıslak mendil kullanmıyorum alt kirletmede mendil kullaniyorum. En ufak bir kızarıklık olunca vazelin sürüyorum bir sonraki alt açmaya bile kalmıyor. Pişik agirsa sonraki güne kadar gecmis oluyor.
(7,256 puan) tarafından
Ewet heleki pembe vazelin muuukoooo :D
tarafından
Vallahi bilmiyorum kim ne derse desin vazelin kahramanımız oldu. Pisikten o kadar yildim ki geçmiyordu çocuğun popusunu yıkamak için dokunur dokunmaz ağlardı. Anneme dedim ki yani o yokluk zamanında siz ne yaptınız ne kullandınız yok mu bunun bir çözümü vazelin sür dedi sürdüm o gün bugündür pisikler beni korkutmuyor günlerce stres olurdum kendimde olmazdım rahatladık resmen
-Reklam-
0 oy
(3,723 puan) tarafından

Canım Allah şifa versin 

imagebu kremleri karıştır kullan iki güne geçer travazol günde iki kere maksimum 5 gün kullanılıyor diğerlerini her bez açmanda sür

tarafından
Bunlar mantara da iyi gelir mi acaba
(3,723 puan) tarafından
Büyük ihtimalle gelir canım benim bebeğimin de geçmeyen pişiği varsa sadece popo bölgesindeydi bu kadar dağılmamıştı 2 günde geçirdi çok şükür ve 1 ay falan geçmeyen pişikti pişiği tamamen geçince de her bezinde Bepanthol yada sudokrem kullan bi süre
(3,151 puan) tarafından
Arass travazol mantar kremi zaten cuma günü Dr gittim mantar varmış travazol ve bı tane fitil yazdı. Onu kullanabilirsin mantar için :)
0 oy
(6,864 puan) tarafından
Oyyy kuzum benim bende geçen bepantolu evde unutmuşum çantada dalinin pişik kremi vardı 3 gün annemlerde kaldım poposunun arası kıpkırmızı oldu 1 ay olcak daha yeni geçti diyebilirim benimki sade popo arasındaydı seninki baya çok kıyamam kuzumm
tarafından
Vallahi çok kötü yaa :(
(6,864 puan) tarafından
Geçmiş olsun canim
0 oy
(4,096 puan) tarafından
Eczanede yapma pisik krwmleri oluo onlar kizomada oglanada onu kullaniyorum. Bide bezi degis primaya gec bi sure bence canim
0 oy
(3,221 puan) tarafından
Islak mendil sürme her alt açmada nemli bezle sil. Eski bezine geri dön bi de mavi hametan dene canım 
0 oy
tarafından
Ben hamazic krem kullanıyorum. Hemen ise yarıyor. Bence alır ondan hemen. Bikere böyle olmuştu o gecirdi
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Troysd ve hametan kullandık hemn geçti 
tarafından
Troysd kullandık hiçbir işe yaramadi
(4,067 puan) tarafından
İksni dönüşümlü kullandım ben bir de troys sürdüm birinde hametn sivilce gbi olmuştu benm kızmnda özel bölgesi anca onlr geçirmişti çk geçmiş olsun
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Benim oğlan da bir ara böyle olmuştu hatta daha beterdi derisi soyulmuş gibiydi daha 2 aylıkken falan. Alt açma serip poposunu açık birakiyordum her kaka yaptığında beyaz sabunla ılık suda yıkayıp havlu ile kuruluyordum ek olarak da hametan ve travazol ikisini bir kutuya karıştırıp onu sürüyordum bikac günde geçmisti şuan 8 aylık olcak hala bazen böyle olduğu oluyo yine travazol ile hametan yada fito karıştırıp sürerim.
0 oy
(522 puan) tarafından
Koydeyim istersen sana holluk yollayım 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 383 göst.
2 Ocak 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ❤ⒶⓈⓀ❤Böceğim (1,509 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 220 göst.
20 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Muge (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 572 göst.
12 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Sarikizzz (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 651 göst.
14 Mayıs 2020 Güzellik-Bakım kategorisinde Dertli ana (271 puan) tarafından soruldu

378,402 soru

11,326,542 cevap

34,780 kullanıcı

...