0 oy
212 göst.
Diğer kategorisinde (1,771 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba bu konu ile ilgili bilgili annelerin sağlıkçı arkadaşlarin fikirlerine htiyacım var internette işte devlet aşılarını vurdurmadim özel aşılarıni vurdurmadim çocuğum sapasağlam 3 yaşa kadar hiç ateş vs hastalık geçirmedi şuan kreşe gidiyor aşılar dan dolayı otizm çoğaldı v.s diye yazmış İnternet den para kazanan takipçileri olan fenomen anne!!! 

Tartışmaya açık bir konu sizler ne düşünüyorsunuz yavrulamizi aşı vurdurmakla doğru mu yoksa vücutları ve beyin gelişimleri ile ilgili yanlış birsey mi yapıyoruz? yorum yazılırsa sevinirim lütfen insanların kafasını karıştırmak için mi çoğaldı bu zihniyet ler yoksa bizlerle dalga geçmek için mi çok postum yok açmıyorum bu konu cidden kafamı kurcaladi herkesin fikrine saygı duyarım sevgiler.... 

11 Cevaplar

0 oy
(9,961 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben yapilmasi gerektigi taraftariyim doktorumuzlada konustuk onunda oglu var. Ben kendi cocuguma ne yaptiysam diyor hastalarimada onu tavsiye ediyorum. Mesela kan ilaci kullandirtmadi hic bize. Ben ozel ve devlet tum asilari yaptirdim. Zekasi konusmasi masallah. Benim ezberleyemedigim seyleri ezberliyo valla. Gelisimide bi o kadar guzel
(1,771 puan) tarafından
Kan ilacı konusunda bende fikrim yok verdim tabi 1 yaşa kadar bende vurdurdum hem devlet ve özel insanları neden böyle yanlış yönlendiriyorlad adamlar koskoca kaç sene tıp okumuş lar aşı vurulmayan çocuk karma aşı olsun bir sürü asi var hepatit cokk tehlikeli yani çocuğu hasta  olursa bulaş yapmaz mı başkasının yavrusuna bu kul hakkına. Girmezmi aşılar korumuyor diyor resmen
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Oğlum aşısızzz. Bende karşıyım 
(1,771 puan) tarafından
Iste nekadar koruyucu önceleri aşı vurulup da menenjit aşısında ateşli havale geçirip engel kalabiliyormus yavrum. Doğdu DOĞALI hep kafam Karışık bu konu ile. İlgili
tarafından
Çevremdeki kimse aşı yaptırmıyor valla kışın ortasında incecik penyeyle geziyorlar hiçte hastalanmiyotlar
(1,771 puan) tarafından
Iste benim kafa karışma sebebim bu sanırım hep böyle devam edecek bu durum tevekkel Allah deyip yaptırdım arıza noksan engel olmaz inşallah hiç kimsenin yavrusunda
tarafından
Valla rotayı falan öne sürenler görmüyor herhalde . Rota aşısı olanda aynı geçiriyor olmayanda aynı geçiriyor onun için kimseyi takmiyorum
(1,771 puan) tarafından
Evet işte bu yüzden zaten kafam çok Çok karışık benim en güzelini yapmışsınız takmamakla keşke bende okadar cesaret olsaydı bukadar karıştırmasaydim kafami menenjiti tek Doz vurdurdum ben diye bile burda kötü bisi yapmışım gibi 3 5 doz olmalı diye koruyuculuk olmaz diye
0 oy
tarafından
Yaptırdım kızıma iki aşılarıda. Ben yaptırılması gerektiğini düşünüyorum. 
tarafından
İnsallah. Arkadasım bilmiyormuş rotayı yaptırmamış. Kızı mahvoldu kaç hafta hastanede yattı. Ve tamamen iyileşmesi çok uzun sürdü.
(1,771 puan) tarafından
Iste kafamı karıştıran konu bu vurulmayinca çocuk ishal olsa atlatamiyor aşı olunca hafif atlıyor tam koruyuculuk yok herseyde olduğu gibi bu yüzden karışık. Kafam oğlum kabakulak geçirdi benim 1 yaşında çok col erken bir yerden iyi yapılacak diye biyerden mi bozuyoruz yavrularimizi
tarafından
Kötünün iyisi diyerekten yaptırıyorum. Sonuçları daha kötü olmasın diye. Zaten suan bile hastalıktan kurtaramıyoruz. İlaçsız iyileşiyor mu hayir. Mecbur veriyoruz.
(1,771 puan) tarafından
Ama sanırım herkesde az olsa kafa karışıklığı oluyor tamamen vurdurdum rahatım diyen kesim var vurdurmadim rahatım diyen kesimBen gibi kafa karışık Olan kesim vurdurdum koruyuculugu varmi diye Allahim yavrularimizi korusun hepimizin inşallah
tarafından
Amin canım. Artik hiçbirşeye inanıp güvenmediğimiz bir dünya da yaşiyoruz çok normal böyle arada kalmış olmamız.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Salgın hastalıklardan korunmanın en etkili yolu dün oldugu gibi bugün de aşıdır :D kamu spotu 
(1,771 puan) tarafından
Iste kafam  Karışma sebebi bu koruyor mu biz koruyor mu sanıyoruz Allahım korusun yavrularimizi
0 oy
tarafından
Ne alaka aşı ve otizim canm allah Allah oglum 5 yasinda hem devleltn karsiladigi aşılar hemde ozel devlen karsilamqdigi aşılri yptirdim cok şükur biseyide yok 

Hatta anasnifi ogretmeni ve okul müdùrü 1. Sinifa baslayablir zeka olrak önde gornyo ogrenmesi gerekn herseyi biliyor diyolar 
(1,771 puan) tarafından
İnanın bende verdim veriştirdim aşı vurulanlara cahilce davranıyor bu nasıl bir yakistirma aşılarin içeriği otizm diyor kadın araştırmış
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Bende iki oglumada hem devlet hem özel asilarini yaptırdım bana göre aşılar çok önemli 
0 oy
tarafından
Dünyadaki varolan bütün salgınlar aşıyla önlenmiştir 
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Bir cocugum full aşılı dıgeri full aşısız:) diyeceklerim bu kadar lince kapalıyım ıkı taraftayım çunku: D

(1,771 puan) tarafından
Linç yok estağfurullah peki negibi fark oldu iki çocuk arasinda
(11,217 puan) tarafından
Benim derdim farkı degıl ben artık yapmam . Bı zmnlar bnde tıpkı yapanlar gıbı dusunuodum ve 3 ulkedede ası ası dıe gezip yaptım . Ama son 3 yıldır aşı için ne düşünüoduysam şuan tam tersı fıkırdeyım. Kendi farklarımı ıyı ve kötü sonuçlarını yazmıcam çünkü kimseye ön ayakta engelde olmak istemiyorum herkes cocugu için en iyisini düşünür ve neyin iyi olduguna ınanıosa onu yapar bu onu ilgilendrir. Ben 1. Sınıf bir avrupa ülkesinde yaşıyorum aşı reddi verdiğimdede aynı bu şekilde söylediler bana ve dip not olarakta sunu eklediler son yıllarda aşı reddı cok arttı diye ;) bu da demek ki artık herkes aşılara kosulsuz güvenmiyor ve sorguluyor.
(1,771 puan) tarafından
Evet tabiki fikir alışverişi yapıyoruz bilemiyoruz içeriği zaten Doğru bir şeymi yanlış birsey mi yapıyoruz diye yazdim posta da saygı duyarım diyede bu gidişlede zaten baya karışacak kafam sanırım :( ben de asla başlarda düşüncem kalbimden ses bu ne yapılan aşılar sürekli sordum ettim illa koruyuculugu vardır dedim buzamana geldim tabi kafam. Karışık şekilde teşekkür ediyorum yorumunuz icin
0 oy
(2,746 puan) tarafından

Devlet aşıları yapıldı. 

Rota aşısı yapıldı.
Sıra menenjitte... Ama hasta olunca kaldı. Ve kesinlikle yaptırcaağım Allah nasip ederse. Çünkü mastoidit oldu. Ucundan döndük. Ama hastayken aşı olmuyor. İyileşmesini bekliyorum. 

Onu diyenler başı ağrısa ağrı kesici içiyorlar inanmayın
(1,771 puan) tarafından
Bilmiyorum bende inanın 2 kesim yaptırdım kafam rahat yaptırtmadim kafam  Rahat ben gibi yaptırdım kafa hem rahat değil hem karışık gibi Allahım korusun yavrularimizi kötünün iyisi deyip yaptırıyoruz ne olduğunu bilmedigimiz
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Aşı karşıtlığına asla anlam veremiyorum ama saygı duyuyorum. Çocuklarımın özel de olsa tüm aşılarını yaptırmaya gayret gösteriyorum. Şayet etrafımda aşısız oldugu için 1,5 yaşında rota virüsünden kaybettiğimiz bebek oldu. Hiç ateşi olmadan gizli ateşle havale geçirip menenjit olan ilk okul çağında bir çocuk oldu. Bu aşılar yillardir çocuk ölümleri başta olmak üzere bir sürü virüsün yayılmasını önlemiş aşılar. Şayet korona aşısını yalvara yakara yaptırdılar bana. Asla istemedim 1 yılda icat edilen aşıya hiç güvenim olmadı. Ama onun dışında aşı yapılmamış bir çocuk demek başka çocukları tehlikeye atmak demek. Geçen gün misafirliğe gittigim bir otel de konaklamaya gelen Alman bir aile aşı karşıtı olduğu için çocuklarına hiç aşı yaptirmamislar. 3 yaşında gündüz havuzun kenarında araba sürüyodu. Akşam aniden vefat etti. Meğerse hepatit B ye yakalanmış. Yani kesinlikle yapılması taraftarıyım.
(1,771 puan) tarafından
Bende vurulmadim hamilelik derken emzirme derken aile hekimi emziriyorsun yapmayalım dedi kaldı iyi de oldu diyorum şimdi vurulmadim annem eşim vuruldu sanki beyinlerinde hasar oldu aşıdan önce ve sonra bunu ciddi söylüyorum
(1,103 puan) tarafından
Bn inaktif aşı olmama ragmen çok yan etki yaşadım. 6 ay sonra zorla aşıyı vurdurdular 2. Dozu. 5 gün sonra korona oldum . Öldüm öldüm dirildim aşırı ağır geçirdim. Şuan biraz nezle olayım tat koku kaybı yaşıyorum. Aşinin bana hiç bir pozitif etkisi olmadı. Koronanin oldu ama. Koronadan sonra hamile olduğumu öğrendim :)
(1,771 puan) tarafından
Sonucu güzel olmuş gerisini boşverin çok çok geçmiş olsun güzel günlerde büyütün yavrunuzu
(1,103 puan) tarafından
Amin sagolun
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Aşık Veysel 7 yaşında çiçek hastalığından kaybetti gözlerini. Bir sürü çocuk bu gibi çocuk felci gibi hastalıklardan vefat etmiş elbette tamamen kusursuz demiyorum bizim içtiğimiz hangi ilacın başka organlara zararı yok hepsinin var ama tutup aşı yaptırmamak da bana çok mantıklı gelmiyor. Allaha emanet yaptırmaya çalışıyoruz kaderde ne var ancak Allah bilir Allah herseyin beterinden korusun sağlıktan ayırmasın çocuklarımızı da bizleri de. 
(1,771 puan) tarafından
Aminnn  İnşallah tevekkel Allah deyip vurdurduk Rabbim korusun kötü hastalıklardan inşallah bütün yavrularimizi önce tabi bizim. Akıl sağlığımızı korusun
(1,386 puan) tarafından
Amiiiin inşallah

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 36 göst.
0 oy
3 cevap 104 göst.
15 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde NSYhO (227 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 169 göst.
0 oy
7 cevap 382 göst.
28 Ağustos 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ♥️Japon balığım ♥️ (588 puan) tarafından soruldu

378,247 soru

11,321,193 cevap

34,765 kullanıcı

...