0 oy
489 göst.
Aile kategorisinde (734 puan) tarafından
Mülk mal işleri gıcık şeyler ama hakkta önemli ben konuyu kısa kesmek istiyorum kayinpederrim eşime ev aldı sağolsun şuan kayınpederim Kendi evi boş kendisi eşimde o ev ablmain dedi ama onun evi var babadan kalma ile eşiyle ev alması farklı dedi sonuç olarak ev 3 kardeş üzerine paylaşım yapılması lazım değil mi beni linç etmeyin eden linç eden yazmasın 

23 Cevaplar

+6 oy
tarafından
İyi de sıze ev alınmış zaten hakkınızı almışsınız bu açgözlülük oluyor artık
(734 puan) tarafından
Ben aç gözlü değilim sen anlamamsin belki sadece böyle bişey var mimdedim ben şunu bunu istiyorum demdim.
(7,250 puan) tarafından
Desteklenmeyince hemen hakaret jsjsjsjs
(1,572 puan) tarafından
Aç gözlü değilsin seninki başka boyut double açgözlüsün
tarafından
Serdar ortacın bahsettıgı bınlerce dansozden biri yani yok oyle demedım de boyle dedım
(7,250 puan) tarafından
Haha gözde kesin görümcesinin hakkını savunmak için açtı postu jsjsjsh
-Reklam-
+4 oy
(3,259 puan) tarafından
Kocan ablamın demiş adam Kızımın demiş sana ne laf söylemek düşer ne hak iddia etmek. 

Adam şuan yaşıyor. Kime bırakmak iştemiş ise onu söylemiş ve bu kararı öldükten sonra yerine getirilmez ise yine sizin üstünüze dinen hak geçmiş olur. Yani demem o ki hiç sesini de çıkarma kurcalama da.
+1 oy
(3,046 puan) tarafından
Şimdi anladığım kadarıyla size ev alınmış ama kayınpederin bir evi daha var ve kızına vermek istiyor. Bence gayet normal. Size almış ona da elinde olanı verecek. Peki diğer kardeş? Ona bişey verilmediysr ona haksızlık. Ama size yapılan bir haksızlık yok. Ayrıca adam şuan yaşıyor kime neyini vermek istiyorsa verir zaten. Ölüm hak miras helal. Ama şuan ne ölen var ne de miras. Bence malk mülk paylaşımı için erken. Şuan tek karar sahibi mal sahibidir yani kayinpederin. Bunu da linç olsun diye demiyorum olması gereken ve mantıklı olan bu. 
+1 oy
(15,992 puan) tarafından
Kusura bakma ama bu aç gözluluktur erkek evlat olduğu kadar kız da evlattır helal olsun o babaya kendi kızına evini veriyor 
0 oy
(13,019 puan) tarafından
Diğer kardeşin neyi var ?
(734 puan) tarafından
Evi var sadece diğer kardeşi de eşiyle almış evi iksi
0 oy
(139 puan) tarafından
Kayınpederin sağ iken verdiği hiçbişeye karısamazsınız.dinende hukukende.o onun insiyatifi.ancak öldükten sonra onda kalan seylere hak talep edebilrsnz kayınpederin öldükten sonrada. O evde hakkınız yok
(734 puan) tarafından
Ama eşimde o evde yaşadı ne alaka
(139 puan) tarafından
Soruyu mu anlamadım ben size ev aldı o ev hayat boyu sizin.kayınpederinizin şahsi evi paylasım yapılır kendi rızasıyla o evi ablana bırakacaksın demediği sürece
0 oy
(3,861 puan) tarafından
yani canim size ev alinmis zaten . eger hak olmasin diyorsan size aldigi evi de 3 e bolmeniz lazim . 
(139 puan) tarafından
Dınımızdede bu şekılde
(776 puan) tarafından
Ata mali hisseli şekilde bölünür canim bı tarafından uydurma ne diyo dinde beş yıl boyunca itiraz edilmemişse mal kaçırma davası mı açılır diyo hangi hoca hangi kitap diyormuş isim ver hele
(139 puan) tarafından
Ne kadar düşürüyosunuz sevıyenızı konuşurken fıkır alışverısı yaparken.uzuluyorum siZn gbılere
(776 puan) tarafından
Himmm ol diyecek bişey bulamayınca sadece eşinle arani bozar milleti kendinden sogutursun karışma fetva falanda uydurma
(139 puan) tarafından
Kadın sordugu sorudakı cvplara bakıp cvp vermyo biz burda birbirmze düşüyoruz.gercekten gerek var mıydı.instagramda yilik videolarını görünce iyi insanlar iyiki var diyorsunuz hoşgörü gösterecegiz diye ödünüz kopuyor.iyi günler
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Şuan bir eviniz var Kayın pederin almış  dimi size yanlış anlamadım inşallah kız kardeşe de pay düşüyor onun da hakkı var o evde 
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Esine zaten hak verilmiş canım. Şimdi bizim bı arsamız var. Başka da hiç biseyimiz yok babadan. 2 kardeşiz. Ben de babama satilinca bana bı ev al gerisi kardeşimin olsun dedim. O şekilde anlaştık. Gorumcenin eşinin ev alması başka babasından kalması başka.birde eşine babasi ev vermemiş olsaydı haklısın. Ama verilmiş eşinden o evi kardeşine hak görmüş. 
0 oy
tarafından
Eşin haklı babadan kalma ayrı kendisi alması ayrı sonuçta yarın birgün nasip olur siz ev alırsanız eşinle kayinbabanin aldığıni satıp kardeslerine berecekmisiniz yada baba al bu evi biz aldık diyecek misiniz 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Yani size ev vermiş zaten diğer kardeş nerde ona bişey verilmesiyse ikisi arasında paylaşılmasi daha vicdani 
0 oy
(4,663 puan) tarafından
o zaman size alinan evde 3e bolunmesi lazim 
0 oy
(11,272 puan) tarafından
Kendisinin çalışıp almasıyla babadan kalan ayrı şeyler hem kardeşler arasında olan şeye gelin ve damatlar karismamali bana göre size ev almış zaten diğer evde neden gözünüz kalıyor ki
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Evet isterse görümcenin 10 evi olsun.babasının malının her zerresinde hakkı var. Sonuçta evladı.  Görümcenin de babasının malı :)

0 oy
(9,626 puan) tarafından
Esine nasıl ev birakmissa kızına da bırakmış sana pek laf düşmüyo eger o evin 3e bölünmesini istiyosan size alınan evinde 3e bölünmesi lazım,babası aldı sonuçta
0 oy
(7,684 puan) tarafından
O gorumcenin hakkı oluyor eşin haklı. Ona da mı göz diktin 
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Eşin hariç diğer iki kardeşin bölüşmesi en doğrusu olur
0 oy
(5,046 puan) tarafından
Babası miras olarak kızına vermek istiyor ne var bunda? Size ev almış zaten
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Babanın bütün mallarında her çocuğunun hakkı vardır sana aldığı evde bile diğerlerinin hakkı var kız veya erkek fark etmez adaletli dağılım önemli ben olsam söke söke alırım kanunun bana verdiklerini ve aldımda beni sallamayan oldu ama kanun var nizam var bence sen karışma sonra kötü olan sen olursun 
0 oy
tarafından
Bütün herşey sana mı kalsın? Eşin ablamın dedikten sonra  sana ne oluyor ki? Bu kadar aç gözlü olma. 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 74 göst.
17 Ekim 2023 Aile kategorisinde Guee (734 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 248 göst.
16 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Selma1632 (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 252 göst.
10 Haziran 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,947 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 401 göst.
30 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,039 soru

11,376,220 cevap

34,861 kullanıcı

...