0 oy
464 göst.
Aile kategorisinde (2,368 puan) tarafından
Kızlar size biaey diyeceğim kızım anaokulnda gidiyor 3bucuk yaşta hasta oluyor sürekli göndermesem boşuna para ödüyoruz gibi mesela Ekim'de hiç gitmedi onun ücretini de yatırın diyolar Kasım da yine iyi kötü 1.5hafta gitti ..Aralık geldi sadece 1gun gitti bı zamnaa kadar bende diyorum ki Kasım wralik yatiriyim Ekim yatirmayim müdür falan olmaz demis .. bu para mevzusundan sknti yaratmışlar veliler de baya şikayet olmuş normalde okul aidatı 200 Muş bunlar 200,de yeme icmeleri için aliyolarmis yetişmiyor Muş bide bura MEB e bağlı .. bende diyorum ki kızım ekim ayinda hiç gitmedi öğlenci grup yarım gün sadece ara öğüne denk geliyor ara öğün yemedi etkinlik katılmadı dokgal olarak gitmeyince, ben neden odeyim enayi miyim diyorum var burda bı uyaniklikta anlamadım bende diyorum ki ,sadece okul aydatini yatırıp geçsem mi ? Sonra beni ararlar mi niye yatirmadin diye böyle saçmalık olur mu bı veli de cimere şikayet etmiş cimer de cvp olarak sadece okul aidatı 200 diye cevap yazmış aldıkları yeme içme parası gücüme gidiyor kızım gidemiyor boşuna ödüyorum başkaları yararlaniyor böyle bsey varmi .. ha derim ki Ekim'de 2hafta gitse önemli degl 

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
al o zmn okuldan cnm yazin tekrar ver
(2,368 puan) tarafından
Demi boşuna oduyoruz
-Reklam-
0 oy
(2,368 puan) tarafından
Kizlarrrrr .......
0 oy
(5,049 puan) tarafından
Çocuğun kaydı durduğu sürece ödemek zorundasın. Gitmiyorsa al okuldan kaydını 
0 oy
tarafından
Okula bir hafta 3 gün iki gün giden çocuğu göndermeyin belli ki gidemiyor daha boşuna para veriyorsunuz birde strese giriyorsunuz hiç gitmesin daha iyi evde yapın etkinlikleri 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ekimde hiç gitmediyse vermiyorsun kasımda 1 bucuk hafta gittiyse tam para vericeksin. Ben kasımda 1 hafta yolladım oğlumu sonra hasta oldu daha gitmedi 1 haftalık para verdim 750 tl servisle beraber normalde tam alınıyor özel okul ben yabancı değilim diye böyle alındı. 
0 oy
(2,368 puan) tarafından
Böyle elden 200 mu aomasi normalmi
0 oy
(434 puan) tarafından
Okulda kaydı olduğu için ödemek zorundasınız. Çocuk okula neredeyse hiç gitmemişki okuldan alın bence seneye gönderin. Bu kadar devamsızlık yapmasının sebebi ne?
(2,368 puan) tarafından
Hastalık çok hasta yine ateşlendi gece , blmym bide gitmek istemiyon dedi sevmedim diyor çokta güzel etkinlik yapiyolar gelişimi için sknti yaşadık kreş önerdiler acilsin diye oyuzden de çok istiyorum gitmesni
(434 puan) tarafından
Geçmiş olsun bu seneyle beraber 3 sene anaokuluna gitmiş olacak bence fazla eğer çalışmıyorsanız okuldan alın zaten gitmiyormuş evde kendiniz etkinlik yapmaya çalışın
0 oy
(2,368 puan) tarafından
:( n'olacak böyle böyle 
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Benim kızım da gidiyor gitse de gitmese de ödemek zorundayiz
0 oy
(7,743 puan) tarafından
Eee kızın okula gitmiyor ki ne diye boşuna para veriyorsun 
(2,368 puan) tarafından
Bende onu diyorum odemeyelim onu
(7,743 puan) tarafından
Ama kayıtlı olduğu için zorundasın

İkide bir hasta olup gitmeyecekse bence kaydını aldır
0 oy
(613 puan) tarafından
Kaydı varsa ödemen gerekiyor
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Keşke direk devlete verseydin canım ben devlete verdim ve bizim okul müdürü raporlu olup göndermezsen ücret almıyoruz demişti 
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Düzenli gidemiyorsa al boşuna para verme derim. Benim kızım da 3 yaşında yolladım 2 ay gitti oandemiden okul kapandı evden online ders yaptılar yine aidat ödedik ama. Geçen sene 4 yaşında aylık 250₺ aidat aldılar beslenmeyi evden koyuyorduk. Düzenli gidiyordu ama kızım. Arada nadir haller dışında. Bu sene de 5 yaşında yine gidiyor ama bu hastalık salgın doğru düzgün gidemedi bu hafta hiç gitmemişti mesela komple dünde gitmedi bugün başladı. Burda da beslenme koymuyoruz dediğin gibi yemek aidat 330₺ veriyoruz aylık ama kızım okulda asla yemek yemez yani boş oturup kalkıyor masadan geri. Mecbur olmadıkça yolluyorum ben arada gitmedikleri olunca da sorun yapmıyorum.
0 oy
(3,862 puan) tarafından
ben kasim ayinda kizimi krese hic gondermedim ama oncesinde soyledim ve kayit donduruldu . aralik ayinda yeniden baslatildi . orasi oyun evi  bi yer degil sonucta . mebe bagli bi anaokulu . 1 hafta gonderdim 1 haftalik ucret odeyeyim gibi bir sey olmaz sanirim . 
0 oy
(2,368 puan) tarafından
:(((((((((((((((((
0 oy
(2,474 puan) tarafından
4 yas grubuna vermiştim ikizleri o zaman aylık aidat 110 tl idi  2 hafta gelemezse okula odemiyorduk biz sizinki sacma gitmediği ayları odememen lazim
(2,368 puan) tarafından
Kayıtlı öğrencisi olduğu için ödemek zorundaymisim böyle.bi saçmalık varmı ya 200 aidat resmi 200 yemek parası kızımda Ekim de hiç gidip yemek yemedi
0 oy
(2,368 puan) tarafından
Annemlerde okul yönetimi nerl derse o diyor
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Sürekli hasta oluyor ve bu sebepten gidemiyorsa demekki bağışıklıgı da düşük canım. Kayıtlı ise ödeme mecbur yapılıyor tabiki. Okuldan alıp o parayı çocukların boğazıne harca bence. Kış daha yeni başlıyor görünen o ki düzenli de gidemiyor. Bu hastalık bitmez daha da artar. Kızım da haftada bir iki kere ateşlenir oldu çünkü birbirlerine bulaştırma çok fazla. Ayda 4-5 gün gidemiyor. Bir hafta iki hafta gönderemeyenler oluyor yinede ödüyorlar. 
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Ya başını okudum da dört yaş dolmadan alıyorlar mı anlamadım almıyorlar dediler burda istanbuldayiz biz

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 252 göst.
17 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sevmm (1,949 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 238 göst.
2 Aralık 2022 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 316 göst.
10 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 272 göst.