0 oy
135 göst.
Aile kategorisinde (161 puan) tarafından
Kızlar benim bi kaynım var üniye hazırlanıyo. Ben de 1senelik evliyim. Burda da anlatmıstım evlenmeden 1 hafta önce görümcem bana abimin önceliği biziz parasal konularda da önceliği biziz haberin olsun olur da evlendikten sonra huzurunuz kacarsa bil ki abim bize yetmediğindendir diyerek bana ayar cekmisti aklınca. Bu sebepten ötürü tüm aileye kinliyim ve asla 1 liramızın bile gecmesini istemiyorum. Konuya gelince bu kaynım lüks yasamayı severmis kendisi. Her seyi marka olmalıymıs vs. esimin ailesi de zengin bi aile değil bugüne kadar da esimin üstünden gecinmisler kendilerine faydaları yok. Bu kaynım beyefendi memleketin en lüks vip dershanesine gitmek istedi. Ücreti 20 bin tl. Yol yemek parası derken bu 40 bin tl olacak. Esim de asker ama gurbette kiradayız anca geçiniyoruz. Bu 20 bin tl yi ağlaya zırlaya esimden istemisler esim de ağladıkları icin kıyamayıp tamam demis. Bana geldi anlattı ağlıyo kardesim o dershaneye gitmek icin dedi. Ben de ben yollarım dedim dedi. Ben de benden neden rıza almadan söz verdin ben esek bası mıyım biz bi aileyiz dedim söz verdiğin para da üc bes lira harclık değil 20 bin lira dedim ben çıkışınca rızan var mı peki aşkım yollayım mı dedi. Ben de hayır dedim maddi durumlarına göre bi kursa dershaneye gidebilir kusura bakma rızam yok gerisi sana kalmıs dedim. İçim içimi yiyo günaha mı girdim diye. Bu aile beni delirtti hasta etti artık kendimi sorgulamaktan yoruldum. Sizce abartmıs mıyım kızlar? (Bu arada ben de 1 yıl kpss calıstım ama idare edelim diye dersaneye gitmedim evde calıstım) 

6 Cevaplar

0 oy
(1,934 puan) tarafından
Bence hayır üzerinde dur lafını yeme 
-Reklam-
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Görümcen görümcen olsa agzinin payini verirdim onlarsa onceligi evlenme abi deseymis. Baskasinin kizinin gunahina girmezlerdi. İyi yapmissin. Sana guzel gelselerdi guzel giderdin.
(161 puan) tarafından
Kesinlikle ve nişanlılık dönemimizde görümcem kpssden kötü almıstı kızı arayıp sakın canını sıkma eğer tekrar hazırlancaksan abin seni dershaneye yollasın ben öyle seylere takılmam benden cekinme evleniyo ama hala senin abin unutma demistim. Düğünüme bir hafta kala karsıma gecip bana bunları söyledi yazık
(1,575 puan) tarafından
Herkes yerini bilecek ya. Sinir oluyorum. Hemde aşırı:D Allah kolaylık versin
0 oy
(1,456 puan) tarafından
Daha makul bi fiyata gönderebilirler sizde kendinizi zora sokmayacak şekilde destek olun bence 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Yani kendine şunu sor memlekette teksin kocan asker onlar ne şartlar altında kazandığını bile bile istiyor üstüne sen fedakarlık yapıp dershaneye gitmiyorsun ama ben yemedim al sen ye diyeceksin hangnz daha kötü niyetli şahsen benim eşimde asker asla ama asla izin vermem 
(161 puan) tarafından
Kötü kalplisin oldum günün sonunda o yüzden kendimi sorguluyorum:(
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Sakın taviz vermeeeeee sakınnn
(161 puan) tarafından
Sonunda kötü ben oluyorum ama öyle yapacağım
(2,746 puan) tarafından
Bi kere taviz verinxe devamı geliyor inan
(161 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
tarafından
Peki çocuk nasıl başarılı birimi 30 bine girebilir mi örneğin. Eğer kapasite varsa örneğin tıp kazanabilirse ilerde size odeyecektir
(161 puan) tarafından
Yok değil. O dershaneye de zengin kız tavlamak için gitmek istiyo. Memleketin sosyete kısmında bulunan ve zengin cocuklarının gittiği bi dershane. Tıp kapasiteli bi cocuk değil aklı bi karıs havada ve nankör. Yaptiğini değil yapmadığını görür.
(2,746 puan) tarafından
Bu yüzden taviz verme diyorum aynı modelden bizde var

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 583 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 96 göst.
1 Ekim 2022 Aile kategorisinde Can_annesi_ (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 182 göst.
25 Ekim 2021 Aile kategorisinde Neslihan11_11 (35 puan) tarafından soruldu