0 oy
224 göst.
Diğer kategorisinde (1,070 puan) tarafından
Kızlar ben 2 seneye yakın evliyim 9 aylık bir kızım var çalışmak istiyorum paramediğim fakat kızımı bırakacak kimse bulamıyorum yani şöyle ki kaynanamlara yakın oturuyoruz anadolu yakasında görümcem ben hamile kalınca 2. çocuğuna hamile kaldı şimdi kaynanam onun çocuklarına bakıyor benim kızıma bakar mısın ben calisiyim diyorum bakarım ben 3 çocuğa da diyor fakat konuşurken görümcemin küçük kızına bakamadigini çok ağladığını söylüyor kayınpederimde biz kimsenin çocuğuna bakamayız daha 2 tane yeter diyor bu durumda bende Avrupa yakasında oturan anneme söyledim o da çalışıyor ama ben çıkarım işten kızıma bakarım diyor eşim de oraya taşınmak için gönüllü biliyorum fakat ne zaman konu açsak babası eşime baskı yapıyor hissediyorum oraya mı gideceksin diye ne olur bana bir yol yordam gösterin artık ağlıyorum eşimin yanında gidelim diye ne yapayım daha oturup ciddi ciddi herkesle konuşsam mı acaba diyorum 

9 Cevaplar

0 oy
(113 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Konudan bağımsız olacak ama dikkatimi çeken görümce terörü oldu.. Siz hamile kalınca hemen hamile kalmış; anneyi bulunca size kaptırmak istememesinden.. Benim görümcemde aynısını yaptı; evlenirken diyordu ki annemi size verdim bizlik birşey daha kalmadı diye sonradan öğrendim ki düğünüm olduğu zaman tedavi de oluyormuş.. ama ayağına dolandı şimdi bin pişman; annesi onda yatılı kalmak zorunda anne de bıkmış kendisi de.. sırf inada yaptı ikinciyi; ilk çocuk kadar ilgilenmiyorlar da; çocuk 2,5 yaşında daha göz doktoruna bile götürmediler kontrol için şimdi kız gözlük takıyor :/ ve bin pişman ikinci çocuğu yaptığına...

İnsanın kötü niyetle yaptığı er geç ayağına dolanıyor...Allah size de hayırlı kapılar açsın..
(1,070 puan) tarafından
Bununla ilgili konuşmak istemiyorum rabbim evladını ona bağışlasın ama dediğiniz bir nebze doğru ben ikinci çocuk istemem dedi ben hamile kalınca 4 Ay sonra bile isteye hamile kaldı bu çocuğa ilki gibi hissetmiyorum benimseyemedim dedi hamileyken hastanede yattı erken doğum riski oluştu ben bebeğimi emziremedim bana bağışıklığı düşük olur dediler hatta ilk gün hastaneye gelince bebeğimin başını tutup göğsüme doğru bastırarak annesiyle güldüler ah ettim ama asla evladına değil küçücük daha o bebeği anne sütü almasına rağmen hastanede yattı bronşit oldu kaynanam bebekle birlikte kaldırıma düştü burnu kırıldı bir şey diyemiyorum yine de Allah bilsin
-Reklam-
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Bence 4 yaşına gelince okula ver ole çalış canim
(1,070 puan) tarafından
Bazı sorunlarımız var onun için erkenden çalışmaya başlamak istiyorum bir de geldiğim yere hiç alışamadım kimsem yok
(4,290 puan) tarafından
Haklisin anlıyorum seni bende hep çalışan biriydim çocuk olunca kendimi kötü hissettim kızım 19 aylikken annemin evine taşıdım evimi o gelip evime baktı sagolsun 3,5 yaşına gelince de kreşe verdim ocak da 4 yaşına girecek rabbime sukur. Kayinvaliden zaten bakıyormuş cocuk 3 cocuga yetmedi mümkün değil ki peder de laf solemis.  Annen de ne kadar süre çalışıyor bilmiyorum ama tazminatini yakıp işi bırakır mı bu da Bi muamma bence
(1,070 puan) tarafından
Annem ciddi şekilde kendisi işi bırakacağını söyledi zaten kardeşim çalışıyor babam hem emekli hem çalışıyor bende çocuğuma baktığı için yardım ederim eşim de aynı şekilde düşünüyor acaba burdaki evimizi kiraya verip annemin yanına kiraya gitsek mi diye de düşünmüyor değilim çok zor gerçekten
(4,290 puan) tarafından
Ben şuan ki eviniz kira diye dusundum kendiniz ise kiraya çıkmak doğru olmaz diye düşünüyorum evinize gelecek kiracı eve hasar verebilir problem çıkarabilir sizin tasinacaginiz evin sahibi de sorunlu olabilir olumsuz ihtimaller daha çok annen gelip gitse evine olmaz mi
(1,070 puan) tarafından
Annemin halkalıdan sancaktepeye gelmesi gerek o da zor olmaz mı
0 oy
(10,385 puan) tarafından
8 aylıktı ilk bakıcıya bıraktığımda. Bakıcı bakın. 
(10,385 puan) tarafından
Bakıcı güvendiğin varsa 2 yaşa kadar mantıklı canım yoksa eğer kreş de emin ol gayet makul sıkma canını, rica ederim
(4,236 puan) tarafından
Canim 2 yasina kadar ben bakacagim ucretsiz izindeyim. Sonrasi icin buyuk ihtimal kres dusunuyorum ama iste yemegini yiyebilir mi, sabah kalkip gidebilir mi,bi de hastalik meselesi var. Bakici 2 yasindan sonra ne kadar verimli olabilir ki. Cocuk simdiden evde sıkılıyo
(10,385 puan) tarafından
En büyük sorun o canım enerjisini atamıyor evde bile bak öğleden sonra düşün sıkılıyor benimki. Anne etkinlik yapalım anne spor yapalım bakıcı sınırlı kalıyor enerjsine ben kreşten yana memnunum. Hastalık ise şöyle düşün eninde sonunda okula başlayacak ve o süreç olacak
(4,236 puan) tarafından
Evet canim benimki de tum gun evde oda oda geziyoruz. Havalarda soguk cikilmiyo. Haklisiniz eninde sonunda okul ile tanisacak ,hastaliklarla tanisacak.
Sagolun icimi rahatlattiniz :)
(10,385 puan) tarafından
Rica ederim canım ❤️
0 oy
(3,835 puan) tarafından
Eşinde gönüllüymüş bence annene yakın otur bende şu an doğum iznindeyim çok şükür işe başlasam böyle bir sıkıntım olmayacak 2 yaşına kadar ücretsiz izin hakkım var 2 yaşına gelince çalıştığım kurumun kreşi var oraya veririm hemen yanımda ve ablam orda çalışıyor gözüm arkada kalmaz ama bunlara gerek yok bakmak isteyen çok var 
0 oy
(747 puan) tarafından
Durumunu anliyorum ama bi cocuga bile bakmak bu kadar zorken kadin yaş almis haliyle 3 cocukla naisl ilgilendin baksin. Bakmaktan kasti yemek yedirip altini degismesiyse bakar ama cocuguna ne kadar verimli olabilir diger konularda. Oyun oynayabilir mi alip disari cikarabilir mi. Aktivite yaotirabilir mi. Bakmak demek sadece jarnini doyurmak kisisel tekizkigini yapmasi degil ki. Bence bunlarda cok onemli. Kendi anneme cocugumu birakip calissam annem bnm gibi ilgilenemez ki. Zaten bunca yil bizlere bakmis. Bide torun mu buyutsun kafasindayim. Gelsin gorsun sevsin ama bakmaya gelince istemem sahsen . Hem annemi dusundugimden, hem cocugumu dusundugumden. Calismak durumundaysam eger ki cicugumu kreşe vermeyi tercih ederimm..
(1,070 puan) tarafından
Annem 45 kaynanam 49 yaşında ikisi de gayet güzel bakar ilgilenir çok şükür sağlık sorunları da yok kaynanam tek başına bakmıyor 2 çocuğa eşiyle birlikte bakıyor zaten bakamayacaklarını bilsem teklif bile etmem fakat bu durumda kendi çocuğumu dışlanmış gibi hissediyorum kızının çocuklarına bakıpta benimkine pek bakmak istememelerinden dolayı
(1,070 puan) tarafından
Ayrıca görümcemin de kaynanası çok yakın oturuyor ve o da aynı yaşlarda fakat ona bırakmak istemiyor
0 oy
(966 puan) tarafından
Ne anne ne kaynana baktı.annene güvenerek ev taşıma derim.kiralar zaten arttı.annen çalışan bir kadınmış.biraz daha büyüsün yaşını geçince krese ver daha iyi olur.
(1,070 puan) tarafından
Kiraya çıkmak değil de burdaki evimizi satıp ordan ev alırız olmazsa
(966 puan) tarafından
Anadolu yakasında kal derim.
0 oy
(13,164 puan) tarafından
Faydaları yoksa yoluna taşta koymasınlar bence 
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Gurbette memuruz 2 yasinda calismaya basladim 1 yil komsum bakti memnundum bu yil anaokuluna verdik 3 yaş. Illa aile bakmak zorunda degil guvendigin birine de baktirabilirsin
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Bende paramediğim kızım 7 aylıkken işe başladım mecbur mesai bir de.. annem baktı sağolsun .. baktım yardımcı oluyor ikinci çocuğu da yaptım :D 3 ay sonra süt iznim bitiyor nöbete gecicem inşallah daha rahat olur benim için .. bı ara annemin sağlık sorunları oldu 8-9 ay bakıcı buldum komşum baktı ondan da memnundum.. mecbur bir yerden başlıyoruz ilk çocukta daha tedirgin oluyor insan bırakmak istemiyor falan

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 90 göst.
3 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Aysel.23 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 216 göst.
4 Haziran 2023 Diğer kategorisinde sweetlady (626 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 597 göst.
19 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Baldananne (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 172 göst.