0 oy
193 göst.
Aile kategorisinde (125 puan) tarafından
Kızlar eşim trafik kazasına karıştı, yüzde yüz kusursuzc karşı taraf sigorta ödedi.Deger kaybı başvurunda bulunduk bugün şöyle bir mesaj geldi.bu yatacak para nedir değer kaydı olan mı yoksa sanayi ye mi vereceğiz.   

Sayın Sigortalımız, umaralı poliçenizin 27/10/2022 tarihinde gerçekleşen, 1. no'lu hasara ait 5,650.00 TL tazminat ödemesi 20/12/2022 tarihi itibarıyla hazır olacaktır. Takip eden ilk 3 iş günü içerisinde şirketimize bildirmiş olduğunuz banka hesabından tahsil edebilirsiniz. 

5 Cevaplar

0 oy
(2,211 puan) tarafından
Sizin paranız canım, bende kaza yaptım arabamı daha yeni aldım sanayiden, karşı taraf 8 de 8 hatalı olduğu için masrafları onun sigortasından ödendi ama arabam değer kaybetti bende sizin gibi başvuru yaptım, bakalım benim ki kaç günde sonuçlanacak
(2,211 puan) tarafından
25 gün önce kaza yaptım, eksper geldi raporu hazırladı vs. Karşı taraf suçlu dedi. Onun sigortasından araç yapıldı, dün teslim aldım. Hatta bugun arabadan ses geliyor diye bidaha götürdüm, sordum orada ‘abi fiyatları ne kadar şişirmişler arabamın değeri düştü’ dedim. Adam da değer kaybı başvurusu yap dedi. Yani ben alacağım o parayı vs demedi ilk gün sormuştum hatta ben size birşey ödeyecekmiyim diye hayır biz eksper ve sigorta ile hallediyoruz dedi.
(125 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
(2,211 puan) tarafından
Yaklaşık 7 yıldır arabam var, bende hiç kaza yapmadım ilk defa başıma geldi :) hani nasıl olur falan hiç bilmezdim yeni öğrendim
(125 puan) tarafından
Allah tekrarını nasip etmesin, sanayiden arabayı aldık orda iban istediler sonra değer kaybı başvurusunda bulunduk bi iban daha verdik o yüzden kafam karıştı biraz
(2,211 puan) tarafından
Benden hiç iban istemediler sanayidekiler, yarın değer kaybı başvurusu yapcam, onu yapamadım daha.
Allah kimseye yaşatmasın vallahi çok korkunç birşeymiş :) bide ışıklarda mazlum mazlum bekliyordum soldan girdi arabaya hala atlatamadım allahtan oğlum yoktu arabada, neyse vallahi çok etkilendim size de geçmiş olsun
-Reklam-
0 oy
(23 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla bu para sanayi usta parası olması lazım, değer kaybı 4 ay kadar sürüyor.
0 oy
(3,738 puan) tarafından
Bence değer kaybı hemen sonuçlanmaz canım bu aracın tadilat parasıdır büyük ihtimalle 
(125 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(23 puan) tarafından
Eşiniz ustayı arayıp öğrensin canım, en iyi bilgiyi o verir 
0 oy
(2,581 puan) tarafından
İki taraflı kazayı bilmiyorum ama biz takla attık arabayla daha sonrası trafik sigortasından bı miktar tazminat aldık arabada biri yaralandı diye yaralanan varsa tazminat alınır yoksa alınmaz diye biliyorum 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 392 göst.
0 oy
10 cevap 432 göst.
25 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (764 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 293 göst.
16 Aralık 2023 Aile kategorisinde kdnkz (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 568 göst.
10 Kasım 2023 Aile kategorisinde Gadasini aldigim (553 puan) tarafından soruldu