0 oy
189 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Pirinc unu verecegim ek gida yerine yediremiyorum hazırlayacak durumum yok bebegim 9 aylik 7 bucuk kilo doktor cok zayif dedi Pirinc unj pekmez irmik ancak bunlardan yapabilirim böylelikle kilo alimi olurmu 

7 Cevaplar

0 oy
(353 puan) tarafından
Anlamadım canım 
tarafından
Bwbegim 9 aylik 7 bucuk kilo saglik ocağında cok zayif dediler ek gida yediremiyorum yemek yapamiyorum durumum yok alamiyorum bisey o yuzden boyle geride kaldigini düşünüyorum elkmde pirinc unj pekmez irmik var versem bunlardan kilo alirmi
-Reklam-
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Benim bebegim mama yada pirinç unu yemedi kendi sevmedi eve ne yemek yaptıysam ona da verdim çorba varsa içine az ekmek ufaladim normal yemeklerde çatalla ezip küçük küçük verdim akşamları meyve verdim sabah kahvaltida yumurta peynir zeytin ne varsa azar azar verdim kilosu akranlarına göre fazla ama öncelik sağlık tabiki
0 oy
(394 puan) tarafından
Önceki postundada bahsettin Bi çok anne veriyormuş zaten. Bebegin istahliysa alır kilo. Bide yumurta sarısı pekmezle verebilirsin
tarafından
Evet. Cok kez soruyorum kafamin karışıklığı rahatligini istiyorum hani tavsiye falan napayim
(394 puan) tarafından
Ailenden destek alamaz mısın bu şekilde bebeğine odaklanamiyorsun. Ya da Bi süre onlarla yaşasan eşin kendini toparlasa ne bileyim kimse destek olmuyor mu
tarafından
Ailemin yaninda 2 ay kaldim ama babam rahatsiz emekli maasi var babamin kredi cektiler benim icin 2 ay onlarda kaldim idare ettiler simdi uzun vadeli kredi cektikleri icin direk oraya kesiliyor bende artık onlara durumlarimdan haberdar etmiyorum onlar yinede yardımcı oluyorlar az cok esimin ailesi ile görüşmüyoruz kimsumdayim genellikle
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Pekmez kilo aldırır canım. Kızım kilo olarak zayıf değil ama kim görse zayıf zayıf diyordu. Bir de şifa niyetine biberonunu bir kaşık pekmez gerisini su koyarım. Epey de derli toplu oldu öyle. Pirinç unu vermezdim ben. Lisede kaç tane kilolu ve kilo veremeyen arkadaşım varsa hepsi de bebekken pirinç unuyla beslenmis. İrmik olabilir en azından daha lifli pirince göre 
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Şimdi pirinç unuyla ilgili bir yazı çıktı karşıma evet kilo yapıyormuş ama hiçbir faydası olmayan hatta zararı olan bir gıda, onun yerine yumurta muz elma vs veremez misin irmikle meyve de ekleyerek muhallebi yapabilirsin youtubeda tarifler var.haftada bir kilo muz yarım kilo elma alsan yeter canım durumunu bilmiyorum kusura bakma seni çok zorlamayacaksa al ver bebeğine.patates hasla iyice püre yap ver 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Nasıl durumun yok anlamadım çorba yapamıyor musun pirinç unu zararlı yazıl değil mi bebeğine peki eşin çalışmıyor mu yada şöyle başka çocuğun var mı
tarafından
Ya esim korona olunca isten tutanak ile çıkarildi is bulsadq 2 haftadan baska. Idare etmiyorlar gunluk isler olunca gidiyor ondan da ne gelirse şükür . Hayir tek cocugum 5 ayda cikarildi iste ek gida döneminde yediremiyorum . Zaten kıyafet sıkıntmiz bile var kiz bebek olunca zoruma gidiyor ama bu gidis bu sekil giderse esimi bosamayi düşünüyorum çünkü kendimi gectim bebegim icin cok üzülüyorum
(6,441 puan) tarafından
şimdi diğer postlarına baktım hep yardım için en azından bebeğini annene bırakır çalışır güzelce bakarsın daha 9aylık bebek bunun yaşı okulu giyimi kuşamı zor yani eşinin de baştan böyle olduğunu bilsen korunurdun o sabininde günahına girilmezdi muhtara git yardım iste elektrik su doğalgaz ayrıca gıda ve giyimde dahil
tarafından
Ama bizim durumlarimiz kat ve kat iyiydi cok cok iyiydi zaten herseyimiz dort dortluk alindi tek basimiza 5 aydan sonra bu hale geldik yanj esimin benimde hatamiz yok aslinda Rabbimden gelen yinede bebegim iyiki de var iyikide oldu ben bi sekilde hallediyorum
(6,441 puan) tarafından
Muhtara söyle canım sen çok yardımları oluyor pirinç unu verme yazık zararlı
0 oy
tarafından
Çorba verebilirsin pirinçli yoğurt çorbası yap yada patatesli çorbalar var onlardan yap benim kızımda çok zayifdi şükür çorbaları içtikçe aldı kilo ben çorbanın içine ekmek içi de ufak ufak parçalayıp katıyorum 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 83 göst.
19 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 11,167 göst.
8 Mart 2019 Diğer kategorisinde Naciye3434 (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 303 göst.
16 Mart 2023 Aile kategorisinde Bulut01 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 50 göst.
27 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kirazim (257 puan) tarafından soruldu

378,379 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı

...