0 oy
435 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (6,016 puan) tarafından

Sarma, mantı, içli köfte gibi saatler süren yemekler yapacak vaktiniz oluyor mu kızlar?

Ben yemeyi de yapmayı da cok severim öyle şeyleri böyle oturayım TV karşısına sevdigim birşey açayım Bi yandan sarma sarayım bayılırım mesela. Ama çocuktan dolayı otur kalk otur kalk olmuyor öyle Bi de ev işinden zaman kalmıyor hemen akşam oluyor.:'(

Siz yapabiliyor musunuz peki? :D

27 Cevaplar

0 oy
(431 puan) tarafından
Ayda yılda bir oda misafir gelirse ajajsjjsd
(6,016 puan) tarafından
Amaan misafir geleceği zaman Bi temizlik Bi tatlı ay şunu da topliyim sunu da düzelteyim derken sıra gelmiyor ki dkdjsj
-Reklam-
0 oy
(15,289 puan) tarafından
Ben hiç sevmem uğraştırıcı yemek yapmayi
(6,016 puan) tarafından
Yemesi cok keyifli oluyor onların da :D
(15,289 puan) tarafından
Yemesi ayrı ya. Olsa afiyetle yerim ☺️
0 oy
(6,233 puan) tarafından
Bir buçuk sene öncesine kadar yapamıyordum yanımda birisi olmadığı sürece ama şimdi rahatlıkla yapıyorum çünkü kızımın biri 3 yaşında diğeri 4,5 yaşında ikisi de bana eşlik ediyor yanımda duruyorlar O yüzden yani yapabiliyorum Tabii o gün üşenmezsem eğer onun dışında yoksa başka bir sorun olmuyor
(6,016 puan) tarafından
Benim oglan da 3.5 yaşında şuan. Anne çişim geldi anne karnım acıktı anne çizgi filim aç anne onu ver bunu ver Bi salmıyor beni :D
0 oy
tarafından
Genelde yaparım sarma sarmak içli köfte yapmak beni yormuyor 
tarafından
Kız ben sarmayida tezgah üstünde yapiyorum
(6,016 puan) tarafından
Zor olmuyor mu saatlerce ayakta kız
tarafından
Saatlerce surmuyorki☺️
tarafından
Tamam geliyorum ozaman sarmayı yap yarın ☺️❤️
(4,222 puan) tarafından
Esma cnm sana birsey sormm lazm
0 oy
tarafından
Yapiodum ama suan iki cocuklu oldum yapmak istesemde yapamiyorum
(6,016 puan) tarafından
Allah kolaylık versin cnm
0 oy
tarafından
Bana göre bütün yemekler meşakatli o yüzden pek sevmem yemek yapmayı:)
(6,016 puan) tarafından
Yemesi cok keyifli ama :D
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Gece sağda solda bayilmazsam geceden yapıp ertesi .gün pisiriyorim bazen işte iki çocukla gerçekten zor yapmak yormuyor adamı ama çocuklar talan ediyor :)
(6,016 puan) tarafından
Aynen bende yapsam yapsam gece yapabiliyorum gündüz imkansız gibi bir şey :D
(4,430 puan) tarafından
Malesef:)
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Misafir gelirse öyle çocukla olmuyor 
0 oy
(7,170 puan) tarafından
Üfff hiç sorma benim sıpa koala gibi bütün gün beni istiyo uyurken ayağımda uyanıkken hiç ayrilmiyo bu yüzden hep çizgi filme alıştı mama sandalyesine aturtup çizgi film açıyorum ancaoyle 2 çeşit yemek bi de salata yapıyorum bi sulu yemek ya pilav ya çorba ikisini birden hiç yetistiriyorum akşam gece uykusuna geçecek de ben bi iş yapcam temizlik yapamıyorum içli köfte sarmayı nasıl yapıyım 
(6,016 puan) tarafından
Bu benim iki sene önceki halim yaa :D Bu gunler de geçer canım biraz büyüsün sende rahat edersin :)
(7,170 puan) tarafından
İnşallah canım ya valla büyüdükce daha zor oluyo Allah'tan diyorum mama sandalyesi almışım yoksa sırtım bağlayıp yemek yapardım heralde ya da hergun makarna yerdik bu ara pıt pıt yöntemine alistirayim ağırlaştı bacaklarım agriyo dedim şimdi hem sallanıp hem pıt pıt yapmadan uyumuyo ikisini de istiyo kas yapıyım derken göz çıkardım :)
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Eskiden çok yapardım çeşit çeşit tatlılar börekler ama şimdi akşam yemeğini zor yapıyorum diş ağrısı zormuş gerçekten 
(6,016 puan) tarafından
Allah acil şifalar versin canım bilirim o agrıyı :(
(5,108 puan) tarafından
Allah razı olsun canım oğlum dış çıkarıyor 4. Aydan beri sis 7 olduk baya şişmiş çıksa da rahatlasa kuzum :/
0 oy
(1,886 puan) tarafından
Yok valla canım nerde hızlı şeyler hazırlıyorum çoğu zaman
0 oy
(2,161 puan) tarafından

Dün içli köfte yaptım bugün ise sarma ve kuru dolma kızım ben 14 aylık Ben de çok sık yapmam ama bu ara her şeyi canım çok istiyor:)

(6,016 puan) tarafından
Bende dün yaptım içli köfte ama oğlan sayesinde 2 saatlik i iş 4 saati buldu neyseki görev başarı ile tamamlandı :)
0 oy
(1,524 puan) tarafından
Meşakkatli yemek yapmayı sevmem. Yapanlarda yemeyi severim :D
(6,016 puan) tarafından
Armut piş ağzıma düş misali :Ddd
0 oy
(48,735 puan) tarafından
kizima kadar sarma sariyorum ben mutfakta vakit gecirmeyi sevmem pratik doymalik biseyler.olsun yeter
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Canım isterse yaparım:D
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Valla ayda yılda bir yaparım hatta yarın sarma saracam cuma misafirim var kuzenimin eşini çağırdım beraber saracaz ;) 
(6,016 puan) tarafından
Bizim misafirler de, ancak hazıra konsunlar sgjsdjj misafir dediğin böyle olur :D
0 oy
(627 puan) tarafından

Cnm çocuktan dolayı vaktin olmuyorsa hiç takma yapmasan da olur bir ana yemek ve pilav yeter :) Çocuklar artık büyüyünce yine yaparsın bende çocuk doğmadan önce yapiyodum şimdi vaktim kalmiyor diye hiç takmıyorum.Ben şahsi olarak söylüyorum kendimi kimseye beğendirmeye uğraşacak kadar özgüvensiz değilim :)

0 oy
(7,628 puan) tarafından
Nerde bacım bugün işten geldim hazır mantıyı zor haşladım da ortaya koydum.
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Olmuyor eşim bu akşam aradı yemek yapma dışardan söyleyecem bugün dinlen dedi valla yemek yapmadım dışardan söyledi çok nadir söyler genelde ne olduysa bilmem. Eve gelince de canım karım güzel karım diyip duruyordu sonra anladım sabah nerdeyse araba çarpıyormus Allah korumuş gerçekten o çıkınca dua etmiştim arkasından gerçekten Allah korumuş ama biraz korkmuş herhalde 
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Ben şu saydigin şeyleri genelde akşamları çocuklar uyuduğu zaman yapıyorum ertesi günü pisirmek icin yapmam buzluğa atıyorum olduki o gün yemek yapamadım hemen buzluktan cikarip pisiriyorum:D Yani gün icinde çocuklar uyanıkken sarma mantı yapamam cünkü yerlerin de durmuyolar 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 222 göst.
26 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Esraaa (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 237 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde gelbebegim (1,450 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 152 göst.
15 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 431 göst.