0 oy
142 göst.
Diğer kategorisinde (210 puan) tarafından
Günaydın arkadaşlar benim yatağım cam kenarında kış geldi rutubetimz başladı yatağı karşıya almak istiyorum ama komşularım yatak asla kıbleye dönük olmamalı diyor böyle bir şey var mı acaba 

8 Cevaplar

0 oy
(11,395 puan) tarafından
Baş ucu kibleye bakar diye biliyorum bende
-Reklam-
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Yatarken ayakları kıbleye uzatmak mekruh diye biliyorum. Ben ne zaman yanlislikla o tarafa doğru uyusam gece korkuturlar :)
(210 puan) tarafından
Zaten gebelikten beri kötü kabuslarla uğrasyrm bide böyle ypsm daha kötü olur:):)
(337 puan) tarafından
Aynen öyle helana
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Basucunu ya da yan koyabilirsin. Ayaklar kıbleye uzanmayacak şekilde.
(210 puan) tarafından
Tmm teşekkür ederim
0 oy
(1,683 puan) tarafından
Kafanı kıbleye koyarsanız bişey olmaz ama ayaklar gelmemeli günah 
(210 puan) tarafından
Tmm çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Başucunu kibleye getirirsen manevi yonden daha iyi enerji toplarsin ayak ucu geldigi zaman gunah degilse bile kotu hissedeceksin bu dusunceden oturu o yuzden huzursuz uyumus olursun mumkunse baş cevir yatagi
(210 puan) tarafından
Teşekkür ederim bilginiz için
0 oy
(7,630 puan) tarafından
Evet öyleymiş canım .
0 oy
tarafından
Ayaklar kıbleye dönmemeli diye biliyorum 
0 oy
(357 puan) tarafından
Şaşkınlığıma her gün yenisi ekleniyor burda cidden buna inanaıp yorum yazanlar var Allah aşkına uyurken dönme şekilleri neden  günah olsun yatağın hangi tarafa olduğu dinde neden önemli olsun insanlar bunları nerden buluyor okuyorda yalan yanlış şeyleri söylüyorlar aklım almıyor gerçekten canım sen istediğin şekilde uyu ayak kıbleye doğru  atılmaz diyen var Allahın işi gücü yok kullarım şöyle uyusun böyle uyusun diye kural mı koyacak öantıklı düşünelim İslamiyet anlayış ve kolaylıklar dinidir canım Allah senin üşümemeni bunun içinde önlem almanı ister yatağını nereye koyduğunla ilgilenmez kulum üşümesin amaç burda kendini koruman bize emanet edilen bu cana en iyi şekilde bakmamızı ister Allah 
(210 puan) tarafından
Aynn bende sizin düşüncendeym ister istemez burdada bunca insan diyince tereddüte kaldım ama benim iki duvarım da rutubet sadece kıbleye karşı olan duvar rutubet olmuyor mecbur yani keyfi değil

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 535 göst.
15 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 215 göst.
25 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Eymen Alinin annesi (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 700 göst.
7 Mart 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 641 göst.
9 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Ebruliiiiii (273 puan) tarafından soruldu

381,188 soru

11,411,576 cevap

34,953 kullanıcı

...