0 oy
91 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,379 puan) tarafından
Kızlar bana yumuşak pofur pofur olan bir mayalı poğaça tarifi verin uzun zaman sonra ilk defa yapicam yarın okul için yerli malı haftası kutlanicakms çörek yok diye bende çöreği seçtim başta brownie kurabiye seçmiştim bide icicek alıcaksın 1.5 lt iki kutu meyve suyu alsam olr deglmi .. bu arada kuru mayam yok yaş mayam var 

5 Cevaplar

0 oy
(3,842 puan) tarafından
muhteşem bir tariftir.  Tek kelimeyle efsane . Ama yaş mayayla hiç yapmadım nasıl ne kadar kullanılır bilmiyorum 
-Reklam-
0 oy
tarafından
1 su bardağı ılık süt 

1 su bardağı ılık su

1 paket maya

4 yemek kaşığı şeker 

1 yumurta 

1 su bardağı sıvıyağ

2 silme tatlı kaşığı tuz 

Aldığı kadar un

Her zaman yaptığım tariftir efsane olur herkes bayılır poğacama. Önce su, süt, maya ve şekeri iyice karıştır erit maya ve şekeri daha sonra diğer malzemeleri kat canım. 40 dk sıcak yerde mayalanmaya bırak
(2,379 puan) tarafından
Kurumaya varmış bütün malzemeleri kattiktan sonra dmi nayalanmaya bekeltcem
tarafından
Evet evet
(2,379 puan) tarafından
Elimle yoguruyummu bu malzemeleri katıp mayalanmasini beklicem ya elimde yoguryummu ona göre oje cikaracam:)
(2,379 puan) tarafından
İki ozmn tam adamına sormusuxlz
tarafından
Ne diyosun kız anlamadım
0 oy
(2,298 puan) tarafından
Canim hamurun aşırı derece yumuşak olsun hatta cıvık denilebilecek kadwr da olsa yani ama elle yapısmasin  youtubede Bera tatlı dunyasi  var o kadın c9k güzel anlatıyor detaylarını onun dışında ben margarini eriterek koyuyorum  diger malzeme ler dediğim youtunde kanalına bak
0 oy
tarafından
Daha dün bundan yaptım bugün misafirim geldi bitti çok güzel olmuştu 

tarafından
Kuru maya mi yaş maya mi kullandın kuruysa da ne kadar miktar kullandın
tarafından
Kuru  ve küçük bir paket kullandım canım
0 oy
(613 puan) tarafından
Dev Gibi Kabaran Tel Tel Nefis Açma Tarifi (videolu) https://www.nefisyemektarifleri.com/dev-gibi-kabaran-tel-tel-nefis-acma-tarifi/

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 195 göst.
0 oy
2 cevap 87 göst.
16 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde yenigelin24 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
20 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Mucizemm233 (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 103 göst.
11 Mayıs 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Azra.Ensar (27 puan) tarafından soruldu

381,817 soru

11,430,958 cevap

34,991 kullanıcı

...