0 oy
190 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (1,403 puan) tarafından
Dili ağır olmayan anlaşılır tarihi olmayan siyasi olmayan insanın okuduğunda kendini sorgulayacak kitap önerisi istiyorum dün kitap mağazasına gittim kocamandı Bir de istediğin her türlü kitap olur ama ben aradığım bir kitap yok diye hiçbir kitap alamadan çıktım 3 al 2 öde kampanyası vardı bir de bkm'de o yüzden kitaplarla ilgili biraz fikir edinmek istiyorum dili ağır olması yeter

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından

1-Bülbülü öldürmek 2- Karamazov kardeşler 3- Yüzyıllık yalnızlık 4- Açlık sanatçısı 5- Şeker portakalı 6- İçimizdeki şeytan 7- İnsanın anlam anlayışı 8- Sofie'nin dünyası 9- Satranç 10- İnsan ne ile yaşar ?

Bu kitaplar guzel ilk etapta okunabilecek kivamda daha fazla öneri de yapabilirim firsat oldukca

1000 kitap sitesini tavsiye ederim benim de sayfam var orada cok guzel öneriler ve alintilar var

(1,403 puan) tarafından
Kalın değil mi canım bunlar çünkü uzun zamandan sonra yeni başladım da okumaya başlarda İnce kitapları okuyayım diyorum. Çok sağ ol epey bir kitap önermişsin bunların hepsine bakacağım inşallah not alayım da
tarafından
1,2,3,8 biraz kalin ama digerleri kisa cabuk biter
(1,403 puan) tarafından
Aynen insan Ne ile Yaşar çok küçükken okumuştum
-Reklam-
+1 oy
(17,448 puan) tarafından
Sabahattin Ali-icimizdeki şeytan. 

Anlatımı ve betimlemeler o o kadar güzel ki hayran kalmıştım. Dili de sade 
(1,403 puan) tarafından
Tamam canım sağol önerin için
+1 oy
tarafından
Hatice Kübra tongar

Çeyiz

Mükemmel kitap
(1,403 puan) tarafından
Hatice Kübra tongar'ı bilirim ama bu kitabından hiç haberim yoktu bakayım ona bi canım sağol
0 oy
(9,274 puan) tarafından
Canım okuma gruplarının kitaplarını okumanı tavsiye ederim. Mesela Anneler Okuyor gibi her çeşit kitabın okundugu bır grup var bende üyesiyim 3 yıldır her ay bir kitap okumama gelişmeme Allaha yaklaşmama evimi düzenlememe her anlamda katkı saglayan bir okuma grubu. Roman felan boş işlermiş onu anladım memnunum instagram varsa bi araştır istersen
tarafından
Lütfen boş işler demeyelim binlerce roman var ve çok degerli yazarlar var nasil bos diyebilirsiniz bir okur olarak
(1,403 puan) tarafından
Benim için fark etmiyor canım ya roman tarzı da hoş oluyor okuyunca merak ettiriyor yani kitap olsun akıcı olsun yeter kitabın kendine bağlaması önemli
(9,274 puan) tarafından
Yani güzel tabi ama bişey katmıyor pek başkasının hayatını okumak gibi. Kişisrl gelişim kitapları daha değerli
(9,274 puan) tarafından
Grup Türkiye'nin bir çok yerinde var canım instagramda anneler okuyor olsrak gir bak sayfalarında nerelerde oldugu yazıyor istersen tahlillerine de katılırsın kafan dagılır
(1,403 puan) tarafından
Bakayım bir canım çok teşekkürler
0 oy
(2,899 puan) tarafından
1000k kitaba üye ol canim benim araştırmalarım hep ordan olur.
(1,403 puan) tarafından
İnternet sitesi herhalde bu dediğim bakayım bir canım sağol
0 oy
(3,496 puan) tarafından
Ben roman sevmem kişisel gelişim kitaplarını severim küçüklüğümden beri. Doğan cüceloğlu var mısın kitabını okuyorum şu an çok güzel 
(1,403 puan) tarafından
Önerillerin için çok sağol canım bakacağım ona da
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Ne tarz istiyorsun bilmiyorum ama sınırda üç kadın tavsiye ederim çok etkilenmiştim okuyunca. Anlaşılır dili var ağır değil ama çok derin hissiyatı kuvvetli ve hayatın içinden.
(1,403 puan) tarafından
Ya senin dediğin gibi böyle etkisinde kalacağımız ya da kendini okutacak ağır işlemeyen kitaplar zaten yazmıştım siyasi falan olmayacak yani insana pozitif anlamda katkı sağlasın yeterli ☺️☺️ bak bu dediğini merak ettim ben kaydedeyim çok sağolun canım
(3,148 puan) tarafından
Rica ederim evet ağır değil ve günümüzde çok popüler bir konuyu işliyor malesef kız çocuklarıyla ilgili kendini okutuyor yani sıkmıyor bakış açısını da etkiliyor bana göre özellikle kız cocugu olan anneler bence okumalı :)
(1,403 puan) tarafından
Tamam canım Çok teşekkür ederim bakayım
(3,148 puan) tarafından
Rica ederim iyi okumalar
0 oy
(2,746 puan) tarafından

1) Sabahattin Ali - kürk mantolu Madonna 

2) Waris dirie - çöl çiçeği (gerçek)
3) Waris dirie - benim ülkem (gerçek)
4) saç örgüsü 
5) çizgili pijamalı çocuk 
6) sıfır noktasındaki kadın (gerçek)
7) ben nojoud 10 yaşında bir dulum (gerçek)
8) uzun hikaye 
9) Zehra 
10) bin muhteşem Güneş 
11) Stefan zweig - bütün kitapları zaten incecikler ve hepsi çok akıcı favorilerim "Korku " ve "satranç" kitapları 

Bunlar hiç kitap okumayanlara önerdiğim kitaplardır genelde. 
(1,403 puan) tarafından
Gerçekten bu fikirler çok iyi oldu canım Ama şöyle bir şey var ben evlenmeden önce çok okudum kitabı bir oturduğumda iki üç güne bitirirdim kitabı ama çocuk olunca falan epey bir ara girdi o yüzden yeni başlıyormuşum gibi sayıyorum siz söyledikçe zaten okuduğum kitapları da hatırlıyor gibi oluyor ama şimdi yeni başlıyo gibi olunca hafif anlatımlı çok kalın olmayan kitapları tercih etmek gerekiyor Bir de öneriler üzerine gitmek gerekiyor o yüzden önerilerini dikkate alacağım. Çok sağol
0 oy
(5,342 puan) tarafından
Psikolojik kitap istersen tuğba kılıç ruhumun kayıp halksı Dengi dengine  kişisel gelişim kitaplrı dersen adem güneş güvenli bağlanma ,Doğal evebeynlik, Maremiyet eğitimi, 

Aşk kitabı istersen soğuk kahve sbh uykum Ahmet batman 

Dini kitap istersen   Hz hatice nin hayatı Hz Aişe nin hayatı   
(1,403 puan) tarafından
Bunları kaydedeceğim ama en etkilendiğin kitap hangisi çünkü maşallah önerilerin epey fazla. Bir de çok kalın olmayan kitap lazım ya yeni başladığım için sıkılmayayım istiyorum
(1,403 puan) tarafından
Bunları kaydedeceğim ama en etkilendiğin kitap hangisi çünkü maşallah önerilerin epey fazla. Bir de çok kalın olmayan kitap lazım ya yeni başladığım için sıkılmayayım istiyorum. Dini kitap olarak da ben aklımda kalanlar sireti Meryem bişnev Aşkın 7 hali birkaç tane daha vardı da epey olduğu için okumayalı siz söyledikçe aklıma geliyor.
(5,342 puan) tarafından
Hepsi 1 haftada bitere ileceğiniz kitaplar hz aişe üle hz hatice validemizin kitapları biraz kalın diğerleti hepsin ince
(1,403 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim
0 oy
(4,465 puan) tarafından
Başucu kitabım çalıkuşudur benim okumadiysan tavsiye ederim canım 
(4,465 puan) tarafından
Bak bunu bilmiyordum yeni bir sey ogrendim :) ismine bakarak sende harry potter serisini seviyorsun sanirim canim
(1,403 puan) tarafından
Hemen onu da kaydediyorum canım genel olarak ne anlatıyor yani bir de kalın bir kitap
(2,746 puan) tarafından
Sevmek ne kelime hastasıyım
(4,465 puan) tarafından
Kalın  bir kitap canım ama baya sürükleyici ilk ortaokuldayken okumustum sabahtan basladım okumaya taa obur sabaha kadar uyumadan okumustum cok severim ferideyle kamuranin askiyla basliyor sonra feridenin idealist ogretmenligini goruyoruz bir oku elinden birakmak istemezsin cok guzel bir kitap
(4,465 puan) tarafından
Aynen bende cok severim tüm hepsini izledim okudum ama bir azkabanın cok seviyorum birde  ölüm yadirgarligını
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Rica etsem bu postu silmesen. Kalsın burda ben daha sonra önerilere bakmak istiyorum.
(1,403 puan) tarafından
Yok canım silmem zaten de sen yine de o önerileri kaydet not al yani deftere telde ben öyle yapıyorum şimdi ama yine de silmem merak etme

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 70 göst.
18 Eylül 2024 Diğer kategorisinde ikievlatanasi (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 157 göst.
28 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1mirzamm. (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 481 göst.
22 Kasım 2020 Kültür-Sanat kategorisinde Simayyy (1,840 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 156 göst.

397,160 soru

11,878,663 cevap

35,995 kullanıcı

...